Πρόβλημα με Ροτβάιλερ - Παρακαλώ βοηθήστε


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Φίλε leonidas-rot, αυτα που γράφουμε καταρχήν δεν έχουν μοναδικό αποδέκτη εσένα. Μας διαβάζουν κι άλλοι που είναι στο τσακ να κάνουν την ίδια πατάτα που έκανες κι εσύ. Δευτερον, μπορεί να σου φαίνονται κακοπροαίρετα αλλά αν το δεις λίγο πιο ψύχραιμα, θα καταλάβεις οτι το μονο που έχουμε στο μυαλό μας κάνοντας τα σχόλια που κάνουμε ο καθένας, είναι τα χιλιάδες σκυλιά που βασανίζονται. Οχι εσένα, ούτε το σκύλο σου.
Τέλος, ΑΦΟΥ ΕΜΑΘΕΣ τι εστί puppy mill, και ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΕΣ τα όσα πέρασες, αντι να βγεις να κάνεις ρόμπα τον πετσοπά, εσύ πήγες και ξαναπήρες σκύλο απ'αυτόν, και όχι μονο αυτό αλλά βγαίνεις και λες και οτι το κάνεις από αγάπη και καλοσύνη, ε, το δικό μου συμπέρασμα είναι οτι υποτιμάς τη νοημοσύνη και τη δική σου και αυτών που σε διαβάζουν.
 


baiz

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2009
143
0
Το θέμα που δεν σε αφηνει να καταλαβεις τι σου λενε οι υπολοιποι ειναι τα Λεφτά!!!

ΥΓ. Αυτες τις μερες υπηρχε και αγγελια στο forum οπου χαριζονταν 3 ροτβαιλερ κουταβακια, το ιδιο καθαροαιμα με το δικο σου ειναι...
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
φίλε leonidas-rot έχεις σκεφτεί να αλλάξεις λίγο τον τρόπο που βλέπεις τα πράγματα;
Μη σκέφτεσαι μόνο αυτό που σε συμφέρει-βολεύει....αυτού του είδους η σκέψη είναι ανώριμη και κοντόφθαλμη!
και αυτό γιατί με προσεκτικότερη σκέψη θα δείς ότι ΚΑΙ δεν σε συμφέρει ΚΑΙ δεν σε βολεύει.

Πέρα απο το γεγονός ότι σαν κοινωνικό ον έχεις την δική σου ατομική ευθύνη για το σκυλεμπόριο απο τα πετ-σοπ και για τις αθλιότητες που γίνονται στα διάφορα πάπυ-μίλς.

να σου ζήσει το κουτάβι.
 
Last edited:


a.kostas

Well-Known Member
14 Φεβρουαρίου 2010
64
0
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
αμαν πια

στο νοσοκομείο μου είπαν ότι μάλλον δεν έχει τύφο γιατί τα λευκά του ήταν λίγο πιο ψηλά από τον μέσο όρο και άμα είχε τύφο θα ήταν πιο χαμηλά!τι να σας πώ ρε παιδιά..άπειρος είμαι.βρήκα το συγκεκριμένο,μου έδωσε βιβλιάρειο υγείας κλπ (κάτι σαν διαβατήριο) ελπίζω να είναι μια απλή ίωση.Υπάρχει τέτοια πιθανότητα?
:Dτο μυνημα εδω απο ολους ειναι:confused: δεν το πηρες απο εκτροφεα ,δεν ειναι καλο,δεν κανει,δεν ειναι καθαροαιμο,δεν θα σηκωσει τα αυτια του κ.λ.π κ.λ.π ,ε λοιπον χεστηκαμε εγω εχω κοπρο αδεσποτο ε και τι εγινε,μηπως υπαρχει εκτροφεας αδεσποτων,αυτα δεν ειναι ζωα,κυριοι φιλοζωοι που κατα ταλα κοπτεσται περι φιλοζωοιας,αυτα προς το παρον,:confused:γιατι θα πηδηχτω απο το μπαλκονι.
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
μη πηδηχτείς ακόμα γιατί εγώ έχω 3 κόπρους αδέσποτους όπως και ΠΑΡΑΠΟΛΛΟΙ απο εδώ μέσα.
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.710
3.865
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
:Dτο μυνημα εδω απο ολους ειναι:confused: δεν το πηρες απο εκτροφεα ,δεν ειναι καλο,δεν κανει,δεν ειναι καθαροαιμο,δεν θα σηκωσει τα αυτια του κ.λ.π κ.λ.π ,ε λοιπον χεστηκαμε εγω εχω κοπρο αδεσποτο ε και τι εγινε,μηπως υπαρχει εκτροφεας αδεσποτων,αυτα δεν ειναι ζωα,κυριοι φιλοζωοι που κατα ταλα κοπτεσται περι φιλοζωοιας,αυτα προς το παρον,:confused:γιατι θα πηδηχτω απο το μπαλκονι.
Τι θελει να πει ο ποιητης; :confused:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
εγω εχω κοπρο αδεσποτο ε και τι εγινε,
Βρε παιδί μου, τελικά αδέσποτο έχεις, από ιδιώτη; από Βουλγαρία; Κατά τ' άλλα μακάρι να ήξερε τι θέλει να πει ο ποιητής...
 




TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
θέλει να πεί ότι πολύ θα γούσταρε να πάρει ένα καθαρόαιμο κουτάβι με λίγα λεφτά και να του το φέρουν πακέτο στο σπίτι.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
:Dτο μυνημα εδω απο ολους ειναι:confused: δεν το πηρες απο εκτροφεα ,δεν ειναι καλο,δεν κανει,δεν ειναι καθαροαιμο,δεν θα σηκωσει τα αυτια του κ.λ.π κ.λ.π ,ε λοιπον χεστηκαμε εγω εχω κοπρο αδεσποτο ε και τι εγινε,μηπως υπαρχει εκτροφεας αδεσποτων,αυτα δεν ειναι ζωα,κυριοι φιλοζωοι που κατα ταλα κοπτεσται περι φιλοζωοιας,αυτα προς το παρον,:confused:γιατι θα πηδηχτω απο το μπαλκονι.
Φίλε μου εκτροφέας αδέσποτων δε χρειάζεται.... κάνε μια βόλτα σε κάποιο καταφύγιο και θα δεις οτι υπάρχει πληθώρα στα αζήτητα.

Οσο για το αν κοπτόμεθα περι φιλοζωίας ή αν θεωρούμε οτι τα ημίαιμα σκυλιά "δεν είναι καλά", μη βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα. Είμαστε πολλοί που έχουμε ημίαιμα και είμαστε περήφανοι γι'αυτά.

Αυτό που λέμε όμως και δεν καταλαβαίνεις, είναι οτι ΑΝ θέλεις καθαρόαμο σκύλο με ότι αυτό συνεπάγεται (δηλαδή εγγυήσεις υγείας, μορφολογίας και χαρακτήρα) ο σωστός εκτροφέας είναι μονοδρομος. Αν πάλι δεν σ'ενδιφέρουν οι εγγυήσεις, τότε μονοδρομος είναι τα καταφύγια αδέσποτων ζώων ή ο δρόμος.

Με τι απο τα παραπάνω διαφωνείς?
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Oτι του φανει του λολο-Στεφανη...

Κριμα πραγματικα. Απο αγαπη να ενισχύουν καποιοι τα πετ σοπς και το σκυλεμποριο.Το ''σωσανε'' το κουταβι οπως θα ''σωσει'' κ καποιος αλλος το επομενο.
Κριμα.

Να ειναι τυχερο και ΥΓΙΕΣ το κουταβι σου leonidas-rot, τιποτα αλλο.

:Dτο μυνημα εδω απο ολους ειναι:confused: δεν το πηρες απο εκτροφεα ,δεν ειναι καλο,δεν κανει,δεν ειναι καθαροαιμο,δεν θα σηκωσει τα αυτια του κ.λ.π κ.λ.π ,ε λοιπον χεστηκαμε εγω εχω κοπρο αδεσποτο ε και τι εγινε,μηπως υπαρχει εκτροφεας αδεσποτων,αυτα δεν ειναι ζωα,κυριοι φιλοζωοι που κατα ταλα κοπτεσται περι φιλοζωοιας,αυτα προς το παρον,:confused:γιατι θα πηδηχτω απο το μπαλκονι.
Aν νομιζεις πως οσα λεμε εδω εχουν να κανουν με χαρτια,pedigree και σκυλια σουπερ ντουπερ ουαου ,εισαι ΠΟΛΥ γελασμενος. Μιλαμε για υγιή ζωα γι αυτο και αναφερομαστε σε σωστους ΕΚΤΡΟΦΕΙΣ αν καποιος θελει καθαροαιμο. Δεν ειναι ο καημος μας το αυτι που θα μεινει κατω ή αν το σκυλι αντι για κανις βγει μπλουντογκ στην πορια.
Και λιγοτερο ειρωνικος οταν απευθυνεσαι στους ''κυριους φιλοζωους'',παρακαλω.Δεν τους ξερεις για να κρινεις.
 


nacho_DL

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2010
615
3
Αθηνα - Moσχατο
Θα το πω οσο πιο απλα μπορω.
αυτο που κανουν τα παιδια μεσω του φορουμ ειναι να ενημερωνουν ανθρωπους , μεσα σ αυτους κι εγω, που δεν ειναι ενημεροι για τις συνθηκες κατω απο τις οποιες παραγονται, γιατι περι παραγωγης προκειται, τα κουταβια που ερχονται σπιτι μας μεσω petshop και εμπορων.
δεν εχει να κανει με τον θα σηκωθουν τ αυτια του η το πουλι του.
Εχει να κανει με το να μαθουμε να μην ενισχυουμε καταστασεις εκμεταλευσης ζωων.
Απλα !
 








nacho_DL

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2010
615
3
Αθηνα - Moσχατο
Amaliaz , μην απογοητευεσαι καθολου.
Απ ολα τα posts βγαινουν χρησιμα συμπερασματα, αρκει να εχουμε τα ματια μας και τα μυαλα μας ανοιχτα
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Amaliaz , μην απογοητευεσαι καθολου.
Απ ολα τα posts βγαινουν χρησιμα συμπερασματα, αρκει να εχουμε τα ματια μας και τα μυαλα μας ανοιχτα
Απογοητευομαι με καποιους ανθρωπους...παρολο που εχουν την ευκαιρια να ενημερωνονται εξακολουθουν να κλεινουν τα ματια τους και τα αυτια τους...
 


a.kostas

Well-Known Member
14 Φεβρουαρίου 2010
64
0
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
και αδεσποτο εχω,και ενα καθαροαιμο γερμανικο ποιμενικο απο βουλγαρια εχω και το οποιο το πληρωσα μονο 300 ευρω ,αυτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 




kostas.larisa

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2010
156
0
Σε χωριο εξω απο τη Λαρισα
και αδεσποτο εχω,και ενα καθαροαιμο γερμανικο ποιμενικο απο βουλγαρια εχω και το οποιο το πληρωσα μονο 300 ευρω ,αυτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Συνεχισαι.
Καλα τα πας.
Παρε και κανενα Βοδι.