Τα καμώματα του γκρέμλιν και της σουπιάς!!!


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Ακ
Μη χαιρεστε, απλα να μασησει ηθελε και το χαλακι μεσα. :LOL:
Το βρηκα σημερα πρωι κομματια.
Ακόμα κι έτσι, εμένα αυτό μου δείχνει σημάδι οικειότητας...όχι;;;;
 
  • Like
Reactions: GeorgeGkori


Belvigo

Well-Known Member
25 Ιουνίου 2021
240
201
Μη χαιρεστε, απλα να μασησει ηθελε και το χαλακι μεσα. :LOL:
Το βρηκα σημερα πρωι κομματια.
Σίγουρα ο batman, το έκανε για να ενοχοποιησει τη σουπιά :rolleyes:. Σου λέει τι θα κάνει εάν αρχίσει τις ζημιές θα αναγκαστεί να τη διώξει, τα έχει σκεφτεί όλα σου λέω. :p
 
  • Haha
Reactions: Aliki V. and medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Σίγουρα ο batman, το έκανε για να ενοχοποιησει τη σουπιά :rolleyes:. Σου λέει τι θα κάνει εάν αρχίσει τις ζημιές θα αναγκαστεί να τη διώξει, τα έχει σκεφτεί όλα σου λέω. :p
Αυτο ισως εξηγει γιατι ειναι ξαπλωμενος εδω και ωρα ετσι , της λεει θα παρεις τα @ρχ@δι@ μου. :ROFLMAO:

332767838_1121847341996328_8835780639597355401_n.jpg

ΥΣ. Μη κοιτατε τα πλευρα, τρωει 3 φορες την ημερα, ειναι τεντωμενος γι αυτο φαινονται ολα.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Ευτυχως που ειναι ησυχη και αορατη ελεγα ως χτες :ROFLMAO:

Ησυχα παντως το εκανε κομφετι το στρωμα του καναπε, πρεπει να δουλευε ολη τη νύχτα. Το πρωι την βρηκα να να αραζει αμεριμνη και ανετη πανω στα αποδεικτικα στοιχεια.

Το γκρεμλιν τσαμπα το ταιζω, δεν εκανε ουτε το ελαχιστο να υπερασπιστει τα περουσιακά μας στοιχεια!

333227641_160594933480541_3538592513459173657_n.jpg
 




Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
473
1.070
20
Πάτρα
Ευτυχως που ειναι ησυχη και αορατη ελεγα ως χτες :ROFLMAO:

Ησυχα παντως το εκανε κομφετι το στρωμα του καναπε, πρεπει να δουλευε ολη τη νύχτα. Το πρωι την βρηκα να να αραζει αμεριμνη και ανετη πανω στα αποδεικτικα στοιχεια.

Το γκρεμλιν τσαμπα το ταιζω, δεν εκανε ουτε το ελαχιστο να υπερασπιστει τα περουσιακά μας στοιχεια!

View attachment 76880
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
 


Άννα34

Well-Known Member
11 Δεκεμβρίου 2021
87
179
47
Επίσης.... είμαστε σίγουροι ότι το γκρεμλιν δεν συμμετείχε στη μεταποίηση του στρώματος σε χαρτοπολεμο;;;;;
 
  • Haha
Reactions: Aliki V.




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Η σουπια έχει ξεσαλώσει την τελευταια εβδομαδα, δείχνει να εξοικειώνετε με το περιβάλλον πολυ πιο γρήγορα απο οτι περίμενα.
Δε ψάχνει να κρυφτει στις βόλτες, περπατα αναλαφρα με την ουρίτσα πάνω , σημαδευει, μυρίζει, σκάβει. Με ακολουθει τελεια, δεν εχει βάλει καν τα πόδια κατω να κολωσει καπου. Σταματω σταμτάει, προχωραω διπλα. Σημειωτέον η βολτα γίνεται πρωι βραδυ σε πλατεια μετρο που μονο ήσυχο σημείο δε το λες, λεωφορεία, μετρο, πολυκοσμια, καφε, μηχανακια χαμος. Απλα δε θελει ανθρωπους απο πολυ κοντα.
Ακουσα και 2 φορες τη φωνη της.

Επιπλεον πιστευω οτι δεν ηταν 1-1,5 χρονων περσι και δεν ηταν η σκυλίτσα στην οποια ανηκαν τα 2 μηνων κουταβια. Εξαρχης ειχα δει οτι η αλλη σκυλιτσα ειχε πρησμενους μαστους σαν να θηλαζε προσφατα και αυτη ειχε κοιλιακους, υποφιαζομαι οτι τα " βαφτισαν" οτι ειναι της δικιας μου για να δωθουν πιο ευκολα επειδη ηταν μιρκοτερη και πιο χαριτωμενη.

Συγκρινοντας τις περσινες φωτο και βλεποντας την στο χωρο μου φαινοταν διαφορετικη, συν θυμομουν οτι περσι δεν ειχε τριχες στα πατουσια και γενικα αυτη την μαλλιαστουπα. Ανετρεξα στο αρχειο και συνειδητοποιησα οτι ειναι σχεδον αλλο σκυλι, ειχε πιο στρογγυλο κουταβισιο προσωπο, η μουσουσα της ειναι πιο μυτερη πλεον, ηταν ελαφρα πιο κοντοχοντρη και ειχε κουταβισιο κοντο τριχωμα.

βρ03.jpg274331571_4802043753250008_8531728365599215422_n.jpg

330950410_1063147617761964_2633037510902635619_n.jpgSR707047.jpg

Αισθητη η διαφορα νομιζω.

Να αρχισω να αμφιβαλω και για το αν ειναι στειρωμενη? Καθως δεν εβλεπα τομη σε αυτην περσι ενω στις αλλες εβλεπα τα ράματα κανονικα. Αλλα δε θα ειχε εστω εναν οιστρο 6 μηνες που την είχα περσι? Μετα στην πανσιον μες τον χαμο μπορει και να μη το καταλαβαν.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Sorry. Μ' έχει πιάσει νευρικό γέλιο :LOL:
Αν θέλεις, να σου δείξω φωτό του Μπέμπη...μπέμπης, να δεις πόσο χαριτωμένος ήταν και πως άλλαξε μεγαλώνοντας, μπας και παρηγορηθείς :p
Η Φρίντα πάντως, είναι εξαιρετικά όμορφη τώρα!
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
@mareco sorry αλλα πρεπει να κοιταξεις τα ματια σου, ο μπεμπης οκ ξεφυγε λιγο απο το τοταλ μπλακ προτυπο του εκτροφειου σου, αλλα παραμενει κουκλος. Μ' αρεσουν και οι ανταυγεις του ,εχει και αυτα τα ματακια ζητουλας τα παραπονιαρικα .

ΥΣ. αντικειμενικα ομορφη είναι, το τριχωμα λιγο δεν είναι του γουστου μου χρωματικα :ROFLMAO: Και η περιποίηση που απαιτει καθολου, με βαζει σε νεους μπελαδες.
Ο μπατμαν στα δικα μου ματια θα ειναι παντα πιο κουκλος. Και δεν απαιτει καμια περιποιηση ουτε καν μπανιο.
 
Last edited:


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Απαξ και σε λοκάρουν, οι οχιές οι διμούτσουνες, έχουν ήδη φτιάξει πρόγραμμα, να ξέρεις.
Μέχρι να το αντιληφθείς, την έχεις ήδη πατήσει.
 
  • Haha
Reactions: medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Γειά σας είμαι η Φρίντα, δεν μιλάω τη γλωσσα σας αλλα το γκρεμλιν μεταφραζει.

Αυτη η κυρία εδω που με εδωσαν είναι για δέσιμο.

Χτες με εβγαλε στο μπαλκονι για να φαω , γιατι δε τρωω μέσα καθως δεν αφηνει τιποτα το γκρεμλιν, και μετα με ξεχασε 2-3 ωρες. Καθόμουν ορθια, ακίνητη και αμίλητη πίσω απο το τζάμι μπας και μου ανοίξει και τίποτα αυτη, ουτε που καταλαβε οτι ελειπα. Κάποια στιγμη είδε τα ματάκια μου τα λυπημένα και επιτέλους με θυμηθηκε.
Κατι ξερει το γκρεμλιν που συνέχεια φωνάζει, χτυπάει πορτες και απαιτει, αυτον δε τον ξεχνάει ποτε!

Σήμερα παλι με πήγε σε ενα μέρος με αμέτρητα εξωγηινα δίποδα που με περικύκλωσαν, λαική το λένε. Δεν ηξερα ποιον να αποφυγω και το φαι χαλια, ουτε λίγο κρεατάκι.

336214695_1385921202220944_4983060038564602866_n.jpg

Καλα είχα την ησυχία μου στις ερημιες, εδω περα εχω μπλεξει, και αυτοι οι εξωγηινοι ειναι μιλούνια, βρίσκονται παντου.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.118
4.785
Τι λες τωρα!!! Πήγε και στη λαϊκη!! Θαύμα - Θαύμα :ROFLMAO::love:

Πάρε χτενες, βούρτσες, γάντια, ψαλιδια και ξεκινα το γκρουμινγκ... που παραπονιέσαι κιολας!
 
  • Haha
Reactions: mareco and medusa




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Τι λες τωρα!!! Πήγε και στη λαϊκη!! Θαύμα - Θαύμα :ROFLMAO::love:

Πάρε χτενες, βούρτσες, γάντια, ψαλιδια και ξεκινα το γκρουμινγκ... που παραπονιέσαι κιολας!
Και...welcome :LOL:
Σας παρακαλω, ηρθε μια κυρια , την πηρα αγκαλια που κοκαλωνει και κουρεψαμε και πατουσακια και πωπουδακι και κοψαμε και νυχακια. 6 χρονια γκρεμλιν νυχια δεν ειχαμε κοψει, δεν μενει τιποτα απο το φρεναρισμα.

Η αληθεια μου χει βγει μια εντονη διαθεση να την χτενισω. Προσπαθω αλλα σπαρταραει σαν το ψαρι και φευγει τρεχοντας.

Μιας και το χετε με τα μακρυμαλλικα.....

αναμεσα στα κουλα πραγματα που ο κοσμος χαρίζει για τα αδεσποτα, μου ξεμειναν και 2 βουρτσες. (γιατι ως γνωστο τι του λειπει του αδεσποτου, το χτενισμα)
336207060_1574615626390583_6835748796368563015_n.jpg

Στον καραφλο που τις ειχα δοκιμασει δεν βγαινει καμια τριχα με καμια απο τις 2 , μαλλον το δερμα του γδερνω απλα.
Να πειραματιστω με την αριστερα προσπαθησα, νομιζω ειχα χτενισει και την τεκιλα με αυτη και δεν επαθε τιποτα , η δεξια μοιαζει απειλητικη. Μηπως θελω αλλου ειδους?

Θα την παω εξω σε κανα μηνα να ηρεμησει λιγακι να την πλυνουν σενιαρουν , αλλα καλο ειναι να πεσει λιγο χτενισμα ως τοτε. Μια βρωμα και λιγο κομπο τον εχει.
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
818
668
Σας παρακαλω, ηρθε μια κυρια , την πηρα αγκαλια που κοκαλωνει και κουρεψαμε και πατουσακια και πωπουδακι και κοψαμε και νυχακια.

Η αληθεια μιας μου χει βγει μια εντονη διαθεση να την χτενισω. Προσπαθω αλλα σπαρταραει σαν το ψαρι και φευγει τρεχοντας.

Μιας και το χετε με τα μακρυμαλλικα.....

αναμεσα στα κουλα πραγματα που ο κοσμος χαρίζει για τα αδεσποτα, μου ξεμειναν και 2 βουρτσες. (γιατι ως γνωστο τι του λειπει του αδεσποτου, το χτενισμα)
View attachment 76899

Στον καραφλο που τις ειχα δοκιμασει δεν βγαινει καμια τριχα με καμια απο τις 2 , μαλλον το δερμα του γδερνω απλα.
Να πειραματιστω με την αριστερα προσπαθησα, νομιζω ειχα χτενισει και την τεκιλα με αυτη και δεν επαθε τιποτα , η δεξια μοιαζει απειλητικη. Μηπως θελω αλλου ειδους?

Θα την παω εξω σε κανα μηνα να την πλυνουν σενιαρουν , αλλα καλο ειναι να πεσει λιγο χτενισμα ως τοτε.
Εγω εχω μανια με το equigroomer αμα θες να πληρωσεις ενα νεφρο ( κυριως τα μεταφορικα ειναι το θεμα ) και για τον μπατμαν θα ειναι τελειο και για την κουκλα θα σε βολεψει γιατι δεν το νιωθουν σχεδον καθολου δηλαδη ειναι ιδανικο και για γατες που δεν καθονται αλλιως να τις χτενισεις. Αμα θες κατι πιο αμεσο γιατι αυτο θα κανει και καιρο να ερθει και ενα undercoat rake ειναι απαραιτητο ουτως η αλλως
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Εγω εχω μανια με το equigroomer αμα θες να πληρωσεις ενα νεφρο ( κυριως τα μεταφορικα ειναι το θεμα ) και για τον μπατμαν θα ειναι τελειο και για την κουκλα θα σε βολεψει γιατι δεν το νιωθουν σχεδον καθολου δηλαδη ειναι ιδανικο και για γατες που δεν καθονται αλλιως να τις χτενισεις.
Καλα μη φανταστεις οτι ειμαι ανθρωπος της υπομονης που θα κατσει να χτενισει το σκυλο και να ασχοληθει σοβαρα.

ΥΣ. Ειστε τρελοι, χτενίζετε γατες? :ROFLMAO:
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
818
668
Καλα μη φανταστεις οτι ειμαι ανθρωπος της υπομονης που θα κατσει να χτενισει το σκυλο και να ασχοληθει σοβαρα.

ΥΣ. Ειστε τρελοι, χτενίζετε γατες? :ROFLMAO:
Εσεις που δεν τις χτενιζετε ειστε τρελοι χαχαχα τοση τριχα δεν υπαρχει
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
  • Like
  • Haha
Reactions: Aliki V. and medusa


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3