Περιποίηση δοντιών


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.885
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Κάτσε ρε και τι γίνεται με την BARF? Δεν πιάνουνε τον ιό? Πάντως το κόκκαλο εδώ επιτρέπεται και δεν είπε η κτηνίατρος ότι είναι επικίνδυνο.
Οι BARFερς δεν δίνουν τίποτα χοιρινό ωμό ακριβώς για το λόγο που προανέφερε η vrmode.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Οι BARFερς δεν δίνουν τίποτα χοιρινό ωμό ακριβώς για το λόγο που προανέφερε η vrmode.
Ακριβώς. Δεν δίνουμε χοιρινό που δεν έχει μαγειρευτεί στους τουλάχιστον 60 βαθμούς. δηλαδή ποτέ ωμό. Σουβλάκια ναι! :D
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Αυτό το καφέ που λες όταν το ακουμπάς έχει μια τραχειά αφή?

Τα ούλα πως είναι?
Σου φαίνονται πρησμένα ή κόκκινα εκει που βγαίνει το δόντι?
Θα στο περιγράψω όσο μπορω γιατί η φωτογραφική μου χάλασε και δε μπορώ να βγάλω...λοιπόν τα ούλα είναι καλά βαση δοντιού(που ειναι μεγαλυτερο σε επιφανεια)λευκο καθως παμε προς το τελειομα του δοντιου κανει ενα κυκλικο περιμετρικα που ειναι καφε και τελειωνει το δοντι(μυτερι μερια)...ελπιζω να καταλαβεις κατι!!!:eek:Ενταξει στους διπλους κυνοδοντες εκει που ενωνονται ειναι καφε(οχι κιτρινο)σκουρο!!!:rolleyes:
 


ΜMaritina

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2009
954
3
Νέα Σμύρνη
Υποτίθεται πως είναι για τα δόντια ..αλλά είναι επικίνδυνα.
Καλύτερα από τα ωμά δεν υπάρχουν..

Όλα τα άλλα και τα Denta Stix προσωπικά δεν τα εμπιστεύομαι καθόλου..και δεν πιστεύω πως κάνουν δουλειά.
Δείτε κι εδώ: στο Θέμα με τίτλο: Greenies - Eπικίνδυνα treats
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Καπνιστό χοιρινό κόκκαλο ή οτιδήποτε καπνιστό χοιρινό δεν δίνω. Ο Autzeski virus σκοτώνεται στους 60 βαθμούς από όσο ξέρω - στο κάπνισμα δεν έχουμε βράσιμο. Για τον ίδιο λόγο δεν τους δίνω και μπέικον ή καπνιστά ζαμπόν κλπ.
aujeszky για την ακρίβεια ;)

Πολύ σωστή παρατήρηση, δεν δίνουμε ποτέ ωμό χοιρινό, ο ιός είναι θανατηφόρος για το σκύλο
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
aujeszky για την ακρίβεια ;)

Πολύ σωστή παρατήρηση, δεν δίνουμε ποτέ ωμό χοιρινό, ο ιός είναι θανατηφόρος για το σκύλο
Ποτέ δεν θυμάμαι να το γράψω σωστά :) Εσείς που επίσης μπαρφάρετε, καπνιστά χοιρινά κόκαλλα δίνετε?
 
















BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Δεν έχω ιδέα απο αυτά nightmare.
Είμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτά που δίνω τώρα στα σκύλια μου. Πολύ καλός καθαρισμός, δεν φοβάσαι ότι θα τα καταπιεί, έχουν αρκετή μεγάλη διάρκεια και γενικά τα σκυλιά μου τρελένονται με αυτά. Όταν βρω link θα τα ποστάρω. Κοστίζουν περίπου 1.8Ε το ένα.
 


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Καλησπέρα παιδια,

Όσον αφορά τα κόκαλα για τους σκύλους!!Τελικά καταλήγουμε στα ωμά κόκαλα
βοδινου και τί άλλο είδος;;;;
Α και απο ποια ηλικία και μετά να αρχίσω να τα δίνω;Αντε στον ενήλικα σκύλο μου ενταξει αλλα στο κουτάβι; 3 με 4 μηνων ας πουμε;
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
τα μεγάλα κόκκαλα βοδινού μπορείς να τα δίνεις σε όλα τα σκυλιά σου άφοβα-υπο την επίβλεψή σου πάντα
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22