Τροφή!


StergiosMpa

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2017
309
112
30
Καλημέρα!!! Μίλησα με κτηνίατρο και μ είπε ότι θέλω την junior εφόσον το σκυλί έγινε 3 μηνών και όχι την puppy ισχύει????
 


StergiosMpa

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2017
309
112
30
Καλημέρα!!! Μίλησα με κτηνίατρο και μ είπε ότι θέλω την junior εφόσον το σκυλί έγινε 3 μηνών και όχι την puppy ισχύει????
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Καλημέρα και σε εσένα!

Η brit λέει ότι η puppy της είναι μέχρι 12 μηνών κ η junior από 3 μηνών μέχρι 2 ετών . Πρακτικά μπορείς να δώσεις κ τους 2 κωδικούς . Εγώ για μερικούς μήνες ακόμα θα έδινα puppy . Μέχρι 7μηνων δλδ .
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Επίσης ψάξε λίγο για το zoofast . Πολλοί κάνουν παράπονα για ληγμένες ή σε κοντινή ημερομηνία λήξης τροφές . Κακές συσκευασίες . Φθαρμένες ημερομηνίες λήξης κ lot numbers .
Προσωπικά θα το σκεφτόμουν παρα πολύ για να αγοράσω τροφή από εκεί.
 


StergiosMpa

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2017
309
112
30
Επίσης ψάξε λίγο για το zoofast . Πολλοί κάνουν παράπονα για ληγμένες ή σε κοντινή ημερομηνία λήξης τροφές . Κακές συσκευασίες . Φθαρμένες ημερομηνίες λήξης κ lot numbers .
Προσωπικά θα το σκεφτόμουν παρα πολύ για να αγοράσω τροφή από εκεί.
Ωραία ευχαριστώ πολύ.. αλλά πώς θα το ελέγξω για τη. Ημερονια .. είμαι επαρχία
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Ωραία ευχαριστώ πολύ.. αλλά πώς θα το ελέγξω για τη. Ημερονια .. είμαι επαρχία
Εννοώ κανε μια έρευνα για κριτικές στο ίντερνετ . Ούτως η άλλως δεν υπάρχει κατάστημα στην Ελλάδα . Ιντερνετικό είναι .

Αν έχω καταλαβει καλά η Κτηνιατρική την φέρνει επίσημα στην Ελλάδα. Κανε τους ένα τηλ . Μπορεί να στέλνουν επαρχία .

Επίσης δες εδώ https://onedrive.live.com/embed?cid=47A550DEE1B99AFD&resid=47A550DEE1B99AFD!837&authkey=ACRbhHW7v12oC6c&em=2&wdAllowInteractivity=False&ActiveCell='Φύλλο1'!A1&Item='Φύλλο1'!A1:F181&wdHideGridlines=True
Μπορεί να υπάρχει κ κάποιος κτηνιατρος στην περιοχή σου που να πουλάει.
 


StergiosMpa

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2017
309
112
30
Εννοώ κανε μια έρευνα για κριτικές στο ίντερνετ . Ούτως η άλλως δεν υπάρχει κατάστημα στην Ελλάδα . Ιντερνετικό είναι .

Αν έχω καταλαβει καλά η Κτηνιατρική την φέρνει επίσημα στην Ελλάδα. Κανε τους ένα τηλ . Μπορεί να στέλνουν επαρχία .

Επίσης δες εδώ https://onedrive.live.com/embed?cid=47A550DEE1B99AFD&resid=47A550DEE1B99AFD!837&authkey=ACRbhHW7v12oC6c&em=2&wdAllowInteractivity=False&ActiveCell='Φύλλο1'!A1&Item='Φύλλο1'!A1:F181&wdHideGridlines=True
Μπορεί να υπάρχει κ κάποιος κτηνιατρος στην περιοχή σου που να πουλάει.
Πήρα τηλέφωνο άλλα οι τιμές είναι πανάκριβες... 50 ευρώ τ 12κιλο ενώ εδώ 66 τα 2
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Πήρα τηλέφωνο άλλα οι τιμές είναι πανάκριβες... 50 ευρώ τ 12κιλο ενώ εδώ 66 τα 2
Ναι! Αυτό ακριβώς σου λέω . Πιθανότατα η τόσο ύποπτα χαμηλή τιμή σε συνδιασμο με τις αρκετά αρνητικές κριτικές κάτι να λέει!!!
 


StergiosMpa

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2017
309
112
30
Ναι! Αυτό ακριβώς σου λέω . Πιθανότατα η τόσο ύποπτα χαμηλή τιμή σε συνδιασμο με τις αρκετά αρνητικές κριτικές κάτι να λέει!!!
Θα τους πάρω τηλέφωνο και θα τους ρωτήσω τι ημερομηνία θα έχει αυτό π θα μ στείλουν
 


StergiosMpa

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2017
309
112
30
Πήρα τηλέφωνο και μ είπαν στις 30 θα έχουν puppy....θ περιμένω έτσι κ αλλιώς έχω τροφή ακόμα και μ λες ότι είναι καλύτερη για τώρα οπότε θα περιμένω
 
  • Like
Reactions: Taitienitsa


marialou92

Well-Known Member
13 Μαϊου 2012
67
45
Υπάρχει ένα thread εδώ στο φόρουμ για το zoofast. Βάλε στην αναζήτηση zoofast και τίκαρε την επιλογη "Αναζήτηση μόνο τίτλων".
Επίσης, αν ψάξεις στο Google θα δεις ότι πολλοί πελάτες δεν παρέλαβαν ποτέ τις παραγγελίες τους.

Εγώ έχω παραγγείλει 2 φορές απο κει. 2 τσουβάλια Brit, 2 τσουβάλια Brit Care και ένα κολάρο seresto. Όλα κομπλέ. Ούτε σκισμένες συσκευασίες ούτε σβησμένες ημερομηνίες και lot. Και έφτασαν μετά από 2 βδομάδες περίπου.

Κάνε πρώτα ένα search και μετά αποφασίζεις αν αξίζει ή όχι. Να σου ζήσει!
 
  • Like
Reactions: Taitienitsa


StergiosMpa

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2017
309
112
30
Ωραία οπότε ότι κάνω θα το κάνω με αντικαταβολή γ να μην υπάρξει θέμα με την τράπεζα....
 




george_gt

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2016
188
429
Αυτό τον κωδικό της brit χρησιμοποιώ και εγώ εδώ και 3 μήνες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος
 


StergiosMpa

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2017
309
112
30
Αυτό τον κωδικό της brit χρησιμοποιώ και εγώ εδώ και 3 μήνες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος
Για να δουμε!!! Είναι καλύτερη πιστεύεις από την άλλη puppy lamp and rice?
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Στο μωρό(3 μηνών) δίνω brit care junior large και είμαι πολύ ευχαριστημένη!Δίνω τζούνιορ και όχι πάππυ για λίγο πιο αργή ανάπτυξη...
 


StergiosMpa

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2017
309
112
30
Στο μωρό(3 μηνών) δίνω brit care junior large και είμαι πολύ ευχαριστημένη!Δίνω τζούνιορ και όχι πάππυ για λίγο πιο αργή ανάπτυξη...
Γιατί πιο αργή? Ίσως κάνω αυτό π είπε ένας φίλος παραπάνω! Μέχρι 5-6 μηνών την παππυ! Εμένα με ενδιαφέρει ποια είναι καλύτερη η puppy lamp and rice η η puppy grain free
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Γιατί πιο αργή? Ίσως κάνω αυτό π είπε ένας φίλος παραπάνω! Μέχρι 5-6 μηνών την παππυ! Εμένα με ενδιαφέρει ποια είναι καλύτερη η puppy lamp and rice η η puppy grain free
Πιο αργή για να προλαβαίνουν να αναπτύσσονται οι χόνδροι μαζί με τα κόκκαλα και να μειωθούν οι πιθανότητες δυσπλασίας,στραβών ποδιών κλπ
Τώρα για τους κωδικούς που λές..και οι δύο είναι καλοί,απλά ο ένας είναι για κουτάβια ευαίσθητα στα δημητριακά(γι'αυτό και δεν έχει) και ο άλλος είναι με αρνί και ρύζι...είναι ποια θα κάτσει στο δικό σου σκυλί καλά.
 


StergiosMpa

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2017
309
112
30
Πιο αργή για να προλαβαίνουν να αναπτύσσονται οι χόνδροι μαζί με τα κόκκαλα και να μειωθούν οι πιθανότητες δυσπλασίας,στραβών ποδιών κλπ
Τώρα για τους κωδικούς που λές..και οι δύο είναι καλοί,απλά ο ένας είναι για κουτάβια ευαίσθητα στα δημητριακά(γι'αυτό και δεν έχει) και ο άλλος είναι με αρνί και ρύζι...είναι ποια θα κάτσει στο δικό σου σκυλί καλά.
Πολύ καλή πληροφορία ευχαριστώ!!! Γενικά από την εμπορεία σ ποια κολλάει καλύτερα??? Οποία κ να πάρω όμως το ίδιο μεγάλο θα γίνει το σκυλί έτσι???
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Το πόσο θα μεγαλώσει εξαρτάται απο το DNA και φυσικά συμβάλει και η σωστή διατροφή.Ο ρυθμός ανάπτυξης όμως σε μεγαλόσωμες φυλές θέλουμε να είναι αργός όπως σου εγραψα παραπάνω...Εγώ σου είπα στο 3 μηνών κουτάβι δίνω τζούνιορ(όχι οτι θα πάθει κάτι με την πάππυ)...θέμα καθαρά επιλογής σου είναι!Και οι δύο είναι καλές τροφές για την ηλικία που έχει το κουτάβι σου!