Να την τσιπάρω ή όχι;


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
100 ευρώ σ´αυτούς που δεν έχουν σακουλάκια για τα κακά μαζί τους.
Δηλαδή πρέπει να παίρνουμε μαζί μας τουλάχιστον ν+1 παραπάνω σακουλάκια από αυτά που ξέρουμε ότι μας χρειάζονται για να αποφύγουμε το πρόστιμο;:cool::D
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
@ vas
Για το πρώτο που ρωτάς, ναι.
Για το δεύτερο, δεν ξέρω πως το χειρίζονται.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.771
Δηλαδή πρέπει να παίρνουμε μαζί μας τουλάχιστον ν+1 παραπάνω σακουλάκια από αυτά που ξέρουμε ότι μας χρειάζονται για να αποφύγουμε το πρόστιμο;:cool::D
Ναι, εμένα μου είπαν επί λέξη ότι πρέπει να έχουμε το βαρελάκι πάνω μας με τις σακουλίτσες..εντάξει χαζό αυτό , αλλά κι εγώ που είχα ρολό ήμουν νόμιμη :p
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Δηλαδή πρέπει να παίρνουμε μαζί μας τουλάχιστον ν+1 παραπάνω σακουλάκια από αυτά που ξέρουμε ότι μας χρειάζονται για να αποφύγουμε το πρόστιμο;:cool::D
Εγώ τα έχω σε ρολλάκια, οπότε έχω πάντα άφθονα μαζί. Είμαστε και πολλοί...έχουμε παραγωγή όπως και να το κάνεις...
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Μάλιστα, πολύ ενδιαφέρον.
Έχει γίνει και στους υπόλοιπους δήμους της Αθήνας αντίστοιχη ενέργεια;
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Ναι, εμένα μου είπαν επί λέξη ότι πρέπει να έχουμε το βαρελάκι πάνω μας με τις σακουλίτσες..εντάξει χαζό αυτό , αλλά κι εγώ που είχα ρολό ήμουν νόμιμη :p
χαχαχαχαχαχα πέρα από την πλάκα, αυτό που έκαναν οι τύποι και η βεβαίωση των προστίμων, δεν έχουν καμία σχέση με τον ισχύοντα νόμο...
 






takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Τι εννοείτε...Τάκη μας;
Για το Τάκη μας... *agapoylas*

Ο νόμος δεν επιβάλλει πρόστιμο αν δεν έχεις μαζί σου σακουλάκι. Προβλέπει τα παρακάτω :)

στ) να μεριμνά για τον άμεσο καθαρισμό του περιβάλλοντος από τα περιττώματα του ζώου εκτός αν πρόκειται για σκύλο βοήθειας
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.771
Δηλαδή πρέπει να σε πιάσει επ'αυτοφόρω;
Τέλως πάντων κρατάω το θετικό της υπόθεσης ότι γίνονται έλεγχοι.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Σωστός Τάκη μας :)

Αλλά εμένα δεν με πειράζει καθόλου, να το χρησιμοποιούν ως φόβητρο, προκειμένου να συμμορφωθούν οι ασυμμόρφωτοι.
 


ababapanos

Active Member
23 Φεβρουαρίου 2009
33
0
κερκυρα
σχετικα με το τσιπακι , οταν περνουμε σκυλι απο εκτροφεα, μαζι με το πεντιγκρι ειναι υποχρεομενος ο εκτροφεας να μας το δωσει το σκυλο και τσιπαρισμενο? η αυτο το αναλαμβανει μετα ο ιδιοκτητης αν θελει με δικο του κοστος?
 






aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Υπάρχει σκύλος που χάθηκε και βρέθηκε από το τσιπάκι?
Ναι, μου έχει τύχει να είμαι στον κτηνίατρο και να ήρθε άτομο με σκύλο που τον ειχε βρει. Κοιτάξανε για τσιπάκι, υπήρχε και βρήκαν τον ιδιοκτήτη.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.771
Υπάρχει σκύλος που χάθηκε και βρέθηκε από το τσιπάκι?
Πολλοί. Με αποκορύφωμα σκύλος που χάθηκε όταν μεταφορική τον πήγαινε γερμανία και βρέθηκε δύο χρόνια μετά περίπου από το τσιπάκι.
 




gkamar

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2012
165
1
Εγώ θα ήθελαπάρα πολύ να βάλω τσιπ η κάποιο είδοςταυτότητας γιατί ο νόμος δεν επιτρέπειςστα σκυλιά να ταξιδεύσουν χωρείςταυτότητα ,είχα θέμα με το νόμο σεταξιδεύει που έχω κάνει, ο πατέρας μουδεν θέλει καθώς φοβάται το οικονομικόκόστος(π. Χ εφορεία) αν πρεπε να τοδηλώσεις εκεί( να μην δεινό ιδέες στουπουργείο οικονομικών), ξέρει κάνειςκάτι;
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.771
Gkamar, ο πατέρας σου νομίζω θα φοβηθεί περισσότερο αν του πεις για την καμπάνα 300 ευρών που έχει ήδη πέσει σε πολλούς παρά τα υποθετικά σενάρια.
 


gkamar

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2012
165
1
Gkamar, ο πατέρας σου νομίζω θα φοβηθεί περισσότερο αν του πεις για την καμπάνα 300 ευρών που έχει ήδη πέσει σε πολλούς παρά τα υποθετικά σενάρια.
Μπα η εφωρεια τον νοιαζει ποιο πολη.