Παρκα σκυλων για βολτα


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Τα σκεφτηκα ολα αυτα που λετε, για το μεγεθος, τα παιχνιδια, την πορτα κλπ. Αλλα ειπα να μη γκρινιαξω. Ειναι μια αρχη.
Μαθαινω οτι ειναι πιλοτικο σχεδιο, αν υπαρξουν προβληματα ή αν παραπονεθουν οι γυρω κατοικοι θα το κλεισουν.
Περα απο το χαβαλε, σιγουρα ειναι μια αρχη, και σιγουρα ειναι ενα πρωτο βημα προς τη σωστη κατευθυνση
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
* Να ρωτήσω αν έχει κάποιος εμπειρία. Σ' ένα που πάω έχει πολλά πεύκα με συνέπεια σκιερό έδαφος. Μου ανέφερε κηδεμόνας που πήγαινε συχνά πέρυσι πως κάποια σκυλιά έπαθαν δερματικά από την σκιά, μπορεί να υπάρξει τέτοιο πρόβλημα ;
Tα δερματικά δεν είναι από τη σκια, μάλλον είναι από τις γνωστές τριχωτές κάμπιες. Οι οποίες ξεκινούν την κατάβαση από τα δέντρα στην αρχή της άνοιξης (νομίζω φέτος είχαν ξεκινήσει από Φεβρουάριο) και ψάχνουν να βρουν χώμα για να θαφτούν, όπου μένουν θαμμένες μέχρι τον Ιούλιο. Εάν το έδαφος κάτω από τα πεύκα έχει καλώς, θάβονται εκεί. Εάν το πεύκο είναι σε πεζοδρόμιο τότε παίρνουν τους δρόμους για να βρουν χώμα και φτιάχνουν αυτούς τους σιδηρόδρομους που βλέπουμε συχνά πάνω στην άσφαλτο. Τα πεύκα τα αποφεύγω σαν το διάολο για αυτό το λόγο, έχουν από κάτω καμπιοαποικίες.
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Έγραψα απλοϊκά σκιά εννοώντας αν αναπτύσσονται κάποιου είδους μύκητες. Οι κάμπιες φέτος είχαν αρχίσει πολύ νωρίς, άλλαζα διαδρομή καθότι σε κάποια πεζοδρόμια οι σιδηρόδρομοι ήταν τεράστιοι. Αυτό που αναφέρεις κάτω απο τα πεύκα δεν το ήξερα.

Σήμερα το βράδυ την έβγαλα σ' αυτό το πάρκο για δύο ώρες, εγώ και ο φίλος μου μπυρίτσα, ο Άργος με τον φίλου του τρέξιμο τρελό, ποιό πέρα συναυλία με παραδοσιακά τραγούδια. Μόνοι με ηρεμία, ήρθε και μια θηλυκιά που γνωρίζουν, όλα τέλεια.

ΠΑΡΚΑ ΣΤΑ ΝΟΤΙΑ.

Το πάρκο στον Φλοίσβο του Π. Φαλήρου είναι μεγάλο και το κρίνω αρκετά καλό. Το παράδοξο εκεί είναι πως ορισμένοι αντί να βάλουν τα σκυλιά στο πάρκο τα αφήνουν ελεύθερα σε διπλανό χώρο πρασίνου χωρίς ουσιαστικά φράχτη.

Ο Άλιμος έχει τρία, αυτό στο λόφο Πανί είναι το μεγαλύτερο και βολεύει ιδιαίτερα όσους έχουν παιδιά με τις δύο παιδικές χαρές δίπλα, γήπεδο ποδοσφαίρου κλπ. Από σκυλοκηδεμόνες ανάκατοι χαρακτήρες, δεν είναι στις επιλογές μου. Στο δεύτερο πάνε αρκετοί με "ζόρικα" σκυλιά, δεν υπάρχει λόγος να μπλέκω. Στο τρίτο που πάω είναι ο χώρος μεγάλος, με ψηλό ξύλινο φράχτη, σπάνια περίεργοι κηδεμόνες, αρκετοί περνάνε απ' έξω με ιδιαίτερες ράτσες όπως Ακίτα / Χάσκυ / Ποιμενικούς αλλά δεν μπαίνουν μέσα.

Στην Ηλιούπολη στο Χαλικάκι το πάρκο είναι μεσαίου μεγέθους, έχει μία είσοδο με προθάλαμο, οι κηδεμόνες λογικά φερόμενοι.

Ο Άγιος Δημήτριος έχει τρία, το ένα από αυτά είναι πολύ μικρό, πήγα μια φορά και δεν θα ξαναπάω. Τα άλλα δύο μεσαίου μεγέθους. Για κηδεμόνες δεν έχω άποψη.

Στο Ελληνικό πήγα αλλά δεν μπήκαμε καθώς άλλαξα γνώμη και θέλησα να πάω στο ιδιωτικό αλλά έφαγα πόρτα λόγω ώρας. Όταν πάω θα διαμορφώσω γνώμη, μοιάζει καλό.

Για την Δάφνη αναμονή ... Σκυλοκηδεμόνες που έχω συναντήσει πιέζουν τον Δήμαρχο μπας και κάνει κάτι.

Τα περισσότερα σκυλιά σε πάρκο που έχω πετύχει ήταν μέχρι είκοσι. Τον βολτάρω τον Αργο όσο μπορώ, στα μπουζούκια δεν έχει πάει ακόμα.
 
  • Like
Reactions: medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Ο Άγιος Δημήτριος έχει τρία, το ένα από αυτά είναι πολύ μικρό, πήγα μια φορά και δεν θα ξαναπάω. Τα άλλα δύο μεσαίου μεγέθους. Για κηδεμόνες δεν έχω άποψη.
Το ασυρματου στον Αγιο Δημητριο ειναι καλο απο αποψη εκτασης ,σκιας, νερου,εξολπισμου, φραχτη, καταστασης. Τα περιεργα ας πουμε σκυλια βολταρουν συνηθως απέξω στο πίσω περιφραγμένο ευρυτερο πάρκο. Γενικα η πλειοψηφία των σκύλων παει στο μεγάλο χώρο και συχνα εκει βλεπεις λυτα . Το παρκο ως τις 6 μαζευει πολυ λίγα φιλικα σκυλια, τα βραδια και τα σκ μαζευονται καμια δεκαρια.
Το βασικο του φαουλ είναι οτι εχει 2 πορτες μονές εκ των οποίων η μια βγαζει απευθειας στο δρόμο. Πολλοι μη κατοχοι σκυλων για να κόψουν δρόμο μπαίνουν μέσα απο το πάρκο χωρις να ενδιαφερονται ιδιαιτερα να κλείνουν τις πόρτες πίσω τους. Οταν πας και ειναι αδειο πρεπει πρωτα να ελενξεις πορτες και γενικα αν εχεις σκύλο με τασεις φυγής πρεπει να εχεις συνεχως το νου σου στις πόρτες. Μου ετυχε σκηνικο να ειμαι μονη μεσα, ερχεται κάποιος βιαστικός κι ενω φωναζω μισο λεπτό να κρατήσω το σκύλο, αδιαφορεί, ανοίγει τη πόρτα και αφήνει το γκρεμλιν να βγει εξω, ευτυχως απο τη μεριά του περιφραγμένου πάρκου.
Πιστευω η πορτα προς το δρομο επρεπε να κλείσει εντελώς ή να γινει διπλή, που ετσι οπως είναι η διαρρυθμιση ειναι κατι που γίνεται πολυ ευκολα και με ελαχιστο κόστος.

Στο δευτερο δεν εχω παει.

Το τριτο το θεωρω ολιγον αποτυχια. Ουτε για μεγαλοσωμα κανει ουτε για μικρόσωμα. Το μεγεθος ειναι μικροσκοπικό και εχει φραχτη 70-80 εκατοστα. Η πλειοψηφια των σκύλων πανω απο 10 κιλα πηδάει με ευκολια απο πάνω. Τα κενα πάλι του φραχτη ειναι μεγάλα και μπορουν να βγουν σκυλια 3-4 κιλων. Συν οτι φροντισαν να βαλουν παγκακια και παιχνιδια δίπλα κολλητα στο φραχτη ωστε και το πιο μικρόσωμο να μπορει να ανέβει πάνω και να πηδήξει απεξω. Ο εξοπλισμος επίσης ειναι υπερβολικά στριμωγμένος στο χώρο. Απο το Α το γκρεμλιν προσγειωνεται μεσα στη τουαλετα.
Εικονα απο τη σελιδα του δημου.
parko-800x445.jpg

Σε καθε περιπτωση η προσπαθεια, διαθεση κρίνεται θετικα. Ο δημος Αγιου Δημητριου εχει κανει ήδη 3, αλλοι δημοι πρεπει να πιεζεις και για ενα...Κι αν το δουμε ποτε
 
Last edited:
  • Like
Reactions: ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
@ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ ψαχνω στο γκουγκλη να βρω το δευτερο παρκο του αγιου δημητριου και δε βρισκω ττποτα. (οχι του ασυρματου , ουτε το μικρο που εβαλα παραπανω) . Μου ειχαν πει και παλιοτερα οτι υπαρχει αλλα δε καταλαβα που. Μπορεις να μου δωσεις στιγμα η στο περιπου που ειναι? Και η περιφραξη ειναι καλη?
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Eγώ πλέον τις 2 μέρες του ΣΚ ξεκίνησα να τις πηγαίνω εδώ: https://www.facebook.com/1860312907...312907603057/1873981482902866/?type=3&theater
Ιδιωτικό πάρκο περιοχή Αχαρναί, περιφραγμένος χώρος, με τις "πισίνες" που μας χρειάζονται. Ξεπατώνονται με ασφάλεια, μπαλάκι-φρίσμπυ-μπαλόνια, βρέχονται συνέχεια και εγώ έχω το κεφάλι μου ήσυχο, αξία ανεκτίμητη.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Eγώ πλέον τις 2 μέρες του ΣΚ ξεκίνησα να τις πηγαίνω εδώ: https://www.facebook.com/1860312907...312907603057/1873981482902866/?type=3&theater
Ιδιωτικό πάρκο περιοχή Αχαρναί, περιφραγμένος χώρος, με τις "πισίνες" που μας χρειάζονται. Ξεπατώνονται με ασφάλεια, μπαλάκι-φρίσμπυ-μπαλόνια, βρέχονται συνέχεια και εγώ έχω το κεφάλι μου ήσυχο, αξία ανεκτίμητη.
Γελασα πολυ με το βιντεακι, πολυ χαριτωμενες :love:
 
  • Like
Reactions: vrmode


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Για την Δάφνη είχα πει στις κυρίες που μάζευαν υπογραφές να προτείνουν μεταξύ άλλων και αυτό απέναντι απο το αστυνομικό τμήμα, δεν είναι μεγάλος χώρος αλλά σαν αρχή δεν θα είναι άσχημο, άλλωστε σήμερα έχει διακοσμητικό χαρακτήρα. Εγώ όσο και αν σου φανεί περίεργο εκεί τον αφήνω λυτό :). Το έβαλαν στις προτάσεις με κάποιους άλλους χώρους και η απάντηση από τον αρμόδιο Αντιδήμαρχο ήταν πως θα το φέρουν σε ΔΣ...

@medusa σήμερα πέρασα από τον δεύτερο χώρο που είχα δει σαν πάρκο σκύλων στον Αγ. Δημήτριο και βρήκα λουκέτο στην πόρτα, μας τελείωσε. Ήταν μια πρώην παιδική χαρά την οποία είχαν μετατρέψει οι κάτοικοι σε πάρκο, το οικόπεδο δεν το αγόρασε ο Δήμος, ο ιδιοκτήτης είναι κάπου στις ΗΠΑ, ακατάληπτα μου είπαν. Έχω καιρό να μιλήσω με την Δήμαρχο ή τον Γαβαλά ( Αντιδήμαρχος Τεχνικών ) αλλά θα φροντίσω να μάθω για το οικόπεδο απέναντι απο την πυροσβεστική, αν θα κάνουν πάρκο στην πλατεία Παναγούλη την οποία ανακατασκευάζουν ( έτσι ακούω ) και αν τα δέκα χιλιάρικα που δέσμευσαν για υλικά πάρκου τον Απρίλιο που μας πέρασε αφορούν κάποιο άλλο χώρο. Αν σου βρεθεί αυτοκίνητο πήγαινε στην Ιωνίας στον Άλιμο, με αυτοκίνητο είναι πέντε λεπτά. Aπο εσένα o ασύρματος είναι 3km, το πάρκο στην Ιωνίας είναι 4km.

Στο Dogs island resort στο Ελληνικό αποφάσισα να δοκιμάσω για εμπειρία αλλά είπαμε ένεκα ώρας την πάτησα. Θα ήθελα να περιγράψει περισσότερα η @vrmode από αυτό που πήγε ή όποιος άλλος έχει πάει σε ιδιωτικό χώρο τα πλεονεκτήματα.
 
  • Like
Reactions: medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Για την Δάφνη είχα πει στις κυρίες που μάζευαν υπογραφές να προτείνουν μεταξύ άλλων και αυτό απέναντι απο το αστυνομικό τμήμα, δεν είναι μεγάλος χώρος αλλά σαν αρχή δεν θα είναι άσχημο, άλλωστε σήμερα έχει διακοσμητικό χαρακτήρα. Εγώ όσο και αν σου φανεί περίεργο εκεί τον αφήνω λυτό :). Το έβαλαν στις προτάσεις με κάποιους άλλους χώρους και η απάντηση από τον αρμόδιο Αντιδήμαρχο ήταν πως θα το φέρουν σε ΔΣ...

@medusa σήμερα πέρασα από τον δεύτερο χώρο που είχα δει σαν πάρκο σκύλων στον Αγ. Δημήτριο και βρήκα λουκέτο στην πόρτα, μας τελείωσε. Ήταν μια πρώην παιδική χαρά την οποία είχαν μετατρέψει οι κάτοικοι σε πάρκο, το οικόπεδο δεν το αγόρασε ο Δήμος, ο ιδιοκτήτης είναι κάπου στις ΗΠΑ, ακατάληπτα μου είπαν. Έχω καιρό να μιλήσω με την Δήμαρχο ή τον Γαβαλά ( Αντιδήμαρχος Τεχνικών ) αλλά θα φροντίσω να μάθω για το οικόπεδο απέναντι απο την πυροσβεστική, αν θα κάνουν πάρκο στην πλατεία Παναγούλη την οποία ανακατασκευάζουν ( έτσι ακούω ) και αν τα δέκα χιλιάρικα που δέσμευσαν για υλικά πάρκου τον Απρίλιο που μας πέρασε αφορούν κάποιο άλλο χώρο. Αν σου βρεθεί αυτοκίνητο πήγαινε στην Ιωνίας στον Άλιμο, με αυτοκίνητο είναι πέντε λεπτά. Aπο εσένα o ασύρματος είναι 3km, το πάρκο στην Ιωνίας είναι 4km.

Στο Dogs island resort στο Ελληνικό αποφάσισα να δοκιμάσω για εμπειρία αλλά είπαμε ένεκα ώρας την πάτησα. Θα ήθελα να περιγράψει περισσότερα η @vrmode από αυτό που πήγε ή όποιος άλλος έχει πάει σε ιδιωτικό χώρο τα πλεονεκτήματα.
Απορω πως δε σας εχουμε πετυχει, περναμε καθε απογευμα 2 φορες απο το αστυνομικο. Λυτο χωρις περιφραξη αλκατραζ δε γινεται το γκρεμλιν.
Μια χαρα θα ηταν αυτο για αρχη, ετσι κι αλλιως κακοσυντηρημενο το εχουν και κανεις ανθρωπος δε παει..

Αυτοκινητο γιοκ αλλα ειδα οτι της ιωνιας ειναι μολις 3,7 χιλιομετρα. Και ασυρματο με τα ποδια παμε μεσω Αγιου δημητριου που ειναι 3,4 χιλιομετρα, για 300 μετρα δε θα τα χαλασουμε.. Το εχουμε, ισα ισα ειναι επιθυμητα χιλιομετρα για να κουραστει το γκρεμλιν. Το χειμωνα γιατι τωρα εχει ηλιο το πρωι και απογευματα δε παω παρκα, δε θελω καυγαδες. Το θεμα ειναι οτι ειναι αυτο στη φωτο? Η περιφραξη μου φαινεται χαμηλη ή ειναι ιδεα μου?

kai-allo-parko-skylw-alimoslive-2012-1.jpg

Ελπιζω πραγματικα να γινει αυτο στη πυροσβεστικη. Υπογραφες, μεηλ οτι θελετε συμμετεχω.
Θα εντοπιζω αδειες ωρες και θα ριχνει σβουρες ευτυχιας το γκρεμλιν

Και η πλατεια παναγουλη θα με βολευε, μολις 1,6 χιλ. :) Αντε μακαρι κατι να γινει.
 
Last edited:


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Στο Dogs island resort στο Ελληνικό αποφάσισα να δοκιμάσω για εμπειρία αλλά είπαμε ένεκα ώρας την πάτησα. Θα ήθελα να περιγράψει περισσότερα η @vrmode από αυτό που πήγε ή όποιος άλλος έχει πάει σε ιδιωτικό χώρο τα πλεονεκτήματα.
Πλεονεκτήματα:
  • Κλειστός περιφραγμένος ιδιόκτητος χώρος και άρα ασφαλές.
  • Μπαίνεις μόνο με τα δικά σου σκυλιά ή με άλλα σκυλιά που "ταιριάζουν" με τα δικά σου (αν υπάρχει και άλλος κόσμος εκεί). Εγώ π.χ. έχω ζητήσει με μικρόσωμα μόνο ώστε αν γίνει καμια μαλακία να μην έχω άγχος ότι θα μου μείνουν μόνο τα αυτιά των γαλλακίων στο χέρι.
  • Έχει 2 περιφραγμένα "οικόπεδα". Συν, ως τρίτο ένα μικρότερο που μπορούν να καθίσουν και οι δίποδοι αν θέλουν.
  • Ύπαρξη νερού σε αμμοδόχους, σαν μικρές πισίνες δηλαδή, πολύ βασικό για το καλοκαίρι.
  • Ασφάλεια και δεν παίζεις ξύλο με αυτούς που θεωρούν δικό τους χωράφι τους δημόσιους χώρους.
  • Καθαρό εξυπακούεται, ούτε γόπες, ούτε σκυλοσκατα, μόνο το χορτάρι.
  • 3 άτομα εκεί επιβλέποντες (επαγγελματίες του σκυλοχώρου)
Μειονεκτήματα:
  • Αφού είναι ιδιωτικό, πληρώνεις (10 ευρώ ο σκύλος, 13 εγώ για 2 σκυλιά και αν πας σερί Σάββατο-Κυριακή νομίζω ότι η Κυριακή είναι μείον 50%).
  • Εξαρτάται από το αν βολεύει η περιοχή σου.
 
  • Like
Reactions: spyv and medusa


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
@vrmode Thanks, με κάλυψες.

@medusa Στην Παναγούλη έχει στην κάτω μεριά ένα μπασκετάκι, αν κάνεις προς τα εκεί βόλτα μπορείς να τον βάλεις για εκτόνωση, όποτε πηγαίνω προς τα εκεί κάνω κατάχρηση του χώρου αλλά δεν την έχω "ακούσει" μέχρι σήμερα. Εννοείται αν έρθει παιδί να παίξει φεύγεις.

Το πάρκο είναι αυτό που έβαλες φωτό, ο φράχτης πρέπει να είναι 1.30 με 1.40, μέσα στο πάρκο δεν έχει ήλιο λόγω πεύκων, αν πας επτά ή οκτώ το απόγευμα ίσως να μην βρεις κανένα ή θα βρεις συγκεκριμένη παρέα με 4-6 σκυλιά, δεν μαζεύει πολλούς. Μια δοκιμη δεν βλάπτει.
 
  • Like
Reactions: medusa


Tiny_lin

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2018
166
325
35
Αθήνα
www.instagram.com
Πήγαμε κι εμείς χθες το βράδυ σ αυτό στο Νέο Ηράκλειο. Είπαμε να κάνουμε βόλτα με περπάτημα και σκέφτηκα να πάμε να το δούμε από κοντά αλλά περίμενα να το βρω κλειστό μιας και λέει ότι κλείνει 9 κι εμείς θα φτάναμε 10. Φτάνοντας πετύχαμε κάπου στα 7-8 σκυλιά μέσα, ο ένας ιδιοκτητης έκανε εκπαίδευση συγκέντρωσης στο δικο του με τα άλλα να τρέχουν, ο άλλος τους πετούσε μπαλάκι, ο τριτος είχε το νου του τους περαστικούς και την πόρτα.. γενικά δεν ήταν τα σκυλιά στον αυτόματο, τα έπιασαν όταν είπαμε να μπούμε και τα πλησίαζαν ένα ένα να μυρίσουν τη δικια μου. Όντως είναι πολύ στενό αλλά για λίγο τρέξιμο περα από περπάτημα δεν είναι κακή ιδέα. Μια κοπέλα εκεί μας είπε ότι προς το παρον τουλάχιστον το κλείνουν αργά, φύγαμε 11 παρα και κάτσανε κι άλλο οι υπόλοιποι!
Η Joy εντωμεταξύ βρήκε τη χαρά της γιατί ήταν η μόνη που ανέβαινε στο γεφυράκι(δεν ξέρω πώς λέγεται στα ατζιλιτιαρικα:p) και διαφεντευε από τα ψηλά με τα υπόλοιπα να μαζεύονται από κάτω. Κάποια στιγμή έριξε κι ένα σάλτο από πάνω του κάθετα και σκεφτόμουνα ότι πρέπει να το δω λίγο πιο θερμά το θέμα της άθλησης και ότι χαραμιζεται το κουκουβαγιοπουλο μου :p:love:
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Η Joy εντωμεταξύ βρήκε τη χαρά της γιατί ήταν η μόνη που ανέβαινε στο γεφυράκι(δεν ξέρω πώς λέγεται στα ατζιλιτιαρικα:p) και διαφεντευε από τα ψηλά με τα υπόλοιπα να μαζεύονται από κάτω. Κάποια στιγμή έριξε κι ένα σάλτο από πάνω του κάθετα και σκεφτόμουνα ότι πρέπει να το δω λίγο πιο θερμά το θέμα της άθλησης και ότι χαραμιζεται το κουκουβαγιοπουλο μου :p:love:
Εχω σκεφτει οτι η Joy Θα τα πηγαινε καλα με το γκρεμλιν. Τωρα επιβεβαιωθηκα. Αν και θα επρεπε να μοιραστουν το γεφυρακι. :LOL:
 
  • Like
Reactions: Tiny_lin




Tiny_lin

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2018
166
325
35
Αθήνα
www.instagram.com
Εχω σκεφτει οτι η Joy Θα τα πηγαινε καλα με το γκρεμλιν. Τωρα επιβεβαιωθηκα. Αν και θα επρεπε να μοιραστουν το γεφυρακι. :LOL:
Όταν μπήκα στο forum και διάβασα την ιστορία του γκρέμλιν έλεγα η Joy είναι ένα μικρό γκρέμλιν! Ευτυχώς αποφάσισε να σοβαρέψει κάπως από νωρίς και η κουταβίσια μούρλα είναι πλέον ελεγχόμενη! Εσάς σας θαυμάζουμε!! :notworthy::D πάντως νομίζω ότι θα την έκανε άνετα τη Robin του, να κανονίζουν μαζί διαολιές :X3::p ωραία θα ήταν άμα σας πετυχαίναμε πουθενά (για μας και τα σκυλιά, για τους άλλους δεν ξερω :whistle:)
 
  • Like
Reactions: medusa


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Μια κοπέλα εκεί μας είπε ότι προς το παρον τουλάχιστον το κλείνουν αργά, φύγαμε 11 παρα και κάτσανε κι άλλο οι υπόλοιποι!
Πάρκο σκύλων να κλείνει το βράδυ πρώτη φορά το ακούω.

Να το γραψω κι εδω καλύτερα. Προσοχη στο σκυλοπαρκο στο Χαλικακι. Εβαλαν φολες παλι. Γενικα να προσεχετε εκει, εχουν ριξει και στο παρελθον.
Η ανωμαλία δεν έχει όριο. Στο παρελθόν είχαν ρίξει φόλες στον περιβάλλοντα χώρο πριν και μετά την δημιουργία του πάρκου, έχω καιρό να πάω εκεί αλλά οι γενικές εντυπώσεις που είχα από τους κατέχοντες σκύλο ( μέσα στο πάρκο ) ήταν καλές. Αν δεν το έκανε κάποιος ψυχάκιας οι μόνιμοι θαμώνες θα πρέπει να αναζητήσουν αλλού την αιτία. Τα δύο σκυλιά μάλλον θα την σκαπουλάρουν.

@medusa Αν δεν βρώ το τρίτο κρυφό πάρκο θα σκάσω, όμως θα πας θες δεν θες ( έχω εντοπίσει τα ίχνη )
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
@medusa Αν δεν βρώ το τρίτο κρυφό πάρκο θα σκάσω, όμως θα πας θες δεν θες ( έχω εντοπίσει τα ίχνη )
αφου ειπες περασες κι ειχε λουκετο!
Κατι δε πιανω παλι, μιλας συνεχως με γριφους...Μπας κι εισαι ο τζοκερ ? Σε ψαχνει ο μπατμαν.
 
  • Like
Reactions: Hammer


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Για να μην μιλάω με γρίφους, αυτό που νόμιζα εγώ και είχε λουκέτο δεν ήταν το τρίτο, έτσι έμαθα τουλάχιστον, αλλά θέλω να το δω με τα μάτια μου. Υπάρχει ( ; ) κάποιο μετά τον Ασύρματο. Θα περάσω για να δώ.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Πάρκο σκύλων να κλείνει το βράδυ πρώτη φορά το ακούω.
Ωραια θα ηταν να εμενε ανοιχτο, αλλα ειναι θεμα χρονου ποτε θα γεμισει στα σπασμενα μπουκαλια μπυρας και αλλα σκουπιδια. :(
 


Tiny_lin

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2018
166
325
35
Αθήνα
www.instagram.com
Ωραια θα ηταν να εμενε ανοιχτο, αλλα ειναι θεμα χρονου ποτε θα γεμισει στα σπασμενα μπουκαλια μπυρας και αλλα σκουπιδια. :(
Πέρασες και το πέτυχες κλειστό; ας τη δω ρομαντική κι ας ευχηθώ να βγεις λάθος με τη σαβούρα και να κρατηθεί σε ένα επίπεδο.. πάντως ο κάδος μέσα στο πάρκο ήταν γεμάτος προχθές με σακουλάκια κλπ

Πάρκο σκύλων να κλείνει το βράδυ πρώτη φορά το ακούω.
Έχει ταμπέλα με ωράριο, υποθέτω για τις ώρες κοινής ησυχίας το έχουν, μην κάνουν παράπονα από τα σπίτια δίπλα
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.822
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU