Πώς να περάσει ο σκύλος απο τα σύνορα;


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
το θέμα μας δεν είναι αν ξέρει κανείς ή όχι το κίνημα του 114...αλλά το ότι δεν ξέρει απο που, πως ,με ποιά διαδικασία και σε ποιά ηλικία παίρνει κανείς σκύλο ...
Το 114 δεν έχει καμιά σχέση με κανενα κίνημα,έχει σχέση με Ελληνες που δέχονται το Σύνταγμα τους , και αυτό είναι πρωταρχικό για αυτούς,καποιοι πεθάνανε για αυτό, και είναι λυπηρό σήμερα να μην είναι καν γνωστό, και για να γίνει κατανοητό δεν εισάγεται τσάντα χωρίς προυποθεσεις, για να εισαχθεί τσάντα χωρίς προυποθέσεις ή καπιος ξεγελάστηκε η κάπιος δέχθηκε καφέ, και κοινώς πρέπει να απαντηθει το ερώτημα , τι είσαι απατεών η βλάξ
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
αλίμονο
δεν φταίς εσύ γιαυτό

εσύ φταίς μόνο που πήρες "γουρούνι στο σακί" που λένε
και δεν έψαξες καθόλου πρίν ενισχύσεις με τα χρήματά σου όλο αυτό το παράνομο και συνήθως ανήθικο κύκλωμα
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
...δεν φταιω εγω για το ανηλικο κουταβι...και προσπαθω να καταλαβω που κολλαει το αρθρο 114 ή 120 με την ολη φαση...ξερουμε ολοι τι γινεται και τι περναει απο τα συνορα μας...ας μην κοροιδευομαστε!!! ...και αν ηξερα οτι το κουταβι μου θα ερχοταν ετσι...δεν θα το δεχομουνα...αλλα βλεπεις το κρατος μας αδιαφορει και γι αυτο !!! καμια ενημερωση !!! πουθενα !! ...αλλα εδω δεν ενδιαφερονται για ποιο σημαντικα πραγματα...σε αυτα θα εδιναν σημασια ? ...και συγνωμη που δεν τα ξερω ολα...απλα αγαπαω τα ζωακια !!! ...και απαντω πριν με ρωτησετε...εχω και αδεσποτα τα οποια προσπαθω να φροντιζω οσο καλυτερα μπορω....σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας
Φρόντισε το κουτάβι σου, αφου είναι στα χέρια σου, ας είναι ευτυχισμένο, αυτό δεν ευθύνεται σε τίποτα
 


Kazia

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2011
92
0
13
Αθήνα
Το 114 δεν έχει καμιά σχέση με κανενα κίνημα,έχει σχέση με Ελληνες που δέχονται το Σύνταγμα τους , και αυτό είναι πρωταρχικό για αυτούς,καποιοι πεθάνανε για αυτό, και είναι λυπηρό σήμερα να μην είναι καν γνωστό, και για να γίνει κατανοητό δεν εισάγεται τσάντα χωρίς προυποθεσεις, για να εισαχθεί τσάντα χωρίς προυποθέσεις ή καπιος ξεγελάστηκε η κάπιος δέχθηκε καφέ, και κοινώς πρέπει να απαντηθει το ερώτημα , τι είσαι απατεών η βλάξ
...αληθεια λες ; ...δεν εισαγεται ουτε τσαντα ; ...τοτε οι λαθρομεταναστες...τα ναρκωτικα...τα διαφορα κλεμμενα...οι σωματεμποροι ; ...ααααα !!! καταλαβα !!! κερνανε τους συνοριοφυλακες μονο καφε !!!! ...δεν νομιζω οτι ζουμε στην ιδια χωρα !!! ...και το συνταγμα το εχω διαβασει...και ειμαι ελληνιδα και περηφανη γι αυτο...απλα το θεμα που εβαλα δεν εχει καμια σχεση με εθνη...ισως μονο με κρατη...και φυσικα ηταν μια απλη ερωτηση που χρειαζομουν βοηθεια...και δεν ηξερα πιο πριν την σελιδα σας...ισως αν την ηξερα δεν θα ειχε γινει ολο αυτο !!!
 






theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Συνηθως ανθρωποι εκφράζονται σύμφωνα με τους δικούς τους τρόπους, στους δικους μου το 114 σημαίνει πολά, σε άλους μπορεί να μην σημαίνει τίποτα, και σε άλλους να τα μπλέκουν με αλλα πράγματα πχ 120 ενωμένα εργοστάσια, απλά το 114 είναι πλέον ένα σύμβολο και σχετίζεται με πολλά απο τα σημερινά τεκταινόμενα, και ο συμβολισμός του μπορεί και να σχετίζεται από τους Αλεξανδρινούς και τον elliot μέχρι και με τον λάτρη του φωτός του αιγαίου.
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
...αληθεια λες ; ...δεν εισαγεται ουτε τσαντα ; ...τοτε οι λαθρομεταναστες...τα ναρκωτικα...τα διαφορα κλεμμενα...οι σωματεμποροι ; ...ααααα !!! καταλαβα !!! κερνανε τους συνοριοφυλακες μονο καφε !!!! ...δεν νομιζω οτι ζουμε στην ιδια χωρα !!! ...και το συνταγμα το εχω διαβασει...και ειμαι ελληνιδα και περηφανη γι αυτο...απλα το θεμα που εβαλα δεν εχει καμια σχεση με εθνη...ισως μονο με κρατη...και φυσικα ηταν μια απλη ερωτηση που χρειαζομουν βοηθεια...και δεν ηξερα πιο πριν την σελιδα σας...ισως αν την ηξερα δεν θα ειχε γινει ολο αυτο !!!
Συγνώμη ως Ελληνίδα , καταλαβαίνετε που υπάρχει (,) για μα μην παρεξηγηθώ?
Επιπρόσθετα δεν έχω καμία σελιδα, τα των σκύλων γνωρίζω και το πως δρουν οι σκυλέμποροι
 
Last edited:


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.169
2.992
ΑΤΤΙΚΗ
αμσταφ
και γιατί επέλεξες να πάρεις κουτάβι μιας τόσο ιδιαίτερης φυλής όσο αφορά τον χαρακτήρα (και με μερικά πολύ σοβαρά κληροδοτούμενα προβλήματα υγείας) απο πετ-σοπ.....ειδικά όταν στην Ελλάδα υπάρχουν αρκετά καλά εκτροφεία;
 


Kazia

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2011
92
0
13
Αθήνα
Συνηθως ανθρωποι εκφράζονται σύμφωνα με τους δικούς τους τρόπους, στους δικους μου το 114 σημαίνει πολά, σε άλους μπορεί να μην σημαίνει τίποτα, και σε άλλους να τα μπλέκουν με αλλα πράγματα πχ 120 ενωμένα εργοστάσια, απλά το 114 είναι πλέον ένα σύμβολο και σχετίζεται με πολλά απο τα σημερινά τεκταινόμενα, και ο συμβολισμός του μπορεί και να σχετίζεται από τους Αλεξανδρινούς και τον elliot μέχρι και με τον λάτρη του φωτός του αιγαίου.
καμια αντιρρηση σε αυτα που λες περι συνταγματος...το θεμα ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν κανουν σωστα την δουλεια τους ως θα επρεπε...και τα αποτελεσματα τα βλεπουμε καθημερινα !!! ...δυστυχως ακομη κι εμεις ...οι ελληνες..δεν ενεργουμε οπως θα επρεπε...δεν ειμαστε ολοι καλοι και σωστοι και αυτο γινεται παντου φιλε μου...κακα τα ψεμματα !!!!
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
δεν κάνουν την δουλειά τους
αλλά κι εμείς ως πολίτες δεν κάνουμε το χρέος μας
που αναφέρεται στο πρώην 114
νυν 120

τώρα καταλάβαμε όλοι επιτέλους?
 




Kazia

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2011
92
0
13
Αθήνα
Συγνώμη ως Ελληνίδα , καταλαβαίνετε που υπάρχει (,) για μα μην παρεξηγηθώ?
Επιπρόσθετα δεν έχω καμία σελιδα, τα των σκύλων γνωρίζω και το πως δρουν οι σκυλέμποροι
τι σημαινει (,) ; ...και δεν εννοουσα οτι εχεις σελιδα...αλλα για το συγκεκριμενο φορουμ
 


Kazia

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2011
92
0
13
Αθήνα
και γιατί επέλεξες να πάρεις κουτάβι μιας τόσο ιδιαίτερης φυλής όσο αφορά τον χαρακτήρα (και με μερικά πολύ σοβαρά κληροδοτούμενα προβλήματα υγείας) απο πετ-σοπ.....ειδικά όταν στην Ελλάδα υπάρχουν αρκετά καλά εκτροφεία;
..επειδη εκτος απο παρεα χρειαζομουν και ενα φυλακα...λογω περιοχης που μενω:)
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.169
2.992
ΑΤΤΙΚΗ
δεν σε ρωτάω γιατί πήρες άμσταφ......(καλά έκανες...!) αλλά γιατί το πήρες απο πετ- σοπ και όχι απο εκτροφέα έτσι ώστε να λιγοστέψεις/εξαλείψεις τις πιθανότητες να έχεις έναν σκύλο με προβληματική συμπεριφορά και με επισφαλή υγεία.......

γνωρίζεις π.χ. για την παρεγκεφαλιδική αταξία που μεταδίδεται κληρονομικά;
γνωρίζεις αν οι γονείς του κουταβιού σου ήταν απηλλαγμένοι απο το γονίδιο-φορέα της ασθένειας;
 
Last edited:


Kazia

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2011
92
0
13
Αθήνα
δεν σε ρωτάω γιατί πήρες άμσταφ......(καλά έκανες...!) αλλά γιατί το πήρες απο πετ- σοπ και όχι απο εκτροφέα έτσι ώστε να λιγοστέψεις τις πιθανότητες να έχεις έναν σκύλο με προβληματική συμπεριφορά και με επισφαλή υγεία.......

γνωρίζεις π.χ. για την παρεγκεφαλιδική αταξία που μεταδίδεται κληρονομικά;
γνωρίζεις αν οι γονείς του κουταβιού σου ήταν απηλλαγμένοι απο το γονίδιο-φορέα της ασθένειας;
...επειδη λανθασμενα πιστευα οτι αν το επαιρνα απο πετ-σοπ δεν θα ειχα αυτα τα συγκεκριμενα προβληματα :( δυστυχως δεν ηξερα και κανενας δεν μου ειπε κατι διαφορετικο...ολοι ελεγαν τα καλυτερα για το συγκεκριμενο πετ-σοπ,δεν το ειχα σκεφτει οπως μου λετε σημερα...
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.169
2.992
ΑΤΤΙΚΗ
πάνω δεξιά στην σελίδα υπάρχει ένα λευκό κουτάκι, είναι η αναζήτηση...
γράψε τις λέξεις αμσταφ, πετ-σοπ, εκτροφείο, puppy-mils, και να είσαι σίγουρη ότι θα μάθεις πολλά ακόμα που δεν ξέρεις....:)
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Eν κατακλειδι, ο σκύλος εχει Σέρβικο διαβατηριο, ειναι 51 ημερων, για μπεί στην Ελλάδα θέλει εμβόλια και blood test ως σκύλος εκτός Ευρωπαικής Ενωσης, το πως μπήκε στην Ελλάδα δεν με απασχολεί, απο αυτό και όλη μου η αναφορά στο 114, οποιος κατάλαβε κατάλαβε,αλλα τώρα να κάνεις ξανα ταξίδι με αυτό το κοτάβι τι να πώ , δεν είναι για αυτή την ηλικία , το κουτάβι πρέπει να είναι στο σπίτι του, προστατευμένο απο διάφορους κινδύνους, και κύρια, δεν θα έπρεπε να περάσει απο χώρες που ακόμα δεν είναι ελευθερες απο rabies, αυτό τουλάχιστον θα ήθελα να γίνει κατανοητό, μια και φαντάζομαι τό ότι ήλθες στο χώρο για να λάβεις μια πληροφορία, αν όχι μην λάβεις τα λεγόμενα μου σοβαρά ως προς εσένα, και πράξε αυτά που εσυ θέλεις.
 
Last edited:




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.322
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc