Σπλαχνική λεισμανίαση (Καλαζάρ)


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
τι εννοείς 300/800? Η 1/300 θα είναι ή 1/800....
Βιοχημικες εξετάσεις κάνατε?
 


plusmaria

New Member
14 Ιανουαρίου 2011
4
0
Αυτο μου ειπε!
Καναμε βιοχημικες κ μου ειπε οτι εχει ουρια 4 κ αιματοκριτη 26. Τις εξετασεις δεν μου τις εδωσε.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Να σε ρωτήσω κάτι; Είχες κάνει ποτέ προληπτικές εξετάσεις για καλαζάρ; Σε είχε ενημερώσει ο γιατρός σου τι πρέπει να κάνεις και κάθε πότε; Αλλα προληπτικά μέτρα; Αντιπαρασιτικά κολλάρα; Αμπούλες; Είσαι ενήμερη για όλα αυτά;
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Αυτο μου ειπε!
Καναμε βιοχημικες κ μου ειπε οτι εχει ουρια 4 κ αιματοκριτη 26. Τις εξετασεις δεν μου τις εδωσε.
Πήγαινε και σε εναν αλλο κτηνιατρο... Εχεις π.μ.
 


plusmaria

New Member
14 Ιανουαρίου 2011
4
0
Της εβαζα παντα κολαρο κ αμπουλες αλλα δυστυχως δεν μου ειχε πει τιποτα για εξετασεις καθε εξαμηνο...
Θα τη παω σημερα σε αλλο κτηνιατρο κ ελπιζω να μου πει κατι πιο αισιοδοξο!
 




kkranis

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2009
2.583
11
Αγ. Παρασκευή
Χθες έλαβα τις τελευταίες εξετάσεις του σκύλου μου για το καλαζάρ και ήταν αρνητικές!

Υπενθυμίζω ότι τον πρόλαβα στο 1/100 στις προληπτικές εξετάσεις του εξαμήνου και του χορήγησα μόνο zylapour για 2 μήνες

:)
 
























kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Σούπερ! :)

Οπότε για να βγάλουμε κι ενα συμπερασμα, τι ακριβώς σημαίνει αυτό (αν ρώτησες τον κτηνίατρο)? Οτι το αρχικό 1/100 ήταν false positive οπότε στην ουσία δε βοήθησε το ζιλαπούρ? ή οτι ήταν όντως ίχνος καλααζαρ που εξαλήφθηκε από το ζιλαπούρ που έδωσες? Επίσης θα εξακολουθησει να δίνεις ζιλαπούρ? θα τσεκάρεις ξανά πιο σύντομα από το σύνηθες εξάμηνο?? (πολλές ερωτήσεις κάνω, το ξέρω!! :D αλλά για να αρχίσουμε να βγάζουμε και μια άκρη για το θέμα....)