Προβλήματα με τους γείτονες


10 Ιουλίου 2011
21
0
Υπάρχουν και οι κανόνες καλής γειτονία, άτυποι και μη!

Με αυτό θέλω να πω ότι δεν θα πρέπει να μην μας ενδιαφέρει και καθόλου αν ο σκύλος γαβγίζει έστω και αν δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας!Δηλαδή είναι λίγο ενοχλητικό αν πηγαίνει γάβα γούβα όλο το απόγευμα!

Μην καταχραζόμαστε τους νόμους και το τι μας επιτρέπεται...

Αν εντόπισες ότι η σκύλα γαβγίζει σε συγκεκριμένους, κάνε τους μια παρατήρηση σε στυλ συζήτησης και μετά δες και την ίδια την σκύλα και έπειτα δες και αν κάνεις εσύ λάθος έχοντας την στην αυλή!
Αν συνεχίζει να γαβγίζει και να ενοχλεί χωρίς αυτούς τους συγκεκριμένους μάλλον οι απ'έξω δεν φταίνε και φταίει η σκύλα σου ή εσύ!

Σε συγκεκριμενα ατομα γαβγίζει για τη την βριζουν και μερικα πιτσιρικια που πετανε πετρες και χτυπανε τα κουδουνια εκει ειναι που γαυγιζει εντονα.Τους αλλους τους κανει ενα δυο γαυ και σταματα.Οσο για τους γειτονες εγω τους τους λεω με ηρεμο τροπο να μην ενοχλούν και αυτη μονο που δεν με βριζουν με βγαζουν εξω έξω από τα νερά μου.Να φανταστείτε γυρισανε και μου ειπανε να την λινο της 11 το βραδη.Εγω την λινο μολις πεφτει ο ηλιος.
 


silver

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
813
1
Αθήνα
Σε συγκεκριμενα ατομα γαβγίζει για τη την βριζουν και μερικα πιτσιρικια που πετανε πετρες και χτυπανε τα κουδουνια εκει ειναι που γαυγιζει εντονα.Τους αλλους τους κανει ενα δυο γαυ και σταματα.Οσο για τους γειτονες εγω τους τους λεω με ηρεμο τροπο να μην ενοχλούν και αυτη μονο που δεν με βριζουν με βγαζουν εξω έξω από τα νερά μου.Να φανταστείτε γυρισανε και μου ειπανε να την λινο της 11 το βραδη.Εγω την λινο μολις πεφτει ο ηλιος.
Χαίρομαι πραγματικά για την υποδειγματική παιδεία που έχουν λάβει τα συγκεκριμένα παιδια. Άντε και χειροβομβίδες σε λίγο:mad::mad::mad:
Έχω μια απορία όμως....Τι εννοείς όταν λες ότι τη λύνεις?
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Εγώ θα επιμείνω λίγο και θα σου ζητήσω να μας πεις τι κάνεις εσύ!

Μέχρι τώρα μας λες τι κάνουν οι άλλοι!Περιέγραψε μας τι κάνεις εσύ!
Με το τσιγκέλι στα βγάζουμε, τι εννοείς την λύνεις?
 


panosdog

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2012
320
1
Προφανως το σκυλι ειναι δεμενο στην αυλη μεχρι το βραδυ.
Εκτος αν καταλαβα λαθος!
 


10 Ιουλίου 2011
21
0
Ενοω οτι το σκυλι ειναι δεμενο στην αυλη μεχρι το βραδυ. Εγω ηρεμο το σκυλο μου και προσπαθω να τους εξειγισω με ηρεμο τροπο να μην ενοχλούν την σκύλα τη αλλο να κανω...
 


silver

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
813
1
Αθήνα
Γνωρίζεις ότι το πολύωρο δέσιμο ενός σκύλου ισοδυναμεί με κακοποίηση? Γνωρίζεις ότι μπορεί να κάνει ένα σκύλο δυστυχισμένο και στρεσαρισμένο? Γνωρίζεις ότι μπορεί να γαυγίζει λόγω της μιζέριας στην οποία την υποβάλλεις?
 


panos chow

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
575
27
αν το σκυλι σου ειναι οκ,την επομενη φορα απου θα το κανουν
ανοιξε την πορτα της αυλης και ασε το σκυλο να παει να τους πει δυο κουβεντες.....
αμαν πια με ολους τους αγα@#! τους!!!