Ουρηση σε δημοσιο δεντρο πεζοδρομιου


Anesidora

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2012
504
5
Πάρα πολύ ωραίο!!! Απλά δεν ξέρω κατά πόσο θα φαίνεται καλά σε ασπρόμαυρο γιατί αν το βγάλουμε σε έγχρωμο...πάει το πράσινο μελάνι... :p
Χαχαχα! Πόσες θα εκτυπώσεις? :confused:

και κάτι με λιγότερο χρώμα... poster1.jpg
 




BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Δεν ξερω πραγματικα...δεν αισθανονται καθολου ντροπη?
Δεν είναι θέμα ντροπής. Απλά κάποιοι δεν καταλαβαίνουν οτι τα πάντα που κάνουμε επιρεάζουν το περιβάλλον. Αν πηγαίνω κάθε μέρα στο ίδιο σημείο, για ένα μήνα ολόκληρο και δεν μαζεύω τα κόπρανα του σκύλου θα ένιωθα πρώτα εγώ άσχημα που ο σκύλος+εγώ χάσαμε ένα ωραιότατο μέρος για βόλτα (ποιός θέλει να βολτάρει μέσα στα σκατά?). Κατα κάποιο τρόπο λέω το προφανές, ότι ο δημόσιος χώρος είναι δικός μας και όπως καθαρίζουμε το σπίτι μας έτσι πρέπει και έξω.

Αλλά δυστηχώς ο άνθρωπος περισσότερο σαν παράσιτο ζει παρά ως θηλαστικό. Να εξαπλώνει παντού την βρώμα του και όταν πια φτάσει στο σημείο που δεν αντέχει άλλο απλά να μετακινείτε αλλού και ξανά απο την αρχή.
 


Asp

Well-Known Member
30 Μαϊου 2012
119
0
Πάτρα
Εδώ στη γειτονιά έχουν γίνει μάλλον τελευταία μόδα τα σκυλιά..! Κάθε φορά που βγαίνω βόλτα είτε με το σκύλο είτε μόνη, δεν έχω που να πατήσω..!! Τραγικό..! Σε διπλανό δρόμο έχουν γεμίσει τις περιφράξεις με το εξής μήνυμα: ''Απαγορεύεται η αφόδευση των σκύλων πάνω στο πεζοδρόμιο. Επιτέλους, πάνω από τη ζωοφιλία είναι ο σεβασμός προς τον άνθρωπο!''.

Πραγματικά έχουν απηυδήσει οι άνθρωπο, καλού καλού όμως αποφεύγω να περνάω με το σκύλο από εκεί, φοβάμαι μην αρχίσουν να πετάνε φόλες..!


Αλλά εκεινη τη φορά, είδα εναν 35άρη (ημεδαπός εδειχνε) που ειχε τουρλοκωλιαστεί σε μια κολώνα και εχ3ζε... ΕΛΕΟΣ
Ιιιιιιιιου...!!!
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Αλλά δυστηχώς ο άνθρωπος περισσότερο σαν παράσιτο ζει παρά ως θηλαστικό. Να εξαπλώνει παντού την βρώμα του και όταν πια φτάσει στο σημείο που δεν αντέχει άλλο απλά να μετακινείτε αλλού και ξανά απο την αρχή.
έχετε απόλυτο δίκιο, agent smith.


[video=youtube;-Na9-jV_OJI]http://www.youtube.com/watch?v=-Na9-jV_OJI[/video]
 




Avraki

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2011
938
5
Αθήνα
Χωρίς να θέλω να γίνω η σπαστικη της υπόθεσης, η αφισοκόλληση/ τοιχοκόλληση άνευ άδειας τιμωρείται! :) να κάνουμε το καλό αλλά να το κάνουμε σωστά,Ε ! Όχι τίποτα άλλο, αν πάρει μάτι κανένας συμπλεγματικος γείτονας, θα δημιουργηθούν άλλες ιστορίες!:)
 
Last edited:


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Χωρίς να θέλω να γίνω η σπαστικη της υπόθεσης, η αφισοκόλληση/ τοιχοκόλληση άνευ άδειας τιμωρείται! :) να κάνουμε το καλό αλλά να το κάνουμε σωστά,Ε ! Όχι τίποτα άλλο, αν πάρει μάτι κανένας συμπλέγματος γείτονας, θα δημιουργηθούν άλλες ιστορίες!:)
Γιατί, για τα ενοικιαστήρια ή τα μνημόσυνα που αφισοκολλάνε παίρνουν άδεια;
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Γιατί, για τα ενοικιαστήρια ή τα μνημόσυνα που αφισοκολλάνε παίρνουν άδεια;
... ο κλειδαράς? ο παλαιά έπιπλα? ο ενεχυροδανειστής? ο φροντιστής? η κυρία που σιδερώνει? η baby sitter?
εγώ? που έχω καταντήσει να ψάχνω έτσι την πελατεία μου... μιάς και έχω μείνει σπίτσλες...
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Δεν παίρνεις άδεια για να αφισοκολλήσεις.Υπάρχουν μέρη που επιτρέπεται κ μέρη που απαγορεύεται,στα περισσότερα απαγορεύεται.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Υπάρχουν ειδικά σταντς που ειναι για αφισοκόλληση. Αλλο το ότι γινεται παντου μπαχαλο
Αλλά πράγματι υπήρχε πρόστιμο για την όπου να ναι αφισοκολληση. Δεν ξερω αν υπάρχει ακόμα, μην αλλαξαν τίποτα
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886





Τα μοίραζε το περιοδικό "Σκύλος & Γάτα" στην έκθεση του ΟΚΑ, ακριβώς γι'αυτόν τον σκοπό.
Ελπίζω να μπορείτε να τα επεξεργαστείτε/εκτυπώσετε. Αν όχι, στείλτε μου e-mail να σας τα ντελιβερίσω.
 


Staffordshire

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2011
350
3
Πάω στοίχημα κανάς παππούς θα στα λέει αυτά ή καμια ηλικιωμένη, έλεος τι άλλο θα σκεφτούν; Πες τους για αρχή να γυρίσουν στο χωριό τους αν δεν μπορούν στην πόλη και μην δίνεις σημασία. Όσο για τα περιττώματα αν δεν τα μαζεύει κάποιος τι να πω ας μην πάρει κατοικίδιο απλά.
 






takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Κάτι που να έχει και το πρόστιμο μέσα δεν υπάρχει;

Τα δικά μας τα "γαιδούρια" θέλουν πιο σκληρή γλώσσα (λέμε τώρα, γιατί δεν πιστεύω ότι υπάρχει γιατρειά).

Έχουν καταστρέψει ένα υπέροχο μεγάλο χώρο για βόλτα με σκύλο...
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Κάτι που να έχει και το πρόστιμο μέσα δεν υπάρχει;

Τα δικά μας τα "γαιδούρια" θέλουν πιο σκληρή γλώσσα (λέμε τώρα, γιατί δεν πιστεύω ότι υπάρχει γιατρειά).

Έχουν καταστρέψει ένα υπέροχο μεγάλο χώρο για βόλτα με σκύλο...
Συμφωνώ. Αυτά τα πόστερ είναι "καλλιτεχνικά" και πολύ "πολιτισμένα". Χρειάζεται να γράβει και την παράβαση και το πρόστιμο για να πτοηθούν.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Μετάφραση των δύο προηγούμενων ποστς:
α πα πααα...πόσο μελάνι θα χαλάσουμε να τα τυπώσουμε...
Κάτι λιτό σε ασπρόμαυρο, δεν μπορούσε να μας βάλει; Ημαρτον!!!!!