Ο Ορφεας (Bull terrier)


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Βλέπω στους καναπέδες και στα μαλακά... και με όλα τα κομφόρ, το αγοράκι!!!:)
Γαλήνεψε η ψυχούλα του...
Θα μας πάρουν τα ζουμιά σήμερα - το βλέπω...
 
  • Like
Reactions: johnk










vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Σπύρο για πες...
Περιφερόταν καιρό αδέσποτος? Ήταν καιρό στο κυνοκομείο?
Από υγεία πως είναι?
 
  • Like
Reactions: Orilis


Chris K.A.

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2014
566
1.037
41
Aθήνα
Μπήκα ελαφρώς στις μαύρες μου σήμερα να ρίξω μια ματιά,έπεσα πάνω στο θέμα σου και έπιασα τον εαυτό μου να χαμογελάει ασυναίσθητα.Μου φτιάξατε το βράδυ εσύ και ο Ορφέας!
 


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.969
Πειραιάς
καιρο αδεσποτος δεν ηταν, γιατι ενω ειναι αδυνατουλης δεν τον λες σε καμμια περιπτωση υποσιτισμενο. τα κιλα του που ζυγιστηκε ειναι 23. δεν βλεπεις κοκκαλα, αλλα το στομαχακι του ειναι μεσα.

εχει κανει εξεταση για λεισμανια και εχει βγει αρνητικος. το τριχωματακι του δεν το λες και πενα, εχει κάλους στους αγκωνες του και καποια σκισιματακια στο δερμα του.

πρωτα ο Θεος τις επομενες ημερες θα τον παω στο γιατρο να του κανω μια αιματος γιατι απο τη Μελισσα μου ειχα παθει ζημια και δεν το συγχωρησα στον εαυτο μου ποτε.

θα τον αφησω ομως να εγκλιματιστει ομως πρωτα, γιατι τις τελευταιες ημερες ο φουκαρας εχει αλλαξει πολλες παραστασεις. ειναι συνεργασιμος, απλα θελω να ξεκουραστει και να τον κακομαθω πρωτα.

σημερα στις βολτες μου εκανε διαρροιες και το βραδακι του εκανα ρυζακι για να φαει. θα δουμε πως θα αντιδρασει ο οργανισμος του.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Μπράβο, καταπληκτικά νέα, να ζήσετε πολλά απροβλημάτιστα χρόνια, έτσι ραχάτικα, μαζί!

(Επίσης, ας το χουμε και ως παράδειγμα και για όλους όσους μας λένε ότι δε θα βρουν την τάδε φυλή (παν κατ έστω) σε αδέσποτο. )
 




aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Τι τέλεια νέα και τι τέλειες φωτογραφίες!!!!!!!!!!!

Καλώς τον δέχθηκες! Είναι υπέροχος και του αξίζει να γινει κακομαθημένος μεχρι αηδίας σε οτι εχει να κανει με αγκαλιες, χάδια και καλοπέραση!

Μια χαρά το σκέφτεσαι.... Δωστου χρόνο να κοιμηθει, να ξεκουραστει, να ηρεμήσει και μετά κάνε και ενα καλο κτηνιατρικό έλεγχο!
 




Kanga

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2016
150
221
Πολυ ομορφο σκυλακι να χαιρεστε ο ενας τον αλλον και να περασετε τις πιο ευτυχισμενες στιγμές σας εύχομαι...και απο τα λιγα που αντιληφθηκα σε οτι αφορα τον χαρακτήρα σου..ο σκύλος θα ειναι πανευτυχισμεμος δίπλα σου...
 
  • Like
Reactions: spyv


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.969
Πειραιάς
τα νεα μας...

το χτεσινο βραδυ κυλησε ομαλοτατα.
ο ορφεας κοιμηθηκε αγκαλια με το φιλο του τον καναπε και δεν το κουνησε απο 'κει μεχρι που σηκωθηκα στις 7 και μιση. σε γενικες γραμμες περιοριζεται στο σαλονι και στους αλλους χωρους σπανια πηγαινει (αν εξαιρεσει κανεις διαφορες βολτες στην κουζινα για να δει αν κινδυνευει απο τιποτα το φαγητο). εχω ολες τις πορτες ανοιχτες απο τα δωματια αλλα δεν κανει βολτες καθολου. δε θα τον δεις ουτε στην τουαλετα, ουτε σε μια αποθηκουλα που εχω, ουτε στο υπνοδωματιο. ουτε στο μπαλκονι καθεται οταν ειναι ανοιχτο, θα βγει λιγο να τσεκαρει τη γειτονια και να κοψει κινηση και θα επιστρεψει παλι πισω.

στις 8 ξεκινησαμε για την πρωινη μας βολτα και γυρισαμε γυρω στις 10 παρα.
στη βολτα ολα καλα (αν εξαιρεσεις οτι μαζεψε δυο κομματια ξερο ψωμι απο κατω τα οποια τα αφησε αμεσα), φτασαμε ως το νεο φαληρο περπατωντας (!), παιξαμε με σκυλακους και επιστρεψαμε.

παρακατω ειναι καποιες φωτο απο τη βολτα :).

DSC01346.JPG

DSC01349.JPG

αντε, και μια απο το μετα (πιο προσφατη :whistle:)

DSC01350.JPG
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Κούκλος είναι!
Σε λίγο πάντως θα μάθει και το υπόλοιπο σπίτι - νομίζω ότι αρκετά αδέσποτα στην αρχή χώνονται σε μια γωνία που αισθάνονται ασφαλή και δεν το κουνάνε ρούπι. Θέλουν λίγο καιρό να ξεθαρρέψουν.
 


SofiaEve

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2013
371
1.118
σε γενικες γραμμες περιοριζεται στο σαλονι και στους αλλους χωρους σπανια πηγαινει (αν εξαιρεσει κανεις διαφορες βολτες στην κουζινα για να δει αν κινδυνευει απο τιποτα το φαγητο). εχω ολες τις πορτες ανοιχτες απο τα δωματια αλλα δεν κανει βολτες καθολου. δε θα τον δεις ουτε στην τουαλετα, ουτε σε μια αποθηκουλα που εχω, ουτε στο υπνοδωματιο. ουτε στο μπαλκονι καθεται οταν ειναι ανοιχτο, θα βγει λιγο να τσεκαρει τη γειτονια και να κοψει κινηση και θα επιστρεψει παλι πισω.
Φαντάζομαι, είναι ακόμα πολύ απασχολημένος, να φτύνει το κόρφο του, για τη καλή του τύχη...
Μπράβο σας!
 


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.969
Πειραιάς
να σας ρωτησω κατι αν γνωριζετε...
στο αριστερο του αυτι εχει τατουαζ ενα κεφαλαιο Ε... το εχετε ξανασυναντησει; τι μπορει να ειναι αυτο;
οταν μπορεσω θα το βγαλω φωτο να το δειτε, τωρα δε θελω να τον ενοχλησω γιατι κοιμαται.

ξερω πως (τουλαχιστον παλια) στο αυτι τους εκαναν τατουαζ τον αριθμο τους. εψιλον ομως σκετο δεν εχω ξαναδει.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Τυχερός ο μικρός και ευλογημένος εσύ!
Να είσαι καλά και να ζήσετε πολλά ανέφελα χρόνια μαζί :)

Οταν ξαναπιάσετε Ν.Φ. για βόλτα...σφυράτε να σας δω από κοντά.
Ωρα γραφείου δηλαδή, όχι νυχτερινή :D
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
να σας ρωτησω κατι αν γνωριζετε...
στο αριστερο του αυτι εχει τατουαζ ενα κεφαλαιο Ε... το εχετε ξανασυναντησει; τι μπορει να ειναι αυτο;
οταν μπορεσω θα το βγαλω φωτο να το δειτε, τωρα δε θελω να τον ενοχλησω γιατι κοιμαται.

ξερω πως (τουλαχιστον παλια) στο αυτι τους εκαναν τατουαζ τον αριθμο τους. εψιλον ομως σκετο δεν εχω ξαναδει.

Σπύρο δώστον πίσω.... κινδυνεύεις!
http://www.tribune.gr/weird/news/ar...-pio-dimofiles-paramithi-tis-epochis-mas.html

Τατού έκαναν παλιά στα εκτροφικά - βέβαια εξαφανιζόταν στα 1-2 χρόνια αλλά νομίζω ότι ήταν και αριθμός. (n)
 
  • Like
Reactions: vek, johnk and spyv


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
να σας ρωτησω κατι αν γνωριζετε...
στο αριστερο του αυτι εχει τατουαζ ενα κεφαλαιο Ε... το εχετε ξανασυναντησει; τι μπορει να ειναι αυτο;
οταν μπορεσω θα το βγαλω φωτο να το δειτε, τωρα δε θελω να τον ενοχλησω γιατι κοιμαται.

ξερω πως (τουλαχιστον παλια) στο αυτι τους εκαναν τατουαζ τον αριθμο τους. εψιλον ομως σκετο δεν εχω ξαναδει.
Καλημέρα spyv να χαίρεσαι τον πανέμορφο Ορφέα σου.ευχομαι να περάσετε πολλα και καλα χρόνια μαζί.μη δίνεις σημασία στο σημάδι :):cry:
 
  • Like
Reactions: spyv


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3