Τι τρέχει με την Royal Canin;


ΜάρκοςΓΔ

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2011
389
2
Σαντορίνη - Κερατσίνι
Από ότι έχω παρατηρήσει από συνομιλίες, η ποιότητά της είναι η πιο αμφιλεγόμενη ανάμεσα σε όλες τις άλλες. Και όταν λέω αμφιλεγόμενη εννοώ, πως κάποιοι την εμπιστεύονται με κλειστά μάτια και την δίνουν στα σκυλιά τους θεωρώντας την από της πρωτοκλασάτες εταιρίες, ενώ κάποιοι άλλοι την αποφεύγουν και δεν θα προτιμούσαν πολλές άλλες τροφές αντι γι αυτήν...
Την αποφευέγετε/προτιμάτε εσείς; Ποιος είναι ο λόγος; Έχετε ακούσει κάτι;
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Τα ίδια που λες τώρα εγώ τα έχω ακούσει για την Hill's κ η δική μου την τρώει μια χαρά.
Μν κοιτάς όνομα. Η καλύτερη τροφή μπορεί να μην κάνει σε κάποιο σκυλί κ να είναι οκ με μια άλλη "κατώτερη". Σημασία έχει πώς κάθεται στο ζωντόβολο! :p
 


stamatina

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2011
363
0
Αιγαλεω city
εγω πιστευω πως το θεμα σηκωνει αρκετη συζητηση και εγω εδινα royal και παρολο που δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε
με κακα ουτε τιποτα της δινω acana τωρα γιατι ειναι θεωρητικα καλυτερη ποιοτητας δλδ
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Μου την είχαν συστήσει για καλή και την πήρα, αλλά άγνωσται αι βουλαί του Σπούκυ...
Ούτε να την δει, ούτε να την μυρίσει. Όπως και αρκετές άλλες, που ταϊσαμε στα αδέσποτα.
Κατέληξε μόνος του σ' αυτήν που του αρέσει... ;)
Οπότε μην κολλάς σε ονόματα όπως σου είπε και η ChilliJRT, η καλύτερη τροφή είναι αυτή που πάει στον σκύλο σου.
 


ΜάρκοςΓΔ

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2011
389
2
Σαντορίνη - Κερατσίνι
Έλεγα μήπως είχε βγει στη φόρα κάτι κακό για την εταιρία και απλά είχα χάσει επισόδια!
Ααα δεν είχα ακούσει παρόμοια σχόλια ξανά για τέτοιας κλάσης τροφή , γι αυτό και μου είχε κάνει εντύπωση!!
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.715
3.894
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Την έδινα για περίπου 3 χρόνια (και ακόμα τη δίνω αν και θα προσπαθήσω να την αλλάξω αυτές τις μέρες)

Ο λόγος που την έδινα είναι που ήμουν απόλυτα ικανοποιημένη με την κατάσταση του σκύλου - τρίχωμα, κόπρανα, αλλεργίες γιοκ, ενέργεια.. Επίσης μου άρεσε πολύ η μεγάλη κροκέτα που τον έκανε να μασάει το φαγητό του.

Δυστυχώς μέσα σε 6 μήνες 2 σακιά ήρθαν με σκουλήκια και αυτός είναι ο κύριος λόγος που την αλλάζω. Επίσης η τιμή είναι αρκετά τσιμπημένη. Προσπαθώ να βρω μια τροφή που θα ταιριάξει εξίσου καλά στον σκύλο μου και δε θα έχει σκουλήκια μέσα. Αν είναι και πιο οικονομική, τέλεια.
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
καλη φημη, καλο marketing...εξαιρετικο μαλιστα θα ελεγα, και νοστιμια για πολλα σκυλια...
η ποιοτητα της δεν ειναι ΑΑΑ για εμενα....εχω δει και πολυ καλυτερες....
παντως σε αυτην κατελληξα μετα απο αρκετες ολιστικες κλπ. διοτι αυτη γαργαλα ευχαριστα τον ουρανισκο της πριγκιπησσας...:p
 
Last edited:






lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
οχι.καποια στιγμη ειχε γινει κατι,το οποιο κ τακτοποιηθηκε απο οτι εμαθα ,οποτε τα πραγματα τσουλανε οπως πριν κ η διανομη γινεται κανονικα.εγω ειχα ακουσει οτι αλλαξανε τα συστατικα...σε σχεση με την χιλς παντως,ειναι καλυτερη τροφη για μενα..
 




yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Οι αλλαγες αφορουν τα καταστηματα,πολυ σκληρη πολιτικη,για αυτο και πολλοι την βγαζουν απο τα ραφια τους.
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
μετα την αλλαγη,η διανομη γινοταν απο μια εταιρια στην αθηνα,για ολη την ελλαδα.απο οτι εμαθα ομως,τωρα παλι υπαρχουν καποιοι σαν αντιπροσωποι.
 




minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
Εγώ την άλλαξα γιατί δεν μου αρέσουν τα συστατικά...Ο σκύλος μου δεν είχε προβλήματα και την έτρωγε ευχάριστα, αλλά 20 ευρώ το δίκιλο, και πρώτο συστατικό το καλαμπόκι??? Ε, όχι....
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.715
3.894
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Εγώ την άλλαξα γιατί δεν μου αρέσουν τα συστατικά...Ο σκύλος μου δεν είχε προβλήματα και την έτρωγε ευχάριστα, αλλά 20 ευρώ το δίκιλο, και πρώτο συστατικό το καλαμπόκι??? Ε, όχι....
Ποια έδινες που έχει πρώτο συστατικό το καλαμπόκι; :confused:
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Εγώ την άλλαξα γιατί δεν μου αρέσουν τα συστατικά...Ο σκύλος μου δεν είχε προβλήματα και την έτρωγε ευχάριστα, αλλά 20 ευρώ το δίκιλο, και πρώτο συστατικό το καλαμπόκι??? Ε, όχι....
η royal πρωτο το καλαμποκι?????
 






skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Το θυμάμαι όταν έψαχνα.Αρκετοι κωδικοί έχουν,γι αυτό τα κόπρανα είναι τόσο στέρεα...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.133
Μηνύματα
896.051
Μέλη
19.946
Νεότερο μέλος
harouli