Ο κόσμος το`χει τούμπανο κι εμείς κρυφό καμάρι....




Giorgos1998

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
127
0
Αυτό μόνο ο καιρός θα το δείξει.
Χμμμμ ευχαριστώ για την απάντηση.
Ελπίζω να λειτουργεί αυτό γιατί από οτι διάβασα το 90% των σκυλιών πεθαίνει δυστηχώς.
 




Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Φτου φτου φτου.........
Πεθαίνουν τα σκυλιά που δεν λαμβάνουν την απαραίτητη φροντίδα.
Γι`αυτό κάνουμε εξετάσεις κάθε εξάμηνο, ώστε να προλάβουμε το κακό στην αρχή του και να το θεραπεύσουμε.
 


νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Οχι δεν πεθαίνει τό 90% ,υπάρχουν θεραπείες και είναι αποτελεσματικές, ειδικά αν τό εντοπίσεις νωρίς. Τά περισσότερα σκυλιά θεραπεύονται.

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Περαστικά στο Νορισάκι κι εύχομαι κάθε μέρα και καλύτερα....
(και βαρύτερος!!!):)
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Περαστικά στο Νορισάκι κι εύχομαι κάθε μέρα και καλύτερα....
(και βαρύτερος!!!):)
Ε όχι και πολύ βαρύτερος όμως, γιατί έχουμε και μια δυσπλασία :confused:
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Ε....καλά..., δεν είπα να γίνει και θηρίο....
Μερικά κιλάκια να βάλει μόνο..., να "δείξει"!!! :)
(έρχεται και καλοκαίρι εξάλλου..., δε λέει να βγει στις παραλίες σαν μην πω...:confused:. Είναι που τρελαίνεται να κολυμπάει κι όλας...χιχι)
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Ο Νορρισάκος, ακόμα δεν έχει πάρει καθόλου βάρος, από τα 10.200 που ήμασταν πριν το μιλτεφοραν τωρα εχουμε κολλήσει σταθερά στα 11.
Και να πεις ότι τα καίει αυτά που τρώει...αφού τα βρωμόσκυλα δεν κουνάνε ούτε βλέφαρο από τη ζέστη!

Να:



Uploaded with ImageShack.us

μου λένε κατάμουτρα "είσαι τρελή που θα βγούμε έξω? να πας μόνη σου!"
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Σκυλιά: Τί? Θέλεις βόλτα? Με αυτή τη θερμοκρασία?
Lara_kouklara: Ναι ρε παιδιά, πάμε να ξεσκάσετε λίγο, τη βόλτα σας τη συνηθισμένη
Σ: Εεεε. τώωωώωρα?
L: Ναι!
Σ:
asterix2.jpg
 
Last edited:




Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Ολγα μην στενοχωριεσαι! Κι εμας βαζει αργα βαρος. Ειδικα στην αρχη φαινοταν να μην παιρνει βαρος με τιποτα. Τωρα, εναμιση μηνα μετα τη θεραπεια εχει παρει 4,5 κιλα, αλλα του δινουμε αρκετο φαγητο, παραπανω απο τα κιλα του. Η κτηνιατρος μας ειπε οτι ειναι φυσιολογικο, ειδε τη διαφορα και με το ματι κι ειπε οτι δεν θα ηταν φυσιολογικο το αντιθετο, δηλαδη να επαιρνε μεσα σε 2 μηνες 10 κιλα ας πουμε.
 
Last edited:


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Ολγάκι...υπάρχει ένας σκύλος εντός φόρουμ, ο οποίος, ΚΑΙ με δίαιτα ΚΑΙ με γυμναστική, παίρνει βάρος αβέρτα κουβέρτα...(4-5-6 κιλά μηνιαίως...). Γιατί δεν κοιτάς να παραδειγματιστείς? ε? εεεεε?????? :cuniaoo:

(καλά..., λίγο να παραδειγματιστείς...Μην τον κάνεις και νταμάρι το Νόρρις...;))

Τη Λάρα πάντως την έκανες κορμάρα...ή μου φαίνεται??
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Από το τέλος της θεραπείας έχουν περάσει 20 μέρες.
Πάντως το αγόρι μου τρώει κανονικά, η διαθεσή του είναι μια χαρά, καλύτερη από πριν και γενικά δεν φαλινεται άρρωστος αν εξαιρέσουμε ότι είναι πετσί και κόκαλο και όλοι μου λένε "καλέ γιατί δεν το ταϊζεις το καημένο?" και φυσικά δεν λέω εδώ στο χωριό ότι έχει καλαζάρ, παίζει να έρθουν με πυρσούς να μου κάψουν το σπίτι :confused: (εντάξει υπερβάλω αλλά καταλάβατε)

Αγάθη μου, ναι, η Λάρα επιτέλους ξανάγινε κορμάρα :)
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Το αγοράκι μου είναι ήδη ένα χρόνο μαζί μας και ομορφαίνει την αγέλη μας με το δικό του μοναδικό τρόπο!
Η βελτίωση της υγείας του είναι ορατή, αν και ακόμα φαίνεται κοκαλιάρης. Το Δεκέμβρη θα κάνουμε εξετάσεις (6 μήνες μετά το τέλος της θεραπείας με μιλτεφοραν).

Ο Νόρρις, 1 χρόνο τώρα, δε με έχει δυσκολέψει ούτε μια στιγμή, είναι το πιο ήσυχο, καλόβολο και γλυκό σκυλί! Η αλήθεια είναι πως άλλαξε κάπως εδώ και 2 μήνες, σα να άντρεψε, σα να ωρίμασε. Μεγάλωσε!

Δεν θα μπορούσα να έχω άλλο σκυλί, συμπληρώνει τέλεια την αγέλη μας!

Νόρρις μου, πολλά χρόνια ακόμα να μας βρουν μαζί :D




Uploaded with ImageShack.us
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Και εσύ Όλγα, ομορφαίνεις τις ψυχές μας... άντε καλά αποτελέσματα και να ζήσετε πολλά πολλά χρόνια ανέμελα με τον κούκλο σου και την υπόλοιπη αγέλη σου...:):)
 








νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Πολύχρονος, να τον χαίρεσαι.

Στάλθηκε από το HTC Vision μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981