Σαμπουάν;




Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
Εμείς χρησιμοποιούμε το Ohh-la-la spa oatmeal. Δεν ξέρω αν είμαι ευχαριστημένη, καθώς δεν ξέρω αν η τρίχα της μικρής μου είναι ό,τι να'ναι έτσι κι αλλιώς ή ακόμα δεν έχω βρει το σαμπουάν που της ταιριάζει. Μυρίζει πάντως πολύ ωραία και δεν είναι βαρύ. Δεν έχω τολμήσει ακόμα να την πάω στην groomer.http://www.petco.com/product/109281/Ooh-La-La%21-Spa-Oatmeal-Dog-Shampoo.aspx
 


Πανος-Βολος

Well-Known Member
21 Νοεμβρίου 2009
97
0
Βολος
Καλημερα σας και απο μενα!Το ποιο συχνο μπανιο που πρεπει να κανω την μπαλου ποιο ειναι?Ο γιατρος μου ειπε μια φορα το μηνα Αλλα τωρα με τις λασπες η Μπαλου γινετε γουρουνακι!!!Επισης εχετε να προτεινετε κανενα καλο σαμπουαν?
 

Attachments





Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.885
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Κι εγω μια φορα το μηνα τον κανω μπανιο, οταν γινεται γουρουνακι τον σκουπιζω με νεροξυδο γιατι αν τον σκουπισω μονο με νερο βρομοκοπαει :D
 








Kaipan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
49
0
πετρουπολη
Εμεις κάνουμε 2,3 φορες το χρόνο...μπάνιο...
Λάσπες και σκόνη φεύγουν με το βούρτσισμα...:)
ο δικος μου δεν καθεται με τιποτα να τον βουρτσισω.
Ειναι λογο ηλικιας και θα πρεπε να επιμεινω ( 2 μιση μηνων) ή λες να κανω κανα λαθος? :confused:
 






tinanef

Well-Known Member
31 Αυγούστου 2009
246
0
Θεσσαλονίκη
βρε παιδιά,όταν βγάζετε τα σκυλιά σας βόλτα,με τι καθαρίζετε τα ποδαράκια απο κάτω,ώστε να μπορεί να ανεβαίνει στους καναπέδες μετά ή και στο κρεβάτι? με ντετόλ κάνει ή θα πάθει τπτ?
έχω απορίες και προετοιμάζομαι...:D
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Εμείς δεν ανεβαίνουμε σε καναπέδες/κρεβάτια/πολυθρόνες/ντιβανοκασέλες, οπότε αφήνουμε τα πατουσάκια μας στην βρώμα τους :)
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.885
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
βρε παιδιά,όταν βγάζετε τα σκυλιά σας βόλτα,με τι καθαρίζετε τα ποδαράκια απο κάτω,ώστε να μπορεί να ανεβαίνει στους καναπέδες μετά ή και στο κρεβάτι? με ντετόλ κάνει ή θα πάθει τπτ?
έχω απορίες και προετοιμάζομαι...:D
Με μουσκεμένη πετσετούλα (την οποία την ξεπλένω μετά).

Εμείς δεν ανεβαίνουμε σε καναπέδες/κρεβάτια/πολυθρόνες/ντιβανοκασέλες, οπότε αφήνουμε τα πατουσάκια μας στην βρώμα τους
Παν τα χαλιά! :D:D:D
 




fotis1960

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2008
365
68
ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Εγω παιδια,επλενα την
Μπεμπα το καλοκαιρι που ηταν κουταβι καθε εβδομαδα,
και τωρα 9 1/2 μηνων καθε μηνα,με τα δικο μας σαμπουαν,
παντεν και φρουκτις.
Δεν παρουσιασε κανενα προβλημα,
κανει μια γουνα, τυφλα να εχουν οι μινκγ:)
 


maria-akis

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2010
177
0
Kaipan,
Επέμενε, θα συνηθισει :) Δεν ξερω, του δικου μου παντα του αρεζε να τον ξηνουν, να τον βουρτσιζουν, να τον κανουν μασαζ..... :cool:
εχω δει γνωστό με γκόλντεν ριτριβερ να του ξυνει τα αυτιά και το λαιμο και να βγαζει κραυγες ευχαριστησης.. πολύ γέλιο..
 




kyveli

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2009
452
4
Berlin
Έχει χρησιμοποιήσει κανένας από δω το ETIDERM shampoo NO1?

Κόφι πάσχει από αλλεργία εδώ και 3 χρόνια της οποίας την προέλευση δεν έχουμε βρει. Με την BARF κατάφερα να εξαφανίσω την πυοδερμία. Όμως έχει τρελή φαγούρα και από το πολύ ξύσιμο ματώνεται και κάνει πάχυνση του δέρματος. (αλλάζει υφή δλδ, γίνεται όπως του ελέφαντα) Χθες πήγα σε τέταρτο γιατρό να τον δει. Μου είπε ότι αρχικά πρέπει να αντιμετωπίσουμε το ξύσιμο/φαγούρα.

Μου έδωσε Etiderm για έναν μήνα, μπάνιο 2 φορες τη βδομάδα και να μένει ένα 10λεπτο με τον αφρό. (πώς θα το καταφέρουμε αυτό οέο? Τέλος πάντων)....

ΕΜπειρίες από το εν λόγω προϊόν?
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
και να μένει ένα 10λεπτο με τον αφρό. (πώς θα το καταφέρουμε αυτό οέο? Τέλος πάντων)....
το προιον δεν το ξερω, πριν πολλα χρονια ομως, χρειαστηκε να κανω κι εγω μια παρομοια θεραπεια σε ενα μου σκυλι..
τον κοφυ τον εχω δει, οποτε ειναι σχεδον ιδιο μεγεθος..
τον επαιρνα μαζι μου μεσα στην μπανιερα, εκανα κι εγω μπανιο συγχρονως και του εβαζα το σαμπουαν, τον ειχα δεμενο στην μπαταρια της μπανιερας και οσο εγω πλενομουν , εβαζα κρεμες στα μαλλια κλπ κλπ, περνουσαν τα δεκα λεπτα και ξεβγαζομασταν μαζι μετα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22