Πώς να περάσει ο σκύλος απο τα σύνορα;




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.722
3.925
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Σιγά μην κάθομαι να διαβάζω το Ελληνικο Σύνταγμα. Αν θες να πεις κάτι πες το ώστε να καταλάβουμε κι εμείς οι απλοί θνητοι
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Τι σχέση έχει το άρθρο 114 του συντάγματος με τους σκύλους;


@Berna: είναι το άρθρο που μιλάει για την εκλογή του προέδρου της δημοκρατίας
 


Kazia

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2011
92
0
13
Αθήνα
Σιγά μην κάθομαι να διαβάζω το Ελληνικο Σύνταγμα. Αν θες να πεις κάτι πες το ώστε να καταλάβουμε κι εμείς οι απλοί θνητοι

Εχει δικιο η Berna..εξηγησε μας το..κανε μια περιληψη αν εχεις την καλοσυνη για να καταλαβουμε τι λες..
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
επειδη εγω δεν καταλαβα ...μου το εξηγεις σε παρακαλω;
επειδη δεν κατάλαβες, πηρες ενα κουταβι απο pet shop 51 ημερών, επειδή αυτό για να το πάρεις όταν αυτό έφυγε απο τη χώρα του, δεν έπρεπε να είχε γίνει αυτό και για αυτό παρακαλώ τη berna να κανει αναφορά,ως ζούσα στη Σερβία, επανέρχομαι και λέω για το 114, που σαφώς και δέχομαι ότι νεα άτομα δεν το γνωρίζουν, άλλα εγω επιμένω να ερωτώ πώς αυτό το σκυλί πέρασε τα σύνορα και έφτασε σε εσένα σε ηλικία 51 ημερών, διότι για να φτάσει 51 ηνερών , σαφώς και έφυγε νεότερο, και σαφώς πρέπει να έχει τίς προυποθέσεις εισαγώμενου σκύλου εκτός Ευρωπαικής Ενωσης, ως και προερχόμενο απο την χώρα της Σερβιας,η οποία και επιπροσθέτως δεν είναι απο τίς χώρες ελεύθερες απο rabies
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
καμιά αντίρηση, το 114 ήταν το άρθρο του Ελληνικού Συντάγματος που έλεγε ότι όλα αυτα επαφίονται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, ελπίζω να κατάλαβες τώρα
το 120 είναι αυτό.
αλλά και πάλι, ερωτώ. Τι σχέση έχει είτε αυτό είτε το 114 με τους σκύλους;
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.722
3.925
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Δεν κατάλαβα πάλι, τι αναφορά να κάνω ως ζούσα στη Σερβια;

Σαφώς ο σκύλος αυτός δεν μπήκε στην Ελλαδα με νόμιμο τροπο αλλά αυτό το λέω απ' την αρχή.

Έχεις κάνει παράθεση το μήνυμα μου που γράφω για τα pedigree και δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει αυτό που έγραψα με το 114.

Η παράθεση του λινκ της Wikipedia σαφώς και ήταν χιούμορ!

το 120 είναι αυτό.
αλλά και πάλι, ερωτώ. Τι σχέση έχει είτε αυτό είτε το 114 με τους σκύλους;
Καλά που δεν είμαι μόνο εγώ που δεν καταλαβαίνω τι θέλει να πει ο ποιητής :D
 


Kazia

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2011
92
0
13
Αθήνα
επειδη δεν κατάλαβες, πηρες ενα κουταβι απο pet shop 51 ημερών, επειδή αυτό για να το πάρεις όταν αυτό έφυγε απο τη χώρα του, δεν έπρεπε να είχε γίνει αυτό και για αυτό παρακαλώ τη berna να κανει αναφορά,ως ζούσα στη Σερβία, επανέρχομαι και λέω για το 114, που σαφώς και δέχομαι ότι νεα άτομα δεν το γνωρίζουν, άλλα εγω επιμένω να ερωτώ πώς αυτό το σκυλί πέρασε τα σύνορα και έφτασε σε εσένα σε ηλικία 51 ημερών, διότι για να φτάσει 51 ηνερών , σαφώς και έφυγε νεότερο, και σαφώς πρέπει να έχει τίς προυποθέσεις εισαγώμενου σκύλου εκτός Ευρωπαικής Ενωσης, ως και προερχόμενο απο την χώρα της Σερβιας,η οποία και επιπροσθέτως δεν είναι απο τίς χώρες ελεύθερες απο rabies
...εδω περνανε ανθρωποι.. ναρκωτικά.. κλεμμένα .. και εσυ αναρωτιέσαι πως περνάνε τα κουταβάκια;;
στην Ελλάδα δεν ζεις και εσύ όπως και εγώ ή κάνω λάθος;
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Καλά που δεν είμαι μόνο εγώ που δεν καταλαβαίνω τι θέλει να πει ο ποιητής :D
ε μα!
:p
από τα 10 μου διάβαζα το σύνταγμα της Ελλάδος και κάθε αλλαγή που έγινε σε αυτό, λόγω της δουλειάς του πατέρα μου. οπότε το ξέρω αρκετά -θα έλεγα- καλά. και παρόλα αυτά δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει με το θέμα αυτό.

οπότε berna, μην περιμένεις να καταλάβεις κι εσύ αν δεν εξηγήσει τι ακριβώς θέλει να πει ο ποιητής :p

το 120 (παλιό 114 αν αυτό είναι ο λόγος που έγραψε "καλά κρασιά") μιλάει για τον πατριωτισμό των ελλήνων και πως πρέπει (με λίγα λόγια) να πολεμάμε για να κρατήσουμε το σύνταγμα της χώρας μας και τα ιδανικά μας αν πάνε να τα καταλύσουν με τη βία.

το 114 το τωρινό μιλάει για την εκλογή του προέδρου της δημοκρατίας κτλ κτλ.

κανένα από τα 2 δεν καταλαβαίνω τι σχέση μπορεί να έχουν με τους σκύλους, με τους σκύλους της σερβίας και με τα πετ σοπ.
ε, δεν νομίζω να είμαι τόσο χαζή. Καλύτερα να μας εξηγήσει..
 




russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Καποιος το παιζει διανοουμενος η μου φαινεται?Η μορφωση ειναι στον χαρακτηρα του ανθρωπου και οχι μονο στις γνωσεις του...Υπαρχουν ανθρωποι που ειναι πτυχιουχοι Πανεπιστημιων αλλα ειναι αμορφωτοι στο μυαλο και το αντιθετο.
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
ε μα!
:p
από τα 10 μου διάβαζα το σύνταγμα της Ελλάδος και κάθε αλλαγή που έγινε σε αυτό, λόγω της δουλειάς του πατέρα μου. οπότε το ξέρω αρκετά -θα έλεγα- καλά. και παρόλα αυτά δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει με το θέμα αυτό.

οπότε berna, μην περιμένεις να καταλάβεις κι εσύ αν δεν εξηγήσει τι ακριβώς θέλει να πει ο ποιητής :p

το 120 (παλιό 114 αν αυτό είναι ο λόγος που έγραψε "καλά κρασιά") μιλάει για τον πατριωτισμό των ελλήνων και πως πρέπει (με λίγα λόγια) να πολεμάμε για να κρατήσουμε το σύνταγμα της χώρας μας και τα ιδανικά μας αν πάνε να τα καταλύσουν με τη βία.

το 114 το τωρινό μιλάει για την εκλογή του προέδρου της δημοκρατίας κτλ κτλ.

κανένα από τα 2 δεν καταλαβαίνω τι σχέση μπορεί να έχουν με τους σκύλους, με τους σκύλους της σερβίας και με τα πετ σοπ.
ε, δεν νομίζω να είμαι τόσο χαζή. Καλύτερα να μας εξηγήσει..
Tα περισότερα κουτάβια ερχονται πλέον απο αυτές τις χώρες, η Ουγκαρία είναι πλεον ακριβή
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
εγώ πάλι γιατί καταλαβαίνω τι σχέση έχει με τους σκύλους το γεγονός ότι κάποια πράγματα επαφίενται στον "πατριωτισμό" των "πολιτών"....

η Berna έγραψε κάτι περι καλών κριτικών σε εκθέσεις-αυτό δεν γίνεται πάντα δυστυχώς
ε
εκεί κατάλαβα εγώ ότι κολλάει ρε κορίτσια :)

τώρα για το νέο μέλος μας
με το απαράδεκτα ανήλικο κουτάβι
που πέρασε στην χώρα λαθραία τελείως
και που πλέον έγινε κατανοητό
και απαντάει ότι περνάνε ναρκωτικά και όπλα κλπ κλπ κλπ
δεν ξέρω τι να πώ
πάντως φαίνεται να κατάλαβε ότι πέρασε παράνομα στην χώρα όπως και τα υπολοιπα που αναφέρει
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Καποιος το παιζει διανοουμενος η μου φαινεται?Η μορφωση ειναι στον χαρακτηρα του ανθρωπου και οχι μονο στις γνωσεις του...Υπαρχουν ανθρωποι που ειναι πτυχιουχοι Πανεπιστημιων αλλα ειναι αμορφωτοι στο μυαλο και το αντιθετο.
Συμφωνω, κουτάβι 51 ημερων πως κατεληξε, απο εισαγωγη Σερβίας στον τελικό καταναλωτη να μου πείτε
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
εγώ εγώ θα σας πώ

Δεν έχει ψηφιστεί ακόμα το νέο σούπερ νομοσχέδιο που τα προβλέπει όλα αυτά και με αυστηρούς ελέγχους θα κλείσει τα κακά πέτσοπ
και θα μείνουν μόνο τα καλά πετσοπ

δηλαδή αυτά που δεν πουλάνε σκύλους

Το βρήκα????????????:lol:
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
εγώ πάλι γιατί καταλαβαίνω τι σχέση έχει με τους σκύλους το γεγονός ότι κάποια πράγματα επαφίενται στον "πατριωτισμό" των "πολιτών"....

η Berna έγραψε κάτι περι καλών κριτικών σε εκθέσεις-αυτό δεν γίνεται πάντα δυστυχώς
ε
εκεί κατάλαβα εγώ ότι κολλάει ρε κορίτσια :)

τώρα για το νέο μέλος μας
με το απαράδεκτα ανήλικο κουτάβι
που πέρασε στην χώρα λαθραία τελείως
και που πλέον έγινε κατανοητό
και απαντάει ότι περνάνε ναρκωτικά και όπλα κλπ κλπ κλπ
δεν ξέρω τι να πώ
πάντως φαίνεται να κατάλαβε ότι πέρασε παράνομα στην χώρα όπως και τα υπολοιπα που αναφέρει
Στο πως πέρασε ενα κουτάβι 51 ημερών στο τελικό καταναλωτή, στο αν δεν καταλαβάινουν καποιοι το 114 δεν είναι της παρούσης, τουλάχιστον το κοκονι αν δεν ξερει θα ρωτησει θα μαθει τι είναι αυτό
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Τι σχεση εχει ο πατριωτισμος(αγαπη για την πατριδα-χωρα-εθνος) ρε παιδια ; Ας βρουμε καμια αλλη λεξη, πιο κοντα στο θεμα τροπος αποκτησης κουταβιου, ηθικη-νομιμοτητα κλπ...
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.169
2.992
ΑΤΤΙΚΗ
το θέμα μας δεν είναι αν ξέρει κανείς ή όχι το κίνημα του 114...αλλά το ότι δεν ξέρει απο που, πως ,με ποιά διαδικασία και σε ποιά ηλικία παίρνει κανείς σκύλο ...
 


Kazia

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2011
92
0
13
Αθήνα
εγώ πάλι γιατί καταλαβαίνω τι σχέση έχει με τους σκύλους το γεγονός ότι κάποια πράγματα επαφίενται στον "πατριωτισμό" των "πολιτών"....

η Berna έγραψε κάτι περι καλών κριτικών σε εκθέσεις-αυτό δεν γίνεται πάντα δυστυχώς
ε
εκεί κατάλαβα εγώ ότι κολλάει ρε κορίτσια :)

τώρα για το νέο μέλος μας
με το απαράδεκτα ανήλικο κουτάβι
που πέρασε στην χώρα λαθραία τελείως
και που πλέον έγινε κατανοητό
και απαντάει ότι περνάνε ναρκωτικά και όπλα κλπ κλπ κλπ
δεν ξέρω τι να πώ
πάντως φαίνεται να κατάλαβε ότι πέρασε παράνομα στην χώρα όπως και τα υπολοιπα που αναφέρει
...δεν φταιω εγω για το ανηλικο κουταβι...και προσπαθω να καταλαβω που κολλαει το αρθρο 114 ή 120 με την ολη φαση...ξερουμε ολοι τι γινεται και τι περναει απο τα συνορα μας...ας μην κοροιδευομαστε!!! ...και αν ηξερα οτι το κουταβι μου θα ερχοταν ετσι...δεν θα το δεχομουνα...αλλα βλεπεις το κρατος μας αδιαφορει και γι αυτο !!! καμια ενημερωση !!! πουθενα !! ...αλλα εδω δεν ενδιαφερονται για ποιο σημαντικα πραγματα...σε αυτα θα εδιναν σημασια ? ...και συγνωμη που δεν τα ξερω ολα...απλα αγαπαω τα ζωακια !!! ...και απαντω πριν με ρωτησετε...εχω και αδεσποτα τα οποια προσπαθω να φροντιζω οσο καλυτερα μπορω....σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.323
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc