Ο Ορφεας (Bull terrier)
















spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.969
Πειραιάς
στον πειραια πισω απο το πανεπιστημιο, τριγυριζει καθημερινα εδω και περιπου 4 μερες, μια ολολευκη ημιμακρυτριχη γατα (σαν αγκυρας) με ενα ροζ λουρακι στο λαιμο.

αν πεσει στην αντιληψη σας αγγελια για γατα που χαθηκε, στο φεις ή αλλου, στειλτε μου σας παρακαλω πμ με στοιχεια επικοινωνιας για να ερθω σε επαφη με τους ιδιοκτητες της.

μεχρι στιγμης δεν εχω εντοπισει αγγελια που να την ψαχνουν...
 




sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Επιβεβαιώνεται ότι είναι γεννημένος για θάλασσες, να τον γράψεις ιστιοπλοϊα! :p

Πώς είναι στη βόλτα; Με σκυλιά/γατιά πώς τα πηγαίνει;
 
  • Like
Reactions: spyv






spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.969
Πειραιάς
γενικα ειναι παρα πολυ ευκολος σκυλος. ειναι πολυ ηρεμος και καλος χαρακτηρας.

τα θετικα του στη βολτα ειναι οτι του αρεσει πολυ να περπαταει και ειναι σκυλος που μπορεις να τον παρεις και να πατε στην αθηνα με τα ποδια. δε διαμαρτυρεται και δεν κουραζεται καθολου. θα μπορουσε να ειναι 24 ωρες εξω για βολτα.
τα αρνητικα του στη βολτα ειναι στην επιστροφη... δε θελει να γυρισει με τιποτα πισω και κανει μουτσουτσούνια οταν συνειδητοποιησει οτι πηραμε το δρομο της επιστροφης. το κανει απο τις πρωτες μερες που τον εχω μεχρι και σημερα. δεν μπορω να του το αλλαξω δυστυχως. ο, τι δρομο κι αν παρουμε για να γυρισουμε το καταλαβαινει τωρα πια και μουλαρωνει. τωρα πια, δυστυχως, εχει μαθει ολους τους δυνατους δρομους της επιστροφης και δεν μπορω να τον ξεγελασω.
ενα αλλο αρνητικο του ειναι οτι αν δεν τον εχω το νου μου μπορει να βουτηξει φαγητο ή κοπρανα απο κατω. δεν το κανει συχνα αλλα το κανει. ειναι ενα πραγμα που με ενοχλει παρα πολυ οσο κι αν καταλαβαινω οτι ειναι στα πλαισια του φυσιολογικου για ενα σκυλο.

με τους σκυλους ειναι υπερμετρα φιλικος και εκδηλωτικος. η συμπεριφορα του ειναι τελειως κουταβισια σ' αυτο το θεμα. αρχιζει να χορπηδαει και κανει λες και βλεπει τον καλυτερο του φιλο (μετα απο πολυ καιρο). τις περισσοτερες φορες κανει τους σκυλους και τους ιδιοκτητες τους που τον συναντουν να απορουν με τον ενθουσιασμο του. επειδη ειναι ατσουμπαλος και χοροπηδαει διαρκως, φοβιζει τους σκυλους που συναντα. ειδικα τους μικροσωμους.

με τις γατες τωρα... με τις γατες ειναι ενας τελειως διαφορετικος σκυλος. ειναι ακρως επιθετικος και κολλημενος μαζι τους... καμια φορα σκεφτομαι οτι βγαινει βολτα μονο και μονο για να τις βρει. θυμαται καθε σημειο που εχει δει γατα και τις ψαχνει καθε φορα...
δεν εχω μπορεσει να κανω κατι ουτε 'δω δυστυχως.
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Ωωω συγκίνηση, ο χαμένος δίδυμος του σκύλου μου! Μόνο που εμένα έχει πάρει το μέτωπο απ' το σόι της μάνας :ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: spyv


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.877
Εχει γίνει πραγματικά, πάρα πολύ όμορφος!
Φαίνεται από το μούτρο, μέχρι το στήσιμό του, πόσο ήρεμος και ασφαλής νοιώθει!
 
  • Like
Reactions: Nizinny and spyv






spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.969
Πειραιάς
yesterday evening, spyv' s place...

finds a collar that he had forgot.
flashy orange, thinks it gonna make his dog look sharp.
tries it to the dog, looks ridiculous.
he likes it.



today' s morning, spyv' s place...

has a great idea, get the dog out for a walk, try the new collar, take photos and upload them on the forum for all to see and envy.
ties the dog as usual, takes shitty pics as always.
poor animal looks like an idiot.
and helpless.
thinks he is super cool.
feels proud about himself.
and happy.


DSC01642.JPG
DSC01643.JPG
DSC01644.JPG Nouvelle image.JPG Nouvelle imageé.JPG Nouvelle image'.JPG Nouvelle image&.JPG


he loves him.