Ουρηση σε δημοσιο δεντρο πεζοδρομιου


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Μετάφραση των δύο προηγούμενων ποστς:
α πα πααα...πόσο μελάνι θα χαλάσουμε να τα τυπώσουμε...
Κάτι λιτό σε ασπρόμαυρο, δεν μπορούσε να μας βάλει; Ημαρτον!!!!!

Μα καναρινί???????? χαχαχαχαχ
Εγώ εχω ασπρόμαυρο εκτυπωτή στο γραφείο όποτε θα προσαρμοστουν κατάλληλα. Το πολύ πολύ να εκτυπωθεί το πρώτο σε κίτρινο χαρτι.
 




dimitris_s2k

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2011
1.022
192
56
Athens / Marussi
www.facebook.com
Καλημέρα σε όλους και όλες!

αν και δεν αφορά την ούρηση το ποστ μου αλλά την αφόδευση είπα να γράψω την πρωινή μου εμπειρία!

Βγάζω την Salve βόλτα και κάνει τα κακάκια στην άκρη του δρόμου! Εγώ με το σακουλάκι στο χέρι σκυμμένος να τα μαζεύω και τσουπ μια κυρία από την απέναντι πολυκατοικία μου απευθύνει το λόγο λέγοντας μου: "καλά κύριε μέσα στο δρόμο? τι πράγματα είναι αυτά? δεν ντρέπεστε καθόλου? γιατί δεν πάτε στο δρόμο του σπιτιού σας?"

Μάταιη η προσπάθεια να της εξηγήσω ποιες είναι οι υποχρεώσεις μου και τα δικαιώματα μου βάση Νομοθεσίας! Συνέχισα τη βόλτα μου φορτισμένος και συνειδητοποιώντας πόσο στενόμυαλοι είναι μερικοί άνθρωποι!

Καλημέρα και πάλι!
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εμενα μου εχουν κανει ακομα και πρατηρηση, οταν πηγα να πεταξω το σακκουλακι με τα σκατα στον καδο, μπροστα σε ενα σπιτι- και μαλιστα δεν ηταν απο αυτους τους "ατομικους για ενα σπιτι μονο" αλλα αυτα τα μεγαλα, για πολυκατοικιες- που δεν θες να ξερεις τι πεταει ο καθενας και βρωμανε απο μετρα μακρια.
Για αυτο ειπα και πριν- ακουστικα στα αυτια, κανουμε οτι δεν ακουμε- και δεν ασχολιομαστε! Απλα πραγματα δηλαδη. Δεν αξιζει να φορτιζωμαστε καθε μερα με τις εξυπναδες του καθε βλαμμενου συναθρωπο μας.
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Θυμήθηκα το ποστ της vrmode "Ε ρε Negro που σας χρειάζεται". Αν έχεις μεγαλόσωμο σκυλί δεν τολμούν να σε κοιτάξουν. Όχι να κάνουν και παρατήρηση.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Θυμήθηκα το ποστ της vrmode "Ε ρε Negro που σας χρειάζεται". Αν έχεις μεγαλόσωμο σκυλί δεν τολμούν να σε κοιτάξουν. Όχι να κάνουν και παρατήρηση.
Δεν είναι έτσι εκτός αν μεγαλόσωμο εννοούμε το μέγεθος του negro. Εγώ τα ακούω και με μεγαλόσωμα, αλλά αφού είμαι εντάξει και τα μαζεύω πάντα τους γειώνω κανονικά.
 






mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Απέτυχα τότε :( Το σκύλο μου μόλις τον περνάω 15 κιλά..Οπότε μάλλον θα βάλω ακουστικά!

Πάντως κι εγώ με σακουλίτσα και χαρτάκι βγαίνω. Και σιγά σιγά πρέπει να θυμάμαι και το μπουκαλάκι με νερό για να αραιώνω τα τσίσα της.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Δεν τους πιάνεις πουθενά λέμε...

Δεν μαζεύεις - έχεις πρόβλημα (ορθώς).
Μαζεύεις - πάλι έχει πρόβλημα (για το ότι τα πετάς στο σκουπιδοτενεκέ).
Μαζεύεις και τα παίρνεις μαζί σπίτι σου για βραδυνο - πάλι έχεις πρόβλημα γιατί τα ακούς για τους άλλους.

Eγώ πλέον φοράω το ύφος της σκρόφας, αλά γκλεν γκλόουζ στα σκυλιά της δαλματίας για να μην μου απευθύνουν το λόγο. Διότι τα δικά μου τα μούλικα είναι μισή μερίδα σκύλος και δεν σου γεμίζουν το μάτι για aggresive killers.

Πάντως το αραίωμα των τσίσων (τα τσίσα - των τσίσων :D) το θεωρώ άσκοπο. Αντί το κάτουρο να καταλάβει 20 τετραγωνικά εκατοστά, καταλαβάνει 50 τ.ε. αραιωμένο. Ιτ νταζ ν 'τ μέικ σένς που λένε.

Νερό κουβαλάω βέβαια μαζί, γιατί τις προάλλες έμεινα στο ασανσέρ μαζί με τα λαχανιασμένα μπουλντόγκια και νόμιζα ότι θα μου μείνουν... από τότε μαζί και νερό! Δεν θα το χαραμίσω όμως για τσισοαραίωμα.

(πάλι μου βγήκε μεγαλούτσικο το ποστ - έχω αρχίσει και ...μοκίζω!)
 




mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Σήμερα μου είπε μία από τον 5ο παρακαλώ όροφο μιας οικοδομής, ενώ είμασταν σε κάτι χορταράκια να μην πηγαίνω εκεί γιατί τα φέρνουν όλοι και βρωμάει. Απορώ πως φτάνει η μυρωδιά στον 5ο όταν εγώ που είμαι πάνω στο χόρτο δε μυρίζω τίποτα.
Της απαντάω ότι ΑΝ κάνει τίποτα θα το μαζέψω και μου απαντάει να πάω σε τόσα άλλα χόρτα που έχει γύρω. Της λέω "Εδώ έχει έπνευση" και φεύγω..
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Σήμερα μου είπε μία από τον 5ο παρακαλώ όροφο μιας οικοδομής, ενώ είμασταν σε κάτι χορταράκια να μην πηγαίνω εκεί γιατί τα φέρνουν όλοι και βρωμάει. Απορώ πως φτάνει η μυρωδιά στον 5ο όταν εγώ που είμαι πάνω στο χόρτο δε μυρίζω τίποτα.
Της απαντάω ότι ΑΝ κάνει τίποτα θα το μαζέψω και μου απαντάει να πάω σε τόσα άλλα χόρτα που έχει γύρω. Της λέω "Εδώ έχει έπνευση" και φεύγω..
και υπερβολικα πολυ ασχοληθηκες με την κυρατσα!
Ακουστικα- και δεν μιλας πια στον καθε βλαμμενο!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Σήμερα μου είπε μία από τον 5ο παρακαλώ όροφο μιας οικοδομής, ενώ είμασταν σε κάτι χορταράκια να μην πηγαίνω εκεί γιατί τα φέρνουν όλοι και βρωμάει. Απορώ πως φτάνει η μυρωδιά στον 5ο όταν εγώ που είμαι πάνω στο χόρτο δε μυρίζω τίποτα.
Της απαντάω ότι ΑΝ κάνει τίποτα θα το μαζέψω και μου απαντάει να πάω σε τόσα άλλα χόρτα που έχει γύρω. Της λέω "Εδώ έχει έπνευση" και φεύγω..
Ντάξ'.. αυτό δεν είναι τίποτα. Να δεις στη δική μας πολυκατοικία...
Το alaskan malamute του 5ου ορόφου έφτυνε... λέει. Σύμφωνα με τα λεγόμενα του 3ου ορόφου, τα σάλια του έφταναν στο μπαλκόνι του. Νομπελίστες φυσικοί και αστροφυσικοί συγκεντρώθηκαν για να λύσουν το μυστήριο, διότι για να γίνει αυτό, το σάλιο έπρεπε να ακολουθήσει διαδρομή "βγαίνω-πέφτω-στρίβω-ξαναστρίβω-και πέφτω". Παραιτήθηκαν. Επίσης καταξιωμένοι βιολόγοι και γενετιστές και άλλοι συναφείς επιστήμονες ακόμη ψάχνουν να βρουν πως φτύνει το alaskan malamute...
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
εεεε- εσυ δεν ξερεις τιποτα Βασσω!! Η Ελσα σιγουρα θα ειχε ενα μακρυ σωλινακι που εφτανε μεχρι τον τριτο- εφτυνε μεσα σε αυτο- και ετσι τα σαλια της εφταναν εκει.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
xa... φτωχά μου μυαλά... η Σελιν ειναι ετη φωτός μπροστά!!!

Η διπλανη μας είπε ότι βρήκε στη μπουγάδα της να μυρίζει κατουρλίλας από το σκυλι μου. Και την απλώνει στην ταράτσα της.
Δλδ τα κάτουρα μας, πάνε προς τα πάνω, δεξιά και πίσω. Ποια φυσική και ποιος Νεύτωνας με το μήλο!
 






Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
χααχααχαχχαααχχααχααχχααχα
Με λίγα λόγια... κάνετε τους κινέζους από 'δω και πέρα γιατί θα καταλήξουμε εμείς στο Δαφνί αντί για εκείνους!!!!
χαχαχαχαχαχαχχαχααα
 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
μπράβο για την προσπάθεια που κάνετε γιατί βλέπω άτομα στον δρόμο και νιώθω άσχημα όταν παιρνάω με τον σκύλο μου.σήμερα μιά ξένη που υποτίθεται έχει σωστή αντίληψη μέχρι κάποιο βαθμό για τα σκυλιά,ο σκύλος της τα έκανε έξω απο κάτι σπίτια και τα άφησε έτσι πολύ απλά χωρίς να τα μαζέψει,μάλιστα έχω δεί και άλλα στην περιοχή και φαντάζομαι ποιός τα έχει κάνει.ασε που όταν παιρνάω θα νομίζουν πως η σκύλα μου τα κάνει και τα ακούω απο πάνω.