Προβλήματα εφηβείας


lovezizou

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2007
61
0
Δεν εχω συνηθησει σε τετοιες συνθηκες συνομιλιας σε ενα φορουμ...και το κανω αυτο αρκετο καιρο. Εσυ, denis, απο που και ως που χρησιμοποιεις την ιδιοτητα σου ως moderator για να 'δινεις' πραγματα που ποτε δεν σου ειπα? Για πες μου πως - που διαβασες οτι θελω να φυγω?..ειμαι περιεργη....Δεν θυμαμαι να σου ανεφερα ποτε κατι τετοιο. Προς τι ολο αυτο ????? Φιασκο, Μου Την Λετε γιατι Θελω να Φυγω Lovezizou, μαλακιες..... :!: :?: Ειμαστε εδω να συζητησουμε για τα σκυλια μας και οχι για να κανουμε θεωριες συνομοσιας, ουτε οτι σπαμε ΠΛΑΚΑ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ. ΕΛΕΟΣ!!!

denis, θελεις πραγματικα να αρχισουμε να κανουμε φυλλο φτερο τι ειπα , τι δεν ειπα? Και τι θα καταλαβεις? Λυπαμαι ( λεξουλα που αγαπατε πολυ εδω μεσα) διοτι βλεπω να το κανετε αυτο συνεχεια και με αλλα μελη αλλα αυτο δεν ειναι κωδικας συζητησης. Ρωταει καποιος κατι και αρχιζετε τα Quote και κοντρα-quote, ειπες, ξι-πες λες και ο αλλος εχει προθεση για τα χειροτερα.
Οταν λεω denis oti
Συνεχιζουμε με το κλικερ ( σημερα εμαθε σε 10 λεπτα να με αγαλιαζει με δεξι ή αριστερο χερι, ενα παιχνιδι που απολαμβανει και ο ιδιος )
Εννοω οτι εχοθμε σταματησει την εκπαιδευση και το κανω ΜΟΝΗ ΜΟΥ

μου λες denis oti
ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΝ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΑΤΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ (ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΜΝΗΜΗΣ) ... ΤΩΡΑ ΛΕΣ:

Quote:
Ειναι ενας ανθωπος που αγαπαει και δινεται σε αυτο που κανει και συνηστω το τι εχει να προσφερει ανεπιφυλακτα σε οποιον αποφασησει να κανει αυτον τον τροπο εκπαιδευσης. Για αυτο βρησκω ασκοπες τις αποπειρες συζητησεων για το αν ειχα καλο ή κακο εκπαιδευτη.
Δες μια σελιδα πισω που ειχα γραψει ¨-

Το κλικερ και η θετικη δεν ειναι κατι καινουργιο - τουλαχιστον στο εξωτερικο. Με κερδισε η θεωρια πισω απο αυτη την εκπαιδευση και το γεγονος οτι αυτη η ρατσα εχει χρησιμοποιηθει για να δειξει - διαφημησει, τα καλα της αποτελεσματα. Στην Ελλαδα δεν υπαρχουν πολλοι που κανουν κλικερ και ετσι επελεξα απο τους λιγους που το εφαρμοζουν γιατι βρηκα εναν ανθρωπο που θεωρω οτι αγαπαει αυτο που κανει και θελει να το κανει καλα.
Δεν μπορω να καταλαβω την σταση σου και γιατι απεγνωσμενα θες να με βγαλεις ρομπα, ακυρη και διαβολικο συνομωτη του συμπαντος. Φιασκο συζητηση δεν λες τιποτα. Δεν ειμαι κατινα, δεν θα με κανεις εσυ κατινα αγαπητε moderator.
 


lovezizou

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2007
61
0
Επισης ειναι φαινομενικο πως καποιοι πεσατε να δειτε αν η 'μαγισσα επιπλεει'. Ολοι παιρνουμε σοβαρα τον λογο που ειμαστε εδω αρα ποιος ο σκοπος τετοιων εντονων - ασκοπων αντιπαραθεσεων ? Αν θελατε πραγματικα να βοηθησετε και να καθοδηγησετε, ολοι εσεις που ειστε ετοιμη να εκτοξευσετε χαρακτηρισμους και εικασιες, θα μπορουσατε με αλλο τροπο. Αμα κοιταξει κανεις τα θεματα πισω θα δει οτι δεν αφηνω κανεναν ξεκρεμμαστο ή παραποιω τα λογια του.

Τελος με αυτο το πραγμα. Κριμα που προκαλουνται τετοια συναισθηματα σε ενα μερος που πρεπει να ημαστε ενωμενοι για να δημιουργησουμε κατι καλυτερο.

Πληροφοριακα , το οτι θελω να φυγω το εγραψα σε pm σε ενα μελος και δεν γνωριζω με τι ιδιοτητα το αναφερει ο denis .
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Θέματα όπως η διαγραφή ενός μέλους, είναι ένα θέμα που τίθεται στην διαχείριση και συζητείται από όλους τους διαχειριστές του forum.
Κανένας διαχειριστής δεν διαγράφει κάποιο μέλος ενεργώντας αυτόβουλα.
Θα παρακαλούσα να πέσουν οι τόνοι, να σταματήσει η αντιπαράθεση και να μη δινόταν συνέχεια σε αυτό το θέμα.

Ευχαριστώ.
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Sorry αλλά εγώ για αυτό κυρίως θα ήθελα μια απάντηση

Πληροφοριακα , το οτι θελω να φυγω το εγραψα σε pm σε ενα μελος και δεν γνωριζω με τι ιδιοτητα το αναφερει ο denis .
Δεν θέλω να ανεβάσω τους τόνους αλλά δεν μπορεί και να ανεβοκατεβαίνουν αυτοβούλως. Κάποια πράγματα πρέπει να απαντώνται.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Το εξήγησα ήδη στο προηγούμενο post μου Matilda.
H lovezizou, εξέφρασε με προσωπικό μήνυμα σε εμένα την επιθυμία της να διαγράφει και εγώ ως όφειλα, έθεσα το θέμα στη διαχείριση του forum προς συζήτηση για να λάβει γνώση ο Admin, ο οποίος είναι και ο μόνος που έχει τη δυνατότητα να διαγράψει μέλος.
 




denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
To να ανεβοκατεβαίνουν αυτοβούλως οι τόνοι είναι φυσικό επακόλουθο της μή τήρησης κάποιας γραμμής από την διαχείριση και της ελέυθερης έκφρασης κάθε moderator, κανέναν από τους οποίους ξαναλέω δεν γνώριζα πρίν έρθω εδώ ενώ δεν γνωρίζω κάν ποιός είναι ο admin του forum ... πιστεύω ότι πάει και σε εμένα και σε άλλους ... το να ψάχνετε πώς και γιατί έμαθα για την διαγραφή και να κρίνετε το αν είμαι εδώ για να ενημερώσω, μου δίνει δίκιο, σχετικά με την κακοπιστία και την επιτηδευμένη γραφή ... (σχετικά με την ενημέωση είναι κάτι στο οποίο δεν συμφωνώ απόλυτα, εγώ μπορεί να ήμουν εδώ γιατί δεν είχα τί να κάνω απλά ή ακόμα για να διαφημιστώ - τα λόγια μου θα έπρεπε να είχαν την ίδια αξία θετική ή αρνητική, ούτε θα ήταν κανείς υποχρεωμένος να ακολουθεί τα πιστεύω μου περισσότερο ή λιγότερο) Σε άλλο pm είπα σε κάποιο από τα εμπλεκόμενα μέλη ότι δεν κρατάω μανιάτικα, και το έχω αποδείξει εμπράκτως, πλην των μελών που εκμεταλλεύτηκαν και εκμεταλλεύονται την επωνυμία μου, κάτι το οποίο είναι για μένα η μέγιστη ένδειξη μικρότητας και σκουληκοποίησης ... :wink:
 


lovezizou

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2007
61
0
ΟΚ, γιατι θα τρελαθω. Ντενις, δεν καταλαβαινω τιποτα απο τι λες.
εγώ μπορεί να ήμουν εδώ γιατί δεν είχα τί να κάνω απλά ή ακόμα για να διαφημιστώ
Αυτο υπαρχει περιπτωση να αναφερεται σε εμενα? Αν οχι που αναφερεσαι?
εκμεταλλεύονται την επωνυμία μου, κάτι το οποίο είναι για μένα η μέγιστη ένδειξη μικρότητας και σκουληκοποίησης ...
Επωνυμια - Προσπαθω να σκεφτω εαν θα πρεπει να σε γνωριζουμε ή εισαι γνωστος αν θα πρεπει να σε ξερω οπωσδηποτε γιατι το denis σχετικα ανωνυμο ακουγεται. Οπως και το τι φοβερα πραγματα πρεπει να παιζονται σε αυτον τον 'χωρο' ωστε να υπαρχουν τετοιες αντιδρασεις σε εναν καινουργιο ιδιοκτητη σκυλου που μπηκε σε ενα φορουμ να συζητησει.
Και παλι...Δεν καταλαβαινω τι λες, και πως εχει παρει τετοια τροπη το πραγμα.
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
το να ψάχνετε πώς και γιατί έμαθα για την διαγραφή και να κρίνετε το αν είμαι εδώ για να ενημερώσω, μου δίνει δίκιο, σχετικά με την κακοπιστία και την επιτηδευμένη γραφή
Επείδη μάλλον ο πληθυντικός περιλαμβάνει και εμένα, να σου πω ότι απλά θέλω να ξέρω και τις 2 πλευρές μιας ιστορίας. Διαμαρτύρεσαι εσύ ΄για τα edit και λέω ότι έχεις δίκιο. Διαμαρτύρεται κάποιος άλλος ότι του βγάζεις στην φόρα pm που δεν στάλθηκαν σε έσενα και ζητάω εξηγήσεις. Που την βλέπεις την κακοπιστία??

Τώρα ας μιλήσουμε και για την επιτηδευμένη γραφή. Γράφω πάντα την γνώμη μου, δεν έχω και δεν ζητάω από κανέναν να μου κάνει πλάτες, και δεν γνωρίζω την lovezizou ούτε προσωπικά ούτε μέσω pm κάτι που ζητώ και η ίδια να επιβεβαιώσει για να τελειώνουμε.
 




lone wolf

Well-Known Member
13 Οκτωβρίου 2006
706
3
Athens
lovezizou με ενδιαφέρει πολύ να ακούσω την εξέλιξη της εκπαίδευσης του σκύλου σου. Ίσως να σου φαινόμαστε επιθετικοί αλλά σκέψου με πόσο μεγάλη ευκολία κάποιοι μας θεωρούν βασανιστές και κακούς επειδή χρησιμοποιούμε εργαλείας εκπαίδευσης.

Θα μιλήσω προσωπικά και θα σου πω ότι έχω ένα σκύλο που ο οποιοσδήποτε άλλος θα του είχε κάνει ευθανασία γιατί είναι αρκετά επιθετικός. Είναι όμως ο σκύλος μου τον λατρεύω και θα ζήσει μαζί μου παίρνοντας όλες τις προφυλάξεις μέχρι να πεθάνει. Για την εκπαιδευσή του χρησιμοποιώ prong (κολλάρο με "καρφιά") νομίζεις ότι δεν τον αγαπάω; ότι θέλω να τον πονάω; ΟΧΙ απλά αυτά είναι τα εργαλεία που ΠΡΕΠΕΙ να χρησιμοποιήσω για να έχω έλεγχο πάνω σε ένα rott, 50 κιλών με προβλήματα συμπεριφοράς.

Διάλογος δεν σημαίνει πάντα ψυχρή ευγένεια... ο διάλογος έχει και πάθος... και αυτό δεν είναι κακό... περιμένω να ακούσω εξελίξεις... :)
 


lovezizou

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2007
61
0
Απλα επιβεβαιωνω οτι δεν γνωριζω ουτε εχω μιλησει με την Matilda :?

Lonewolf, σε ευχαριστω για τον ψυχραιμο τονο σου.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
ΟΚ, γιατι θα τρελαθω. Ντενις, δεν καταλαβαινω τιποτα απο τι λες. Quote:
εγώ μπορεί να ήμουν εδώ γιατί δεν είχα τί να κάνω απλά ή ακόμα για να διαφημιστώ
Αυτο υπαρχει περιπτωση να αναφερεται σε εμενα? Αν οχι που αναφερεσαι?
Quote:
εκμεταλλεύονται την επωνυμία μου, κάτι το οποίο είναι για μένα η μέγιστη ένδειξη μικρότητας και σκουληκοποίησης ...


Επωνυμια - Προσπαθω να σκεφτω εαν θα πρεπει να σε γνωριζουμε ή εισαι γνωστος αν θα πρεπει να σε ξερω οπωσδηποτε γιατι το denis σχετικα ανωνυμο ακουγεται. Οπως και το τι φοβερα πραγματα πρεπει να παιζονται σε αυτον τον 'χωρο' ωστε να υπαρχουν τετοιες αντιδρασεις σε εναν καινουργιο ιδιοκτητη σκυλου που μπηκε σε ενα φορουμ να συζητησει.
Και παλι...Δεν καταλαβαινω τι λες, και πως εχει παρει τετοια τροπη το πραγμα.
KANENA από τα δύο δεν αναφέρεται σε εσένα ... μιλάω για καταστάσεις του παρελθόντος ... έχει πάρει τέτοια τροπή το πράγμα γιατί ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ έγιναν τέτοια πράγματα ... ΚΑΜΙΑ σχέση μαζί σου, ξαναλέω. (προς το παρόν τουλάχιστον, μπορεί και εσύ να βγείς σε ένα άλλο forum και να θάβεις έμμεσα και λειτουργώντας ως κότα ή ως σκουλίκι, ποτέ δεν ξέρεις ... )

Θα ήθελα να λήξει εδώ και αν ΚΑΠΟΙΑ από αυτά που είπα δεν ισχύουν ζητώ ΣΥΓΓΝΩΜΗ, ως υποθέσεις τα είπα, πλην γεγονότων. Αν κάποια ισχύουν, αυτό το ξέρετε καλύτερα ...
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Αν κάποια ισχύουν, αυτό το ξέρετε καλύτερα ...
:lol: Xaxaxa Τελικά έχεις χιούμορ.....

Οκ σταματάω και εγώ εδώ για να μην γίνει το θέμα άντρες vs γυναίκες και ποιος θα πει την τελευταία κουβέντα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf