Το σκυλάκι μου κάνει κρίσεις....


gkrifonkanis

Active Member
8 Μαρτίου 2011
42
0
Παιδια εχω ενα γκριφον κανις 7 χρονων οπως σας εχω πει και παλαιοτερα...εκανε μια φορα μια κριση αλλα δεν εδωσα σημασια....

Τωρα ξανακανε κριση τιναζε τα ποδια, κοκαλωσε,δεν ακουγε στο καλεσμα...
Τι μπορει να ειναι αυτο;;

Επιπλεον το βγαζω εξω το πρωι και τρεμει...δεν ξερω για ποιο λογο...φοβαται;;κρυωνει;;

Τι μπορει να γινει;;;
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Από την πρώτη φορά, έπρεπε να έχεις δώσει σημασία.
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Το να σε χρεώσει την επίσκεψη είναι το λιγότερο. Αν έχει κάτι σοβαρό και χρειάζεται δαπανηρή θεραπεία τι θα κάνεις; Θα το αφήσεις να υποφέρει;
 


gkrifonkanis

Active Member
8 Μαρτίου 2011
42
0
ε πιστευω με κανενα χαπακι θα λειθει το προβλημα....δεν θελω να το δωσω κι εγω τοσες λιγες βδομαδες κι εχω δεθει...
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Να το δώσεις??? Συγγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα για κάποια θεραπεία? Δεν είσαι γιατρός για να κάνεις διάγνωση τι μπορεί να χρειαστεί...
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Πρεοει να πας στον κτηνιατρο,απο αυτο που περιγραφεις μαλλον σαν επιληπτικη κριση φαινεται.
Θεραπεια υπαρχει αλλα θα πρεπει να το δει ο γιατρος.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
ε πιστευω με κανενα χαπακι θα λειθει το προβλημα....δεν θελω να το δωσω κι εγω τοσες λιγες βδομαδες κι εχω δεθει...
Να σου πω παλληκάρι/κούκλα [βαριέμαι να το ψάξω]...το παίρνω εγώ το σκυλάκι. Στείλε μου πμ να το κανονίσουμε.
Θα του τα δώσω εγώ τα χαπάκια του. Μην στενοχωριέσαι.
 


gkrifonkanis

Active Member
8 Μαρτίου 2011
42
0
Δεν ειπα οτι δεν θα το παω ουτε τι δεν του δωσω τα χαπακια του....αλλωστε παθων ειμαι κι εγω της ιδιας ασθενειας...
Δεν στεναχοριεμε φιλε mareco γτ πολυ απλα δεν θα το δωσω....
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Το θέμα δεν είναι μόνο να μην το δώσεις. Το θέμα είναι, να του παρέχεις ΟΣΑ ΥΠΟΧΡΕΟΥΣΑΙ για να μην υποφέρει.
Αν δεν προτίθεσαι...να το δώσεις.
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Το σκυλάκι αν θυμάμαι καλά στο έδωσε μια "κυρία" που έμεινε έγκυος και δεν το ήθελε πια σωστα?

Πρέπει να πας στον κτηνίατρο γρήγορα και αν όντως είναι επιληψία να του κάνεις την αγωγή που θα σου πει ο γιατρός!

ε πιστευω με κανενα χαπακι θα λειθει το προβλημα....δεν θελω να το δωσω κι εγω τοσες λιγες βδομαδες κι εχω δεθει...
αυτό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το λες...που να το δώσεις? και γιατί?

Άσε τα δωσίματα και τρέχα στον κτηνίατρο ΑΜΕΣΑ!
Καλή τύχη.
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Είναι δυνατόν το σκυλί σου να παθαίνει κρίσεις κ εσύ να ρωτάς αν ο κτηνίατρος θα σου χρεώσει επίσκεψη;;;:confused::confused::confused:
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Η πρωτη φορά ήταν εκει στη ζέστη που ξαφνικά πετάχτηκαν τα κόκαλα της έξω και τωρα η δεύτερη; Συχνες είναι οι κρίσεις. Ειτε ειναι ψυχολογικό ειτε παθολογικό, αλλα μέντιουμ δεν είμαστε, τηλεκτηνίατροι ούτε καν, οποτε πήγαινε το στον γιατρό να σου πει. Πες του ότι δυσκολευεσαι οικονομικά και πιστεύω ότι θα σε βοηθησει. Κι εκείνος ζορίζεται όπως όλοι.;)
Ευχομαι να ειναι μονο κάποιο σοκ απο την αλλαγή περιβάλλοντος και να προσαρμοστει γρηγορα.:)
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Επιπλεον το βγαζω εξω το πρωι και τρεμει...δεν ξερω για ποιο λογο...φοβαται;;κρυωνει;
Είναι τρόμος.., όχι από φόβο όχι από κρύο.., αλλά από νευρολογική ή εγκεφαλική διαταραχή !!!
 


gkrifonkanis

Active Member
8 Μαρτίου 2011
42
0
Το πηγα τελικα το μεσημερι και μου ειπε οτι μπορει να ειναι επιλιπτικη κριση...μολις του ειπα ομως οτι δεν τρωει (τρωει 5-6 σπορακια ξηρα)
μου λεει οτι ισως να επαθε σοκ απο την νηστικομαρα ταιστε το με κοτοπουλο ειπε οπως εμαθε και παρατηρηστε το...
 




Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Δεν χρειάζονται εξετάσεις για να γίνει διάγνωση επιληψίας? Αν (μακρυά απο εδώ) το ξαναπάθει και δεν είσαι και παρών??? Δεν γνωρίζω από ιατρικά ζητήματα πολλά πράγματα αλλά μια τέτοια απάντηση από γιατρό μου ακούγεται κάπως...
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Eίναι δύσκολο να διαγνωστεί με εξετάσεις η επιληψία.., πρέπει να τύχει να συμβεί εκείνη την ώρα..όμως από τα συμπτώματα μπορεί άνετα να κάνει διάγνωση ένας ιατρός.

Η αιτία της επιληψίας εξαρτάται από το ιστορικό του ασθενή όπως και η αντιμετώπιση της.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.128
Μηνύματα
895.993
Μέλη
19.940
Νεότερο μέλος
desps