ΠΑΡΚΟ


D

Deleted member 14614

Guest
Νομίζω ότι αυτό που λέει ο amangos έχει περάσει από το μυαλό όλων μας όταν μας "στολίζουν" χωρίς να φταίμε. Όταν (ένα ελάχιστο παράδειγμα) η κάθε μάνα αμολάει το πιτσιρίκι της να τα κάνει στις πλατείες, τότε το βρίσκουν φυσιολογικό και "γλυκό", αλλά αν τα κάνει ο σκύλος, εκεί εμφανίζεται ως δια μαγείας η βρωμιά! Απλά, οι υπάνθρωποι που μισούν τα ζώα (και αποτελούν κατ'εμέ την πλειοψηφία στην Ελλάδα), θα βρουν τα πάντα για να κατηγορήσουν, ας είσαι άψογος εσύ από μεριάς σου. Και δυστυχώς, υπάρχουν πολλοί που ενισχύουν αυτή την πλειοψηφία, είτε με το να μην μαζεύουν είτε με το να μην κάνουν τίποτα για να αλλάξει αυτό το φαινόμενο.
 


deliaki

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
447
45
40
ελληνορωσων
μολις σημερα εχωσα εναν σαρανταπενταρη μεσα στους θαμνους να μαζεψει τις ακαθαρσεις του σκυλου του,τον εκανα ρομπα,οταν λεμε ρομπα πρεπει να τα πηρε σπιτι του....αν δεν το εκανε ακομα εκει θα ημουν.....................η θα μαζευτουν και θα αρχισουν να φεροντε σαν ανθρωποι με υπευθυνοτητα η θα χουμε καθε μερα δραματα και φωνες....
εγω δεν εχω τροπο σε αυτα,ειναι ουνοι οι ελληνες δυστηχως,υστερουμε σε παιδεια.....για το αυτονοητο πρεπει να πλακωνομαστε,ας ειναι λοιπον...προχθες εξω απο την πορτα μου ναααα μια(μη το πω τωρα ετσι) ποιος θα την πληρωσει???? αυτος που εχει σκυλο....αχ και να τον/την πετυχαινα,μεσα θα ημουν θα μου φερνατε τσιγαρα....
δεν εχει μα μου,εχω τρελαθει με τους ανεγκεφαλους
η τα μαζευει η θα του τα τριψω στη μουρη,ου μπλεξεις μαζι μου λεω εγω...οπως ειπα σε μια η θα τα μαζεψεις η θα στα μαζεψω και θα στα δωσω να τα φας....και δυστηχως καταλαβε οτι θα το εκανα,μαλλον το ματι μου γυαλιζε....παλαβη ξε παλαβη την κυριουλα την βλεπω με περιοδικο απο τοτε....
οσο για στειρωσεις εδω στη γειτονια ειμαστε 5-6 ατομα(παλι καλα) και εχουμε συννενοηθει και στειρωνουμε ενα ζωο το μηνα βαζοντας ολοι λεφτα,οι υπολοιποι στο κοσμο τους,τωρα μας εμφανιστηκε καινουριο αδεσποτο....
 
  • Like
Reactions: d-friend


deliaki

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
447
45
40
ελληνορωσων
Νομίζω ότι αυτό που λέει ο amangos έχει περάσει από το μυαλό όλων μας όταν μας "στολίζουν" χωρίς να φταίμε. Όταν (ένα ελάχιστο παράδειγμα) η κάθε μάνα αμολάει το πιτσιρίκι της να τα κάνει στις πλατείες, τότε το βρίσκουν φυσιολογικό και "γλυκό", αλλά αν τα κάνει ο σκύλος, εκεί εμφανίζεται ως δια μαγείας η βρωμιά! Απλά, οι υπάνθρωποι που μισούν τα ζώα (και αποτελούν κατ'εμέ την πλειοψηφία στην Ελλάδα), θα βρουν τα πάντα για να κατηγορήσουν, ας είσαι άψογος εσύ από μεριάς σου. Και δυστυχώς, υπάρχουν πολλοί που ενισχύουν αυτή την πλειοψηφία, είτε με το να μην μαζεύουν είτε με το να μην κάνουν τίποτα για να αλλάξει αυτό το φαινόμενο.
και σε μια με ενα πιτσιρικι της την ειπα στεγνα,δε ντρεπεσαι μωρη της λεω,πρωι πρωι εχω ορεξη να βλεπω το σκ@το(sorry) του παιδιου σου,αντε μαζεψε το επιτελους μη σε παρει και σε σηκωσει...ημουν και στραβωμενη πρωι πρωι ετρεχα απο δημοσια υπηρεσια σε δημοσια υπηρεσια..

οπως και στη παραλια,τα κανουν πανω τους τα πετανε στο καδο της παραλιας και αν τυχει να καθεσαι διπλα αναθεματιζεις την ωρα και τη στιγμη...παρε σακουλα και βαλτα στη ξαπλωστρα σου κυρα μου η τραβα στο καδο τον μεγαλο και πετα τα...αντε γιατι δε φταινε τα παιδακια αλλα αμαααν πια...θα μεγαλωσει αυτο χειροτερο θα γινει...
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Άσε σήμερα είδα ένα σκυλάκι με περιλαίμιο μόνο να κάνει την ανάγκη του μόνο στο πεζοδρόμιο..Γυρνάω και βλέπω μια γυναίκα στα 5-6 μέτρα πιο κάτω να περπατάει αμέριμνη κοινώς το είχε λυτό.Αυτό έκανε την ανάγκη του και τα κακά έμειναν εκεί...Τα πήρα πολύ που δεν έβαλα τις φωνές να με ακούσει,εύχομαι να την ξαναπετύχω όμως...Πιο πολύ νευρίασα μ'εμένα!!
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Νομίζω ότι αυτό που λέει ο amangos έχει περάσει από το μυαλό όλων μας όταν μας "στολίζουν" χωρίς να φταίμε. Όταν (ένα ελάχιστο παράδειγμα) η κάθε μάνα αμολάει το πιτσιρίκι της να τα κάνει στις πλατείες, τότε το βρίσκουν φυσιολογικό και "γλυκό", αλλά αν τα κάνει ο σκύλος, εκεί εμφανίζεται ως δια μαγείας η βρωμιά! Απλά, οι υπάνθρωποι που μισούν τα ζώα (και αποτελούν κατ'εμέ την πλειοψηφία στην Ελλάδα), θα βρουν τα πάντα για να κατηγορήσουν, ας είσαι άψογος εσύ από μεριάς σου. Και δυστυχώς, υπάρχουν πολλοί που ενισχύουν αυτή την πλειοψηφία, είτε με το να μην μαζεύουν είτε με το να μην κάνουν τίποτα για να αλλάξει αυτό το φαινόμενο.
Αυτό πάλι που το πας??? Tα κακά του παιδιού έχουν μέλι είναι γλυκούλικα ,του σκύλου μας πειράζουν !!
 


deliaki

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
447
45
40
ελληνορωσων
Άσε σήμερα είδα ένα σκυλάκι με περιλαίμιο μόνο να κάνει την ανάγκη του μόνο στο πεζοδρόμιο..Γυρνάω και βλέπω μια γυναίκα στα 5-6 μέτρα πιο κάτω να περπατάει αμέριμνη κοινώς το είχε λυτό.Αυτό έκανε την ανάγκη του και τα κακά έμειναν εκεί...Τα πήρα πολύ που δεν έβαλα τις φωνές να με ακούσει,εύχομαι να την ξαναπετύχω όμως...Πιο πολύ νευρίασα μ'εμένα!!
εδω διπλα μου ειναι ενα ανθοπωλειο-πετ σοπ-πουλαω πουλια-ζευγαρωνω τα σκυλια μου και πουλαω 200 ευρω τα κουταβια -κομμωτηριο σκυλων με τη ψιλη κτλ εχουμε γινει μπιλιες με αυτη,ειμαι στη φαση κανω δε κανω καταγγελια στη πατσαβ... ελευθερο,τρωει κοκκαλα,τα κανει στη πολυκατοικια μας κτλ...της τα εχω παει εκει πανω απο 6 φορα,πριν τρεις μερες της τα εκανα "πεταχτα" μεσα στο μαγαζι....της ειπα αν θα ξαναδω το σκυλακι της θα χεστουμε κανονικα...αν δε την βαζω καθε μερα να πληρωνει να μη με λενε μαργαριτα,,εχω υποτροπιασει,εχω εκτροχιαστει τελευταια δεν αντεχω αλλο να μη μιλαω...
 


Thrall

Member
4 Μαϊου 2014
14
9
Άρχισε να τα μαζεύεις εσύ γιατί προκοπή με τους μπαρμπάδες δεν βλέπω...
 
  • Like
Reactions: deliaki


deliaki

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
447
45
40
ελληνορωσων
να ξερες ποσες φορες μαζευουμε αλλων ακαθαρσιες...ειδικα σε ενα χωρο που παμε,εκει δεν εχω πετυχει ακομη κανεναν και να παρακαλανε να μην τους πετυχω...
 


Thrall

Member
4 Μαϊου 2014
14
9
Πάντως και εσύ καλό θα ήταν να ηρεμήσεις για την δικιά σου υγεία κυρίως.Λίγο πολύ όλοι ξέρουμε τι σόι ''ανθρώπους'' έχουμε για συμπατριώτες οπότε δεν οδηγεί πουθενά να κάθεσαι να τσακώνεσαι για τα σκυλιά/παραβιάσεις κοκ/δουλειά/ψήφους κτλπ.
ΔΕΝ αλλάζουν με τίποτα οπότε είναι μάταιο να εκνευρίζεσαι άσε που κανένας μπορεί πάνω στα νεύρα του να σε χτυπήσει και μετά να προκύψουν άλλα...

Υ.Γ:Μπράβο πάντως που στειρώνετε ένα αδέσποτο το μήνα.
 


deliaki

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
447
45
40
ελληνορωσων
μονο για τα ζωα τσακωνομαι,κατα τα αλλα δε δινω σημασια...παντως η αληθεια ειναι οτι πρεπει να ηρεμησω αλλα δε μπορω...(ασχετο,ο μικρος μου μολις σηκωθηκε και εφυγε απο το καναπε και πηγε στο παρκο του να ουρησει και ξαναρθε ...χαχαχα ποσο χαιρομαι οταν τα βλεπω αυτα)
στη γειτονια δεν ειχαμε αφησει γατα αστειρωτη,δυστηχως τωρα ειναι καποιες γατες που ειναι οικοσιτες και τους πηδανε απο ταρατσα σε ταρατσα και απο ενα εγκατελειμενο κτιριο ερχοντε εδω...μια την ποιασαμε και την ξαναφησαμε στειρωμενη,ενω ξερουμε πολυ καλα ποιανου ηταν,ηταν και περσιας,ηθελε περσικα γατακια αυτος,τωρα θα μου τα δει απο τη πισω πορτα.....

ξεκινησε απο μια κυρια εδω στη γειτονια,ηξερε οτι ολο ανακατευομαι με ζωακια κτλπ γιατι τα λεγαμε στο δρομο,διπλα μενουμε και μια μερα με πετυχαινει και μου λεει μαζευουμε λεφτα να στειρωσουμε αυτο,εναν αρσενικο αδεσποτουλη,τον σωτο εδωσα 10 ευρω εγω,20 ο αλλος και παει λεγοντας και ειπαμε να τα κανουμε ενα ζωακι το μηνα,ενταξει αν καποιο μηνα δεν εχουμε δε το κανουμε ετσι,αλλα εδω και 6 μηνες το εχουμε παει σταθερα.
 


D

Deleted member 14614

Guest
Deliaki ηρέμησε γιατί σε βλέπω να αρχίζεις χάπια σε λίγο καιρό! :p
Καλά τους κάνεις, αλλά μην τα κρατάς μέσα σου, γιατί θα είσαι σε χάλια κατάσταση καθημερινά!
Ρε γαμώτο, δεν έχω πετύχει κανέναν στη γειτονιά μου. Και τα κάνουν συνέχεια κοντά στην πολυκατοικία μας και στην πλατεία απέναντι! Που θα πάει... Όποιον πετύχω θα την πληρώσει για όλους. χαχα
Μπράβο, πάντως, για τις στειρώσεις! Μακάρι να βρείτε κι άλλους να ελαφρυνθείτε οικονομικά!
 


Th4nos

Well-Known Member
14 Ιουλίου 2013
113
51
thessaloniki
Σιγά μην ασχοληθούμε και με τα ψυχολογικά του κάθε γύφτου που αφήνει τις ακαθαρσίες στο δρόμο. Πολύ συναισθηματικός είσαι μου φαίνεται βρε Th4nos! Από τη στιγμή που είσαι αποφασισμένος (και πολύ σωστά) να προσπαθήσεις να διορθώσεις την κατάσταση, δεν νομίζω ότι μπορείς να γλυτώσεις τον τσακωμό.
Έχω δει το εξής: Τη στιγμή, λοιπόν, που τα έκανε ο σκύλος ενός γέρου, τα μάζεψε ένας κύριος καιτου είπε αυστηρά ότι είναι απαράδεκτο αυτό που κάνει. Ο γέρος τον αγνόησε, οπότε έφαγε τη σακούλα στο κεφάλι! Επειδή είχε και το θράσσος να γυρίσει απειλητικά, έφαγε βρισίδια εν χορώ από όσους ήμασταν παρόντες και έφυγε ντροπιασμένος. :)
Καλησπέρα
Δεν είχα δει το ποστ αυτό!Το είδα τώρα που ξαναδιάβαζα αυτό για τα μικρά παιδιά.Γι αυτό θα σου απαντήσω στο επόμενο!
Όσον αφορά το συναισθηματικός,ίσως και να είμαι...κι αυτό δεν έχει μια οπτική γωνία!Περισσότερο με πιάνει στο συναίσθημα γιατί βλέπω ανθρώπους γύρω μου,που σκέφτονται μόνο τον εαυτό τους!Είτε από ακαθαρσίες,είτε από παρκαρίσματα σε ράμπες,είτε ..είτε...είτε!
Χθες είχα πάλι το σκύλο στο πάρκο κι ένας τυπάκος έβαλε το αυτοκίνητό του σε ράμπα!Ήρεμα κι ωραία,χωρίς ειρωνεία,χωρίς νεύρα (παρόλο που έβραζα) ,χωρίς προσωπική επίθεση ,του λέω ''εγώ θα είχα τύψεις αν πήγαινα να κοιμηθώ έτσι'' ..Με ρωτάει ''πως έτσι?'' Του λέω ''με το παρκάρισμα'' ..Μου λέει ''τι να κάνω ρε φιλε ψάχνω 1 ώρα'' .Επειδή δε φαινόταν πρόθυμος για κουβέντα το σταμάτησα εκεί γιατί σε κάποια φάση θα φούντωνε η κουβέντα!
Ένας άλλος αρκετά μεγαλύτερος από μένα (που θα έτρωγε μπουνιές) έκανε όπισθεν σε ράμπα και περνούσα πίσω με τον σκύλο.Του λέω ''τι ΄κάνεις''?Ζήτα κι ένα συγγνώμη.Κατέβηκε τσαμπουκαλεμένος απο το αυτοκίνητο αλλά μόλις του κολησα το κεφάλι στην πόρτα του,το έκοψε!Του λέω φύγε γιατί θα τσακωθούμε κι αν ξαναδω το αυτοκίνητο εδώ,θα φωνάξω την αστυνομία!Και τι απάντησε ο μη τον χαρακτηρίσω?''Ετσι λύνεις εσύ τις διαφορές σου??'Με την αστυνομία??'' Ακόμη το σκέφτομαι γιατί εκανα πίσω και δε τον έδειρα εκείνη τη μέρα!Αλλά λέω άστο δώσε τοπο στην οργή.Δεν ξέρω,ίσως ένιωσε τυχερός που ξεκόλλησε το κεφάλι του από την πόρτα του αυτοκινήτου και λέει ,κάτσε να το παίξω και λίγο ιστορία τώρα που φεύγει!

Παιδιά,ούτε μάγκας είμαι,ούτε μαγκιές πουλάω!Μερικοί όμως δεν καταλαβαίνουν με τίποτα και σκέφτομαι ότι αν ασχολούμαι με αυτα που βλέπω κάθε μερα,θα έπρεπε να πλακώνομαι συνεχώς!Είναι λύση αυτό???

Ούτε ρομπέν του πάρκου θέλω να το παίξω,ούτε τίποτα!Αλλά θεωρώ αδικία να υπάρχουν 2 παιδιά με αναπηρία στη γειτονια και να τους βλέπω καθημερινά να ταλαιπωριούνται επειδή κάποιοι είναι τσοπάνιδες!!!Πραγματικά με πονάει πολύ!
Ευχαριστώ :)
 


Th4nos

Well-Known Member
14 Ιουλίου 2013
113
51
thessaloniki
Νομίζω ότι αυτό που λέει ο amangos έχει περάσει από το μυαλό όλων μας όταν μας "στολίζουν" χωρίς να φταίμε. Όταν (ένα ελάχιστο παράδειγμα) η κάθε μάνα αμολάει το πιτσιρίκι της να τα κάνει στις πλατείες, τότε το βρίσκουν φυσιολογικό και "γλυκό", αλλά αν τα κάνει ο σκύλος, εκεί εμφανίζεται ως δια μαγείας η βρωμιά! Απλά, οι υπάνθρωποι που μισούν τα ζώα (και αποτελούν κατ'εμέ την πλειοψηφία στην Ελλάδα), θα βρουν τα πάντα για να κατηγορήσουν, ας είσαι άψογος εσύ από μεριάς σου. Και δυστυχώς, υπάρχουν πολλοί που ενισχύουν αυτή την πλειοψηφία, είτε με το να μην μαζεύουν είτε με το να μην κάνουν τίποτα για να αλλάξει αυτό το φαινόμενο.
Είναι τόσα πολλά τα θέματα,που πραγματικά ένα θέμα επισκιάζεται από τα παρακλάδια!Και είναι και λογικό!Κι εγω το κάνω..
Δεν ξέρω γιατί,αλλά στο παρκο της γειτονιάς μου βλέπω κατά 99% κ@κ@κια σκυλιών.Αφήνω κι ένα 1% γιατί ποτέ δεν είμαι σίγουρος!
Γράφοντας το προηγούμενο ποστ μου,σκέφτηκα μήπως είμαι λίγο υπερβολικός?Ξαναδιαβάζοντάς το,έχω να πω ότι και πολύ λίγα εγραψα!

Τέσπα,για τα παιδάκια και τα κ@κ@κια θα σου απαντήσω με ακόμη ένα παράδειγμα.
2 γονείς έχουν χεράκι το παιδάκι τους,σε κάποια φάση το παιδάκι αφήνει τα χέρια και κάθεται σε ένα παγκάκι.Η σωστή μάνα του είπε ''Τι κάνεις?Μην κάθεσαι ,εδώ ακουμπάνε οι άστεγοι,φύγε δε σε πιάνω τώρα,στον μπαμπά σου''!!!
Δεν περιγράφω άλλο!Τα συμπεράσματα δικά σας!

{p.S}Όποιος θέλει μπορεί να έρθει στο σπίτι μου μερικές μέρες,να τον φιλοξενήσουμε με την κοπέλα μου και να βγαίνουμε λίγες μέρες εδώ στη γειτονια!Θα γράψει κι ο ίδιος ''και λίγα έγραφες'' :)
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
ο μπαμπας πρεπει να ειναι ο εξτερμινειτορ φαση και ετσι.. για ολες τις βρωμικες δουλειες ;)
μηπως εισαι νεαπολη ? (ε με εφαγε η περιεργεια και ρωτησα σορι ε)
 
  • Like
Reactions: Th4nos


Th4nos

Well-Known Member
14 Ιουλίου 2013
113
51
thessaloniki
ο μπαμπας πρεπει να ειναι ο εξτερμινειτορ φαση και ετσι.. για ολες τις βρωμικες δουλειες ;)
μηπως εισαι νεαπολη ? (ε με εφαγε η περιεργεια και ρωτησα σορι ε)
Ο μπαμπάς συνέχιζε να καπνίζει και να κοιτάει μπροστά,ουτε καν θορυβήθηκε! Σκέψου πως θα περνάει με μια τέτοια γυναίκα με τέτοιες απόψεις!Τέσπα..
Όχι δεν είμαι νεάπολη,είμαι ανατολικά κοντά στην μπότσαρη

Μη στεναχωριέσαι,δεν είναι κάτι κρυφό :)
 
  • Like
Reactions: ntoulis


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
Φτιαξε/Βαλε/Ζήτα μία πινακίδα που να λέει να μαζεύουν τις ακαθαρσίες των σκυλων τους . Νομιζω μπορείς να το ζητησεις και απο το Δήμο
 
  • Like
Reactions: ntoulis


Th4nos

Well-Known Member
14 Ιουλίου 2013
113
51
thessaloniki
Φτιαξε/Βαλε/Ζήτα μία πινακίδα που να λέει να μαζεύουν τις ακαθαρσίες των σκυλων τους . Νομιζω μπορείς να το ζητησεις και απο το Δήμο
Κάποτε είχαν πει ότι στους κάδους θα έχει και σακούλες γι αυτό το λόγο!Δε θυμάμαι να είδα κάπου.Το θυμήθηκα τώρα που είπες για δήμο.Ναι σκέφτομαι να φτιάξω κάτι!
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
τι εχεις στο μυαλο σου να γραφει ? (Εδω αρχιζει το ενδιαφερον μερος του θεματος) :D

α στο λεω επειδη ενα μεγαλο ποσοστο βλεπει ΣΤΟΠ, και δεν σταματαει.. λει μην πετατε χαρτια στην τουαλετα και τα πετανε ολοι μεσα(η κατω ! το κατω ειναι μαστ !) το 99% των κατοικων περναει με κοκκινο,η απο οποιο σημειο θελει σαν πεζος,αλλο ? τι αλλο ? :ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: Orilis


Th4nos

Well-Known Member
14 Ιουλίου 2013
113
51
thessaloniki
τι εχεις στο μυαλο σου να γραφει ? (Εδω αρχιζει το ενδιαφερον μερος του θεματος) :D

α στο λεω επειδη ενα μεγαλο ποσοστο βλεπει ΣΤΟΠ, και δεν σταματαει.. λει μην πετατε χαρτια στην τουαλετα και τα πετανε ολοι μεσα(η κατω ! το κατω ειναι μαστ !) το 99% των κατοικων περναει με κοκκινο,η απο οποιο σημειο θελει σαν πεζος,αλλο ? τι αλλο ? :ROFLMAO:
Bασικά τώρα με έβαλες σε άλλη σκέψη!Μέσα έχει και ταμπέλα ''μη πατάτε το πράσινο!'' Οπότε πως θα ανέβει κάποιος να μαζέψει τα κ@κ@κια?Θα πατήσει το πράσινο!
Νομίζω έχω να κάνω με το παράλογο!χαχαχαχα
 
  • Like
Reactions: ntoulis




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95