Τον πουλάς;

Τον πουλάς για το εκατομμυριάκι?


  • Total voters
    446

Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Υποθετικό γκάλοπ:
Νομίζω η dali (δεν είμαι και σίγουρη) έγραψε ότι γελάνε μαζί της όταν λέει ότι δε θα έδινε το σκύλο της για 10.000 ευρώ. Αγαπητοί μου σκεφτείτε το. Όχι 10.000 ευρώ. Σας δίνουν 1 εκατομμυριάκι για το σκύλο σας. Σας εγγυώνται ότι θα έχει την τέλεια ζωή, μόνο που δε θα μπορείτε να τον βλέπετε.
Τι κάνετε?

Απαντάω: Δεν θα τον έδινα και δε χρειάζεται σκέψη επ' αυτού υπό τις τωρινές συνθήκες. Είναι το συντροφάκι μου και το αγαπώ υπερβολικά. Παρ' όλα αυτά δεν ξέρω αν θα είχα την ίδια γνώμη αν το σκυλί μου ήταν ενός έτους (ας πούμε). Δε θυμάμαι καν πώς ένιωθα γι' αυτόν τότε - αν και υποθέτω ότι τον λάτρευα και πάλι.
Επίσης, αν είχα παιδιά και έμενα άφραγκη για κάποιο λόγο, με επείγουσες ανάγκες και καμία προοπτική για επίλυση, θα τον έδινα υποθέτω. Εκτός αν μπορούσα να πουλήσω πρώτα κάτι ΜΗ απαραίτητο να ξελασπώσω.
Μπήκα σε σκέψεις τώρα.
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Eιπα ναι υπο ορους...αλλα δεν ξερω..τωρα εχω κ παλι αμφιβολιες...με ενα εκατομυριακι θα εξασφαλιζα πολλα στη φαμιλια μου...μπερδεμα... :? αλλα το καιμενο το σκυλακι εχει εμας σαν οικογενια..θα πουλαγαμε ποτε ενα παιδι μας???οχι...αρα...αααα δεν ξερω αν ισχυει η ψηφος μ... :oops:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
1.000.000 ευρώ? :shock:

Μην γελιόμαστε παιδιά! Δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιος που θα αρνιόταν να πουλήσει το σκύλο του για 1.000.000 ευρώ! :wink:
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Υπάρχω! Υπό τις τωρινές συνθήκες έτσι?
(προτιμώ να πουλήσω το κορμί μου πώς το λένε? :lol: :lol: :lol: )

edit: Κάτσε να φτάσει ο Ίγκυ στην ηλικία του και θα σου πω εγώ αν τον πουλάς ή όχι... :wink:
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Συμφωνώ με την Rottie, 1 εκατ. € δεν μοιράζει ούτε το τζόκερ (και άμα σου κάτσει.....) :lol:

Ουσιαστικά, είναι η αγορά των συναισθημάτων σου και όχι του σκύλου.
Είναι ο πόνος της αποχώρισης και των αναμνήσεων.

Πάντως συμφωνώ και με την Χλόη πως παίζει ρόλο και η ηλικία του σκύλου. Αλλα πράγματα έχεις ζήσει σε 2-3 χρόνια και άλλα σε 10-15 χρόνια.

Εγώ ψίφησα Ναι υπο όρους που θα με εξασφάλιζαν οτι ο σκύλος θα πέρναγε φίιιιιιιινα!
 


mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
προς το παρον σιγουρα..την εχω 3 μηνες δεν μπορω να πω πως εχω βιοματα η κατι π να με δενει πολυ με τη λιζα

παντος αν στο μελλον δεν την εδεινα θα εδεινα ευχαριστως την αδερφη μ κ για 10000 ευρω
 






galazia

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2008
98
0
με 100 χιλιαρικακια,πουλαω και τα τρια μαζι ανετοτατα...εχω αλλες αναγκες.
 


lone wolf

Well-Known Member
13 Οκτωβρίου 2006
706
3
Athens
Εγώ θα τον κοιτούσα στα μάτια και θα του έλεγα.... "Είναι πολλά τα λεφτά Άρη"...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα
Για 1,000,000 ευρω;;;

Νομιζω οτι ειμαι παραδοπιστη :oops: ....

Ναι θα την εδινα...

Παιδια ειναι παρα πολλα τα λεφτα
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Κοιτάξτε μην το σκέφτεστε και πολύ. Προσωπικά έκαψα φλάντζα.
Γιατί αυτό που λέω εδώ μάλλον δεν πρόκειται να γίνει, εκτός κι αν μάθετε στο σκύλο σας να μιλάει (ανθρώπινα) ή κάτι τέτοιο!
 


Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα
Κοιτα για 1,000,000 εγω της μαθαινω να κανει τις δουλειες του σπιτιου, να χειριζεται υπολογιστη ΚΑΙ να παιρνει.... τσιγαρα (τι φανταστηκατε δηλαδη;;;)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


galazia

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2008
98
0
φιλεναδα,οι περισσοτεροι εχουμε χασει σκυλους,ειτε απο γεραματα,ειτε απο αρρωστιες,ειτε απο φολες,κλπ...και σιγα σιγα ξεπεραστηκε και πηγαμε γι αλλα...
μακαρι να επαιρνε καποιος τα σκυλια μου και εγγυημενα να περνουσαν ζωη και κοτα,γιατι σε μενα δεν περνουν πλεον και τοσο καλα κι ας τα εδινα και τζαμπα,σοβαρα το λεω..ποτε δεν ισχυριστηκα οτι τα αγαπω σαν παιδια μου,απλα τα αγαπω σαν σκυλια μου και η αγαπη δεν χανεται με τις αποστασεις -(αν ειναι να παρουμε και κανα φραγκο,ακομη καλυτερα)
 




xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Οχι!! Ποτε ποτε ποτέ!!! Το κορίτσι μου ουτε για 2 εκατομμυρια..!! Ποιος θα της εβαζε μαξιλαρακι και κουβερτουλα να κοιμηθεί ποιος θα της εδινε φρεσκο νερακι? ποιος θα τη δεχοταν να την καθριζει και αυτη και το σπιτι καθε μέρα που μου εχει ακράτεια? Τα παγακια της? το ζαμπον γαλοπούλα? Τα κριτσινια που λατρεύει? Τι λετε τωρα η πριγκιπισσα θα μαραζωνε απαπα ΖΑΜΕ!!
Ασε που η μανα μου θα με καρυδωνε. Εμενα να με πουλησει μπορει.. την ριτα ποτε :) :)
Να το κανω πιο δυσκολο. Αν τα θελανε να τα πονεσοθν η να τους φερονται χαλια για πειραματοζωα π.χ.? θα το δεινατε? Εδω σας θελω!! 8)
 
  • Love
Reactions: Orjo


Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα
Βρε πουλακι μου, μονο υπο το ορους ειπαμε....

Οτι δηλαδη θα εχουν μια καλη ζωη :wink:
 


galazia

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2008
98
0
xritaki said:
Να το κανω πιο δυσκολο. Αν τα θελανε να τα πονεσοθν η να τους φερονται χαλια για πειραματοζωα π.χ.? θα το δεινατε? Εδω σας θελω!! 8)
ναι,θα τα εδινα να τα κανουν και μπιφτεκια με πουρε .
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Ντσου!! Ειναι μελος της οικογενειας. Αυτο μονο και τελος :p :p :p
Αρα για πειραματοζωο θα ελεγες οχι..ε?
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
xritaki said:
Αν τα θελανε να τα πονεσοθν η να τους φερονται χαλια για πειραματοζωα π.χ.? θα το δεινατε? Εδω σας θελω!! 8)
Ε όχι..εγώ όχι..Στη δεδομένη φάση της ζωής μου.Αν όμως είχα τρομερές ανάγκες μπορεί.. :roll: