Τα καμώματα του γκρέμλιν και της σουπιάς!!!


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Εαν δεν ακουσεις το κλασικό Put the kot down τρως οτι κοτόπουλο βρεθεί μπροστά σου Γκρέμλιν και αστη Μεδουσα να χτενίζει (y)
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.232
7.773
Εαν δεν ακουσεις το κλασικό Put the kot down τρως οτι κοτόπουλο βρεθεί μπροστά σου Γκρέμλιν και αστη Μεδουσα να χτενίζει (y)
Αγαπητή φίλη τι με περασες για κανα κουτο σκυλάκι να με πιάσει στα πράσα? Οσο βρίσκεται μπροστα δε κανω καμια απόπειρα να φτασω οτι δεν πρεπει, ετσι την ξεγελαω και ξεχνιεται. Μπορω να περιμένω καρτερικα ωρες και μέρες κάνοντας τον αδιαφορο , γιατι αν το καταλαβει αυτη η Μεδουσα μετακινει τα φαγητα.

ΥΣ. Μη της το πείτε αλλα τα καγκελα και το πασο οποτε θελω τα περναω.
Δεν υπαρχει κατι που θα σταθει εμποδιο στη λιγουρικη κοιλια του γκρεμλιν.
 


Άννα34

Well-Known Member
11 Δεκεμβρίου 2021
90
191
47
Αγαπητό γκρεμλιν, δεν ξέρω αν γέλασα πιο πολύ με την εικόνα τη δική σου να ξεκοκκαλιζεις το κοτοπουλάκι αραχτός στον καναπέ ή με της εικόνα της @medusa να σταυροκοπιεται μπροστά στο θαύμα!

Κι επειδή το Πάσχα πλησιάζει, αγαπητό γκρεμλιν ποντάρουμε σε εσενα για νέα θαύματα!
 
  • Haha
Reactions: Aliki V. and medusa


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Δεν υπαρχει κατι που θα σταθει εμποδιο στη λιγουρικη κοιλια του γκρεμλιν.
Δεν φαντάζεσαι, πόσο πολύ τυχερή είσαι!
Να ευχαριστείς τον Θεό, που είναι τέτοιος!
 
  • Haha
Reactions: medusa




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.232
7.773
@mareco εννοειται καλυτερα τέτοιος παρα να μου τύχαινε κανα περίεργο που θα του ξινιζαν ολα.
 


Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
256
41
@mareco εννοειται καλυτερα τέτοιος παρα να μου τύχαινε κανα περίεργο που θα του ξινιζαν ολα.
ναι οκ,αλλά εγώ θα είχα πάθει υστερία με τις σαλμονέλες κ τις λιστεριες πάνω στον καναπέ χαχα
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.232
7.773
Χαρη στο ωμο κοτόπουλο που καταβροχθισε το γκρεμλιν (σε συνδιασμο με την δυσανεξεια του προς τα πετουμενα) είχαμε ενα εκρηχτικο αξέχαστο σαββατοκύριακο :LOL: Τι γαστρο, τι αφαγιες, πεπτονορμ διαφορα, τιποτα δεν επιανε..... Δευτερα καταληξαμε κτηνιατρο για ενεση και καπως σημερα συνηλθε.

Η σουπια απο την αλλη εκανε μια ακομα επίθεση στον καναπε που τον στειλαμε σκουπίδια. Βασικα ηταν ωρα του εδω και χρονια δε φταιει αυτη μονο. Μολις ερθει ο νεος θα πεσει κρεητ, καγκελα, συρματοπλεγμα οδοντωτο , δε ξερω ακομα τι.

Στα θετικά θα έλεγα οτι πλεον δειχνει να χαιρεται και πετιεται οταν βλεπει λουρι (καποιες φορες) και επισης εκει που δεν ανεβαινε τις σκαλες τωρα τρεχει κατευθειαν προς τις σκαλες. Κατακτησαμε και το ανεβασμα και το κατεβασμα.
Εχει αρχισει να γρυλιζει και σε καποια σκυλια , αν ερθουν πολυ κοντα . Οσο μενουν στη πρεπον αποσταση ειναι μια χαρα, αδιαφορη.
Γενικα νομιζω οτι εχει παρει τα πανω της.

ΥΣ. Ανακαλυψαμε και αλλο σκυλο που ξεκινάει με τη φωνη του συναγερμους απο μηχανες . Καθε φορα που περναμε απο το στενο που μενει, κανουμε συναυλια.:LOL:
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Σας παρακαλω, ηρθε μια κυρια , την πηρα αγκαλια που κοκαλωνει και κουρεψαμε και πατουσακια και πωπουδακι και κοψαμε και νυχακια. 6 χρονια γκρεμλιν νυχια δεν ειχαμε κοψει, δεν μενει τιποτα απο το φρεναρισμα.

Η αληθεια μου χει βγει μια εντονη διαθεση να την χτενισω. Προσπαθω αλλα σπαρταραει σαν το ψαρι και φευγει τρεχοντας.

Μιας και το χετε με τα μακρυμαλλικα.....

αναμεσα στα κουλα πραγματα που ο κοσμος χαρίζει για τα αδεσποτα, μου ξεμειναν και 2 βουρτσες. (γιατι ως γνωστο τι του λειπει του αδεσποτου, το χτενισμα)
View attachment 76899

Στον καραφλο που τις ειχα δοκιμασει δεν βγαινει καμια τριχα με καμια απο τις 2 , μαλλον το δερμα του γδερνω απλα.
Να πειραματιστω με την αριστερα προσπαθησα, νομιζω ειχα χτενισει και την τεκιλα με αυτη και δεν επαθε τιποτα , η δεξια μοιαζει απειλητικη. Μηπως θελω αλλου ειδους?

Θα την παω εξω σε κανα μηνα να ηρεμησει λιγακι να την πλυνουν σενιαρουν , αλλα καλο ειναι να πεσει λιγο χτενισμα ως τοτε. Μια βρωμα και λιγο κομπο τον εχει.
Τον τζασπεράκο μου που ήταν πιο μαλλιαρός απ την κοντέσσα τον χτένιζα ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ με την αριστερή τη μεγάλη...κι έβγαζε καλή μπάζα...όταν ήρθε απ το καταφύγιο μάδαγε τρελλά αλλά με το καθημερινό χτένισμα μειώθηκε στο...μηδέν μη σου πω...και καθόταν ο γλυκός μου :love: :love:
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Το λουκ αναμαλλιασμενη το πλασαρουμε ηδη. :LOL:



Και εγω με μια τέτοια την εχω βγαλει ως τωρα, ειναι οτι πιο τελειο! Και τα ρουχα και καναπεδες και το γκρεμλιν με αυτη τα περναω. :LOL: Τρελαινεται μολις την βλεπει , στήνεται για χτένισμα, μαλλον του αρεσει πολυ το μασαζ με αυτη, με σκουνταει κιολας οτι θελει και αλλο... Ειναι κι η μονη βουρτσα που θα βγαλει μιση χουφτιτσα τριχα απο το καραφλο γκρεμλιν.
βάλε μια πικτσιουρ με τη χτένα από σιλικονη να δούμε πως είναι
 




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.547
6.974
Αγαπητό γκρεμλιν, σε σκεφτόμασταν σήμερα. Όχι εγώ δλδ, η μαμά μου, εγώ το μυαλό μου το χω στο φαΐ.

Αυτή η ερασιτέχνισσα ήρθε το απόγευμα κατάκοπη κ άνοιξε να φάει μια μερίδα κοκκινιστό μπροστά μου. Έλεγε κάτι ότι έχει να κοιμηθεί μια βδομάδα κ ότι ήταν στο πόδι σήμερα από τις 6 το πρωί κ κάτι τέτοια φαιδρά, δεν έδωσα σημασία. Κάποια στιγμή σηκώθηκε να βάλει κοκα κόλα κ άφησε το ταπεράκι στο τραπέζι. Κάπου εκεί θυμήθηκε να πάει να κατουρήσει κιόλας, μέγα λάθος.

Τέλος πάντων γύρισε κ δε βρήκε κοκκινιστό, ούτε σάλτσα, κ το γατί να πάει να ρίξει το τάπερ για να δει αν έμεινε κανά κρεατάκι μες στο ρύζι. Ερασιτέχνης κι αυτός, σιγά μην άφηνα.

Εγώ είχα κάτι διαρροιούλες κάνα δυο μέρες τώρα αλλά δε με πτόησε αυτό. Η χαζή αποφάσισε να γείρει επιτέλους το νηστικό κορμί της να κοιμηθεί έστω για να ξεχάσει την πείνα της. Χα! Νόμιζε. Να μη στα πολυλογώ, άρον άρον τη σήκωσα κ την έσυρα έξω, 3 διάρροιες έκανα σε μισή ώρα, δε νομίζω ότι θα κοιμηθεί σήμερα. Ή αύριο.

Πολύ φίλος μου είσαι, μαθαίνω από σένα κ κάνω τα καλύτερα. Αστες αυτές να γκρινιάζουνε.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.232
7.773
Αγαπητό γκρεμλιν, σε σκεφτόμασταν σήμερα. Όχι εγώ δλδ, η μαμά μου, εγώ το μυαλό μου το χω στο φαΐ.

Αυτή η ερασιτέχνισσα ήρθε το απόγευμα κατάκοπη κ άνοιξε να φάει μια μερίδα κοκκινιστό μπροστά μου. Έλεγε κάτι ότι έχει να κοιμηθεί μια βδομάδα κ ότι ήταν στο πόδι σήμερα από τις 6 το πρωί κ κάτι τέτοια φαιδρά, δεν έδωσα σημασία. Κάποια στιγμή σηκώθηκε να βάλει κοκα κόλα κ άφησε το ταπεράκι στο τραπέζι. Κάπου εκεί θυμήθηκε να πάει να κατουρήσει κιόλας, μέγα λάθος.

Τέλος πάντων γύρισε κ δε βρήκε κοκκινιστό, ούτε σάλτσα, κ το γατί να πάει να ρίξει το τάπερ για να δει αν έμεινε κανά κρεατάκι μες στο ρύζι. Ερασιτέχνης κι αυτός, σιγά μην άφηνα.

Εγώ είχα κάτι διαρροιούλες κάνα δυο μέρες τώρα αλλά δε με πτόησε αυτό. Η χαζή αποφάσισε να γείρει επιτέλους το νηστικό κορμί της να κοιμηθεί έστω για να ξεχάσει την πείνα της. Χα! Νόμιζε. Να μη στα πολυλογώ, άρον άρον τη σήκωσα κ την έσυρα έξω, 3 διάρροιες έκανα σε μισή ώρα, δε νομίζω ότι θα κοιμηθεί σήμερα. Ή αύριο.

Πολύ φίλος μου είσαι, μαθαίνω από σένα κ κάνω τα καλύτερα. Αστες αυτές να γκρινιάζουνε.
Φιλε μου είσαι αυθεντικο λιχουδόσκυλο! Ελπίζω να πας καλύτερα απο μένα και να μη σου χώσουν ένεση στο πωπουδάκι, δε μου άρεσε καθόλου.

Παρα ταυτα δε πτοούμαι, σήμερα είχα κλεψει μια κονσερβα γιγαντες (η Μέδουσα ακόμα απορει πως μου μυρισαν και πως την αρπαξα) αλλα δυστυχως δε κατάφερα να την ανοίξω, το ταπεράκι ήταν πιο ευκολο.

Περαστικά και καλές σκανταλιές!
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.232
7.773
Μα γίγαντες;;; :oops::ROFLMAO:
Δε ξέρω αν θυμάσαι αλλα το καλοκαιρι του μύρισε ενα βαζο ΓΥΑΛΙΝΟ με ΕΛΙΕΣ (ερμητικα κλεισμένο και μάλιστα τοποθετημένο μέσα σε σακούλα), το οποίο έριξε στο πάτωμα, το εσπασε και προσεχτικα καταβρόχθισε τις ελιες αναμεσα απο τα σπασμενα γυαλια.
Δεν κανει διακρίσεις το αγορι μου :LOL:
 




Άννα34

Well-Known Member
11 Δεκεμβρίου 2021
90
191
47
Αγαπητό γκρεμλιν, διδάσκεις!!!! Αγαπητέ φίλε του γκρεμλιν (συγγνώμη που δεν ξέρω το όνομα σου) προσπαθησε όσο μπορείς, θα ξεπεράσεις τον δάσκαλο. Εμείς είμαστε εδώ να διαβάζουμε τις ιστορίες σας!!! Συνεχίστε να μας χαρίζετε άφθονο γέλιο.
 
  • Haha
  • Like
Reactions: aleka1 and medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.232
7.773
Γεια σας δίποδοι φίλοι και θαυμαστες! Το καλο σας γκρεμλιν εδω!

Σήμερα αποφασίσαμε να κάνουμε την πρώτη οικογενειακή μας βόλτα, ναι πήραμε και την σουπιά μαζί μας! Παρα το γεγονός οτι είναι κοντή και φοβιτσιάρα και δεν είναι γαμάτη οπως εμένα το γκρεμλιν τα κατάφερε και ανέβηκε όλο τον λόφο μαζί μας. Ησυχη ήταν, ακολουθούσε απο πίσω μου οπως πρέπει και πήγαινε γρηγορα δε με εκνευρισε! Μόνο που είναι λίγο χαζούλα και δεν ξέρει στους δρόμους να πάει απο τη σωστη μεριά στις κολώνες και στα δέντρα σαν και μένα το πανέξυπνο γκρεμλιν.

Νομίζω της άρεσε και αυτη την φορα της βγήκε η γλωσσα εξω απο την ασκηση και οχι απο τον φόβο!


336521854_3532509050405031_8531907071501666524_n.jpg336598834_1639706699828040_1124249251744412541_n.jpg336598644_731964265298498_3118620352246283238_n.jpg336631084_888882092388459_389321248714226352_n.jpg

Και μία φωτο της ουράκλας , ετσι για το καλο! Μονο μη με ματιάστε!

336648817_162019260087461_4356148590117301984_n.jpg
 


aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
Απαξ και σε λοκάρουν, οι οχιές οι διμούτσουνες, έχουν ήδη φτιάξει πρόγραμμα, να ξέρεις.
Μέχρι να το αντιληφθείς, την έχεις ήδη πατήσει.
Πραγματικά @medusa νομίζω πως αυτή είναι πολύ σωστή τοποθέτηση επί του θέματος της Φρίντα :LOL: δεν εξηγείται αλλιώς το πως και πόσο άλλαξε η συμπεριφορά της με το που αποφάσισες να την υιοθετησεις επίσημα, τα διαβάζω εδώ τα κατορθώματα και δεν μπορώ να το πιστέψω, δηλαδή πραγματικά δεν γίνεται, η γνώμη μου είναι ότι πρόκειται για εξαιρετικά ευφυές πλάσμα. Επίσης να είστε όλοι καλά, μας χαρίζετε άφθονο γέλιο :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
  • Love
Reactions: Aliki V. and medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.232
7.773
Μιας και σβηστηκαν τα απροoπτα....

Συχνα τα βραδια συνανταω τον γειτονα μου και αυτος με 2 σκυλια ενα καφε και ενα μαυρο. Μονο που αυτος ειναι με 2 bullies XXL ξερω γω κανα 90αρι κιλα δε θα είναι το καθένα? Ειναι 2 τερατα, ντουκια, μονο μυεις. Και φυσικα το γκρεμλιν αρχιζει τις μαγκιες και βλεπω το μαυρο αρσενικο bully να ψιλοτσιναει και αυτο και να φουσκωνουν οι φλεβες και λεω τωρα θα σπασει το sprenger που ειναι σαν κολιεδακι παιδικο στο λαιμο περιμετρου πηγαδιου και ψαχνω στενακι να κρυφτω. :LOL:

Εφιαλτης μου εχει γινει η βραδινη βολτα απο τοτε που μετακομισαν στο τετραγωνο. Ειναι εκπαιδευμενα φαινεται και ο ανθρωπος ξερει να τα χειριστει, αλλα εκεινα τα αλυσιδακια τι οριο αντοχης εχουν αραγε?
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: Aliki V. and mareco