Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο Έλληνα τραγουδιστή!


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
(ναι επέλεξα τον cliche τίτλο που έδωσαν όλα τα gossip news)


Δεν είδα να έχει ποστάρει κανείς την συγκεκριμένη είδηση και σκέφτηκα να τη βάλω.Δεν ξέρω αν η ιστορία είναι διδακτική η έχει τέλοσπάντων κάποιο νόημα πέρα από το ...gossip της υποθέσεως,δείτε τη κ κρίνετε μόνοι σας.

Η σύντομη εκδοχή του κάτωθι video είναι πως θηλυκό pit bullaki σε προχωρημένη ηλικία,δάγκωσε το αφεντικό του επειδή ήθελε να τις βάλει οττικές σταγόνες.




[video=youtube_share;MW625ufpklA]http://youtu.be/MW625ufpklA[/video]

 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Μηπως εκεινη την ωρα τραγουδουσε ο ταλαντουχος αηδος, και δεν αντεξε το ζωντανο;
 


Black

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2012
575
3
Serres
δεν ξερω πολυ περιεργο ρε γαμω πηγε να του βαλει σταγονες και τον δαγκωσε 14 χρονια σκυλος του,να πω και εγω τις προαλες ο black αρπαχτηκε με ενα γερμανικο ποιμενικο και πηγα να τον τραβηξω και με δανγκωσε στο χερι πανω στον πανικο του καλα που φοραγα μπουφαν και εκανε μονο μια μικρη πληγη.οταν γυρισαμε σπιτι καθοταν και με κοιτουσε ωρες χωρις να κουνιεται το ειχε σκυλομετανιωσει το εβλεπα στα ματιατου
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Δεν είναι περίεργο παιδιά αν ο σκύλος πονούσε πολύ.
 


Groenendael

Well-Known Member
24 Φεβρουαρίου 2012
194
1
Δυτική Αττική
εγώ σου λέω μούφα τελείως είναι το θέμα κάτι άλλο παίχτηκε είναι πολύ συγκεκριμένο το τραύμα στην μύτη..λαθνασμένη πλαστική??ζήτηση δημοσιότητας?άλλοι γυρίσαν τσόντα για να βγούνε για λίγο στο γυαλί μην το ξεχνάμε..σάπια ΜΜΕ προωθούν ότι θέλουν
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
εγώ σου λέω μούφα τελείως είναι το θέμα κάτι άλλο παίχτηκε είναι πολύ συγκεκριμένο το τραύμα στην μύτη..λαθνασμένη πλαστική??ζήτηση δημοσιότητας?άλλοι γυρίσαν τσόντα για να βγούνε για λίγο στο γυαλί μην το ξεχνάμε..σάπια ΜΜΕ προωθούν ότι θέλουν
Εισαι Δυναμιτης!
 








Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Μήπως τον δάγκωσε ο μάνατζερ μπας και ακουστεί το όνομα του «τραγουδιστή» που δεν τον ξέρει κανείς...Μόνο το καημένο το σκυλάκι τι φταίει ?
 


Elpidaki

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2012
205
0
Πειραιάς
Παιδια πριν 2 μηνες περιπου επαθα το ιδιο με το 10χρονο σκυλο μου... Χωρις λόγο, απλά τον χάιδευα στον καναπέ, χωρίς κανένα γκρρρ... μου όρμηξε στο πρόσωπο και μου μάσησε τη μύτη με λύσσα. Έπαθα μεγάλη ζημιά και ακόμη και σήμερα έχω σημάδια τα οποία δεν ξέρω αν θα φύγουν... Μετά από 10 χρόνια συμβίωσης με το Μαξ μου και μια πολύ ζεστή και αγαπησιάρικη σχέση που είχαμε, μου φαίνεται πολύ παράλογο όλο αυτό και απογοητεύτηκα πάρα πολυ... :( Επίσης να σας πω ότι το τραύμα στη μύτη μου έμοιαζε ακριβώς με αυτό του τραγουδιστή αλλά σε τρισχειρότερη κατάσταση.
 






Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Εμ πως...μαλλον το εμαθε η σκυλα και τον τιμωρησε...

O Νεκτάριος Σφυράκης υποψήφιος βουλευτής !!
Ο Σφυράκης -αν θυμαμαι καλά- στην αρχη ηταν γυφτολαϊκος. Δεν πουλησε τιποτα.
Υστερα το γυρισε στο ελαφρολαϊκό. Δεν πούλησε τιποτα.
Πριν λιγο καιρο επαιζε ροκιες. Μεγαλος ο ανταγωνισμος. Δεν πουλησε τιποτα.

Και σου λεει "δεν κανω στροφη στην καριερα να δοκιμασω βουλευτης μπας και βγει κατι;; "


Ειναι που λενε "ταγμενος στην τεχνη του".
 


DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
Παιδια πριν 2 μηνες περιπου επαθα το ιδιο με το 10χρονο σκυλο μου... Χωρις λόγο, απλά τον χάιδευα στον καναπέ, χωρίς κανένα γκρρρ... μου όρμηξε στο πρόσωπο και μου μάσησε τη μύτη με λύσσα. Έπαθα μεγάλη ζημιά και ακόμη και σήμερα έχω σημάδια τα οποία δεν ξέρω αν θα φύγουν... Μετά από 10 χρόνια συμβίωσης με το Μαξ μου και μια πολύ ζεστή και αγαπησιάρικη σχέση που είχαμε, μου φαίνεται πολύ παράλογο όλο αυτό και απογοητεύτηκα πάρα πολυ... :( Επίσης να σας πω ότι το τραύμα στη μύτη μου έμοιαζε ακριβώς με αυτό του τραγουδιστή αλλά σε τρισχειρότερη κατάσταση.
ειχε δειξει ποτε ο σκυλος σου δειγματα επιθετικοτητας
μου φαινεται πολυ παραξενο!!!τι ρατσα ειναι;
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Πού πάει κι αυτός; Με τους δίπλα εκεί στην ακρούλα κατεβαίνει ο Παπαμιχαήλ, δε φοβάται;
Μετά όλοι μαζί θα πάνε να γίνουν συνέταιροι στο κομμωτήριο της Σαρρή...


Σχετικά με το δάγκωμα όμως, τα μεγάλα σε ηλικία σκυλιά δε θέλουν και πολλά πολλά. Μερικά πονάνε από αρθριτικά, άλλα παραξενεύουν, λογικό δεν είναι;
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Παιδια πριν 2 μηνες περιπου επαθα το ιδιο με το 10χρονο σκυλο μου... Χωρις λόγο, απλά τον χάιδευα στον καναπέ, χωρίς κανένα γκρρρ... μου όρμηξε στο πρόσωπο και μου μάσησε τη μύτη με λύσσα. Έπαθα μεγάλη ζημιά και ακόμη και σήμερα έχω σημάδια τα οποία δεν ξέρω αν θα φύγουν... Μετά από 10 χρόνια συμβίωσης με το Μαξ μου και μια πολύ ζεστή και αγαπησιάρικη σχέση που είχαμε, μου φαίνεται πολύ παράλογο όλο αυτό και απογοητεύτηκα πάρα πολυ... :(
Σχετικά με το δάγκωμα όμως, τα μεγάλα σε ηλικία σκυλιά δε θέλουν και πολλά πολλά. Μερικά πονάνε από αρθριτικά, άλλα παραξενεύουν, λογικό δεν είναι;
Εμενα δεν μου φαινεται ΚΑΘΟΛΟΥ λογικο να με δαγκωσει ο σκυλος μου απροκλητα μετα απο τοσα χρονια συμβιωσης. Και γεινικα δεν εχω ακουσει απειρα περιστατικα τετοια ωστε να υποθεσουμε οτι ειναι ''λογικο'' σε μεγαλες ηλικιες να παραξενευει ο σκυλος και να δαγκωνει τον ανθρωπο του. Ακομα και στην περιπτωση του πρωτου ποστ, ο σκυλος αν πονουσε ή ενοχλουνταν πολυ θα μπορουσε να γρυλλισει, να γαυγισει, να κουνηθει δυνατα για να ξεφυγει, και οχι να δαγκωσει το αφεντικο του στη μυτη. Και δεν ειναι λογικο ουτε ευγενικο σε αυτο το θεμα του δαγκωματος να επικεντρωθουμε στο ποιος ειναι και και τι εκανε στην καρριερα του ο Σφυρακης και αν βαζει υποψηφιοτητα στις εκλογες. Ηταν και ειναι ιδιοκτητης μιας γριας σημερα σκυλας επι 14 χρονια μεχρι και σημερα. Δειχνουμε οτι δεν μας ενδιαφερει η ουσια που ειναι, το δαγκωμα...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Πάντως ICE τα πράγματα δεν είναι άσπρο μαύρο. Δεν σημαίνει ότι με το που ένας σκύλος γέρασε αρχίσει να δαγκώνει αλλά πολλές φορές υπάρχουν οι πόνοι, ή κάποια ασθένεια που δεν έχουμε διαγνώσει και τα ταλαιπωρεί , και τότε η συμπεριφορά αλλάζει.
Με δάγκωσε κι εμένα η σκύλα μου 13 χρονών όταν την έκανα μπάνιο, πριν χρόνια, και όταν την πήγα στο γιατρό λίγο αργότερα είχε καρκίνο σε μεγάλη έκταση και είχε πόνους.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Λογικο με την ανθρωπινη λογικη δεν ειναι.... φυσιολογικο για ενα ηλικιωμενο σκυλο που ενδεχομενως ποναει και εμεις τον ενοχλουμε ειναι.
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Εγω -για να επικεντρωθουμε στο τοσο σοβαρο θεμα που δεσποζει σημερα σε ολα τα διεθνη ΜΜΕ- νομιζω οτι ο Σφεράκης την επιασε αγαρμπα τη σκυλα. Πως πιάνει την κιθαρα, έ, κάπως ετσι.