Τελικα, γινεται να εχεις σκυλο και παιδια;








reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
Σαν θεωρία είναι σωστό. Και σε έναν τρίτο, αυτό ασφαλώς θα συμβουλεύσεις.
Στην πράξη, είναι μια κατάσταση, που δεν θα μπορούσα να την διανοηθώ, για τον σκύλο του σπιτιού. Που μεγαλώνει μαζί με τα παιδιά του σπιτιού. Δεν το θεωρώ φυσιολογικό.
μαρεκο ειναι απολυτως φυσιολογικο,ειδικα οταν δεν μιλαμε για το αφεντικο του σκυλου...πολλα τα παραδειγματα ,εχουν γραφτει και στο φορουμ πολλες φορες που σκυλια μεγαλωμενα μαζι με τα παιδια και μαλιστα ζωα μαθημενα σε κακομεταχειριση απο τα παιδια,εντελως ξαφνικα εχουν αντιδρασει μη αναμενομενα...

ειναι συχνο? οχι...σπανιο ειναι,αλλα δεν παυει να ειναι φυσιολογικο...
 
  • Like
Reactions: arrigo_corso






genie

Well-Known Member
20 Μαϊου 2016
902
694
52
Δεν ξέρω παιδιά αν το καταλαβαίνετε, αλλά κάποιοι απο εσάς λέτε: Ναι, τι κρίμα να συμβαίνουν τέτοια πράγματα, πώς το άφησαν οι γονείς, τι ανευθυνοι άνθρωποι, αλλά εγώ και το σκυλί μου, είμαστε εξάιρεση, οπότε μπορούμε με ασφάλεια να κάνουμε το ίδιο ;)
Όταν συμβαινουν τέτοια περιστατικά λοιπόν, μην πάμε μακριά, δεν είναι άγνοια ή χαζομάρα, είναι πεποίθηση ότι ο σκύλος ΜΟΥ και το παιδί ΜΟΥ είναι αλλιώς.
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
@reinmeister2 τα 'χουμε ξαναπεί. Πάρε μαύρο μαλλιαρό, να αλλάξεις θεωρίες :D
πλακα πλακα...:LOL:

ρε με κυνηγαει σου λεω...ιρλανδικο σεττερ ειχα που ειναι απο τα μεγαλυτερα κοτοπουλα και ο παπαρας (καλα να ναι οπου πηγε) γουσταρε κυνομαχιες και ειχε κοψει και κομματι σε καποιον που πηδηξε στην αυλη...
 
  • Like
Reactions: mareco


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ιδεα δεν εχω. Πρωτη φορά τον βλέπω. Λίγο η προφορά μου κανει Κρήτη.
μιλάμε για πολλά σκυλιά! λινκ
Αλέξανδρος Ηλιάδης, Ηρακλειώτης, έφτιαξε καταφύγιο στα Καλέσα Μαλεβιζίου (από βιντεάκι του από το λινκ που έβαλες)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
@genie παιδιά δεν έχω [εσύ δεν με είχες ρωτήσει προ καιρού;], αλλά για τις ανά πάσα στιγμή, αντιδράσεις των σκυλιών μου, είμαι 1000% σίγουρη, χρόνια τώρα. Είχα τις επιφυλάξεις μου, όπως είναι λογικό να έχεις, μέχρι που ήρθε το πλήρωμα του χρόνου, να μην τις έχω.
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Δεν ξέρω παιδιά αν το καταλαβαίνετε, αλλά κάποιοι απο εσάς λέτε: Ναι, τι κρίμα να συμβαίνουν τέτοια πράγματα, πώς το άφησαν οι γονείς, τι ανευθυνοι άνθρωποι, αλλά εγώ και το σκυλί μου, είμαστε εξάιρεση, οπότε μπορούμε με ασφάλεια να κάνουμε το ίδιο ;)
Όταν συμβαινουν τέτοια περιστατικά λοιπόν, μην πάμε μακριά, δεν είναι άγνοια ή χαζομάρα, είναι πεποίθηση ότι ο σκύλος ΜΟΥ και το παιδί ΜΟΥ είναι αλλιώς.
όχι δεν λένε-λέω αυτό ! υπάρχουν σκυλιά που μπορείς να τα εμπιστευτείς όχι όλα και πρέπει να μπορείς να κρίνεις και να είσαι σίγουρος , εγώ την θηλυκιά την άφηνα άνετα με την μικρή ! ηταν σε όλη της την ζωή μανούλα και προσεχτική και ανεκτική σε μικρά παιδιά η μικρά ζώα , ηταν έτσι πριν γεννηθεί η μικρή μου και από την πρώτη μέρα που ήρθε η μικρή στο σπίτι η σκύλα ηταν πάντα στο 1 μέτρο το πολύ από το παιδί , εκείνη την εποχή είχα και ένα αρσενικό αν τον άφηνα και έλειπα ει μουν σίγουρη ότι θα την έριχνε κάτω θα την έγλειφε μέχρι αηδίας θα της έκλεβε το φαγητό το της , εκεί για να μην έχω ατύχημα (όχι από επιθετικοτητα ) πάντα ήμουν μπροστά.
 










mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
@mareco το θέμα δεν είναι πάντα η εμπιστοσύνη στο σκυλί σου αλλά και στο παιδί. Ποτέ δεν είσαι σίγουρος τι θα κάνει ;) . Τουλάχιστον μέχρι κάποια ηλικία.
Οχι, δεν είσαι, αλλά [εγώ, προσωπικά] είμαι απόλυτα σίγουρη, για το τι θα κάνει ο κάθε σκύλος μου, στα όποια απρόβλεπτα. Σχεδόν, οποιουδήποτε τύπου. Ξέρω αν και ποιός, θα "απαντήσει", ποιός θα δεχτεί αδιαμαρτύρητα ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ποιός θα σηκωθεί να φύγει, βρίζοντας. Αυτό λέω :)
 
  • Like
Reactions: TheCat and johnk


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Οχι, δεν είσαι, αλλά [εγώ, προσωπικά] είμαι απόλυτα σίγουρη, για το τι θα κάνει ο κάθε σκύλος μου, στα όποια απρόβλεπτα. Σχεδόν, οποιουδήποτε τύπου. Ξέρω αν και ποιός, θα "απαντήσει", ποιός θα δεχτεί αδιαμαρτύρητα ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ποιός θα σηκωθεί να φύγει, βρίζοντας. Αυτό λέω :)
το ότι δεν είσαι σίγουρος, εννοούσα για το παιδί σου.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Το κατάλαβα. Και επι αυτού σου απάντησα, όπως σου απάντησα, και θα σου εξηγήσω [και δείξω] ελπίζω οσονούπω και από κοντά :)
 
  • Like
Reactions: vasilis_mike


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Οχι, δεν είσαι, αλλά [εγώ, προσωπικά] είμαι απόλυτα σίγουρη, για το τι θα κάνει ο κάθε σκύλος μου, στα όποια απρόβλεπτα. Σχεδόν, οποιουδήποτε τύπου. Ξέρω αν και ποιός, θα "απαντήσει", ποιός θα δεχτεί αδιαμαρτύρητα ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ποιός θα σηκωθεί να φύγει, βρίζοντας. Αυτό λέω :)
Γειά σου @mareco , με τα ωραία σου... συμφωνώ απόλυτα: In (our - a little grown up) DOG we trust!!! Ότι (γ@μwσκυλο) και νάναι...
Όλα τ' άλλα, είναι για ν' αγαπιόμαστε...

Υ.Γ. Ελπίζω, σύντομα, να βρεθώ σε θέση που να μπορέσω να επεξηγήσω με σαφήνεια και πληρότητα...:)
 
  • Like
Reactions: TheCat and mareco


theo9

Well-Known Member
18 Μαϊου 2016
515
377
νοτια προαστια
Βρέθηκε σπίτι για το σκυλί

Ειναι εντυπωσιακό πως μερικοί άνθρωποι αποκτούν σκύλο αψηφιστά.
αληθεια που είναι αυτος ο ωραιος τυπος που τα μαζευει ξερει κανεις??
Ιδεα δεν εχω. Πρωτη φορά τον βλέπω. Λίγο η προφορά μου κανει Κρήτη.
μιλάμε για πολλά σκυλιά! λινκ

ναι στο ηρακλειο είναι.
αγιοι ανθρωποι κατι τέτοιοι.αλλα του λεεν να βαλει ένα λογαριασμο να βοηθαει και κανενας άλλος και τιποτα..ειδα αυτά που ανεβαζει και στενοχωρηθηκα τωρα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU