Σκουληκια κ εμετος




Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
Είναι το παλικαράκι μου απίστευτο!!!
View attachment 74490
Βέβαια έχουμε δρομο μπροστά μας ακόμα,τρώει ελάχιστα ανα 2 ώρες λιγο νερο κ προσεζω που παει κ τι κανει καθε στιγμη μεχρι να κανει εμβολιο να πάρει αντισώματα...
 
  • Like
Reactions: medusa


aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
Τα πολυυυυυ δύσκολα πέρασαν. Θα γίνει τελείως καλά.
Αν και εγώ δεν έχω εμπειρία από σκυλιά ετούτος εδώ παρ όλη την ταλαιπωρία που έχει περάσει, έχει ένα ύφος τόσο σκανταλιαρικο !!!!! Πιστεύω ότι θα σας τρελάνει κανονικότατα.
 


Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
Τα πολυυυυυ δύσκολα πέρασαν. Θα γίνει τελείως καλά.
Αν και εγώ δεν έχω εμπειρία από σκυλιά ετούτος εδώ παρ όλη την ταλαιπωρία που έχει περάσει, έχει ένα ύφος τόσο σκανταλιαρικο !!!!! Πιστεύω ότι θα σας τρελάνει κανονικότατα.
Είναι πανέμορφος κ πολύ καλός κ ευγενικός!!!Τον αγαπάμε παρά πολύ!!
 
  • Like
Reactions: aleka1






Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Πώς τα πήγατε την υπολοιπη εβδομαδα? έχει αρχίσει να παίρνει τα πάνω του?
 


Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
Πώς τα πήγατε την υπολοιπη εβδομαδα? έχει αρχίσει να παίρνει τα πάνω του?
Καλησπέρα,αρχικά να σε ευχαριστήσω πολύ για το ενδιαφέρον!!!Η αλήθεια λόγω της δίαιτας που κάναμε με όλα αυτά που είχε περάσει μας έχασε κιλά έφτασε 3 κιλά το κακόμοιρο πούπουλο.. από χθες ξεκινήσαμε να τρώμε κανονικά.Εχει πάρει τα πάνω του για τα καλά.Τη μέρα που πήρε το χάπι για τα σκουλήκια ξανά έπεσε δεν έτρωγε δεν έπινε ευτυχώς κράτησε μόνο μια μέρα.Να σε ρωτήσω και κάτι,?εσύ έχεις ξανα ακούσει τέτοια κατάσταση με σκουλήκια?εδώ σε όσα έζησε κ πάλι έχει αβγά.ρι γίνεται?
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Καλημέρα. όχι δεν έχω ακούσει αλλά η πείρα μου από σκυλιά είναι ΕΛΑΧΙΣΤΗ. Νομίζω ο γιατρός θα ήταν ο πιο κατάλληλος να το απαντήσει ή έστω ένας σκυλογονιός με πολλά σκυλοπαιδιά!! όσο για το ότι τεζάρισε τη μέρα που πήρε το χάπι, κι εμένα το πάθαινε και την επόμενη έκανε στανταρ και εμετό. Τελικά της το αλλάξαμε και με το νεο χάπι, δεν καταλαβαίνει κάτι. Όμως μπορεί ν ήταν και ευαισθητούλα όταν ήταν μικρή γιατί την ενοχλούσε και η αμπούλα κάθε μήνα..τώρα πια δεν καταλαβαίνει κάτι.
 


Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
Καλημέρα. όχι δεν έχω ακούσει αλλά η πείρα μου από σκυλιά είναι ΕΛΑΧΙΣΤΗ. Νομίζω ο γιατρός θα ήταν ο πιο κατάλληλος να το απαντήσει ή έστω ένας σκυλογονιός με πολλά σκυλοπαιδιά!! όσο για το ότι τεζάρισε τη μέρα που πήρε το χάπι, κι εμένα το πάθαινε και την επόμενη έκανε στανταρ και εμετό. Τελικά της το αλλάξαμε και με το νεο χάπι, δεν καταλαβαίνει κάτι. Όμως μπορεί ν ήταν και ευαισθητούλα όταν ήταν μικρή γιατί την ενοχλούσε και η αμπούλα κάθε μήνα..τώρα πια δεν καταλαβαίνει κάτι.
Καλημέρα,εκεί που όλα πήγαιναν καλά προχθές το απόγευμα έπαθε κατι σαν ακράτεια ,ρο βραδυ κοιμηθηκαμε κ ξυπνησε στα μεσα της νυχτας εκανε 2 φορες εμετο κ ξάπλωσε στο σαλόνι.τον άφησα καμία ώρα κ μετά που σηκώθηκα να τον πάρω δεν μπορούσε να σταθεί στα πόδια του είχε γυρει το κεφάλι του κ τα μάτια του έπαιζαν.Η κτηνίατρος μας είπε επιληψια ,τα μάτια του φτιάχνουν σιγά σιγά αρχίζει να στέκεται αλλά το κεφάλι του δεν ισιωνει.γνωριζει κάποιος κάτι από επιληψια??Ο σκύλος όντως στρίβει το κεφαλάκι κ μένει έτσι?εμένα πιο πολύ μου έκανε για εγκεφαλικό.
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Καλημέρα,εκεί που όλα πήγαιναν καλά προχθές το απόγευμα έπαθε κατι σαν ακράτεια ,ρο βραδυ κοιμηθηκαμε κ ξυπνησε στα μεσα της νυχτας εκανε 2 φορες εμετο κ ξάπλωσε στο σαλόνι.τον άφησα καμία ώρα κ μετά που σηκώθηκα να τον πάρω δεν μπορούσε να σταθεί στα πόδια του είχε γυρει το κεφάλι του κ τα μάτια του έπαιζαν.Η κτηνίατρος μας είπε επιληψια ,τα μάτια του φτιάχνουν σιγά σιγά αρχίζει να στέκεται αλλά το κεφάλι του δεν ισιωνει.γνωριζει κάποιος κάτι από επιληψια??Ο σκύλος όντως στρίβει το κεφαλάκι κ μένει έτσι?εμένα πιο πολύ μου έκανε για εγκεφαλικό.
ωωωωωχχχχ όχι..δεν ξέρω τίποτα απ αυτό..ελπίζω να μην έιναι κάτι.. :cry: :cry:
 


Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
ωωωωωχχχχ όχι..δεν ξέρω τίποτα απ αυτό..ελπίζω να μην έιναι κάτι.. :cry: :cry:
Η κτηνίατρος αρχίζει να πιστεύει πως υπάρχει πρόβλημα με το αίμα δηλ ανωμαλία ημίαιμο είναι κ κάνεις δε ξέρει πως πραγματικά έγιναν αυτά τα κουταβάκια 3μμιση μηνών με τόσα πολλά προβλήματα.
 
  • Wow
Reactions: Aliki V.




Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
@Μαργκη21 τι νέα έχουμε απ τον κούκλο;
Το παιδάκι μου τρώει πίνει παίζει κανονικά αλλά έχει θέμα με τι κεφαλάκι του έχει στραβώσει.τωρα έκλεισα ραντεβού να πάω να κάνουμε ακτινογραφία η οτιδήποτε χρειαστεί να δούμε τι συμβαίνει..
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Ενημέρωσε μας τι θα σου πουν...είμαι πολύ περίεργη....φιλιά στον μουσούδο!
 


Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
Ενημέρωσε μας τι θα σου πουν...είμαι πολύ περίεργη....φιλιά στον μουσούδο!
Μόλις τελείωσαμε,μας είπαν για Εσώ ωτίτιδα... αυτο το σκυλακι ειναι τοσο μα τόσο ταλαιπωρημένο.. πάμε πάλι αντιβίωσεις κ κορτιζόνη.
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Ελαααα....αυτό ήταν σχετικά καλό σενάριο...το μωρό μου..είναι κουταβάκι κι ευαίσθητο..ελπίζω πραγματικά όλο αυτό σύντομα να είναι μια ανάμνηση και να ζήσετε πολύ όμορφα μαζί...
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.545
6.972
Η κτηνίατρος αρχίζει να πιστεύει πως υπάρχει πρόβλημα με το αίμα δηλ ανωμαλία ημίαιμο είναι κ κάνεις δε ξέρει πως πραγματικά έγιναν αυτά τα κουταβάκια 3μμιση μηνών με τόσα πολλά προβλήματα.
Αυτά στα πε κτηνίατρος...; Ένα facepalm φατσάκι χρειαζόμαστε σε αυτό το φόρουμ...
Αυτό το να μη βρίσκει ένας γιατρός τι έχει ο ασθενής κ να λέει "ε εντάξει μωρέ, είναι κ ημίαιμο, ποιος ξέρει τι κληρονομικό πρόβλημα μπορεί να έχει" μπορεί να με στείλει σε dt.

Τα προβλήματα που περνάει δεν έχουν να κάνουν με το ότι είναι ημίαιμο. Τα μωρά όλων των ειδών είναι γενικά πολύ ευαίσθητα κ όταν σε αυτή την ευαίσθητη ηλικία βρέθηκε στο δρόμο με ποιός ξέρει τι συνθήκες, λογικό είναι να έχει εκτεθεί σε πολλά που ο οργανισμός του δεν είχε τα εφόδια να αντιμετωπίσει κ άρα να έχει διάφορα προβλήματα.

Τα κληρονομικά προβλήματα είναι αλλουνού παππά ευαγγέλιο κ καθόλου δεν αφορούν μόνο ή έστω συνήθως τα ημίαιμα (πόσο μάλλον αυτά που επιζούν σε δυσμενείς συνθήκες).

Περαστικά, για όλα, σκουλήκια, ωτίτιδα κτλ. Υπομονή, το σημαντικό είναι να περάσει το σκόπελο τώρα, να ιαθεί πλήρως από αυτά που του προκάλεσαν όλες οι κακουχίες της βρεφικής του ζωής.

Και συγχαρητήρια για την υιοθεσία.
 


aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
@Μαργκη21 χαιρομαι παρα πολυ που ο μικρουλης ειναι καλυτερα. Η ωτιτιδα ειναι σιγουρα κατι που περναει με την αντιβιωση και σιγουρα θα πρεπει μελλοντικα να προσεχεις να μην μπαινουν νερα και να στεγνωνεις τα αυτια σχολαστικα (απο ανθρωπους κρινοντας δεν εχω εμπειρια απο σκυλο αλλα δεν φανταζομαι να υπαρχει διαφορα)

Πραγματικα η @Estranged δεν θα μπορουσε να εχει περισοτερο δικιο σ αυτο που σου ειπε. Τι σχεση ειναι ποτε δυνατον να εχει μια ωτιτιδα η ακομα και ο τυφος με το αν το ζωντανο ειναι ημιαιμο η προιον αιμομιξιας !!!! Μη χειροτερα δηλαδη, γιατρος κτηνιατρος να πει κατι τετοιο :mad:

Γρηγορα περαστικα του και να του δωσεις πολλα φιλακια :love:(και μεζεδακια)
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.545
6.972
Εντάξει Αλέκα μου η αιμομιξία είναι ένας παράγοντας που αυξάνει σημαντικά την πιθανότητα κληρονομικών προβλημάτων :giggle: Και απαντάται παντού.

Απλά το να τα ρίχνεις εύκολα στον άγνωστο παράγοντα (γονίδια) είναι κ ένας εύκολος τρόπος να μην προσπαθήσεις καν να ψάξεις κ να κάνεις σωστή διάγνωση. Γιατί τώρα στην περίπτωση που μιλάμε, αν είναι όντως μια έσω ωτίτιδα όπως εν τέλει διαγνώστηκε κ τα ριχνε στο αίμα η κτηνίατρος... ε είναι λίγο θέμα για μένα.
 
  • Like
Reactions: aleka1