Σκυλοσυναντήσεις Πατρινών!






Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
απο εμενα μπραβο θοδωρη
Απλά ελπίζω να γυρισε κάπου καλά :)
Άσχετο εχω κατέβει για βόλτα στον ναυτικό όμιλο απέναντι έχει ένα γήπεδο τένις κλειστό.. Εχω αμολησει αρουμπα και μιλάμε έχει λιώσει στο τρεξιμο.. Το μέρος γίνεται στέκι :) uploadfromtaptalk1366559572627.jpg

Powered by Nexus 4
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αυτό είναι το γήπεδο τένις που γράφω από την αρχή,σχεδόν, του νήματος. Πέρισυ, περίπου τέτοια εποχή άρχισε να χαλάει η περίφραξή του κι είχε αχρηστευθεί Επιπλέον, όσο ακόμα η περίφραξη κρατούσε, διάφοροι ανεύθυνοι σκυλοϊδιοκτήτες άφηναν μέσα τα περιττώματα με αποτέλεσμα να ξεσηκωθούν οι γείτονες. Τους τελευταίους μήνες έχει διάφορα κουτάβια (μέχρι έτους) στην περιοχή και μαζεύονται και τα παιδιά έφτιαξαν, έστω και υποτυπωδώς, τις τρύπες.

Όποτε το πετυχαίνω με σκυλιά που ο δικός μου αποδέχεται, ή είναι άδειο, μπαίνω και τον "λιώνω".

Ορίστε και δύο χθεσινές, που ήταν άδειο και εκμεταλλευτήκαμε την ευκαιρία για λίγο φρίσμπυ.

IMG_0106[1].jpg

IMG_0112[1].jpg
 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
τους χαζούς στην Πάτρα απο ένα σκυλί ο καθένας δεμένο έξω απο το σπίτι του η οπουδήποτε.

μπράβο που ασχολήθηκες αν και πρέπει να γύρισε στο λάθος μέρος που βρισκότανε.:(

ωραίο το γηπεδ'ακι που βρήκατε για βόλτες,θα το δοκιμάσουμε και ελπίζω να κανονίσουμε επιτέλους μία συνάντηση.
 
Last edited:


Ojeriza

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2013
217
2
Rion
Αυτό είναι το γήπεδο τένις που γράφω από την αρχή,σχεδόν, του νήματος. Πέρισυ, περίπου τέτοια εποχή άρχισε να χαλάει η περίφραξή του κι είχε αχρηστευθεί Επιπλέον, όσο ακόμα η περίφραξη κρατούσε, διάφοροι ανεύθυνοι σκυλοϊδιοκτήτες άφηναν μέσα τα περιττώματα με αποτέλεσμα να ξεσηκωθούν οι γείτονες. Τους τελευταίους μήνες έχει διάφορα κουτάβια (μέχρι έτους) στην περιοχή και μαζεύονται και τα παιδιά έφτιαξαν, έστω και υποτυπωδώς, τις τρύπες.

Όποτε το πετυχαίνω με σκυλιά που ο δικός μου αποδέχεται, ή είναι άδειο, μπαίνω και τον "λιώνω".

Ορίστε και δύο χθεσινές, που ήταν άδειο και εκμεταλλευτήκαμε την ευκαιρία για λίγο φρίσμπυ.
Πρόκειται για το γήπεδο τέννις της Ηρώων Πολυτεχνείου?
Ότι πρέπει για..."ξεφάντωμα" :lol::lol::lol:
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ναι, αυτό λέω (που είναι σχεδόν απέναντι από τον ιστιοπλοϊκό όμιλο).

Περισσεύει να πω οτι καλό θα είναι να σεβαστούμε το χώρο και να τον αφήνουμε, όταν φεύγουμε, στην ίδια ή και σε καλύτερη κατάσταση(αν γίνεται), ε;
 


Ojeriza

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2013
217
2
Rion
Ναι, αυτό λέω (που είναι σχεδόν απέναντι από τον ιστιοπλοϊκό όμιλο).

Περισσεύει να πω οτι καλό θα είναι να σεβαστούμε το χώρο και να τον αφήνουμε, όταν φεύγουμε, στην ίδια ή και σε καλύτερη κατάσταση(αν γίνεται), ε;
Δεν το συζητώ καν , εννοείται πως αν όχι σε καλύτερη κατάσταση απ'όταν το βρήκαμε , τουλάχιστον στην ίδια. Είπαμε πάνω απ'όλα σεβασμός στο περιβάλλον και στον χώρο που οι μικροί μας φίλοι παίζουν , βγάζουν την ενέργειά τους και κάνουν καινούριους..."φίλους".
Μου έχει λείψει η παλιά μου "γειτονιά" πάντως! :cool:
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αφήνουν οι άλλοι για τις μύγες βρε! Μην της ταϊζουμε κι εμείς γιατί δεν θα φτάνουν μετά τους ψηλούς ορόφους
 


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Ειμαι πολυ κοντα εγω στο γηπεδακι και τα πηγαινω μερικες φορες να ξεδινουν οταν βαριεμαι να παω μακρυα αλλα τα δικα μου τα ρημαδια καινε και ματωνουν τις πατουσες τους εκει απο τα σπινιαρισματα και μετα πανε κουτσαινοντας για κανα 2ημερο:?
 


JUPITER

Active Member
4 Μαϊου 2012
30
0
12
Πάτρα
ΝΑΑΑΑΑΙΙΙΙΙΙΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΖΩΝΤΑΝΟΙ!!!!! Καιρους και ζαμανια εχουμε να τα πουμε... Ετυχαν πολλα ολο αυτο το διαστημα που ελειπα. Τελος παντων ειμαστε εδω και μεγαλωσαμε...!!! και ειμαστε ακομα κατοικοι Πατρων. Θα χαρω να τα πουμε απο κοντα αμα κανονισουμε μια συναντηση σε βουνο ή θαλασσα...Δειτε ενα βιντεακι απο το μωρο μου!!! ROTWEILER ATTACK JUPITER - YouTube
 


Karkalas

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
147
2
Ρίο, Πάτρα
Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει μέρος στην Πάτρα ή τις γύρω περιοχές που να μπορεί κανείς να καθίσει για καφέ και να έχει το σκύλο ελεύθερο εκεί γύρω? Τύπου σκυλοκαφέ ας πούμε. Η απάντηση πιθανότατα θα είναι αρνητική, αλλά ελπίζω :)
 


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Σε φαση καφετερια κι ετσι κι ο μουργος να αλλωνιζει??
Δεν νομιζω......
Σε κανα περιφραγμενο χωρο και καφεδακι στο χερι κατι παιζει.
 


Karkalas

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
147
2
Ρίο, Πάτρα
Περιφραγμένος χώρος που υπάρχει? Γιατί ψάχνω αλλά δεν έχω βρει κάτι ενδιαφέρον.. Δε με νοιάζει το που, οπότε πες μου αυτά που γνωρίζεις..
 


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Ενας χωρος ειναι το γηπεδακι του τεννις στην Ηρωων Πολυτεχνιου που μαζευονται συχνα διαφορα σκυλακια και παιζουν.Εγω συνηθως πηγαινω αργα που ειναι αδειο και τους αφηνω να τρεξουν (θελει λιγη προσοχη στα φρεναρισματα των σκυλων γιατι οι δικοι μου τραυματιζουν πολλες φορες τις πατουσες τους και γυριζουν κουτσαινοντας σπιτι).
Ενας δευτερος και πολυ ωραιος χωρος ειναι επισης ενα γηπεδο καπου πιο πανω στα ορη και τ'αγρια βουνα:p.
Μαζευομασταν με καποια μελη απο το φορουμ εκει τον χειμωνα.Εγω πηγα τοσες φορες και τη διαδρομη δεν την εμαθα ακομη:(
Κοντα στην κληνικη "Ολυμπιον" ειναι.

Μπορουμε να οργανωσουμε μια συναντηση παντως εκει...αρκει να θελουν κι αλλοι.
 


Karkalas

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
147
2
Ρίο, Πάτρα
Α, κατάλαβα που λες.

Στο γήπεδο μπάσκετ στην πλατεία Αμπελοκήπων, στα Συχαινά!

Εκεί έχει τρύπα το σύρμα ρε γαμώτο..

Και γενικώς το ταρτάν κάτω ή το τσιμέντο δεν είναι και τα ιδανικά ακριβώς για το λόγο που ανέφερες - πληγώνονται οι πατούσες τους..

Να ΄χαμε κι εμείς κάτι στο στύλ του puppies park..... :(
 


Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
όχι δεν λέει αυτό. απέναντι από τον ναυτικό όμιλο.
επίσης μέρος για να πάρεις το σκυλί σου να πιεις το ποτό σου είναι το volcano το Σάββατο που έχει την παολα χάχα

Powered by Nexus 4
 


Karkalas

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
147
2
Ρίο, Πάτρα
Το πρώτο που αναφέρει είναι αυτό που λές Thodora, μετά λέει για δίπλα στο Ολύμπιο, το οποίο είναι αυτό που λέω και εγώ. Πραγματικά κρίμα να μην υπάρχει ένας σκυλοχώρος με τα όλα του...
 


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Οχι ειναι πολυ πιο πανω απο το Ολυμπιον και εγκαταλελημενο.
Εχει την τρυπα του κι εκει αλλα εμεις την κλειναμε με ενα αυτοκινητο...
Ο δικος σου σιγουρα δε θα χωραει να την κοπανησει;)