Τι σας αρέσει και τι δε σας αρέσει στο Dogforum;


Status
Κλειδωμένο θέμα

kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Ένα γενικό και πολύ open θέμα σαν τίτλος μεν, που δίνει την ευκαιρία σε οποιον θέλει να πει πολύ συγκεκριμένα δε ;):
τι του αρέσει, τι ΔΕΝ του αρέσει ,τι θα προτιμούσε τι δεν θα προτιμούσε, τι θεωρεί σωστό, τι θεωρεί λάθος και γενικώς ας πει ο καθένας την αναλυτική του άποψη και γνωμη και γενικώς ότι έχει στο νου του για το dogforum.gr :) :) :)
 


DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
η σελιδα,θα ηθελα να εχει πιθο πολλα χρωματα και κανα σκυλο να ειναι ετσι ανεβαστικη!!!
 


Θανος

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2010
605
42
Εμένα με ενοχλεί η επιθετική διάθεση πολλών μελών για λάθη που έχουν κάνει άλλα μέλη ή για τυχόν άγνοια τους για κάποια ζητήματα που οι κυνόφιλοι και οι πιο ψαγμένοι στον τομέα μπορεί να θεωρούν βασικά αλλά δεν είναι για όλους... Η ανωνυμία και το πληκτρολόγιο δίνουν την ψευδαίσθηση ότι μπορούν να μιλάνε πολλοί χωρίς να προσπαθήσουν έστω να είναι ευγενικοί. Επίσης μου κακοφαίνεται πολύ όταν κάποιο μέλος (νέο συνήθως) θίξει ένα ζήτημα το οποίο έχει συζητηθεί και κάποιοι του την μπούν γιατί δεν έκανε την απαραίτητη αναζήτηση. Στο κάτω κάτω αν δεν θέλει μπορεί απλά να μην απαντήσει αν θεωρεί βαρετό το θέμα.Κατά τα άλλα θεωρώ το φόρουμ ένα ναό γνώσης κυνοφιλίας όπου πολύ σημαντικά ζητήματα θίγονται και συνεισφέρουν πολύ θετικά στη συμβίωση με τα σκυλιά μας. Προσφέρει χρήσιμες (όχι απλά χρήσιμες απαραίτητες) πληροφορίες και εκτιμώ πολύ το ότι μεταφέρονται από τους παλαιοτερους κυνόφιλους, οι οποίοι μεταδίδουν σημαντικές εμπειρίες στους νεότερους ιδιοκτήτες. Προσωπικά με έχει βοηθήσει πολύ το φόρουμ σε τυχόν απορίες μου και ευχαριστώ όλους για αυτό.:)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Επίσης μου κακοφαίνεται πολύ όταν κάποιο μέλος (νέο συνήθως) θίξει ένα ζήτημα το οποίο έχει συζητηθεί και κάποιοι του την μπούν γιατί δεν έκανε την απαραίτητη αναζήτηση. Στο κάτω κάτω αν δεν θέλει μπορεί απλά να μην απαντήσει αν θεωρεί βαρετό το θέμα
ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ

- Ενδείκνυται και πρέπει να χρησιμοποιείτε την επιλογή της "Αναζήτησης" πριν ανοίξετε νέο θέμα.Είναι ανούσιο και κουραστικό για όλους να ανοίγονται θέματα που έχουν ήδη συζητηθεί, αναλυθεί ή απαντηθεί.Τα "διπλά" θέματα μπορεί να συγχωνεύονται με τα παλαιότερα ή και να διαγράφονται.
.
 




Gherudos

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2011
423
0
Ηράκλειο
Είναι ενοχλητικό, μάλλον ήταν ενοχλητικό μιας και το φαινόμενο έχει εξαλειφθεί πλέον, όταν εγγραφόταν νέο μέλος όλοι έπεφταν να το φάνε σχετικά με από που έχει προμηθευτεί το σκυλί.
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Το forum είναι πολύ σοβαρό με την καλή (κυρίως) και την κακή (πολύ λιγότερο) έννοια...

Μπορείς να μάθεις άπειρα πράγματα, και είναι εξαιρετικά χρήσιμο ιδιαίτερα για άτομα όπως εγώ, που είμαστε α) άσχετοι και β) στην επαρχία...

Απλώς πιστεύω ότι θα μπορούσε να υπάρχει (όπως και σε άλλα forum) μια ενότητα - κουβάς αχρήστων, που να μπορούν να μεταφέρονται οι off topic συζητήσεις και τα καλαμπούρια, ούτως ώστε και οι περίεργοι να εκτονώνονται, και η δουλειά των mods να είναι πιο εύκολη, καθώς μπορούν μετά να διαγράφονται μαζικά τα posts....;)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Είναι ενοχλητικό, μάλλον ήταν ενοχλητικό μιας και το φαινόμενο έχει εξαλειφθεί πλέον, όταν εγγραφόταν νέο μέλος όλοι έπεφταν να το φάνε σχετικά με από που έχει προμηθευτεί το σκυλί.
Μάλλον δεν καλοθυμάσαι, γιατί μια χαρά γίνεται και τώρα η απαραίτητη ενημέρωση περί pet shop και byb.
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Απλώς πιστεύω ότι θα μπορούσε να υπάρχει (όπως και σε άλλα forum) μια ενότητα - κουβάς αχρήστων, που να μπορούν να μεταφέρονται οι off topic συζητήσεις και τα καλαμπούρια, ούτως ώστε και οι περίεργοι να εκτονώνονται, και η δουλειά των mods να είναι πιο εύκολη, καθώς μπορούν μετά να διαγράφονται μαζικά τα posts....;)
Εχει γίνει επανειλλημένως σαφές, ότι στο φόρουμ δεν θα γίνεται χρήση chat. Υπάρχουν άλλοι χώροι γι' αυτό.
 




ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Εχει γίνει επανειλλημένως σαφές, ότι στο φόρουμ δεν θα γίνεται χρήση chat. Υπάρχουν άλλοι χώροι γι' αυτό.
Τσατ οχι δεν πρεπει να γινει! Ενας χωρος "εκτονωσης" ομως για χιουμορ και χαβαλε θα μπορουσε να δημιουργηθει και ετσι δεν θα παιρνανε τα "σκάγια" τα κανονικα θεματα του φορουμ.

Το τοπικ αυτο θα μπορουσε να λεγεται: "Περι ανεμων και υδατων"-"Βιος ανθοσπαρτος"-"Πες μου να σου πω"-"Χαλαρα"-"Υπαρκτα κι ανυπαρκτα"-"Ιστοριες με φιδια"-"Τι λεγαμε και κλαιγαμε"... κλπ.

Ξερω οτι ο αντμιν κατεβαζει καντηλια τωρα, αλλα ηταν και ζεστη μερα σημερα...


Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
@ ICE

Εχει τεθεί ξανά το αίτημα. Περισσότερες από μία φορές. Απορρίφθηκε όλες.
 




Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Τσατ οχι δεν πρεπει να γινει! Ενας χωρος "εκτονωσης" ομως για χιουμορ και χαβαλε θα μπορουσε να δημιουργηθει και ετσι δεν θα παιρνανε τα "σκάγια" τα κανονικα θεματα του φορουμ.

Το τοπικ αυτο θα μπορουσε να λεγεται: "Περι ανεμων και υδατων"-"Βιος ανθοσπαρτος"-"Πες μου να σου πω"-"Χαλαρα"-"Υπαρκτα κι ανυπαρκτα"-"Ιστοριες με φιδια"-"Τι λεγαμε και κλαιγαμε"... κλπ.

Ξερω οτι ο αντμιν κατεβαζει καντηλια τωρα, αλλα ηταν και ζεστη μερα σημερα...


Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
θα συμφωνήσω ... όχι τσατ άλλα κατι πιο χαλαρό να γνωρίζονται και τα μέλη καλύτερα ... λίγο πολύ όλα τα φορουμ έχουν ένα τέτοιο θέμα

πάντως το θέμα βλέπω να κλειδώνεται σε λίγες μέρες :p:p:D
 




lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Κατι που θα μου άρεσε να δω στο forum ειναι περισσοτερη συμμετοχη απο ειδικους. Εκπαιδευτες, εκτροφεις, και κυριως κτηνιατρους...
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Μου αρέσει :
1) Βρίσκω πλέον γρήγορα αυτό που θέλω την ώρα που το θέλω
2) Έχω κάνει φιλαράκια από εδώ
3) Μου αρέσει πολύ να διαβάζω κάποιες αναρτήσεις κάποιων μελών
4) Μου αρέσει το χιούμορ κάποιων άλλων μελών
5) Ξέρω οτι αν μου συμβεί κάτι και ζητήσω γνώμη θα την έχω σχεδόν άμεσα
Δεν μου αρέσει :
1) Η αγένεια κάποιων μελών
2) Ότι γρήγορα <στραβώνουν> κάποια ενδιαφέροντα θέματα
3) Ότι μερικές φορές γράφονται τα ίδια και τα ίδια (μάλλον έχουν ειπωθεί σχεδόν όλα)
4) Ότι κάποια μέλη δεν γράφουν ποτέ πια ή σχεδόν ποτέ
Δεν μου έρχεται κάτι άλλο αυτή την στιγμή....
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.771
Λοιπόν είπατε ότι θα κλειδωθεί και αγχώθηκα...Να προλάβω να γράψω...

Λοιπόν η προσωπική μου σχέση με το φόρουμ πέρασε διάφορες φάσεις :p , αρχικά ενοχλήθηκα πολύ με την επιθετικοτητα κάποιων μελών σε νέα κυρίως μέλη, και την διαφορετική μεταχείρηση απέναντι στα "δικά μας" και στα νέα μέλη...όσο περνούσε ο καιρός και έβλεπα την διάθεσή μου απέναντι στους διάφορους που έγραφαν το μακρύ τους και το κοντό τους και πόσο με εξόργιζαν κάποια πραγματα συνειδητοποίησα ότι είναι λογικό τα μέλη να έχουν διαφορετική μεταχείρηση, διότι το ίδιο συμβαίνει και από μενα. Δλδ αλλιώς θα αντιμετωπίσω το παλιό μέλος που έκανε κάτι απερίσκεπτο με τον σκύλο του αλλά ξέρω πολύ καλά πόσο τον νοιάζεται και το φροντίζει και αλλιώς τον κυριο τάδε που γράφτηκε χθες και σήμερα ο σκύλος του έπεσε από το μπαλκόνι...Αν ο κύριος τάδε ήταν ενεργό μέλος του φόρουμ για καιρό και ήξερα ότι είχε κάνει τα πάντα για να μην συμβεί αυτό θα ήμουν πιο επιεικής (θα μου πεις τι σημασία έχει ο σκύλος γκρεμοτσακίστηκε ούτως ή άλλως αλλά λέμε τώρα). Οπότε ξεπέρασα το θέμα της διαφορειτκής μεταχείρησης..

Ένα άλλο παράπονο που είχε ήταν ότι άνοιγα θέμα με έναν προβληματισμό μου και κανείς δεν μου απαντούσε...μετά ξαφνικά όταν πια ήμουν έτοιμη να σταματήσω να μπαίνω στο φόρουμ αρχισαν να μου απαντάνε όλοι και να μου δίνουν λύσεις μέσα σε 5 λεπτά από το αρχικό ποστ λες και τους το σφύριξε κάποιος ότι "παιδιά η l.kyveli ετοιμαζεται να ρίξει μαύρη πέτρα πίσω της και χ....ε η φοράδα στ'αλώνι!"

Πέρα από όλα αυτά όμως το φόρουμ το κάνουμε εμείς..Υπάρχει επιθετικότητα απέναντι σε κάποιους γιατί εμείς είμαστε επιθετικοί..υπάρχει διαφορετική μεταχείρηση γιατί εμείς φερόμαστε διαφορετικά στα εκάστοτε μέλ.., Πολλές φορές θύμωσα που επιτίθονταν σε κάποιο μέλος και λίγες μέρες μετά έπιανα τον εαυτό μου να κάνει το ίδιο...οπότε το φόρουμ αντικατοπτρίζει απλώς αυτό που είμαστε εμείς...ευγενικοί, αγενείς, ενημερωμένοι, άσχετοι, με καλή διάθεση ή μονίμως στραβωμένοι , στην τελική όποια γραμμή και να θέλει να περάσει ο admin εμείς είμαστε που κάνουμε την διαφορά σε κάθε thread που ανοίγει και τα δικά μας ποστς χρωματίζουν το ύφος του φόρουμ οπότε ότι μας ενοχλεί μπορούμε να το αλλάξουμε αρχικά σε εμάς..
 
  • Like
Reactions: kyriakos55


Vasilis xxx

Member
24 Αυγούστου 2009
17
0
Ηρακλειά/Κυκλάδες
Από τον Αύγουστο του `09 που γράφτηκα έχω ενημερωθεί σε τόσο πολλά περί κυνοφιλίας που δε γνώριζα. Η ενημέρωση λοιπόν στα υπέρ.
Στα μείον θα έβαζα τη γνωστή ισχυρογνωμοσύνη κάποιων που δε στοιχειοθετείται. Γενικά μόνο καλές εντυπώσεις μπορώ να πω ότι έχω. Με συγκινεί δε ιδιαίτερα η αγάπη των ανθρώπων εδώ για τα ζώα.
Ιδιαίτερη αδυναμία στις αναρτήσεις της Σάρας από Αμερική. Τις αναζητώ μόλις μπω. Να συνεχίσεις να γράφεις Σάρα αλλά και οι άλλοι.
Φιλικά βασίλης
 


Status
Κλειδωμένο θέμα