Τηλεκατευθυνόμενα !!!!


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
Οκ ξέρω σας έχω τρελάνει ...μια spring pole , μια σέρνει Ρόδες τώρα σκέφτηκα το τηλεκατευθυνόμενο !!!

Σαν ιδέα μου φαίνεται πολύ γαμάτο να το κυνηγάει μιας που δεν μπορεί να κυνήγιεται με άλλα σκυλιά ..

Έχει κάνει ποτέ κανείς το εγχείρημα? Και αν ναι έχει να μου πρότεινει κάποιο γρήγορο τηλεκατευθυνόμενο ??
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
το εχω σκεφτει κι εγω...αλλα...

Πρωτον φοβαμαι μηπως τα τρελανουμε τα σκυλια! Γινουν ψυχακια , αποκτησουν εμονη, δε ξερω τι...

Δευτερον δε θα τρελαθουμε εμεις που θα κυνηγανε σα παλαβα περα δωθε? Το γκρεμλιν θα γαυγιζει κιολας. Θα καταπινω τα παναντολ σαν κουμπια.

Τριτον και βασικοτερο ...ποσα λεπτα του δινεις να επιβιωσει το τηλεκατευθυνομενο αν πεσει στα δοντια τους? Το φανταζομαι ηδη το γκρεμλιν να το τιναζει περα δωθε.
 


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
Ο δικο μου έχει εμμονή μόνο με τον ύπνο χαχαχα
Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα το πιάσει , μιλαμε πάντα σε ανοιχτό χώρο και για ένα γρήγορο τηλεκατευθυνόμενο

Τώρα skroutzarw να δω τιμές θα πάρω τηλέφωνο αύριο το μαγαζί να του πω για ακριβως θέλω.. θα με περάσει για τρελο ο άνθρωπος χαχα

Ξέρεις για σκέφτομαι τηλεκατευθυνόμενο, γιατι ο δικός μου δεν κάνει πολλές επαναφορες στα αντικείμενα που του πεταω, τα βαριέται
Ενώ με το αμαξάκι αράζω εγώ στο παγκάκι μου και του βγάζω τη γλώσσα έξω :)
 
  • Like
Reactions: vasilis_mike


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
δεν εχω δει τοσο γρηγορα τηλεκατευθυνομενα παντως, τα εχω στο μυαλο μου πιο αργα

σκεφτηκα και το drone...να μη πιανετε
εμενα τα πετουμενα επισης τα εχει μεγαλυτερη μανια
Εγω προς το παρον εχω βρει την τσαμπε λυση, μια μυγα να μπει μεγαλουτσικη ειναι απασχολημενος για κανα μισαωρο.
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Ο δικο μου έχει εμμονή μόνο με τον ύπνο χαχαχα
Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα το πιάσει , μιλαμε πάντα σε ανοιχτό χώρο και για ένα γρήγορο τηλεκατευθυνόμενο

Τώρα skroutzarw να δω τιμές θα πάρω τηλέφωνο αύριο το μαγαζί να του πω για ακριβως θέλω.. θα με περάσει για τρελο ο άνθρωπος χαχα

Ξέρεις για σκέφτομαι τηλεκατευθυνόμενο, γιατι ο δικός μου δεν κάνει πολλές επαναφορες στα αντικείμενα που του πεταω, τα βαριέται
Ενώ με το αμαξάκι αράζω εγώ στο παγκάκι μου και του βγάζω τη γλώσσα έξω :)
Πάρε 2 μπαλάκια, πετάς το ένα και όταν το πιάσει τον φωνάζεις και του δείχνεις το άλλο.
Αντέχει στο πηγαίνε - ελα περίπου μισή ώρα. Κάποια στιγμή κουράζεται και θα πάει να αράξει. Εκεί τον πας μια χαλαρή βόλτα για άλλη μισή ώρα (κατούρημα κλπ) και ξαναρχίζεις το παιχνίδι.
Θα γυρνάει σπίτι "κομμάτια".
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
το γκρεμλιν κανει επαναφορα απο την ωρα που γεννηθηκε μαλλον, γιατι δε χρειάστηκε να του το δειξω καν. Αλλα και παλι με τα μπαλακια δε συγκινειται τοσο πολυ ....

αν παλι πιασεις 2 κομπους/σκοινια ή 2 ψαθινα tug ή κατι γενικα με το οποιο θα παιζεις και λιγο τραβηγματακια οταν επιστρεψει μπορει να τρελαθει και να τα πετας και μαζευει για ωρες (με λιγη μαχη ενδιαμεσα). Βασικα μπορει να κοιμαται και μολις του πω φερε το ψαθι ή τον κόμπο τρελαινετε και μονο στη σκεψη οτι θα αρχισει το παιχνιδι...
Δε ξερω αν του αρεσουν του δικου σου τετοια παιχνιδια καλύτερα , δοκιμασε το να τα συνδιασεις.
 
Last edited:


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Το χα σκεφτεί κι εγώ για drone γιατί η Pepper τρελαίνεται με τα drones και ό,τι πετάει γενικώς (φρίσμπυ, πουλιά, πεταλούδες). Αλλά το απέρριψα για 2 λόγους:
  • Πρώτον κουβαλάς ολόκληρη προίκα μαζί (που ήδη κουβαλάω το σκυλο-backbag με νερό, μπολάκι, σετ πρώτων βοηθειών, φρίσμυ, μπαλάκι)
  • Δεύτερον για να οδηγείς το κατευθυνόμενο πρέπει να είσαι απασχολημένος με αυτό, άρα σου αποσπά την προσοχή από το (λυτό) σκύλο και δεν προλαβαίνεις να αντιδράσεις αν σκάσει μύτη άλλος σκύλος.
Πάντως η δικιά μου κολλάει άσχημα. Ενώ είναι σκυλί που δεν θα φύγει από δίπλα μου και ακούει με την πρώτη, όταν δει τηλεκατευθυνόμενο τρελλαίνεται, με γράφει σαν να μην υπάρχω, ξελαρυγγιάζεται και σκούζει για να πάει εκεί. Πράγμα που μας καίει και την βόλτα - μετά την πάω σέρνοντας γιατι επιμένει να πάει στο γκάτζετ. Τις επόμενες δε μέρες αν περάσουμε από το ίδιο σημείο ψάχνει να βρει το τηλεκατευθυνόμενο κι ας μην υπάρχει. Σάικο τελείως.
 


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Μου φαινεται κακη ιδεα γιατι μπορει το σκυλι να αρχισει να κυνηγα μετα αυτοκινητα, μηχανακια, ποδηλατα...
Ετσι κι αλλιως σε ενα μηνα θα εχει 45 βαθμους τα σκυλια πευτουν ταβλα ακομα και με την χαλαρη βολτα.
Το κυνηγητο με αλλα σκυλια δεν χρειαζεται να το ξεγραψεις τελειως, υπαρχουν και τα κοριτσια;)
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Μου φαινεται κακη ιδεα γιατι μπορει το σκυλι να αρχισει να κυνηγα μετα αυτοκινητα, μηχανακια, ποδηλατα...
Παίζει αυτό που λες, η Πέππερ σάλταρε και ήθελε να κυνηγήσει μια μηχανή μια μέρα με ήχο που έμοιαζε με αυτό των τηλεκατευθυνόμενων (μην με ρωτάς τι μηχανή, με 2 ρόδες θα σου πω)
 


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Παίζει αυτό που λες, η Πέππερ σάλταρε και ήθελε να κυνηγήσει μια μηχανή μια μέρα με ήχο που έμοιαζε με αυτό των τηλεκατευθυνόμενων (μην με ρωτάς τι μηχανή, με 2 ρόδες θα σου πω)
Ειναι ευκολο να γινουν τετοιοι συσχετισμοι στο μυαλο του του σκυλου με ηχους που μοιαζουν μεταξυ τους ή αντικειμενα που μοιαζουν στο σχημα..
Αν εχει και ανεβασμενο prey το σκυλι...
 




sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
Εγώ πάντως αύριο θα πάρω να ρωτήσω το μαγαζί χαχαχα

Έχω βρει κάτι ηλεκτρικά με 100ε οπλαααα , όσο αναφορά την αντίδραση για το αν σκασει άλλο σκυλί έχω καλές καβατζες όχι ότι είναι απίθανο να σκάσει μύτη αλλά οκ δύσκολο..

Τώρα π.χ. είμασταν στο γήπεδο ποδοσφαίρου του πέταγαα ένα ξύλο 20φορες έκανε επαναφορα ε μετά το έκανε με βάρδια καρδια .. ενώ αν είχα ένα buggy χαμηλό μέσα στο χώμα ακόμα θα το κυνηγάγε, θα του πάρω και καπάκι με μορφή γάτας , χαμό θα γίνει :D

Άσχετο αλλά ποιος πάει για τρέξιμο 12μιση το βράδυ? ... Ήρθε ένας τύπος και μας την χάλασε όχι ότι είπε τιποτα ο ανθρωπος αλλα αν θες να τρέξεις και έχεις αυτό το δαιμομα να σε κυνηγάει δεν λέει χαχαIMG_20180505_221410.jpg
 


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Άσχετο αλλά ποιος πάει για τρέξιμο 12μιση το βράδυ? ... Ήρθε ένας τύπος και μας την χάλασε όχι ότι είπε τιποτα ο ανθρωπος αλλα αν θες να τρέξεις και έχεις αυτό το δαιμομα να σε κυνηγάει δεν λέει χαχαView attachment 67614
Εκει ειναι που ριχνεις το καλο το τρεξιμο...
 


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
Το χω δοκιμασει με ενα φτηνο παιχνιδι (μπορεις να το δεις στο βιντεο που εβαλα πριν απο λιγο καιρο στο θεμα μου με τη δυσπλασια) δεν το δοκιμασα σε εξωτερικο χωρο με καλο αμαξι αλλα γιατι οχι... ποσο γρηγορο το θες και σε τι μπατζετ..
 




ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Μπας και ξεφεύγουμε ;

Σε όποιο ηλεκτρονικό να πας η μπαταρία, συνήθως, έχει μικρή διάρκεια. Σε κάποια drone είναι 5-7 λεπτά.

Ένα βραδύ συνάντησα ένα κηδεμόνα με ΓΠ ο οποίος είχε ένα στυλό με laser. Πάταγε το στυλό και κουνούσε την κουκίδα το χώμα, ο σκύλος έτρεχε σαν τρελλός να την πιάσει. Δοκίμασε αν θες και μας ενημερώνεις.

ΥΓ.
Λαμπραντόρ σου λέει κ επαναφορά, ο δικός μου μοιάζει συνταξιούχος. Άμα του πετάξεις κανένα ξύλο τρέχει το πέρνει και το μασουλάει.
 




stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
To έχω δοκιμάσει....έχασε το ενδιαφέρον του πάρα πολύ γρήγορα...σαν το μπαλάκι δεν έχει.
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Frisbee, εχεις δοκιμασει; Πιτ μπουλ φιλου τρελενεται κυριολεκτικα γιατι συνδιαζει και τρεξιμο και πηδημα...... Θα χρειαστεις βεβαια αρκετα γιατι αν ειναι σαν αυτον που σου λεω μετα το παιχνιδι ή και κατα τη διαρκεια το κανει τσιχλα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3