Τουαλέτα


paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
Να μην στεναχωριεσαι..ολοι περασαμε απο τα σταδια "μαυρα μεσανυχτα" και "κανω λαθη"..οσο περναει ο καιρος θα δεις τρελη βελτιωση και στις δυο σας...ηδη νομίζω τα πατε παρα πολυ καλα..:)
 


Elena&Mpoumpou

Active Member
20 Οκτωβρίου 2019
27
15
33
Καθημερινά βλέπω ότι ησυχάζει και πιο πολύ και ότι κάνει και κάτι άλλο καινούργιο που μέχρι χτες δεν το έκανε....Να ρωτήσω κάτι ακόμα άσχετο όμως με την τουαλέτα??? Εχει κάνει κάποια εμβόλια το μπουμπούκι πριν την πάρω και μου είπαν ότι είναι απόλυτα καλυμμένη και μένει μόνο της λύσσας. Έχει κάνει το vanguard cpv-lepto και το vanguard DA2Pi μια δόση στις 10/08 και άλλη μια δόση στις 03/09.παρολο που μου είπαν ότι μπορούμε να βγαίνουμε βόλτες και απλά το Νοέμβριο που θα πιάσουμε τους 6μηνες να κάνουμε και τη λύσσα μια ανησυχία την έχω μήπως δεν είναι καλυμμένη από τα εμβόλια
 


Elena&Mpoumpou

Active Member
20 Οκτωβρίου 2019
27
15
33
Σας ευχαριστώ όλους για τα φώτα σας και τις συμβουλές σας... Είμαι σίγουρη ότι θα επανέλθω με νέες απορίες
 
  • Like
Reactions: paliotspos




Elena&Mpoumpou

Active Member
20 Οκτωβρίου 2019
27
15
33
Καλησπέρα σε όλους, επανηλθα!
Ερώτηση: παρατήρησα ότι το μπουμπούκι ενώ μπορεί όλη μέρα να είναι η στα πόδια μας ή διπλά μας και να κοιμάται (μιλάμε για ύπνο όχι αστεία) το βράδυ λίγο πριν την ώρα που πέφτουμε για ύπνο ξαφνικά ζωντανεύει σαν να της πατάς κουμπί. Παίζουμε κυνηγιομαστε χαμουλης μετά ξάπλα και πάλι...Είναι νορμάλ αυτό?
 


Elena&Mpoumpou

Active Member
20 Οκτωβρίου 2019
27
15
33
Καλησπέρα σε όλους σας. Με το μπουμπούκι μου κανουμε τις βολτες μας, έχουμε στο μπαλκονι την πανα μας για τα τσισα μας. Σημερα αρκετη ωρα μετα το μπανιο της και αφου ειχε φαει κιολας, ειχε ξαπλωσει, χαλαρωσει κλπ ηρθε στον καναπε διπλα μου και αρχισε να ψιλοσκαβει οπως κανει συνήθως για να βολευτει και να ξαπλωσει.τελικα εφυγε απο δίπλα μου πηγε στην αλλη μερια του καναπέ και κατουρησε. Ειναι η τριτη φορα που το κανει. Την εχω πιασει επαυτοφωρω και τις αλλες δυο φορές και την εχω μαλωσει. Εχει κανενας παρομοια εμπειρία? Τι επαθε ξαφνικα?
 


krigopo

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
64
240
47
καλημέρα , εγώ όταν πήρα την δικιά μου ήταν 4 μηνών.. αυτό που έκανα είναι να την βγάζω έξω με το που ξυπνάει το πρωί, μετά το φαγητό, μετά το παιχνίδι, μετά απο ύπνο και πάντα μα πάντα της έδινα μια πολύ μικρή λιχουδιά κάθε φορά που έκανε τσίσα ή κακά έξω.. (δεν την έβγαζα βόλτα αυτές τις φορές που γράφω μόνο πέντε- δέκα λεπτά ανάλογα μόνο για να κάνει τα τσίσα της) την πάνα γιατί την έχεις ακόμα; νομίζω μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια αλλά με την πάνα μπορεί να το συνδέουν ότι μπορούν να κάνουν τσίσα σε πανί .. εγώ προσωπικά είμαι κατά της πάνας εκτός και αν είναι κουτάβια και δεν μπορούν να βγουν έξω..
 


Elena&Mpoumpou

Active Member
20 Οκτωβρίου 2019
27
15
33
καλημέρα , εγώ όταν πήρα την δικιά μου ήταν 4 μηνών.. αυτό που έκανα είναι να την βγάζω έξω με το που ξυπνάει το πρωί, μετά το φαγητό, μετά το παιχνίδι, μετά απο ύπνο και πάντα μα πάντα της έδινα μια πολύ μικρή λιχουδιά κάθε φορά που έκανε τσίσα ή κακά έξω.. (δεν την έβγαζα βόλτα αυτές τις φορές που γράφω μόνο πέντε- δέκα λεπτά ανάλογα μόνο για να κάνει τα τσίσα της) την πάνα γιατί την έχεις ακόμα; νομίζω μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια αλλά με την πάνα μπορεί να το συνδέουν ότι μπορούν να κάνουν τσίσα σε πανί .. εγώ προσωπικά είμαι κατά της πάνας εκτός και αν είναι κουτάβια και δεν μπορούν να βγουν έξω..
Καλημέρα και απο μενα.
Το μπουμπούκι ειναι πλεον 9 μηνων το πρωι με το που θα ξυπνήσουμε παμε εξω για τουαλετα στο πάρκακι, το απόγευμα βόλτα για εκτόνωση και τουαλέτα και το βραδυ παλι μονο τουαλέτα. Την πανα την κρατησα γιατί μου είπαν οτι αφου την εμαθε καλο ειναι να μην την κοψω εντελώς για σε περίπτωση που βρεχει η δεν μπορω να τη βγαλω κλπ. Το θεμα είναι οτι δεν λερωνει καθόλου μεσα στο σπίτι η πανα ειναι μεσα στο μπαλκόνι. Αλλα μεσα σε μια εβδομάδα μου κατουρησε δυο φορες τον καναπέ ηταν σαν να διεκδικεί τη θεση της στον καναπέ. Το χειρότερο ειναι οτι δεν θελω να της κοψω τον καναπέ τελειως γιατί εκει κάνουμε τις αγκαλίτσες μας... Δεν ξερω αν την κακομαθαμε επειδη φιλοξενουσα τις αδερφες μου και έπαιρνε αγκαλιες και χαδια επι 3...
 


krigopo

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
64
240
47
μακάρι να ήξερα κάτι παραπάνω να σου πω.. κάποια αντίδραση είναι... κατέβασε την από τον καναπε αν το ξανακάνει... μπορεί αν σταματήσει να ανεβαίνει εκεί να βγει από το μυαλό της , να της φύγει από το κεφάλι της. ανά πάσα στιγμή μπορείς να της το ξαναεπιτρέψεις ούτως ή άλλως.. αν καταλαβαίνεις ότι είναι θέμα επιβολής της θέσης της στον καναπέ λογικά απλά πήρε το πάνω χέρι.. θα δεις αν της απαγορέψεις να ξανανεβει, μπορεί να σου κάνει κάτι άλλο, ή να παρατηρήσεις κάτι διαφορετικό στην συμπεριφορά της..
 


Elena&Mpoumpou

Active Member
20 Οκτωβρίου 2019
27
15
33
μακάρι να ήξερα κάτι παραπάνω να σου πω.. κάποια αντίδραση είναι... κατέβασε την από τον καναπε αν το ξανακάνει... μπορεί αν σταματήσει να ανεβαίνει εκεί να βγει από το μυαλό της , να της φύγει από το κεφάλι της. ανά πάσα στιγμή μπορείς να της το ξαναεπιτρέψεις ούτως ή άλλως.. αν καταλαβαίνεις ότι είναι θέμα επιβολής της θέσης της στον καναπέ λογικά απλά πήρε το πάνω χέρι.. θα δεις αν της απαγορέψεις να ξανανεβει, μπορεί να σου κάνει κάτι άλλο, ή να παρατηρήσεις κάτι διαφορετικό στην συμπεριφορά της..
Αν το εκανε οπουδήποτε αλλου στο σπιτι μεσα στο πάτωμα δεν θα με ένοιαζε απλα θα τα μαζευα αλλα στον καναπέ η στο κρεβάτι με τπτ. Εκανα τον καναπέ φρουριο καρεκλες γυρω γυρω για να μην εχει τροπο να ανεβει δεν της αρεσε καθόλου και δεν μου αρεσε και εμενα που δεν την ειχα δίπλα μου... Δεν ξερω τι την επιασε... Μπορει να μην σημαίνει και τίποτα και να με κοροδευει. "Τα εχεις ολα καθαρά?? Παρε λιγα τσισα σουβενίρ..." μπορει να σκέφτεται. Σ ευχαριστώ πολύ για το χρονο σου!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3