Πρόβλημα με εκτροφέα


StavTres

Member
22 Φεβρουαρίου 2020
24
6
42
στην θέση του μέλους...
θα έπαιρνα την φωτοτυπία του πεντιγκρί και θα έστελνα το έγγραφο μεταβίβασης στον ΚΟΕ.
έπειτα από την ολοκλήρωση της διαδικασίας, θα απαιτούσα από τον ΚΟΕ να ενημερώσει τον εκτροφέα ότι σε περίπτωση που δεν παραδώσει το πεντιγκρί θα κινηθώ εναντίον του και θα απαιτήσω νομικά από τον ΚΟΕ να υποβάλλει κυρώσεις...
δεν πιστεύω ότι θα υπάρξουν.... κάτι αντίστοιχα με την τουρκία ένα πράγμα...
αλλά είναι και το μόνο που μπορώ να πράξω...
απέναντι στον νόμο κουτάβι πλήρωσα κουτάβι πήρα και το πεντιγκρι καλώς η κακώς δεν είναι τιποτα παραπάνω από ένα θεσμικό χαρτί το οποίο δεν κατοχυρώνεται νομικά σε ποιον ανήκει...
νομικά μόνο λόγω μη έκδοσης παραστατικού πληρωμής μπορώ να απευθυνθώ... αλλά όσο και να τον πονέσει το ίδιο υπεύθυνος για την παράνομη συναλλαγή είναι και οι δύο εμπλεκόμενοι...
πρέπει εφόσον υπάρχει πεντιγκρί να το παρεις...
σε διαφορετικη περίπτωση οι εκτροφέας δεν ξέρουμε πως μπορεί να το χρησιμοπιήσει...
σου έχω απαντήσει τι χρειάζεται να κανεις...
θα χρεαστει δικηγορος αλλα θα χρειαστεί και καθοδήγηση για το πως να κινηθεί..
Το πρώτο βήμα ολοκληρώθηκε! Το έγγραφο μεταβίβασης εστάλη στον ΚΟΕ και η διαδικασία της μεταβίβασης έχει ολοκληρωθεί. Σκέφτομαι να δηλώσω απώλεια του pedigree και να ζητήσω την επανέκδοσή του. Για να μην έρθω σε περαιτέρω πάρε δώσε με τον εκτροφέα. Απ'τη στιγμή που εγώ θα έχω το επανεκδοθέν pedigree στα χέρια μου, αυτόματα αυτό που έχει ο εκτροφέας δεν ακυρώνεται;;; Μπορεί να το χρησιμοποιήσει κάπου;;
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
819
930
27
Το πρώτο βήμα ολοκληρώθηκε! Το έγγραφο μεταβίβασης εστάλη στον ΚΟΕ και η διαδικασία της μεταβίβασης έχει ολοκληρωθεί. Σκέφτομαι να δηλώσω απώλεια του pedigree και να ζητήσω την επανέκδοσή του. Για να μην έρθω σε περαιτέρω πάρε δώσε με τον εκτροφέα. Απ'τη στιγμή που εγώ θα έχω το επανεκδοθέν pedigree στα χέρια μου, αυτόματα αυτό που έχει ο εκτροφέας δεν ακυρώνεται;;; Μπορεί να το χρησιμοποιήσει κάπου;;
καταλαβαινω οτι ειναι δυσαρεστη η θεση σου, ομως θα σε παρακαλεσω να ΜΗΝ τον αφησεις να ξεφυγει με αυτο που εκανε. τουλαχιστον καντου εσυ μια πολυ αυστηρη συσταση μεσω ιμειλ. η συμπεριφορα του ειναι απαραδεκτη, και δεν πρεπει να το αφησεις ετσι στην τυχη του. αν δεν του ξαναπεις κατι για ολο αυτο, θα νομιζει οτι οι βλακειες του περνανε και θα τις κανει και σε αλλους. εαν ομως του βαλεις χερι, ΜΠΟΡΕΙ και να ξανασκεφτει τις πραξεις του. εγω δεν θα τον αφηνα ετσι τον κυριο σε καμια περιπτωση. και εκβιασμος, και μαυρα στα πηρε τα λεφτα στην ουσια. τι σοι επαγγελματιας ειναι αυτος??
 
  • Like
Reactions: StavTres


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
το πεντιγκρι έχει ολόγραμμα αυθεντικότητας κάτι όπως στα χαρτονομίσματα
αν προχωρήσεις έτσι θα υπάρχουν 2 ιδια πεντιγκρι ....

εγω θα έβαζα τον δικηγορο μου να μιλήσει στον ΚΟΕ
να του εξηγησει το πρόβλημα... και να ζητήσει από τον ΚΟΕ να τον ενημερώσει ότι αν δεν σου δώσει το πεντιγκρί θα απαιτήσεις να του υποβληθούν κυρώσεις...
περιμενεις 10 με 15 ημέρες κι έπειτα ο δικηγόρος τηλεφωνεί στον εκτροφέα...
τον ρωτάει αν είναι ενήμερος από τον ΚΟΕ για το τι προτίθεσαι να κανεις και τι στάση έχει...
λογικα θα συμβιβαστει
αν οχι διαβαζει το καταστατικό του ΚΟΕ ο δικηγόρος και προχωρα με τον ΚΟΕ...

ο ίδιος ο ΚΟΕ θα πρεπει να τον ενδιαφερει να μην υπάρχουν τέτοιες καταστάσεις

πάντα αν κι εφόσον ισχύουν όσα έχουν ειπωθεί εδώ....
πάντα υπάρχει και η περιπτωση να συνφωνήθηκε κάτι διαφορετικό και να μην έχει αναφερθεί εδω μεσα... παλι όμως λαθος του εκτροφέα είναι που τα αφησε όλα στον αέρα....
 
  • Like
Reactions: saras and StavTres


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Τωρα από πείρα μπορώ.να σου εγγυηθώ ότι πρέπει να παρακολουθήσεις πανω από 5 ΓΣ για να καταλάβεις ποιος είναι ο λύκος και πια τα πρόβατα και ποιος φωνάζει για να αλλάξουν κάποια πράγματα και ποιος φωνάζει και μετά.αποχωρεί για να διαλυθεί η ΓΣ και να μην ψηφιστούν αλλαγές του εσωτερικού κανονισμού (που μπορούν να καταθέσουν όλα τα τακτικά).
Έχω αρκετή πείρα με συλλόγους, σωματεία, ομοσπονδίες, ΔΣ κλπ τόσο για τις διαδικασίες όσο και για τις μηχανορραφίες οι οποίες διενεργούνται μέσα στα θεσμικά όργανα. Καλή και χρήσιμη η εμπειρία των ΓΣ αλλά μόνο η συχνή επαφή με πολλά από τα μέλη δίνει μια σχετική εικόνα για τους σκοπούς και τις κρυφές ή μη ατζεντες του καθενός. Την έχω την εικόνα και δεν πιστεύω πως εκεί είναι διαφορετικά τα πράγματα.

Καταλαβαίνω πως αναφέρεσαι σε περιπτώσεις όπως τον δημοσιογράφο πρώην μέλος του ΔΣ ή παρόμοιες συμπεριφορές κλπ κλπ. Αυτούς δεν μπορείς να τους αντιμετωπίσεις μόνο με την παρουσία στις ΓΣ, επηρεάζουν μέλη σχεδόν καθημερινά με διάφορους τρόπους και χρήζουν ιδιαίτερης μεταχείρισης. Από την άλλη μεριά το ΔΣ θα πρέπει να τηρεί τον κανονισμό και όταν κάποιος κατηγορείται για υπαρκτό ή ανύπαρκτο παράπτωμα δεν θα πρέπει να αφήνει να περνούν οι ημερομηνίες και να αιωρούνται υποψίες για κάλυψη ημετέρων.

Πουθενά δεν ανέφερα πως δεν υπάρχουν αξιόλογα άτομα αυτό που είπα και θα συνεχίσω να λέω είναι πως σε συλλογικά όργανα τους ιδεολόγους και τους έντιμους τους "τρώει" το μαύρο σκοτάδι και αυτό μια συζήτηση από μόνη της από μικροσυμφέροντα και καθαρά προσωπικές επιδιώξεις μέχρι πολιτικές αποχρώσεις.

Ναι προτάσεις μπορεί να καταθέσει κάθε τακτικό μέλος αλλά αν θέλει να έχει πιθανότητες να ψηφιστούν χρειάζεται η σχετική διεργασία διαφορετικά μπορεί να κατατεθούν για διάφορους λόγους ακόμα και για εντυπωσιασμό. Τις προτάσεις που ενδέχεται να επιφέρουν ριζοσπαστικές αλλαγές ή να θίγουν και συμφέροντα τις φέρνουν συνήθως τα ΔΣ. Δεν έχει τη ίδια βαρύτητα, άσχετα αν θα έπρεπε, να καταθέσω εγώ μια πρόταση και την ίδια να την καταθέσει το ΔΣ.

Φαντάζομαι πως τα τακτικά μέλη του ΚΟΕ θα λαμβάνουν με κάποιο τρόπο ειδοποίηση για τις ημερομηνίες των συνεδριάσεων του ΔΣ ώστε να έχουν την ευχέρεια να παρευρεθούν ως ακροατές ή πως τα πρακτικά των συνεδριάσεων είναι με κάποιο τρόπο προσβάσιμα στα μέλη ώστε να διαμορφώνουν άποψη σχετικά με τις αποφάσεις που λαμβάνονται.

Οι φετινές αρχαιρεσίες έδειξαν άνοδο στα μέλη που ψήφισαν, κοντά διακοσάρι πήγαν. Όσο για το αν μπορεί να επηρεάσουν 20 ή 30 άτομα είναι γεγονός σε συλλόγους με λίγα μέλη αρκεί να υπάρχει διάθεση και ποικιλομορφία στην ομάδα. Μεγάλη κουβέντα στην οποία πρέπει να δούμε και την αναλογία μεταξύ ¨επαγγελματιών¨ του χώρου όπως εκτροφείς, εκπαιδευτές κλπ σε σχέση με τα μέλη ιδιώτες.

Όπως και να έχει το συμπέρασμα πως εφόσον δεν είμαι κάπου μέλος δεν δικαιούμαι να μιλώ και κατ’ επέκταση πρέπει να μου απαγορευτεί η έκφραση άποψης δεν το δέχομαι. Να μην εκφέρω άποψη σε καμία κοινωνικοπολιτική δράση χωρίς επίσημη ταυτότητα.
 
  • Like
Reactions: saras and vrmode


StavTres

Member
22 Φεβρουαρίου 2020
24
6
42
το πεντιγκρι έχει ολόγραμμα αυθεντικότητας κάτι όπως στα χαρτονομίσματα
αν προχωρήσεις έτσι θα υπάρχουν 2 ιδια πεντιγκρι ....

εγω θα έβαζα τον δικηγορο μου να μιλήσει στον ΚΟΕ
να του εξηγησει το πρόβλημα... και να ζητήσει από τον ΚΟΕ να τον ενημερώσει ότι αν δεν σου δώσει το πεντιγκρί θα απαιτήσεις να του υποβληθούν κυρώσεις...
περιμενεις 10 με 15 ημέρες κι έπειτα ο δικηγόρος τηλεφωνεί στον εκτροφέα...
τον ρωτάει αν είναι ενήμερος από τον ΚΟΕ για το τι προτίθεσαι να κανεις και τι στάση έχει...
λογικα θα συμβιβαστει
αν οχι διαβαζει το καταστατικό του ΚΟΕ ο δικηγόρος και προχωρα με τον ΚΟΕ...

ο ίδιος ο ΚΟΕ θα πρεπει να τον ενδιαφερει να μην υπάρχουν τέτοιες καταστάσεις

πάντα αν κι εφόσον ισχύουν όσα έχουν ειπωθεί εδώ....
πάντα υπάρχει και η περιπτωση να συνφωνήθηκε κάτι διαφορετικό και να μην έχει αναφερθεί εδω μεσα... παλι όμως λαθος του εκτροφέα είναι που τα αφησε όλα στον αέρα....
Ok, κατάλαβα.. κι ευχαριστώ πολύ!! :giggle:
Θα ξεκινήσω στέλνοντας αρχικά ένα email στον εκτροφέα. Με την ελπίδα πως δεν θα χρειαστεί να προχωρήσουμε περισσότερο. Ελπίζω να αλλάξει στάση.. Διαφορετικά θα επικοινωνήσω με τον ΚΟΕ και θα προχωρήσω σε καταγγελία.
Απλά έτσι για την ιστορία, δεν έχω κανένα λόγο να πω ψέματα. Θυμάμαι πολύ καλά τα λόγια του! Δυστυχώς αυτός δεν τα θυμάται!! Καταλαβαίνω πως είμαστε άγνωστοι και ίσως υπάρχει κάποια αμφιβολία για όσα λέω, όμως δεν έχω κανένα λόγο να δημιουργώ καταστάσεις και προβλήματα εκ του μη έχοντως.
Αν ξέρει κάποιος, θα ήθελα να μου πει αν μπορεί να χρησιμοποιήσει ο εκτροφέας το Pedigree με άλλο τρόπο ή για άλλο σκοπό....
Σας ευχαριστώ όλους για την ενημέρωση!!
Εννοείται πως θα σας ενημερώνω για την πορεία του θέματος και την κατάληξή του!
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Βγάλε το pedigree ξανά, πες τους οτι το έχασες, και γράψε τον εκτροφέα στα παπάρια σου. Ευχαρίστησε τον που ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΣ ΤΗΝ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ , να το καταλάβει οτι δεν μπορει να δηλώσει γέννα με το pedigree σου, και τέλος.
Νομικά δεν μπορείς να του κάνεις απολύτως τίποτα, καθώς δεν έχεις απόδειξη για τα χρήματα, ούτε για το ότι σου παρακρατεί το pedigree. Μέχρι στιγμής, μόνο αυτός μπορεί να σε πάει δικαστικώς, για συκοφαντική δυσφήμιση.
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Έχω αρκετή πείρα με συλλόγους, σωματεία, ομοσπονδίες, ΔΣ κλπ τόσο για τις διαδικασίες όσο και για τις μηχανορραφίες οι οποίες διενεργούνται μέσα στα θεσμικά όργανα. Καλή και χρήσιμη η εμπειρία των ΓΣ αλλά μόνο η συχνή επαφή με πολλά από τα μέλη δίνει μια σχετική εικόνα για τους σκοπούς και τις κρυφές ή μη ατζεντες του καθενός. Την έχω την εικόνα και δεν πιστεύω πως εκεί είναι διαφορετικά τα πράγματα.

Καταλαβαίνω πως αναφέρεσαι σε περιπτώσεις όπως τον δημοσιογράφο πρώην μέλος του ΔΣ ή παρόμοιες συμπεριφορές κλπ κλπ. Αυτούς δεν μπορείς να τους αντιμετωπίσεις μόνο με την παρουσία στις ΓΣ, επηρεάζουν μέλη σχεδόν καθημερινά με διάφορους τρόπους και χρήζουν ιδιαίτερης μεταχείρισης. Από την άλλη μεριά το ΔΣ θα πρέπει να τηρεί τον κανονισμό και όταν κάποιος κατηγορείται για υπαρκτό ή ανύπαρκτο παράπτωμα δεν θα πρέπει να αφήνει να περνούν οι ημερομηνίες και να αιωρούνται υποψίες για κάλυψη ημετέρων.

Πουθενά δεν ανέφερα πως δεν υπάρχουν αξιόλογα άτομα αυτό που είπα και θα συνεχίσω να λέω είναι πως σε συλλογικά όργανα τους ιδεολόγους και τους έντιμους τους "τρώει" το μαύρο σκοτάδι και αυτό μια συζήτηση από μόνη της από μικροσυμφέροντα και καθαρά προσωπικές επιδιώξεις μέχρι πολιτικές αποχρώσεις.

Ναι προτάσεις μπορεί να καταθέσει κάθε τακτικό μέλος αλλά αν θέλει να έχει πιθανότητες να ψηφιστούν χρειάζεται η σχετική διεργασία διαφορετικά μπορεί να κατατεθούν για διάφορους λόγους ακόμα και για εντυπωσιασμό. Τις προτάσεις που ενδέχεται να επιφέρουν ριζοσπαστικές αλλαγές ή να θίγουν και συμφέροντα τις φέρνουν συνήθως τα ΔΣ. Δεν έχει τη ίδια βαρύτητα, άσχετα αν θα έπρεπε, να καταθέσω εγώ μια πρόταση και την ίδια να την καταθέσει το ΔΣ.

Φαντάζομαι πως τα τακτικά μέλη του ΚΟΕ θα λαμβάνουν με κάποιο τρόπο ειδοποίηση για τις ημερομηνίες των συνεδριάσεων του ΔΣ ώστε να έχουν την ευχέρεια να παρευρεθούν ως ακροατές ή πως τα πρακτικά των συνεδριάσεων είναι με κάποιο τρόπο προσβάσιμα στα μέλη ώστε να διαμορφώνουν άποψη σχετικά με τις αποφάσεις που λαμβάνονται.

Οι φετινές αρχαιρεσίες έδειξαν άνοδο στα μέλη που ψήφισαν, κοντά διακοσάρι πήγαν. Όσο για το αν μπορεί να επηρεάσουν 20 ή 30 άτομα είναι γεγονός σε συλλόγους με λίγα μέλη αρκεί να υπάρχει διάθεση και ποικιλομορφία στην ομάδα. Μεγάλη κουβέντα στην οποία πρέπει να δούμε και την αναλογία μεταξύ ¨επαγγελματιών¨ του χώρου όπως εκτροφείς, εκπαιδευτές κλπ σε σχέση με τα μέλη ιδιώτες.

Όπως και να έχει το συμπέρασμα πως εφόσον δεν είμαι κάπου μέλος δεν δικαιούμαι να μιλώ και κατ’ επέκταση πρέπει να μου απαγορευτεί η έκφραση άποψης δεν το δέχομαι. Να μην εκφέρω άποψη σε καμία κοινωνικοπολιτική δράση χωρίς επίσημη ταυτότητα.
Ξεκινάω απο το τέλευταίο ολοι δικαιούνται να μιλουν.και να εκφέρουν γνώμη.Αυτή είναι η αποψη μου σε όλη την ζωή μου.
Ενημερώση υπαρχει σε όλα τα μελη με γραμμα και με μειλ .
Δεν εχω μεγαλη πείρα από ομίλους σε αυτό που θεωρώ δικό μου 5 ατομα, αλλαξαν ολο το σκεπτικό και εκαναν πραγματικότητα τα ονειρα τους. Με πολύ σουλειά.μοιρασμένη στα μελη και οχι μονο στο διοικητικό.
Οπότε.μπορώ να ονειρευομαι ότι παντού μπορεί να γίνει.
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
819
930
27
Μέχρι στιγμής, μόνο αυτός μπορεί να σε πάει δικαστικώς, για συκοφαντική δυσφήμιση.
δεν πιστευω να ισχυει κατι τετοιο. δεν εχει αναφερει πουθενα το ονομα του. θα μπορουσε να μιλαει για τον οποιοδηποτε.
 
  • Like
Reactions: StavTres


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
δεν πιστευω να ισχυει κατι τετοιο. δεν εχει αναφερει πουθενα το ονομα του. θα μπορουσε να μιλαει για τον οποιοδηποτε.
ναι βρε παιδί μου, σε περίπτωση που "του κουνιότανε" λέμε
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
819
930
27
ναι βρε παιδί μου, σε περίπτωση που "του κουνιότανε" λέμε
κατανοητο, αλλα αναρωτιεμαι, δεν υπαρχει τιποτα που να προστατευει τον αγοραστη σε αυτες τις περιπτωσεις? να μου πεις, σιγουρα εκανε και η/ο ιδια/ος λαθος που δεν ζητησε αποδειξη και επελεξε να δωσει ετσι τα λεφτα, χωρις να υπαρχει τιποτα που να δειχνει οτι εγινε η συναλλαγη. αλλα τωρα, τι? αυτο που εκανε ο εκτροφεας ειναι παρανομο. και θα συνεχιζει να το κανει εφοσον δε θα του επιβληθουν κυρωσεις. δεν υπαρχει τιποτα που μπορει να γινει? εαν γινει επικοινωνια με τον ΚΟΕ θα πουνε οτι α φταις εσυ που δεν ζητησες αποδειξη συναλλαγης και συμφωνησες να γινουν ολα στο σκοταδι?
 
  • Sad
Reactions: StavTres


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Ο εκτροφέας δεν μπορεί να δώσει απόδειξη συναλλαγής από τον τελευταίο νόμο και μετά.
Είναι τα πάντα στον αέρα εδώ και πέντε χρόνια.
Οι μόνοι καλυμμένοι για απόδειξη είναι οι κουταβέμποροι, καθώς επιτρέπεται η εισαγωγή κουταβιών και η πώλησή τους.
Οι εκτροφείς, επαγγελματίες ή ερασιτέχνες, περιμένουν 5 χρόνια μία ΚΥΑ που θα ορίζει τις προυποθέσεις της άδειας λειτουργίας τους.
Κοινώς το κράτος στα παπάρια του, οι κυνόφιλοι δεν ξέρουν για ποιο θέμα συζητάνε, και μετά μας φταίει ο ΚΟΕ.
Ο ΚΟΕ είναι ο κυνολογικός όμιλος μιας μπανανίας, και ως τέτοιος μπορει να λειτουργεί.
 


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Ασχετη μεν...θα ρωτήσω δε...
Το μόνο που καλύπτει αμφότερους στα περαιτέρω και προκειμένου ο αγοραστής στην παρούσα να διεκδικήσει ό,τι δικαιούται, είναι κάποιο ιδιωτικό συμφωνητικό μεταξύ τους;
Δλδ αντί να ψάχνει επανέκδοση κι εφόσον η μεταβίβαση έχει γίνει, θα μπορούσε να τον κολλήσει στον τοίχο με ένα τέτοιο;
 
Last edited:


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Ο εκτροφέας δεν μπορεί να δώσει απόδειξη συναλλαγής από τον τελευταίο νόμο και μετά.
Είναι τα πάντα στον αέρα εδώ και πέντε χρόνια.
Οι μόνοι καλυμμένοι για απόδειξη είναι οι κουταβέμποροι, καθώς επιτρέπεται η εισαγωγή κουταβιών και η πώλησή τους.
Οι εκτροφείς, επαγγελματίες ή ερασιτέχνες, περιμένουν 5 χρόνια μία ΚΥΑ που θα ορίζει τις προυποθέσεις της άδειας λειτουργίας τους.
Κοινώς το κράτος στα παπάρια του, οι κυνόφιλοι δεν ξέρουν για ποιο θέμα συζητάνε, και μετά μας φταίει ο ΚΟΕ.
Ο ΚΟΕ είναι ο κυνολογικός όμιλος μιας μπανανίας, και ως τέτοιος μπορει να λειτουργεί.
Έχετε ψάξει αν άλλαξε κάτι με τον 4711 / 2020 ;
Μήπως και η περιπόθητη ΚΥΑ είναι "κρυμένη" εκεί και δεν το έχει προσέξει κανείς ;
Δεν είμαι σίγουρος και θέτω ερώτηση προς διερεύνηση αλλά μέχρι ΚΑΔ δίνει 01.49.19.03, «Εκτροφή Σκύλων, Γατών και λοιπών Ζώων Συντροφιάς»
 


StavTres

Member
22 Φεβρουαρίου 2020
24
6
42
Νέα ενημέρωση: του έστειλα email και του ζήτησα εξετάσεις & pedigree. Και του ζήτησα να μου απαντήσει εγγράφως για το τι προτίθεται να κάνει. Μου ζήτησε να τον πάρω τηλ και του είπα πως προτιμώ να έχουμε γραπτή επικοινωνία γιατί τα λόγια ξεχνιούνται. Η απάντησή του ήταν : «Όπως θέλετε αλλά αν θέλετε απάντηση μόνο τηλεφωνικά!» :mad:
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
819
930
27
Νέα ενημέρωση: του έστειλα email και του ζήτησα εξετάσεις & pedigree. Και του ζήτησα να μου απαντήσει εγγράφως για το τι προτίθεται να κάνει. Μου ζήτησε να τον πάρω τηλ και του είπα πως προτιμώ να έχουμε γραπτή επικοινωνία γιατί τα λόγια ξεχνιούνται. Η απάντησή του ήταν : «Όπως θέλετε αλλά αν θέλετε απάντηση μόνο τηλεφωνικά!» :mad:
τι να σου πω.. οπως εγιναν τα πραγματα, δυστυχως θα πρεπει οντως να δηλωσεις απωλεια και να βγαλεις καινουργιο πεντιγκρι. για μελλοντικη αγορα σκυλου παντως μην επαναλαβεις και εσυ τα ιδια λαθη... φταιει και αυτος αλλα και εσυ τον αφησες να σε κοροιδεψει κανονικα... μεσα στη χαρα σου να παρεις το μωρο, δεν ειδες ολες τις "κοκκινες σημαιες"...
 
  • Sad
Reactions: StavTres


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Νέα ενημέρωση: του έστειλα email και του ζήτησα εξετάσεις & pedigree. Και του ζήτησα να μου απαντήσει εγγράφως για το τι προτίθεται να κάνει. Μου ζήτησε να τον πάρω τηλ και του είπα πως προτιμώ να έχουμε γραπτή επικοινωνία γιατί τα λόγια ξεχνιούνται. Η απάντησή του ήταν : «Όπως θέλετε αλλά αν θέλετε απάντηση μόνο τηλεφωνικά!» :mad:
Πάρε τηλέφωνο, και όταν το κλείσετε στείλε κι ένα μέιλ "όπως συζητήσαμε και στο τηλέφωνο προηγουμένως και προς αποφυγή οποιασδήποτε παρεξήγησης θα ήθελα να επιβεβαιώσω ότι αυτό κι αυτό κι αυτό"

εδιτ: εγώ θα ακουλουθούσα επιπλέον και ό,τι έχει προτείνει παραπάνω ο @GRDANE.
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
819
930
27
Πάρε τηλέφωνο, και όταν το κλείσετε στείλε κι ένα μέιλ "όπως συζητήσαμε και στο τηλέφωνο προηγουμένως και προς αποφυγή οποιασδήποτε παρεξήγησης θα ήθελα να επιβεβαιώσω ότι αυτό κι αυτό κι αυτό"
και πιστευεις οτι ο τυπος θα της κανει την χαρη να απαντησει..? εδω μιλαμε για σωστο γατονι εκβιαστη και απαταιωνα. ξερει τι του γινεται πολυ καλα, δεν υπαρχει περιπτωση να της δωσει ακρη να κινηθει νομικα εναντια του οπως ειπε και ο sea mol.
 
  • Like
Reactions: StavTres


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
@TheBestBoi Το "μου είπε, σου είπα, της λέγαμε" δε βοήθησε ποτέ κανέναν όταν παρουσιάστηκε πρόβλημα. Κάτι εγγράφως, ίσως και να βοηθήσει.
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
819
930
27
@TheBestBoi Το "μου είπε, σου είπα, της λέγαμε" δε βοήθησε ποτέ κανέναν όταν παρουσιάστηκε πρόβλημα. Κάτι εγγράφως, ίσως και να βοηθήσει.
ναι, εκεινη θα τα γραψει, αλλα εκεινος πιστευεις οτι θα απαντησει και θα πει ναι ειπαμε αυτα κι αυτα? γιατι εγω ετσι οπως τον κοβω μαλλον θα την κανει με ελαφρα, δεν το εχει και δυσκολο απο οτι εχει φανει ως τωρα...