Στηθόλουρο halti-harness


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Για ποιον, για εσενα ή γι' αυτον??? :p
Αυτό ακριβως αναρωτήθηκα και εγώ διαβάζοντας το.
Επειδή είναι φόρουμ σκύλων δεν θα απαντήσω :p :D

Εμεις χρησιμοποιησαμε το No-pull trainer της Four paws στον Αχιλλεα και μια χαρα τα πηγε.
Παρομοιο ειναι με το Halti!
To θέλουμεεε! :D
 


14 Νοεμβρίου 2011
20
0
Καλησπέρα , πολύ ωραία λουριά, στηθόλουρα και σαμάρια αλλά και όλα τα καλά για του φίλους μας τα έχει το News - Julius-K9 the original
Αξίζει μία επίσκεψη !!!! εγώ ψονίζω από το online store του και είναι εγγύηση
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Επειδη δεν εχω βαλει ποτε καποιο στηθολουρο στο σκυλο,σκεφτομαι αυτο το διατημα να κανουμε μια δοκιμη με ενα anti-pull.Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω ποιο να δοκιμασουμε,υπαρχει το halti που προτεινει ο Nzinny και υπαρχουν και τα αλλα που περνανε κατω απο τη μασχαλη,σαν αυτο
Anti-Pull Harness | Mikki Pet
Καμια ιδεα? Ειναι το ενα πιο αποτελεσματικο απο το αλλο η κανουν την ιδια δουλεια ακριβως?
I.Kyveli,εσυ το δοκιμασες στον Τζιμακο τελικα?
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Εγω ψηνομαι για την τρελη να παρω αυτο nobby που μου εχουν πει οτι ειναι καλο.
Δεν ξερω ακομα θα συλλεξω γνωμες. . .
Το mikki pet μου κανει λιγο ψευτια δεν ξερω αν ειναι γερο.
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Δεν ξερω αν ειναι γερο η οχι..παντως αυτο μπορω να το αγορασω απευθειας απο 'δω,το halti πρεπει να το παραγγειλω απ'εξω.Εννοειται οτι θελω το καλυτερο και οχι το πιο ευκολο στην αποκτηση,μη πεταξουμε τζαμπα λεφτα..Γενικα εχει και αλλα παρομοια με το mikki,απλα με προβληματιζει αυτο με τη μασχαλη,που ειναι καπως ευαισθητη περιοχη με μαλακο δερμα.
Αυτο που εβαλες εσυ στο λινκ ειναι για τραβηγμα η απλο στηθολουρο? (δεν μου εβγαζε μεταφραση στα αγγλικα!)
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
για τραβηγμα μου το εχουν προτεινει αλλα μου μοιαζει με το halti!
Προσωπικα θα διαλεγα καποιο που εχουν ηδη χρησιμοποιησει τα παιδια που
τα προτεινουν αρα η το halti η το four paws. Οποιο απο τα δυο θα εβρισκα πιο
ευκολα. :)
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Μαλλον για το halti με βλεπω..εχω και αυτον τον οδηγο ο οποιος ειναι τελειος,πολυ μαλακος και τον ρυθμιζεις οπως θελεις
Halti the original and still the best

Οποιος αλλος εχει συγκρινει παντως τα συγκεκριμενα προ'ι'οντα,ας μας πει τη γνωμη του..
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Για το halti χρειαζεσαι οδηγο αυξομειουμενο για να εχει δυο αγκραφες
γιατι πρεπει να δενεται σε 2 σημεια πανω στο στηθολουρο, το ενα μπροστα στο στηθος και το αλλο στο επανω μερος που "φρεναρει" τους ωμους. Επισης πρεπει να το εχεις σωστα προσαρμοσμενο πανω στο σκυλο, ουτε πολυ χαλαρο ουτε πολυ σφιχτο για να δουλεψει. Με το γκολντεν παντως βρηκαμε την υγεια μας πραγματικα με αυτο το στηθολουρο.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Επειδη δεν εχω βαλει ποτε καποιο στηθολουρο στο σκυλο,σκεφτομαι αυτο το διατημα να κανουμε μια δοκιμη με ενα anti-pull.
Μαλλον για το halti με βλεπω..
Δεν περπαταει σωστα ο σκυλος με το κολαρο?
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Nzinny εχουμε τον οδηγο της halti,το ειχα παρει πριν απο κανενα χρονο,οποτε απ'αυτο ειμαστε οκ!
Αμαλια..δεν μας παει και καροτσακι,αλλα και τελειο δεν το λες.Εκει που παει κανονικα,ξαφνικα θα τραβηξει για να μυρισει κατι και τον τελευταιο καιρο που εχει αλλαξει αρκετα η καθημερινοτητα μας και δεν ερχεται σε πολυ συχνη επαφη με σκυλια,μολις συναντησουμε καποιο,παθαινει ντελιριο απ'τον ενθουσιασμο..
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Τελικά το θέμα με τις μασχάλες? Φίλη που δεν ξέρω αν χρησιμοποιούσε το original ή καποιο από τα άλλα μου είπε ότι παρόλο που έκανε δουλειά με το τράβηγμα ερεθίζονταν πολύ οι μασχάλες του σκύλου της και το κοψε.
 


jo.d

Well-Known Member
8 Μαϊου 2012
147
0
βουλα
της mikky προκαλει ερεθισμο στις μασχαλες.εγω 2 μερες το χρησιμοποιησα και το εκοψα.Της halti μια χαρα.
 




Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
της mikky προκαλει ερεθισμο στις μασχαλες.εγω 2 μερες το χρησιμοποιησα και το εκοψα.Της halti μια χαρα.
Να σε ρωτησω..
Πηρες κ το λουρακι με το διπλο κουμπωμα?
Αν ναι απο την ιδια εταιρεια?
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
πηρα αυτο το four paws αν το λεω σωστα. . .την μαζευει την τρελη καπως απο το
πολυ τραβηγμα, καλυτερο απο το κολλαρο εννοειται, καποιον ερεθισμο στην μασχαλη
δεν εχω δει. Οποτε μεχρι στιγμης προχωραμε καλα! :)
 






Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Εγώ έχω ένα λουρί σα σκοινί με κούμπωμα και στις 2 άκρες (και κρίκο πάνω κ στη μέση, υποτίθεται είναι για να το μεγαλώνεις, να το κονταίνεις, να το βάζεις γύρω σου χιαστί κτλ), υπάρχει παντού. Θέλω να πιστεύω ότι κάνει (ε? ή μήπως θα βγει πολύ κοντό?)
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Εεεεε δε νομιζω να χρειαζεσαι κ πολυ μεγαλο απλα εγω θελω να μαθω αν π[ρεπει να κουμπωνουμε κ τις δυο ακρες (στα δυο σημεια) για να λειτουργησει.
Μηπως με το μπροστινο μονο κουμπωμα ειναι σα να'χει απλα περιλαιμιο.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Λογικά ναι, όπως τα λες, μπροστά θα είναι απλά περιλαίμιο. Πάντως αυτό που σου λέω (που έχω) έχει κούμπωμα και στις 2 άκρες κ' το έχω δει σε όλα τα πετ σοπ που έχω μπει στην πόλη - λογικά θα βολέψει.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22