Τροφή!


StergiosMpa

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2017
309
112
30
Το πόσο θα μεγαλώσει εξαρτάται απο το DNA και φυσικά συμβάλει και η σωστή διατροφή.Ο ρυθμός ανάπτυξης όμως σε μεγαλόσωμες φυλές θέλουμε να είναι αργός όπως σου εγραψα παραπάνω...Εγώ σου είπα στο 3 μηνών κουτάβι δίνω τζούνιορ(όχι οτι θα πάθει κάτι με την πάππυ)...θέμα καθαρά επιλογής σου είναι!Και οι δύο είναι καλές τροφές για την ηλικία που έχει το κουτάβι σου!
Χίλια ευχαριστώ γ τον χρονο σας και συγγνώμη για τις επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις αλλά είμαι νέος κ γενικά πρώτη φορά με σκυλί!!! Γενικά μ προτείνεται την grain free ή την άλλη?
 




StergiosMpa

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2017
309
112
30
Τέλεια θα δω αν μπορέσω να πάρω 1 παππυ ένα τζούνιορ !! Ευχαριστώ πολύ!!
 














ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
Θα προτιμούσα grain free...δε συμπαθώ τα δημητριακά για τα σκυλιά αλλά για τις κότες :D
Εντάξει νομίζω ότι το όλο θέμα με το grain free είναι λίγο υπερβολικό. Καλό είναι να είναι grain free η τροφή, αλλά δεν είναι και κομμός κεφαλής. Υπάρχουν πολύ καλές τροφές που έχουν δημητριακά μέσα. Οι δυο από τους τρεις κωδικούς της platinum που έχει διθυραμβικές κριτικές στο forum έχουν δημητριακά μέσα (ρύζι). Ο κωδικός με το κοτόπουλο μάλιστα έχει και καλαμπόκι εκτός από ρύζι. Νομίζω ότι αν μια τροφή δεν έχει καθόλου σιτηρά ή υπόπροιόντα σιτηρών (wheat, wheat flour, κ.λπ.)) μέσα, και δεν έχει περισσότερα του ενός ή δυο το πολύ δημητριακών μέσα στα 5 πρώτα συστατικά, είναι μια αρκετά καλή επιλογή. Εγώ δίνω acana classics και στα δυο σκυλιά μου που ως δευτερο συστατικό έχουν βρώμη και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
 


StergiosMpa

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2017
309
112
30
Οκ παρήγγειλα την grain free περιμένω να μ πουν ότι εγκρίθηκε η παραγγελία και να μιλήσω μαζί τους για τα θέματα ημερομηνιών.. αν κάτι πάει στραβά θα πάω στην team breeder γτ κουράστηκα αχαχα
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf