ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΛΕΡΩΜΑ.


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Ήμουν στην Απείρανθο Σοφία, μέσα σε στενάκι!!!! Ποιο περίπτερο? Δυο καφετέριες έχει όλες κι όλες! Θα με τρώγανε οι χωριανοί ζωντανή αν τα άφηνα!
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Καλά τα έχω μαζέψει και με το χέρι σε αντίστοιχη περίπτωση (μη σιχαίνεστε σκυλιά έχετε). Καλοκαίρι ήταν, κάλτσα δεν υπήρχε... :p Κατόπιν σε κοντινή καφετέρια όπου έπλενα το χέρι... παίζει και επί 10 λεπτά.

:D:D:D:p:p:pΔε σε πιστεύω!! Αλλά μου έχει τύχει να πιάσω στραβά το σακουλάκι και να πέσουν στο χέρι μου:paja1::paja1: Καλά μου έχουν συμβεί και πολλά πιο αηδιαστικά αλλά δεν σας τα λέω..

Σε φάση που έχει τύχει να μην έχω κάτι μαζί μου κόβω κανένα μεγάλο φύλλο από κάνα δέντρο/θάμνο, ότι βρώ τέλοςπάντων, και μαζεύω ότι μπορώ:p
 


chiara

Well-Known Member
12 Ιουνίου 2008
274
0
Nea Smirni
Μόλις γυρίσαμε από την βόλτα και έχω νέο περιστατικό:
Σε άδειο οικόπεδο του Δήμου ετοιμάζεται η chiara να κάνει το ''ψιλό'' της. Εν τω μεταξύ την προσέχω για να μην χώσει καμμιά αηδία στο στόμα της.
Ακούω κορνάρισμα αυτοκινήτου, γυρίζω και βλέπω μία κυρία ''ξανθιά'' (αμάν με τις ξανθιές, αρχίζω να πιστεύω αυτά που λέγονται) να έχει ανοίξει το παράθυρο του συνοδηγού και να λέει:
-Και που είσαι, να μαζέψεις αυτά που θα κάνει ο σκύλος σου.
-Παρακαλώ;
- Αυτό που σου λέω, έχετε γεμίσει τα πάρκα με σκατά.
Τα χάνω, με αιφνιδιάζει και σαν λαλάκας βγάζω και της δείχνω την σακουλίτσα που πάντα έχω μαζί μου στην βόλτα.
- Αυτό που σου λέω, μου λέει
Τα παίρνω στο κρανίο και της απαντώ να πάει να χαθεί.
Και τι κάνει η αθεόφοβη, επιταχύνει το αυτοκίνητο και όπως φεύγει βγάζει το χέρι της και με μουτζώνει.
Τι θα γίνει με αυτό το θέμα, έχουν κι αυτοί δίκιο αλλά δεν μπορεί όλοι να μπαίνουμε στο ίδιο καζάνι
 


elenaki

Active Member
1 Φεβρουαρίου 2009
37
0
Nα σας δω αν τα κακα του σκυλου ειναι μαλακα πως θα τα μαζεψετε με το χερι!!!:D:D:D

παιρνω παντα χαρτι κοζινας και σακουλα και παρακαλαω να τα κανει στο χωμα:D:D:D γιατι απο πεζοδρομιο δεν μαζευονται με τιποτα!!!!
 


harley

Well-Known Member
6 Οκτωβρίου 2008
126
0
εχω δει σε καποιο μολο να υπαρχουν τονοι σκ@τ. στους βραχους αλλα και στο μολο
επανω και να ζητανε απο μια γρια να μαζεπψει τα σκ@τ. του τσιαουα. η να περναω
απο καποιο παρκο στο φαληρο, βραδυ και να βλεπω κατι αρουραιους να σουλατσαρουν με μανια και μετα ακους οτι οι σκυλοι δεν επιτρεποναι στα παρκα του φαληρου αυτες ειναι σουρεαλιστικες καταστασεις για μενα :rolleyes:
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Nα τα μαζέψω με το χέρι???
Aπαρά..με τίποτα.., μετά θα έπρεπε να το βάλω στην χλωρίνη για να φάω..

Το καλο ήταν μια φορα που τα έκανε κάτω από ένα μπαλκόνι και πάνω ένας παππούς εξοργισμένος να τσιριζει..
Στο μεταξύ είχαμε "δυσκολια" και αργουσε ...
Σε κάποια φάση και ενώ τον έγγραφα τον παππου, τον βλέπω εξοργισμένο να με απειλει με μια κανατα νερό..
και εγώ αμέριμνη και με τον χοντρό με τουρλωμένο τον κόλο να προσπαθεί να εκφραστει τον πιανω από το λουρί (το σαμαρακι) τον κανω υπταμενο και αρχίζω να τρέχω και αυτός να τα κάνει στον αέρα..
η κανατα να στέλνει τα νερά σχεδόν διπλα μου και εγώ να τον λέω τρελό και αυτός να τσιρίζει..!!!!
ok ..έγινα ρόμπα παντού..
και ο χοντρός διάσημος για το "αέρινο" χέσιμο του..8-[
 




sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Nα σας δω αν τα κακα του σκυλου ειναι μαλακα πως θα τα μαζεψετε με το χερι!!!:D:D:D

παιρνω παντα χαρτι κοζινας και σακουλα και παρακαλαω να τα κανει στο χωμα:D:D:D γιατι απο πεζοδρομιο δεν μαζευονται με τιποτα!!!!
Να κάνω πάλι εγώ μια κουτή ερώτηση? Γιατί παλεύετε με τις σακουλίτσες? δεν είναι πιο εύκολο την ώρα που λαμβάνει θέση το ζωντανό να βάλετε από κάτω μια εφημερίδα????
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Εγώ μένω σε βουνό άρα τα καθημερινά κ@κ@ μας γίνονται ''πολύτιμο'' λίπασμα, όταν κατεβαίνω στον πολιτισμό χρησιμοποιώ το ιλουστρασιόν χαρτί που έχουν τα κυριακάτικα περιοδικά των εφημερίδων. Πάντα στην τσέπη μου έχω διπλωμένα τέτοια φύλα -για ώρα χρεία:) ....είναι αδιάβροχα και κάνουν την δουλιά τους μια χαρά!:p
 


scooby doo

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2009
612
3
Ναύπλιο-Αθήνα
Εγώ πάλι βολεύομαι με εφημερίδες.. αλλά αν είναι μαλακά τα κακά δεν μαζεύονται καθόλου εύκολα..:mad: Πάντως από αηδιαστικά συμβάντα μέχρι στιγμής:
Έχει κάνει εμετό πάνω μου που βρωμούσε απίστευτα ενώ τον είχα αγγαλιά στο αυτοκίνητο..
Έχει πατήσει τα κακά του και διάροια και εχει πηδήξει πάνω μου..
Έχει κατουρήσει πάνω μου κλπ κλπ..
Πάντως την Κλόε δεν την φτάνουμε ακόμη με τίποτα!!:D:D:D
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Πάντως την Κλόε δεν την φτάνουμε ακόμη με τίποτα!!:D:D:D
Καλά…
Ας ησουν και συ στην Απείρανθο και ας τολμούσες να αφήσεις σκυλόσκατο μπροστά στα καφενεία που μαζεύονται οι Σφακιανοι και θα σου λεγα εγω! :D

Αυτοί είναι ικανοί, αν δεν τα μαζέψεις με τη χούφτα σου, να σε βάλουν να τα μαζέψεις με τη γλώσσα σαν την Divine στο Pink Flamingos! :p:p:p
:D
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Να πάτε (είναι υπεροχη όχι μονό η Απειρανθος, αλλά όλη η Νάξος), αλλά με τα απαραίτητα αξεσουαρ: Γαντακια, σακουλιτσες, εφημερίδες και μπουκαλάκια με νερό και χλωρίνη για το «ψιλό». :D
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Επιτέλους με κατάλαβε κάποιος! :D
Σε άλλο χωριό της Νάξου μου φωνάξανε από τον καφενέ: "ΟΞΩ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΑΠ' ΤΟ ΧΩΡΙΟ".
edit: Μην παρεξηγηθώ η Νάξος για μένα είναι επίγειος παράδεισος... τη λατρεύω!
 






kat201161

Well-Known Member
5 Μαϊου 2009
436
7
ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΑΘΗΝΑ
΄Ασχετο, αλλά είμαι από τη Νάξο! Ο πατέρας μου δηλαδή, εγώ γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Αθήνα (Αγ.Παρασκευή). Και όλα μου τα παιδικά καλοκαίρια τα πέρασα στη Χώρα, με τον παππού και τη γιαγιά...΄Ονειρο!
Από τα αγαπημένα μας τότε, να μας παίρνει ο θείος στο κτήμα του, πέντε παιδόπουλα, να παίξουμε με τα σκυλιά. Είχε 4-5 "μαντρόσκυλα", εξαιρετικούς φύλακες, αλλά με μας τα παιδιά γινόντουσαν αλοιφή! Δεν ξέρω πως γινόταν αυτό, καλά για τα ξαδέλφια μου που τα ήξεραν αλλά και για μας... ήταν πάντως πολύ διασκεδαστικά απογεύματα!
 


kat201161

Well-Known Member
5 Μαϊου 2009
436
7
ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΑΘΗΝΑ
Και για να μην ξεφεύγω τελείως απ΄το θέμα...
Βγάζω τον ΄Αρη, τα κάνει και φυσικά τα μαζεύω. Κυρία γνωστή που θέλει να μου κάνει την καλή
"τι τα μαζεύετε, μια σταλιά σκυλάκι είναι, εδώ όλοι έρχονται με τα θηρία και δεν τα μαζεύει κανείς!!!"
Στην παιδική χαρά της γειτονιάς μου αυτό, στο γκαζόν. Και έχει δίκιο η χριστιανή!
 


frenchie

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2009
93
0
Pireaus
Λοιπον, για οποιον ενδιαφέρεται βρήκα στο pet shop φοβερό "βαρελάκι" είναι σαν κ αυτά που έχουν τα Αγ. Βερνάρδου στο λαιμό τους, αλλά αυτό ειναι σαφώς μικρότερο, ελαφρύ και έχει μέσα πλαστικες σακουλίτσες για τις ακαθαρσίες! Παίρνει και ανταλλακτικά, του το κρεμάς στο λαιμό και κάνει αυτός τη δουλειά και έχει πραγματικά πολυ πλάκα χιχι
 


giannis

Well-Known Member
1 Μαϊου 2009
81
0
για οσους εχουν μικροσωμα σκυλια ,εχει κατι με καροτσακι;:D:D