Νέο ψυχικό - επικίνδυνος με ντόπερμαν


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
αυτή τη στιγμή που σας γράφω τρέμω...
το σκηνικό έγινε πριν 3 ώρες και ακόμα δεν έχω συνέλθει...
είμαι σε κεντρικό δρόμο στο νέο ψυχικό.
σταματάει αυτοκίνητο με τύπο γύρω στα 60 και ένα ντόπερμαν.
σταματάω με τον μπόμπιρα για να περάσει...
κάτι αρχίζει να μου λέει και δεν καταλαβαίνω...
μέχρι να πάρω χάμπρε συνειδητοποιώ ότι μου λέει να κατεβάσει το σκύλο του να φάει τον δικό μου...
κοκαλώνω και μου κόβεται η μίλια..
στην αρχή νομίζω πως μου κάνει πλακα και του λέω ελπίζω να είναι δεμένος
(το παράθυρο του αυτοκινητου ορθάνοιχτο)
συνειδητοποιώ ότι δεν είναι...
παγώνει το αίμα μου...
έχει γίνει ουρα από αυτοκίνητα από πίσω του και κορνάρουν...
το γυρίζει στο ότι έχω κάτσει στην μέση και δεν μπορεί να παρκάρει...
ευτυχώς στα 10 μετρα ήταν και ένα παιδί που είδε το σκηνικό και έχει κάτσει και παρακολουθεί.
παίρνει ο εγκέφαλος μου μπρός και αρχίζω να του λέω να σηκωθεί να φύγει και τον βρίζω...
επιτέλους με τα πολλά ξεκουμπίζεται...

πριν λίγο μίλησα με τον πατέρα μου για να δω αν τον έχει πετύχει στην γειτονιά...
μου είπε πως όχι απλά τον έχει πετύχει αλλα έχουν ήδη γίνει 2 σκηνικά με αυτόν και τα σκυλιά μας...
και πως είχαν πιαστεί στα χερια με τον πατέρα μου...
έχουμε στοιχεια από πινακίδες και από δευτερα θα έχω σίγουρα τουλάχιστον το όνομα του!
από εκει και πέρα ακούω δικες σας συμβουλές για το πως να κινηθω και θα σας ενημερώσω!!!
 




Under

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
193
0
Αθήνα
δεν νομίζω να κάνει κάτι Μαρία ...απλά ο τύπος είναι τραγικός...προφανώς βλέπει πολλές ταινίες.
καλού κακού αγόρασε κι ένα Staffordshire Bull Terrier ή PitBull Terrier ή American Bull Terrier αρσενικό και δεν θα χρειαστεί να κάνεις τίποτα αν βάλει το Dobermman να σας επιτεθεί...
χαχαχαχαχα!
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
στο πρώτο του έλεγε να τα βάλουνε να τσακωθούνε
και στο δεύτερο είχε πιάσει το ένα από τα 4 σκυλιά μας
και το πήγαινε στο αυτοκίνητο γιάο να το φάει το σκυλί του
(τα 3 boxer βγαίνουν χωρίς λουρί εκτος από τον ημίαιμο που υιοθέτησαν και είναι "πανατ" με λουρί)
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
δεν νομίζω να κάνει κάτι Μαρία ...απλά ο τύπος είναι τραγικός...προφανώς βλέπει πολλές ταινίες.
καλού κακού αγόρασε κι ένα Staffordshire Bull Terrier ή PitBull Terrier ή American Bull Terrier αρσενικό και δεν θα χρειαστεί να κάνεις τίποτα αν βάλει το Dobermman να σας επιτεθεί...
χαχαχαχαχα!
ο πατέρα μου έχει 3 μποξεράκια και ένα "ημιαιμακι"....δεν είναι εκεί το θέμα
 


Under

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
193
0
Αθήνα
boxer εναντίον Dobermman ε?
ενδιαφέρον κομπλεξισμός!!!

θα πρότεινα να μην αφήσεις τον πατέρα σου να τσακώνεται...
βρες κανένα φιλαράκι να τον αρπάξει λίγο απο τον γιακά ... και θα χαλαρώσει...
εμένα αν κάποιος έπιανε τον σκύλο μου να τον πάει στο αυτοκίνητο του για να τον ΄φαει¨ο σκύλος του, θα του έσπαγα τα μούτρα...
 


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Αλλη δουλειά δεν έχει να κάνει αυτός κι οποιον βρει με σκύλο τον προκαλεί να τσακώνεται με τον δικό του?
Αα δε πάμε καλά...ο τύπος είναι για μέσα....
Μήπως να τον καταγγείλεις στην αστυνομία περιγράφοντας και το περιστατικό με τον πατέρα σου?
 


Staffordshire

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2011
350
3
δεν νομίζω να κάνει κάτι Μαρία ...απλά ο τύπος είναι τραγικός...προφανώς βλέπει πολλές ταινίες.
καλού κακού αγόρασε κι ένα Staffordshire Bull Terrier ή PitBull Terrier ή American Bull Terrier αρσενικό και δεν θα χρειαστεί να κάνεις τίποτα αν βάλει το Dobermman να σας επιτεθεί...
χαχαχαχαχα!

Θυληκο αλλα να διορθωσω οχι να τσακωθει το σκυλι μαζι με το ντοπερμαν αλλα πανω του :)
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
δεν ήμουνα μπροστά στα σκηνικά με τον πατέρα μου...
παρατρίχα να τον σκότωνε αν δεν τον είχαν τραβήξει...
τέσπα...εγω αναρωτιέμαι αφού βρω τα στοιχεια του τι να κάνουμε από εκεί και πέρα...
θα κάνουμε και μια βόλτα από την αστυνομία από δευτερα γιατί ξέρουν τον πατέρα μου και τα σκυλιά
(είναι λίγο "μασκοτ" στην περιοχή) και βλέπουμε
 


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.559
5.971
Πειραιάς
κανε καταγγελια στην αστυνομια,ο ανθρωπος δεν ειναι στα καλα του...

και πες στον πατερα σου να βαλει λουρι στα μποξερ για το καλο και των τεσσαρων .
 




morfeas

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
142
3
αυτή τη στιγμή που σας γράφω τρέμω...
το σκηνικό έγινε πριν 3 ώρες και ακόμα δεν έχω συνέλθει...
είμαι σε κεντρικό δρόμο στο νέο ψυχικό.
σταματάει αυτοκίνητο με τύπο γύρω στα 60 και ένα ντόπερμαν.
σταματάω με τον μπόμπιρα για να περάσει...
κάτι αρχίζει να μου λέει και δεν καταλαβαίνω...
μέχρι να πάρω χάμπρε συνειδητοποιώ ότι μου λέει να κατεβάσει το σκύλο του να φάει τον δικό μου...
κοκαλώνω και μου κόβεται η μίλια..
στην αρχή νομίζω πως μου κάνει πλακα και του λέω ελπίζω να είναι δεμένος
(το παράθυρο του αυτοκινητου ορθάνοιχτο)
συνειδητοποιώ ότι δεν είναι...
παγώνει το αίμα μου...
έχει γίνει ουρα από αυτοκίνητα από πίσω του και κορνάρουν...
το γυρίζει στο ότι έχω κάτσει στην μέση και δεν μπορεί να παρκάρει...
ευτυχώς στα 10 μετρα ήταν και ένα παιδί που είδε το σκηνικό και έχει κάτσει και παρακολουθεί.
παίρνει ο εγκέφαλος μου μπρός και αρχίζω να του λέω να σηκωθεί να φύγει και τον βρίζω...
επιτέλους με τα πολλά ξεκουμπίζεται...

πριν λίγο μίλησα με τον πατέρα μου για να δω αν τον έχει πετύχει στην γειτονιά...
μου είπε πως όχι απλά τον έχει πετύχει αλλα έχουν ήδη γίνει 2 σκηνικά με αυτόν και τα σκυλιά μας...
και πως είχαν πιαστεί στα χερια με τον πατέρα μου...
έχουμε στοιχεια από πινακίδες και από δευτερα θα έχω σίγουρα τουλάχιστον το όνομα του!
από εκει και πέρα ακούω δικες σας συμβουλές για το πως να κινηθω και θα σας ενημερώσω!!!

αφού απ ότι καταλαβαίνω ξέρει κόσμο εκεί ο πατέρας σου, και την πινακίδα, μπορείτε να πάτε στο τμήμα και να τον καλέσουν για σύσταση αρχικά.

μετά, ανάλογα...

άσχετο, είδες καθόλου λεπτομέρειες του dobermann??? αρσενικό / θηλυκό, κομμένο άκοπο?
 






cesar millan

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2012
101
0
Βλακας-ανιδεος-βλαχος κ@@γερος... Δεν αξιζει ουτε να κανεις κατι,αλλα ουτε να καθεσαι να σκας και να φοβασαι για το ραμολιμεντο,λογια του αερα για καθαρα επιδειξιακους λογους.
(Αν στην μαμακια υπηρχε πρωταθλητης, αυτος θα ηταν ο 1ος :) )
Την αλλη φορα αρχισε τον στα καντηλια με το που τον δεις και αστον να λεει τα παραμυθια του!
 


Marin

Well-Known Member
1 Απριλίου 2007
124
22
Athen
Μαράκι μου προτείνω τα εξής: Εχοντας τα στοιχεία της πινακίδας κρατημένα κάπου, θα πάτε στην αστυνομία και θα τους ενημερώσετε για το περιστατικό, ότι πχ. το αυτοκίνητο με στοιχεία τάδε, κάνει αυτό το πράγμα. Θα σας ρωτήσουν αν θέλετε να κάνετε μήνυση. Εσείς θα πρέπει να πείτε ότι θέλετε να κρατήσουν τα στοιχεία του και να του γίνει σύσταση (εφόσον δεν υπάρχει αδίκημα δεν μπορεί να επέμβει διαφορετικά η αστυνομία αν δεν κάνω λάθος).

Μετά, θα πείτε σε όλους όσους είχαν ή έχουν το ίδιο πρόβλημα με αυτόν, να πηγαίνουν στο αστυνομικό τμήμα για να καταθέτουν την ίδια καταγγελία, με σκοπό να επέμβει εισαγγελέας.

Καλό θα ήταν βέβαια να έχουμε και μια φωτο, τότε τον κάνεις και μια ρόμπα σε όλο το ν.ψυχικό. χαχα

Και πες του τυπου οτι αν πειράξει τον Μπόμπιρα θα γινω έξαλλη!
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
άσχετο, είδες καθόλου λεπτομέρειες του dobermann??? αρσενικό / θηλυκό, κομμένο άκοπο?

δυστυχώς δεν θυμάμαι πολλά καθότι έπαθα ένα "ψιλοσοκ"!


από ότι μου είπε ο πατέρας μου έμαθε από τους security του πλαισίου εδώ στο ψυχικό
ότι αυτός είναι ρακοσυλλέκτης και πάει ακη ψάχνει τους κάδους...

να σου πω την αλήθεια κι εγώ σκεφτόμουνα χτες βραδυ
πως ένα τέτοιο σκυλί κατέληξε στα χερια του
ακη δεν θα μου κάνει εντύπωση αν είναι κλεμμένο
η ένα άλλο που είχε χαθεί εδώ στο ψυχικό πριν κάτι μήνες...
τα αυτιά του πρέπει να ήταν κομμένα...
ουρές ktlp δεν είδα μέσα στο αυτοκίνητο
άρα πρέπει να ήταν κι αυτή κομμένη
ήταν μαύρο και αρκετά μεγαλόσωμο
(δεν έχω δει πολλά ντόπερμαν από κοντά οποτε αυτό είναι σχετικό που σου λέω)
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Μαράκι μου προτείνω τα εξής: Εχοντας τα στοιχεία της πινακίδας κρατημένα κάπου, θα πάτε στην αστυνομία και θα τους ενημερώσετε για το περιστατικό, ότι πχ. το αυτοκίνητο με στοιχεία τάδε, κάνει αυτό το πράγμα. Θα σας ρωτήσουν αν θέλετε να κάνετε μήνυση. Εσείς θα πρέπει να πείτε ότι θέλετε να κρατήσουν τα στοιχεία του και να του γίνει σύσταση (εφόσον δεν υπάρχει αδίκημα δεν μπορεί να επέμβει διαφορετικά η αστυνομία αν δεν κάνω λάθος).

Μετά, θα πείτε σε όλους όσους είχαν ή έχουν το ίδιο πρόβλημα με αυτόν, να πηγαίνουν στο αστυνομικό τμήμα για να καταθέτουν την ίδια καταγγελία, με σκοπό να επέμβει εισαγγελέας.

Καλό θα ήταν βέβαια να έχουμε και μια φωτο, τότε τον κάνεις και μια ρόμπα σε όλο το ν.ψυχικό. χαχα

Και πες του τυπου οτι αν πειράξει τον Μπόμπιρα θα γινω έξαλλη!
μαρινάκη σε ευχαριστώ για υατά που έγραψες!
δεν έχω στα χερια μου την τα στοιχεια της πινακίδας tah την έχω μάλλον από δευτερα
τα έχει καταγράψει μια κοπέλα που δουλεύει security στο ψυχικό και θα μας τα δώσει.

η αλήθεια είναι ότι πήγε το μυαλό μου στην μικρούλα που είχε χαθεί και είχαμε γνωρίσει στο μαγαζί..
μήπως την είχε μαζέψει αυτός...αλλα από ότι κατάλαβα είναι νεόφερτος στην περιοχή
γιατί αλλιώς θα τον είχαμε ξαναδεί τον "μακακα"...
οποτε tah πάμε στο τμήμα από δευτερα.

να ρωτήσω και κάτι άλλο αν κάποιος ξέρει...η αν υπάρχει σχετικό thread να με "παρεπεμψετε" να διαβάσω...
άσχετο με το όλο θέμα αν ο σκύλος δεχτεί επίθεση τι κάνω εγώ εκείνη την στιγμή
(δεν αναφέρομαι μονο στο συγκεκριμένο περιστατικό αλλα γενικά)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Καλείς έντρομη το 100, ότι δέχθηκες εσύ επίθεση από δεσποζόμενο σκύλο, τον οποίο προέτρεψε ο ιδιοκτήτης του και να κάνουν γρήγορα, γιατί φοβάσαι για την ζωή σου. Οταν φτάσει το περιπολικό, τους λες ότι είχες μαζί τον σκύλο σου, ο οποίος μπήκε μπροστά να σε προστατέψει και δέχθηκε τα πυρά.

Το φυσικό επακόλουθο βέβαια, είναι η μύνηση έτσι;

Παρεπιπτόντως, στην αστυνομία μπορείς να πας και τώρα να κάνεις καταγγελία. Εννοώ και Σάββατο και Κυριακή. Δεν χρειάζεται να περιμένεις την Δευτέρα, εκτός αν έχεις άλλο λόγο.
 


Marin

Well-Known Member
1 Απριλίου 2007
124
22
Athen
Έχω κάνει δήλωση στο αστυνομικό τμήμα νέου ψυχικού για το σκύλο μου που χάθηκε, τον έχω δηλωμένο σαν κλεμμένο, οπότε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και αυτό ίσως, ώστε να ασχοληθούν. Γιατι αν ακουσουν για κλεμμενο ασχολουνται αμέσως. 8-[