Σκουληκια κ εμετος


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Κοιτα, εχω ακούσει κι εγώ ότι τα σκουλήκια ειναι τεράστιο θέμα. Ειδικά σε κουτάβια που βρίσκονται αδέσποτα. Τα συμπτώματα αυτά ταιριαζουν σε τέτοια ένδειξη, αλλά φυσικά εγω δεν ειμαι κτηνιατρος..τωρα που προσπαθώ να θυμηθώ, όταν πήραμε κι εμεις τη δικιά μας απ τη φιλοζωικη πέρσι, ηταν μολις την είχαν βρει σε μια ρεματια με τη μάνα και τ αδέρφια της. Την υιοθετησσμε1-2 μερες αφού τη βρήκαμε. Η κτηνιατρος μας ρώτησε το ιστορικό της και θυμαμαι οτι ήταν πολύ πιεστκη κι ισως υπερβολική στη θεραπεία της για τα σκουλήκια ( τουλάχιστον εμένα έτσι μου ειχε φανεί). Όταν τη ρώτησα μου ειπε οτι το γεγονός ότι ειναι κουτάβια σε συνδυασμό με το οτι βρέθηκαν σε χωράφια, μας υποχρεώνει να είμαστε πολύ προσεκτικοί γιατι τα σκουλήκια σε μωρά μπορει ν αποβουν μοιραία. Και μάλλον έτσι ειναι γιατι η κτηνιατρος αυτη ειναι γενικά πολυ χαλαρή τελικά. Είναι πολύ δύσκολο ψυχολογικά, το καταλαβαίνω αλλα μην απελπιζεστε. Το κουταβάκι παλεύει και μπορεί να τα καταφέρει. Αυτο να σκεφτεστε. Ολα θα πανε καλα. Εύχομαι το επόμενο μήνυμα σας να μας φέρει καλά νέα!
 


Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
Κοιτα, εχω ακούσει κι εγώ ότι τα σκουλήκια ειναι τεράστιο θέμα. Ειδικά σε κουτάβια που βρίσκονται αδέσποτα. Τα συμπτώματα αυτά ταιριαζουν σε τέτοια ένδειξη, αλλά φυσικά εγω δεν ειμαι κτηνιατρος..τωρα που προσπαθώ να θυμηθώ, όταν πήραμε κι εμεις τη δικιά μας απ τη φιλοζωικη πέρσι, ηταν μολις την είχαν βρει σε μια ρεματια με τη μάνα και τ αδέρφια της. Την υιοθετησσμε1-2 μερες αφού τη βρήκαμε. Η κτηνιατρος μας ρώτησε το ιστορικό της και θυμαμαι οτι ήταν πολύ πιεστκη κι ισως υπερβολική στη θεραπεία της για τα σκουλήκια ( τουλάχιστον εμένα έτσι μου ειχε φανεί). Όταν τη ρώτησα μου ειπε οτι το γεγονός ότι ειναι κουτάβια σε συνδυασμό με το οτι βρέθηκαν σε χωράφια, μας υποχρεώνει να είμαστε πολύ προσεκτικοί γιατι τα σκουλήκια σε μωρά μπορει ν αποβουν μοιραία. Και μάλλον έτσι ειναι γιατι η κτηνιατρος αυτη ειναι γενικά πολυ χαλαρή τελικά. Είναι πολύ δύσκολο ψυχολογικά, το καταλαβαίνω αλλα μην απελπιζεστε. Το κουταβάκι παλεύει και μπορεί να τα καταφέρει. Αυτο να σκεφτεστε. Ολα θα πανε καλα. Εύχομαι το επόμενο μήνυμα σας να μας φέρει καλά νέα!
Σε ευχαριστώ πολύ.Η αλήθεια είναι πως μακάρι σε εμάς εδώ οι κτηνίατροι να ήταν λίγο πιο έμπειροι αλλά δε πειράζει.Συνεχιζουμε όπως πάμε κ έχει ο Θεός!!Η ελπίδα πεθενει πάντα τελευταια
 
  • Love
Reactions: Aliki V.


aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
Καλημερα σας. Πως ειναι το μωρακι?? Ευχομαι σημερα που ανοιξε ο κτηνιατρος να πανε πια ολα καλα και να το ξεπερασει. Ειναι και τοσο ομορφο :love:
 


Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
Καλημερα σας. Πως ειναι το μωρακι?? Ευχομαι σημερα που ανοιξε ο κτηνιατρος να πανε πια ολα καλα και να το ξεπερασει. Ειναι και τοσο ομορφο :love:
Καλημέρα..Θα ήθελα να σα ευχαριστήσω όλους για το ενδιαφέρον σας.Μετα απο 6 μέρες απελπιστικες πρώτα για τη ψυχούλα μας κ μετά για εμάς η κτηνίατρος μας δίνει ελπίδα. Έχει 24 ώρες να κάνει εμετό κ η διάρροια του κάπως φτιάχνει.Τρωει πάστα υποκατάστατο τροφής κ ενέργειας ανά 2 ώρες ελάχιστο νερό κ ευελπιστούμε να τα καταφέρει.Ειμασταν 2 μέρες με όρο στο σπίτι.Κανουμε από την αρχή θεραπεία με αντιβίωση κ σήμερα δεν πήραμε αντιεμετικο.Ακομη κ η κτηνίατρος δε πιστεύει αυτό που συμβαίνει. Δεν είδαμε ξανά σκουλήκια εύχομαστε να καθάρισε.Μεσα από αυτό θα ήθελα να πω πως με πολύ αγάπη πιστή ακόμα κ απελπισία αϋπνία βλέπουμε φως στο τούνελ. Τίποτα όμως δεν τελείωσε ακόμα έχουμε δρομο κ προσεύχομαι για τον ήρωα μου..
 


aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
Μπράβο, τέλεια, χαίρομαι πάρα πολύ. Θα το ξεπεράσει τελείως και σύντομα θα μας γράφετε τα κουταβισια του κατορθώματα.
 
  • Like
Reactions: Μαργκη21


Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
Μπράβο, τέλεια, χαίρομαι πάρα πολύ. Θα το ξεπεράσει τελείως και σύντομα θα μας γράφετε τα κουταβισια του κατορθώματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!Είναι σε κακή κατάσταση έχει χάσει κιλά κ είναι ακόμα φοβισμένος κουλουριασμενος σε μια γωνιά με την πεταλούδα στο χέρι για ορο,μόλις ανακάμψουμε θα βάλω μια φωτογραφία του με ανοιχτά ματάκια να δείτε τον άγγελο μου !!
 
  • Love
Reactions: p__nat and aleka1


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Ααααα! τι ευχάριστα νέα! Ελπίζω και η συνέχεια να είναι το ίδιο και ακόμα καλύτερη και σύντομα να δούμε τη φωτο αυτής της φάτσας :love: :love:
 
  • Like
Reactions: Μαργκη21


Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
Ααααα! τι ευχάριστα νέα! Ελπίζω και η συνέχεια να είναι το ίδιο και ακόμα καλύτερη και σύντομα να δούμε τη φωτο αυτής της φάτσας :love: :love:
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!!! Ένα θαύμα για τον άγγελο μας αυτό!! ❤
 
  • Love
Reactions: Aliki V.


Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
Καλησπέρα, σήμερα βγάλαμε τον οροκαθετηρα και ξεκινάμε σιγά σιγά φαγητό ταπεινά κ ήσυχα μέχρι να μπει το στομαχακι του σε μια σειρά..Ζητάει το μωράκι μου φαγητό μας κοίταει στα μάτια αλλά δεν τον πιέζουμε τόσο όσο πρέπει.θα βάλω κ μια φωτογραφία του να δείτε τον ήρωα μας.Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη στήριξη κ το ενδιαφέρον σας..
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Καλησπέρα, σήμερα βγάλαμε τον οροκαθετηρα και ξεκινάμε σιγά σιγά φαγητό ταπεινά κ ήσυχα μέχρι να μπει το στομαχακι του σε μια σειρά..Ζητάει το μωράκι μου φαγητό μας κοίταει στα μάτια αλλά δεν τον πιέζουμε τόσο όσο πρέπει.θα βάλω κ μια φωτογραφία του να δείτε τον ήρωα μας.Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη στήριξη κ το ενδιαφέρον σας..
Τι ευχάριστα νεα!!! Αυτό σημαίνει ότι ξεπέρασε τον κίνδυνο? ή είστε ακόμα σε επιφυλακή?
 


Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
Τι ευχάριστα νεα!!! Αυτό σημαίνει ότι ξεπέρασε τον κίνδυνο? ή είστε ακόμα σε επιφυλακή?
Επιφυλακή οπωσδήποτε..Δε σταματάμε κάθε μέρα είμαστε κτηνίατρο παίρνει την αντιβίωση του ..Αν Όλα πάνε καλά σε 10 μέρες θα κάνει εμβόλιο..
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Επιφυλακή οπωσδήποτε..Δε σταματάμε κάθε μέρα είμαστε κτηνίατρο παίρνει την αντιβίωση του ..Αν Όλα πάνε καλά σε 10 μέρες θα κάνει εμβόλιο..
Εύχομαι κάθε μερα να πηγαίνει ολο και καλύτερα. Να μας κρατάτε ενήμερους και να μας στείλετε φωτο της φάτσας όταν με το καλό ηρεμήσετε!
 


Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
Εύχομαι κάθε μερα να πηγαίνει ολο και καλύτερα. Να μας κρατάτε ενήμερους και να μας στείλετε φωτο της φάτσας όταν με το καλό ηρεμήσετε!
Αυτός είναι..Η ψυχούλα μου το αντράκι μου ο ήρωας μου!!!
received_2895331074058925.jpeg
 




Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
Ψυχηηηηηηη μου!!!!!! Καλέ..αυτο ειναι αντράκι σωστό!! Θα τα καταφέρει και σύντομα θα μαθαίνουμε τις ζουζουνιες του!
Ναι το μωράκι μας μακάρι!!Ελπίζω έχει ο Θεός Να μας το κάνει καλα
 
  • Love
Reactions: Jennaouska




Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
Πώς είναι ο μικρούλης? Βελτιώνεται?
Ναι πάει καλύτερα, η αλήθεια σήμερα που έκανε έναν εμετό αλλά έβγαλε ένα φύλλο φένεται το έφαγε πριν το καταλάβουμε.Τον βγάζουμε έξω να πάρει λίγο αέρα κ βάζει τα πάντα στο στόμα του πλέον ρου κλείσαμε έναν χώρο κ θα βγαίνει μόνο βεράντα κατά τα άλλα είναι πολύ καλύτερα. Τρώει πίνει παίζει..Μακάρι το μικρακι μου να συνεχίσει έτσι.
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Ναι πάει καλύτερα, η αλήθεια σήμερα που έκανε έναν εμετό αλλά έβγαλε ένα φύλλο φένεται το έφαγε πριν το καταλάβουμε.Τον βγάζουμε έξω να πάρει λίγο αέρα κ βάζει τα πάντα στο στόμα του πλέον ρου κλείσαμε έναν χώρο κ θα βγαίνει μόνο βεράντα κατά τα άλλα είναι πολύ καλύτερα. Τρώει πίνει παίζει..Μακάρι το μικρακι μου να συνεχίσει έτσι.
Χαχα...τα πάντα τρωνε...πολυ χαίρομαι. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι ο φάτσας!
 




aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
Καλά πόσο όμορφο μπορεί να είναι ένα κουταβάκι??? Είναι σαν ψεύτικο. Πόσο χαίρομαι που το ξεπέρασε!!!!!
 
  • Love
Reactions: Μαργκη21