Ξενοδοχεία που δέχτηκαν τον σκύλο μέσα στο δωμάτιο


little_pony

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2008
179
0
Χαλκίδα
εμεις πηγαμε το μαρτιο στο δημο ασπροποταμου στα τρικαλα, σε ενα υπεροχο ξενοδοχείο, σε μια φοβερη περιοχη.. και θα το ξαναεπισκεφτουμε συντομα..
Πύργος Μαντάνια - Ασπροπόταμος
το σ/k θα παμε μεθωνη-κορωνη-καρδαμυλη.. μολις γυρισουμε θα ενημερωσω για τα ξενοδοχεια..
(αν καποιος γνωριζει για θαλασσες προς τα κει να με ενημερωσει..)
 




little_pony

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2008
179
0
Χαλκίδα
ναι..γιατι ειχες αντιθετη εμπειρια; και στο διπλανο δωματιο εμενε μια οικογενεια με ενα μικροσωμο..
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
ναι..γιατι ειχες αντιθετη εμπειρια; και στο διπλανο δωματιο εμενε μια οικογενεια με ενα μικροσωμο..
οχι δεν εχω αντιθετη εμπειρια. Προπερσι ειχα παει,ειναι πανεμορφα και χαιρομαι που δεχονται σκυλια.
 


little_pony

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2008
179
0
Χαλκίδα
ναι κ η περιοχη εκει ειναι ωραια για περπατημα.. ο μικρος μου το καταευχαριστηθηκε.. οπως κ μεις.. γι αυτο κ το προτεινα..
 


naketron

Active Member
16 Ιουλίου 2013
28
0
Γεια σας και πάλι! Βρισκόμαστε στο πόρτο χέλι σε παραλία ερημική! Τέλειος προορισμός για τα κατοικίδια μας!
Ξενοδοχείο viglia πορτοχελι! Πολύ καθαρό τέλεια θέα μέσα στα πεύκα!
Δέχονται σκυλιά!
Φροντίζουν και τα σκυλιά της γειτονιάς αυτοί! Αξίζει!
 


borokekalitera

New Member
6 Οκτωβρίου 2012
3
0
Περιστέρι
Ο Ελαιώνας στις Ροβιές Ευβοίας δεν δέχεται πλέον σκυλους. Επικοινώνησα σήμερα 4/8/13. Το αναφέρω για να γίνονται διορθώσεις αλλά και για να μην ταλαιπωρούμε όσους δεν θέλουν τέτοιου είδους τουρισμό. Η ιδιοκτήτρια πάντως ήταν ευγενέστατη αλλά μου είπε ότι δεν δέχεται πλέον σκυλιά αφότου ένα της έφαγε ένα ολόκληρο ντουλάπι όταν το άφησαν μόνο του.
Αγροκτημα λωνιδιο αρκαδιας.
Αγροκτημα αρμονια καρπνησι
Ελαιωνας ροβιες ευβοιας
Δασικο χωριο λιβαδακι
Φωκαεων προς καλαβρυτα
Με βάση τα σχόλιά σας και έπειτα από αρκετή ταλαιπωρία, έκλεισα για καλοκαιρινές διακοπές στο Viglia studios ή αλλιώς Viglia Efi's Studios and Apartments. Θα ενημερώσω για τις εντυπώσεις της σκυλοφιλοξενίας σύντομα και εύχομαι να επιβεβαιώσω την πολυ καλή κριτική σας.
Γεια σας και πάλι! Βρισκόμαστε στο πόρτο χέλι σε παραλία ερημική! Τέλειος προορισμός για τα κατοικίδια μας!
Ξενοδοχείο viglia πορτοχελι! Πολύ καθαρό τέλεια θέα μέσα στα πεύκα!
Δέχονται σκυλιά!
Φροντίζουν και τα σκυλιά της γειτονιάς αυτοί! Αξίζει!
 
Last edited by a moderator:


little_pony

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2008
179
0
Χαλκίδα
Ξενοδοχειο αχιλλεας στη μεθωνη.. μαλλον το μοναδικο στη μεθωνη αφου σε οσα πηρα αρνηθηκαν..
Antonia's apartments στην καρδαμυλη..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Με αρκετή επιφύλαξη, γιατί δεν έχω ιδία άποψη, κατόπιν συνεννόησης, στο "Porto Mani Suites".
 


angel.p

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2010
81
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Με αρκετή επιφύλαξη, γιατί δεν έχω ιδία άποψη, κατόπιν συνεννόησης, στο "Porto Mani Suites".
Μόλις γύρισα από εκεί. Οι ιδιοκτήτες έχουν ένα δαλματίας, ενώ τις τέσσερις μέρες που ήμουν εκεί είδα δύο μπόξερ, ένα λαμπραντόρ και ένα τσιουάουα.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Αααα...ωραία...μικρός ο κόσμος :)
Για πες μας λοιπόν...είχες μαζί τον σκύλο σου; Εμεινε μαζί σου στο δωμάτιο; Από προσβάσιμες παραλίες, τι λέει;
 


angel.p

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2010
81
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αααα...ωραία...μικρός ο κόσμος :)
Για πες μας λοιπόν...είχες μαζί τον σκύλο σου; Εμεινε μαζί σου στο δωμάτιο; Από προσβάσιμες παραλίες, τι λέει;
Οχι δεν τον είχα μαζί.

Όμως τα σκυλιά που ανέφερα πρέπει να έμεναν στα δωμάτια μαζί με τους ιδιοκτήτες τους και απ' όσο μπόρεσα να καταλάβω η συμπεριφορά τους ήταν άψογη. Αν δεν τα έβλεπα δεν θα είχα καταλάβει ότι υπάρχουν σκυλιά από πάνω μας!

Προσβάσιμη παραλία κοντά στο ξενοδοχείο έχει από μονοπάτι. Γενικά οι παραλίες εκεί δεν είναι αφήνουμε το αυτοκίνητο και βουτάμε. Θέλει και λίγο περπάτημα από μονοπάτια. Μπορεί να αντιμετωπίσετε πρόβλημα όχι έχοντας τον σκύλο μαζί σας στην παραλία αλλά αν τον βουτήξετε μέσα σε ώρες αιχμής.

Κοίτα, γενικά στο ξενοδοχείο έχει μεγάλη άπλα, απίθανη θέα, και δεν έχει κάτι άλλο εκεί γύρω. Η περιοχή προσφέρεται για περιπάτους μαζί με τον σκύλο σας. Στα μαγαζιά της ευρύτερης περιοχής δεν θα αντιμετωπίσετε πρόβλημα, στα περισσότερα τα σκυλιά ειναι καλοδεχούμενα.
 


karamolegolas

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2013
223
4
Athens
To Porto Mani είναι από τα ωραιότερα της περοχής (για μένα το ωραιότερο) με φανταστική θέα και οι ιδιοκτήτες τους σε κάνουν να νιώθεις σαν να πήγες σε φιλικό εξοχικό σπίτι κι οχι τόσο σε ξενοδοχείο. Το φαγητό ,με προϊόντα της περιοχής, εντελώς σπιτικό και τα δωμάτια τεράστια. Οι ιδιοκτήτες όντως έχουν ένα δαλματίας (την Minnie) και γενικά είναι πολύ dogfriendly. To συνιστώ ανεπιφύλακτα για ηρεμία και ήσυχες διακοπές. Περισσότερα εδω: Hotel Porto Mani Suites • Welcome to Portomani Suites Hotel
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Τι είδους συνεννόηση κε.sea-mol; Γνωρίζετε τους περιορισμούς, αν αυτοί υπάρχουν; :rolleyes:
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Για μένα (που με απασχολεί το "θεματάκι") πιστεύω ότι πρέπει πάντα να γίνονται συνεννοήσεις...

Υ.Γ. Και πάντα (αν οι συνεννοήσεις αποδειχθεί ότι δεν ανταποκρίθηκαν στην πραγματικότητα!) η διεύθυνση του ξενοδοχείου να μπορεί να τον πετάξει έξω αυτόν που "ξέχασε" να αναφέρει κάποια "λεπτομέρεια"...:cool:
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Κυρία Mareco, από όσο έχω καταλάβει τα συμπαθητικά μέλη του Dogforum θα γίνονται δεκτά χωρίς πολλά πολλά. Τα αντιπαθητικά θα τρώνε πόρτα με δημοκρατικές διαδικασίες.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Τέλεια...!!!

Να πάρω, να κλείσω μπαλκόνι με θέα στην θάλασσα, να αγναντεύουν τα μωρά μου :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU