Σωσίβιο


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
'Οταν έκανε μετά την επέμβαση ο σκύλος μου πισίνα ο χρόνος που κολυμπούσε ανέβαινε σταδιακά και ξεκινήσε από 2 λεπτά. Βέβαια στην πισίνα ο σκύλος κουράζεται περισσότερο συν του ότι υπήρχε αντίσταση ειδικά για την εκγύμναση του. Οπότε ξεκινάς με 5 λεπτά και βλέπεις πως αντιδρά ο σκύλος. Η κούραση του φαίνεται στην αναπνοή και στα μάτια, όταν κοκκινίζουν θέλει διάλειμμα και πάλι από την αρχή. Ο γιατρός του βέβαια θα σου δώσει τις οδηγίες που πρέπει .
πολύ καλή πληροφορία!!! σε ευχαριστώ πολύ!!! η αλήθεια είναι ότι ντιέ τον έχω ρωτήσει ακόμα...
το ξέχασα την τελευταία φορα που πήγα!!!
έχουμε ραντεβού σε μια εβδομάδα πρέπει να το γράψω στο βιβλιάριο του να μην το ξεχάσω ξανά!!! :p
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Αυτο φαινεται ωραιο οπως και το πρωτο λινκ. Τιμες εχεις δει?? :p
αυτό μου αρέσει κι εμενα αλλα δεν έρχεται ελλάδα!!!
μίλησα με τον αντιπρόσωπο στην κύπρο και αν το έχουν θα δω τιμή και αν μπορούν να μου το στείλουν!!!

το πιο οικονομικό που έχω βρει είναι το ezy στις 40 λίρες
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
αυτό μου αρέσει κι εμενα αλλα δεν έρχεται ελλάδα!!!
μίλησα με τον αντιπρόσωπο στην κύπρο και αν το έχουν θα δω τιμή και αν μπορούν να μου το στείλουν!!!

το πιο οικονομικό που έχω βρει είναι το ezy στις 40 λίρες
είδες και αυτό που πήρε ο jimbo για το γ.π. ;
 






mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
ναι το βρήκα και αυτό το έχω βάλλει στα link...
είναι η τρίτη μου επιλογή γιατί από κάτω δεν δεν έχει κάτι να βοηθάει μονο τους ιμάντες...
ελπίζω να μου απαντήσουν σήμερα από κύπρο και βλέποντας και κάνοντας!!!
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.433
1.022
Παλι καλα που το ειδα το θεματακι. Ειμαι σε διαδικασια να παραγγειλω το Ezy και συγκεκριμενα: EzyDog Seadog Doggie Floatation Device, XLarge, Pink: Amazon.co.uk: Pet Supplies

Mariakala αν εχεις απαντηση απο αυτους γραψε τιμη και διαδικασια παραλαβης. Φαινεται πιο ενδιαφερον το "κυπριακο" προιον.
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Εγω ημουνα να παρω της ruffwear αλλα ηταν πολυ ακριβο.
Το κυπριακο δεν το ειχα βρει, ειναι πιο ομορφο εμφανισιακά.
Δεν νομιζω οτι εχει τρελες διαφορες με της EZY, η δουλεια ολη γινεται απο τα πλαινα και το πανω μερος.
απο κατω δεν νομιζω οτι εχει κατι , γιατι θα εμποδιζε τον σκυλο στο κολυμπι.
Εχε υποψη σου οτι τα σωσιβια απλα βοηθανε τον σκυλο στο να μην κουραζεται τοσο για να μηνει στην επιφανεια.

Για την ιστορια εγω το πηρα 52,5 ευρο με free μεταφορικα.
Εαν παρεις τελικα το κυπριακο βαλε καμια εικονα να του δουμε!
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
λοιπόν το κύπρο-σουηδικό έχει 99 ευρώ + έξοδα αποστολής παραθέτω link αντιπροσωπου
https://www.facebook.com/KaringaTrading και KARINGA TRADING LTD δεν έχει e-shop στην ουσία με διευκολύνει στέλνοντας το. στην αγγλία το βρήκα 79,99 λίρες εδω Lifeguard Life Jacket

ποιο ήθελες αυτό RUFFWEAR Float Coat ~Free Delivery on this product! η αυτό Ruff Wear K9 Life Jacket Floatation Coat - K9active.co.uk??


ευχαριστώ για την πληροφορία ναι το γνωρίζω πως είναι για να επιπλέουν καλύτερα

εννοείται ότι θα βάλλω εικόνες και βιντεάκια από τις εξορμήσεις μας!!! :macarra:
 






vlaxos

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
240
4
Πολύκαστρο
δεν έχω ψωνίσει ποτε από αμερική λόγω θέματος τελωνείου
δεν ερχεται απο Αμερικη..απο το Χονκ Κονγκ ειναι το συγκεκριμενο και δεν εχει τελωνειο..ειναι δωρεαν τα μεταφορικα...εχω παραγγειλει πολλα πραγματα απο Χονκ Κονγκ ειτε για τον σκυλο ειτε για μενα και δεν πληρωσα τιποτα παραπανω..
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
δεν ερχεται απο Αμερικη..απο το Χονκ Κονγκ ειναι το συγκεκριμενο και δεν εχει τελωνειο..ειναι δωρεαν τα μεταφορικα...εχω παραγγειλει πολλα πραγματα απο Χονκ Κονγκ ειτε για τον σκυλο ειτε για μενα και δεν πληρωσα τιποτα παραπανω..
πρώτη φορα το ακούω αυτό!!! πολύ περίεργο που δεν έχει τελωνείο!!! 8-[
 


vlaxos

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
240
4
Πολύκαστρο
πρώτη φορα το ακούω αυτό!!! πολύ περίεργο που δεν έχει τελωνείο!!! 8-[
Τι να σου πω.νομιζω οτι έρχονται με καράβι γιατι κάνει κανένα μήνα να έρθουν τα πράγματα.εγω επιλέγω το free shipping και μου βγαζει τα αντικείμενα που θέλω χωρίς έξοδα αποστολής.και όσες αγορές εχω κάνει ποτέ δεν μου ήρθε απο το ταχυδρομειο να πληρωσω εξτρα για τελωνείο και τέτοια.
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Ruff Wear K9 Life Jacket Floatation Coat - K9active.co.uk
αυτο μου αρεσε.το ματι παει παντα στο ακριβο.....

εγω παλι βρηκα κατι πιο οικονομικο στο ebay..δεν ξερω ομως κατα ποσο ειναι καλο:
Brand NEW Dog Pet Swimming Preserver Boat Life Vest Jacket XXS-XXL FREE SHIPPING | eBay
καλη φαση και αυτο αν και δεν το ειχα δει ,απλα ηθελα κατι πιο μουρατο για τον μουρατο μου.
 


vlaxos

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
240
4
Πολύκαστρο
σιγουρα ειναι πιο μουρατο..δεν το συζηταμε καν αυτο..αλλα στις μερες μας παντα ψαχνουμε κατι πιο οικονομικο..
 




AlexVag

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2009
289
0
Τι να σου πω.νομιζω οτι έρχονται με καράβι γιατι κάνει κανένα μήνα να έρθουν τα πράγματα.εγω επιλέγω το free shipping και μου βγαζει τα αντικείμενα που θέλω χωρίς έξοδα αποστολής.και όσες αγορές εχω κάνει ποτέ δεν μου ήρθε απο το ταχυδρομειο να πληρωσω εξτρα για τελωνείο και τέτοια.
επειδη αγοραζω παρα πολυ συχνα απο εξωτερικο λογω χομπι(μοντελισμος) θα σας πω οτι τα πραγματα με το τελωνειο ειναι περιεργα...για να πληρωσεις τελωνειο πρεπει το ποσο να ειναι πανω απο 40 ευρω νομιζω...αν το ποσο ειναι μεγαλυτερο και το παρετε με κουριερ θα πλερωσετε... εγω βεβαια εχω παρει μικρα δεματα αξιας 100 ευρω και δεν πληρωσα τιποτα γιατι δεν το "επιασε" το ματι τους...επισης οι σχιστοματιδες γραφουν απεξω οτι το στελνουν σαν δωρο η το υποτιμολογουν και παλι μπορει να αποφυγεις το τελωνειο... αλλα ειναι περιεργη φαση...κανουν οτι γουσταρουν
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
το σωσίβιο έχει έρθει αλλα θα ανεβάσω φωτός μετά τις διακοπές να το δείτε στην πράξη :cool:
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3