Νεφέλη_maltese


A_Nefeli

Member
10 Οκτωβρίου 2013
23
2
Καλώς σας βρήκαμε! Την royal canin της δίνω για κουτάβια μουλιασμένη σε νερό για να μπορεί να τη φάει.. Τις πρώτες μέρες της έδινα πατέ από την ίδια μάρκα αλλά τα κακάκια της ήταν πολύ μαλακά και γι'αυτό της δίνω τώρα τη ξηρά τροφή 3 φορές τη μέρα.
 






Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Καλησπερα κ απο εμενα κ να σου ζησει το ζουζουνι! :) λοιπον μια παστα που μου την ειχε προτεινει ο δικος μου γιατρος ειναι η calopet που ειναι για τα σκυλακια που ειναι ευαισθητα στις υπογλυκαιμιες. Αν θελεις ρωτα κ παρε την.
 


ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
καλως ηρθες και να σου ζησει η γλυκουλα Νεφελι!

3 φορες για 7 εβδομαδων κουταβι ειναι πολυ λιγες νομιζω... να μας πει και κανενας πιο ειδικος βεβαια, αλλα εγω θα μοιραζα την απαιτουμενη ποσοτητα της μερας σε 5-6 γευματα τουλαχιστον.
 




A_Nefeli

Member
10 Οκτωβρίου 2013
23
2
Καλημέρα! Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με το πόσες ώρες είναι σωστό να αφήνουμε τα κουτάβια στο πάρκο. Αναφέρομαι σε ευρύχωρο πάρκο που μέσα έχει το κρεβάτι, παιχνίδια, χαλάκι, το φαγητό και την πάνα του.
 




συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Στο πάρκο, οσο και να το αφήσεις, εφοσον έχει να κοιμηθει να φαει και να παίξει, δεν εχεις κανένα πρόβλημα!
 


A_Nefeli

Member
10 Οκτωβρίου 2013
23
2
Γενικά το πάρκο της αρέσει αλλά τις τελευταίες ημέρες στις 8 το πρωί κλαίει για να βγει αλλά και κατά τη διάρκεια της ημέρας ξεκίνησε να γκρινιάζει. Όχι όμως για παιχνίδι αλλά για εξερεύνηση, μασούλημα αντικειμένων και φυσικά τσίσα εκτός πάνας. Και προβληματίστηκα λίγο μήπως φταίει ότι την έχω πολλές ώρες μέσα. Το θέμα είναι ότι από αρχές Νοεμβρίου θα πιάσω δουλειά και θέλω να έχει συνηθίσει το πάρκο. Όταν λείπουμε από το σπίτι είναι ήσυχη μέχρι στιγμής.
Επίσης όταν κλαίει δε σταματάει, είναι επίμονη. Προσπαθώ να μη της δίνω σημασία-όπως συμβουλεύετε- αλλά για πόση ώρα?
 










συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Μα δεν γκρινιάζει όταν φεύγουμε. Αλλά όταν είμαστε εδώ και ειδικά το πρωί για να βγει.
οταν είστε εκει, αφηστε την έξω. θα την βγάζετε όμως μόνο όταν σταματάει το κλάμακαι θα την επιβραβευετε.
 




KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
Καλώς ήρθες και να την χαίρεσαι! Βέβαια ήταν λάθος που την πήρες απο ιδιώτη και όντως είναι κάτι σε μαλτέζ?γιατί στις φωτογραφίες κάτι δεν μου πάει καλά αλλά εντάξει μικρή σημασία να έχει τώρα πιά.
 


A_Nefeli

Member
10 Οκτωβρίου 2013
23
2
Καλώς ήρθες και να την χαίρεσαι! Βέβαια ήταν λάθος που την πήρες απο ιδιώτη και όντως είναι κάτι σε μαλτέζ?γιατί στις φωτογραφίες κάτι δεν μου πάει καλά αλλά εντάξει μικρή σημασία να έχει τώρα πιά.
Τι ακριβως δε σου πάει καλά?
 


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Απο την στιγμη που το εχει παρει ηδη η κοπελα,νομιζω εχει μικρη σημασια αν ειναι μαλτεζ η οχι. Το θεμα απο εδω κ περα ειναι να μαθει το σκυλακι να μενει ηρεμο που αυτο απο οτι φαινεται ειναι το προβλημα της.