Ποιες είναι οι υγιέστερες ράτσες μεγαλόσωμων μαστιφ σκύλων;


Status
Κλειδωμένο θέμα




d3ac0n

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2017
1.291
2.286
Guadalajara, Jalisco
Εγώ το βλέπω περισσότερο σαν παιδί παρά σαν ζώο. Αν είναι σωστό ή όχι δεν ξέρω αλλά και δεν με πολυνοιάζει.
Ε τοτε παρε ενα Fila να σε δουμε στις ειδησεις σε καμια 15αρι μηνες

Οποιος πεταχτεί να πει ότι βγάζουν δυσπλασία, θα banαριστεί δια βίου
Αγκωνων. Πετανε μπαταλικα. :ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: stefanosk


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Βγηκε το μαρεκο τωρα να μας πει για παπαγαλους! Εκει να δεις κλειστες γεννετικες δεξαμενες! :cool:
Μα ρε συ, δεν έχουν τα ημίαιμα λέει, σοβαρά προβλήματα υγείας.
Να σου βγει ο κόπρος τίγκα στα διανοητικά [ονόματα δεν λέμε] και να μην έχεις έναν εκτροφέα να βρίσεις και να διασύρεις, για να σου φύγει ο καημός. Ασε που δεν θα βρίσκεις καν, ειδικότητα γιατρού να το τρέξεις.
 
  • Like
Reactions: east49


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Μα ρε συ, δεν έχουν τα ημίαιμα λέει, σοβαρά προβλήματα υγείας.
Να σου βγει ο κόπρος τίγκα στα διανοητικά [ονόματα δεν λέμε] και να μην έχεις έναν εκτροφέα να βρίσεις και να διασύρεις, για να σου φύγει ο καημός. Ασε που δεν θα βρίσκεις καν, ειδικότητα γιατρού να το τρέξεις.
Ολα τα σκυλια μπορει να εχουν προβληματα υγειας. Ημιαιμα ή καθαροαιμα.
Τελειως λαθος επιχειρημα "παρε ημιαιμο απο το δρομο θα ειναι πιο υγιες απο το καθαροαιμο".
 


Vradypous

Banned
Banned
16 Φεβρουαρίου 2018
24
16
Ε τοτε παρε ενα Fila να σε δουμε στις ειδησεις σε καμια 15αρι μηνες
Εσύ είχες φίλα και μιλάς με τέτοια σιγουριά; Γιατί εγώ έχω μιλήσει με τον άνθρωπο που είχε το μοναδικό εκτροφείο στην Ελλάδα φιλα, έχω συζήσει με Βραζιλιάνα και μου έλεγε για τα φίλα, έχω μιλήσει με ιδιοκτήτες φιλα. Και όλα αυτά επειδή ήθελα να δω αν μου ταιριάζει η φυλή όπως έχω κάνει και με άλλες μπουλυ κουτα, πρέσα κανάριο, μπασεντζι, οβτσαρκα κτλπ.

Τον μόνο που θα δείτε στις ειδήσεις θα είναι τον πούστη ( μπαρδόν για την κακιά λέξη ε ) που θα τολμήσει να μπει στο σπίτι ενώ μέσα κοιμάται ένα φίλα. Αν υπάρχει ολόκληρος βέβαια και είναι ικανός να αναγνωριστεί. Μετά θα με δεις εμένα στις ειδήσεις και στις δικαστικές διαμάχες να προσπαθώ να αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας και το κλεφτρόνι πλήρωσε ακριβά το τίμημα του να πάει να σουφρώσει τον κόπο μου. Χιλιάδες συζητησεις θα γίνουν σε ηλεκτρονικές πλατφόρμες όπως έγιναν και με τον παππού που καθάρισε αυτόν που μπήκε σπίτι του με μια καραμπίνα.

Τον μόνο που δεν θα δεις στις ειδήσεις θα είναι το φίλα, γιατί θα βρίσκεται ασφαλές σε ορεινό χωριό της Ελλάδας.


Αλλά όλα αυτά είναι ένα κακοπροέραιτο σεναριο, ούτε φίλα πρόκειται να πάρω ούτε να μπει κάποιος στο σπίτι.
Η τουλάχιστον έτσι νομίζω.
 
  • Like
Reactions: Konmac


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Εσύ είχες φίλα και μιλάς με τέτοια σιγουριά; Γιατί εγώ έχω μιλήσει με τον άνθρωπο που είχε το μοναδικό εκτροφείο στην Ελλάδα φιλα, έχω συζήσει με Βραζιλιάνα και μου έλεγε για τα φίλα, έχω μιλήσει με ιδιοκτήτες φιλα. Και όλα αυτά επειδή ήθελα να δω αν μου ταιριάζει η φυλή όπως έχω κάνει και με άλλες μπουλυ κουτα, πρέσα κανάριο, μπασεντζι, οβτσαρκα κτλπ.

Τον μόνο που θα δείτε στις ειδήσεις θα είναι τον πούστη ( μπαρδόν για την κακιά λέξη ε ) που θα τολμήσει να μπει στο σπίτι ενώ μέσα κοιμάται ένα φίλα. Αν υπάρχει ολόκληρος βέβαια και είναι ικανός να αναγνωριστεί. Μετά θα με δεις εμένα στις ειδήσεις και στις δικαστικές διαμάχες να προσπαθώ να αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας και το κλεφτρόνι πλήρωσε ακριβά το τίμημα του να πάει να σουφρώσει τον κόπο μου. Χιλιάδες συζητησεις θα γίνουν σε ηλεκτρονικές πλατφόρμες όπως έγιναν και με τον παππού που καθάρισε αυτόν που μπήκε σπίτι του με μια καραμπίνα.

Τον μόνο που δεν θα δεις στις ειδήσεις θα είναι το φίλα, γιατί θα βρίσκεται ασφαλές σε ορεινό χωριό της Ελλάδας.


Αλλά όλα αυτά είναι ένα κακοπροέραιτο σεναριο, ούτε φίλα πρόκειται να πάρω ούτε να μπει κάποιος στο σπίτι.
Η τουλάχιστον έτσι νομίζω.
Αν σε ενδιαφέρει έχουμε και θέμα για το πως τον θάβουμε στην αυλή.:cool:
Αν είναι σφύρα να στο βρω
 












mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
είδες τι κάνει η βαρεμάρα, καλό σενάριο είναι πάντως αυτό με το φίλα και τον κλεφτη.
να δω πόσοι θα απαντήσουν ;)
Μη μασάς λέμε. Δώσε πόνο!!!
 
  • Like
Reactions: takisft


Vradypous

Banned
Banned
16 Φεβρουαρίου 2018
24
16
Πες μας λίγο για την συμβίωση με την Βραζιλιάνα για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε περισσότερο και πιο στοχευμένα... :D
χαχα δυστυχώς η φαντασίωση είναι πάντα καλύτερη της πραγματικότητας, ήταν γύρω στα 60 αλλά καλοστεκουμενη. μου έλεγε ποσο πιστά είναι τα φίλα και για αυτό υπάρχει και παροιμία και πως πολλά από αυτά βρίσκονται αδέσποτα στους δρόμους. είναι καλοί φύλακες αλλά οχι οι κέρβεροι που περιγράφουν οι ΑΣΧΕΤΟΙ εδώ μέσα.


βέβαια τι να ξερει η βραζιλιάνα λες και αυτή έμενε στο σαο πάολο, λες και αυτή είχε γνωστούς με φίλα.... εδώ έχουμε τους ειδήμονες του dogforum που επειδή είδαν ένα βιντεο ενός καμμένου στο youtube ποσο ΑΙΜΟΔΙΨΗΣ ΦΟΝΙΑΣ είναι το φίλα το πίστεψαν και το αναπαράγουν...

Νεοέλληνες....
 
  • Like
Reactions: Konmac and mareco














Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf