Παρασιτικά νοσήματα & πρόληψη


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
με τοσο χημικο που εχει πεσει πανω στο σκυλο δε νομιζω οτι χρειαζεται να ψεκασει και πουθενα αλλου :lol: :lol: :lol:
μην αγχωνεσαι βρε ameli οπως ειπε και η rottie με το frontline θα πεθανουν ολα και στο λευκο τριχωμα με τοσο ανοιχτοχρωμο δερμα φαινονται τα παντα και τα πτωματα....

:shock: μην κανεις το λαθος και το κουρεψεις!το πολυ πολυ αν σε αγχωνει πηγαινε τον στην groomer να το χτενισει και να του κανει διεξοδικο ελεγχο :wink:
 


Ameli

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
179
0
Thessaloniki
Για έμας δεν έχει τίποτα να ψεκαστούμε? :Τι να ψεκάσω στο σπίτι , την τύχη μου??Σιγα μην πεθαινουν αυτα με χλωρίνη. Η αλήθεια έιναι ότι απο χθες δεν αισθανομαι καθόλου καλά, εχω ενα προβληματακι με τα ζουζουνια,μουδιαζω ολοκληρη :cry: όλο το βραδυ σκεφτόμουν ότι με περπατανε , δεν μπορώ να το βγαλω απο το μυαλό μου,
Ναι και γω το σκέφτηκα για τη γκρουμερ αλλα εχω ηδη ραντεβου την άλλη βδομαδα και ξερω είναι φουλ, θα κάνω όμως μια προσπαθεια(ο γκρουμερ του γιατρού μου δεν αναλαμβάνει τετοια ετσι μου είπαν:shock: !!)
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Η αλήθεια έιναι ότι απο χθες δεν αισθανομαι καθόλου καλά, εχω ενα προβληματακι με τα ζουζουνια,μουδιαζω ολοκληρη όλο το βραδυ σκεφτόμουν ότι με περπατανε , δεν μπορώ να το βγαλω απο το μυαλό μου,
:lol: :lol:
Μην αγχώνεσαι τόσο. Αν θέλεις ψέκασε με ειδικό spray από το σούπερ μάρκετ για ψύλους- τσιμπούρια αλλά πρόσεχε μη γλύψει ο σκύλος. Είχα πάρει και εγώ γιατί ξυνόμασταν και είχαμε γεμίσει σπυράκια λόγω κουνελιού.

Υποτίθεται πάντως ότι το frontline Combo κάνει τη δουλειά όχι μόνο πάνω στο σκύλο αλλά και στο χώρο που ζεί ο σκύλος.
 


cookie

Member
14 Αυγούστου 2009
5
0
τελικα απ οτι καταλαβαινω το καλυτερο ειναι το advantix? Παντως φαινεται πως οι κτηνιατροι που ρωτησα, ο καθενας προτεινει τις δικες του εταιρειες. Αλλος μου ειπε οτι το frontline κανει και για κουνουπια. Προφανως επειδη δεν ειχε advantix. Για παρενεργειες παντως κανενας δεν μου ειπε τιποτα. Ειναι μεγαλος σκυλος οποτε δεν θα εχει προβλημα ετσι; (αφου δεν ειχε μεχρι τωρα). Με sebacil μας ειπαν να ψεκαζουμε το χωρο (τον παμε σε κτημα) .