Υιοθεσια μετ'εμποδιων


aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
@mareco αχ κοριτσάκι μου να είσαι καλά με έκανες πραγματικά να γελάσω έτσι όπως μου τα έχωσες. Με λουρι ήταν ο άλλος σκύλος και μας την έπεσε από πίσω, ο tesoro περπαταγε δίπλα μου έβλεπα το κεφάλι του και ξαφνικά νοιώθω τράβηγμα στο χέρι, τσακιστηκα ,και άκουγα γκρρρ και κλάματα, φωνές από το αφεντικό, βλέπω τον δικό μου με αίματα στο στόμα, 100 εγκεφαλικά εγώ, δεν ξέρω πως χώρισαν η τους χώρισε ο άλλος, ήρθε μετά να βοηθήσει με τράβηξε από το χέρι και του έχωσε κι αυτού μια δαγκωνιά ο δικός μου, τον ματωσε κανονικά. Ζήτησε συγνώμη, δεν ξέρω τι έγινε πρώτη φορά συμβαίνει κλπ μας συνόδευσε μέχρι τον κτηνίατρο μας που ευτυχώς ήταν στα 100 μέτρα. Μου έδωσε και τα στοιχεία του να καταλάβεις ότι έξοδα χρειαστούν.
Ο tesoro εν τω μεταξύ στα @απαρια του όλα, σαν να μην συνέβη τίποτα. Τον κοιτάω λίγο με λοξό μάτι από χθες, δεν του το είχα να δαγκώσει και σκύλο και άνθρωπο.
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
822
668
@mareco αχ κοριτσάκι μου να είσαι καλά με έκανες πραγματικά να γελάσω έτσι όπως μου τα έχωσες. Με λουρι ήταν ο άλλος σκύλος και μας την έπεσε από πίσω, ο tesoro περπαταγε δίπλα μου έβλεπα το κεφάλι του και ξαφνικά νοιώθω τράβηγμα στο χέρι, τσακιστηκα ,και άκουγα γκρρρ και κλάματα, φωνές από το αφεντικό, βλέπω τον δικό μου με αίματα στο στόμα, 100 εγκεφαλικά εγώ, δεν ξέρω πως χώρισαν η τους χώρισε ο άλλος, ήρθε μετά να βοηθήσει με τράβηξε από το χέρι και του έχωσε κι αυτού μια δαγκωνιά ο δικός μου, τον ματωσε κανονικά. Ζήτησε συγνώμη, δεν ξέρω τι έγινε πρώτη φορά συμβαίνει κλπ μας συνόδευσε μέχρι τον κτηνίατρο μας που ευτυχώς ήταν στα 100 μέτρα. Μου έδωσε και τα στοιχεία του να καταλάβεις ότι έξοδα χρειαστούν.
Ο tesoro εν τω μεταξύ στα @απαρια του όλα, σαν να μην συνέβη τίποτα. Τον κοιτάω λίγο με λοξό μάτι από χθες, δεν του το είχα να δαγκώσει και σκύλο και άνθρωπο.
Σε πολυ καλο ανθρωπο πεσατε ενω τον δαγκωσς να σας συνοδευσει και να θελει να πληρωσει κιολας.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.645
19.876
Σε πολυ καλο ανθρωπο πεσατε ενω τον δαγκωσς να σας συνοδευσει και να θελει να πληρωσει κιολας.
Ε καλά, δική του ευθύνη ήταν όλο αυτό. Εφταιγε και οφείλει να "πληρώσει" και μπράβο του που δεν το απέφυγε, ή τίποτα ακόμη χειρότερο. Κύριος!!!

* Παίζει να είσαστε ανύπαντροι και οι δύο @aleka1 ; Σκέψου το αν είναι! :cool:
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
822
668
Ε καλά, δική του ευθύνη ήταν όλο αυτό. Εφταιγε και οφείλει να "πληρώσει" και μπράβο του που δεν το απέφυγε, ή τίποτα ακόμη χειρότερο. Κύριος!!!

* Παίζει να είσαστε ανύπαντροι και οι δύο @aleka1 ; Σκέψου το αν είναι! :cool:
Αφου ειπε τον πηγε χθες βολτα ο αντρας της χαχα
 
  • Love
Reactions: aleka1


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.645
19.876
Αφου ειπε τον πηγε χθες βολτα ο αντρας της χαχα
Α ναι μωρέ, δίκιο έχεις. Από τον ενθουσιασμό μου χάζεψα. Καταλαβαίνεις. Δεν βρίσκεις συχνά ευγενικούς! :ROFLMAO:
Ασε που...ποτέ δεν ξέρεις! Χρυσό κουφέτο το dogforum! :LOL::LOL::LOL:
 


aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
Βρε σεις ευγενικούς βρίσκεις, την ησυχία σου ΟΧΙ ,έτσι και ήταν ο αντρουλης μου χθες θα ειχανε σκοτωθεί που τόλμησε να του δαγκώσει το σκύλο, το αγόρι του, το λεβέντη του, τον αντράκλα του .
Εγώ πιστεύω ότι αυτός φοβήθηκε μήπως έσπασα τίποτα εγώ, γιατί ήταν και κόσμος εκεί η δεν ξέρω και για το σκύλο του αν σκέφτηκε μήπως υπάρχει πρόβλημα που δάγκωσε, με αστυνομία δηλαδή
 
  • Haha
Reactions: medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.226
7.771
Καποια βλακειουλα είχε κάνει και αυτος για να βρεθει δεμένος σκύλος στην εμβελεια του Τεσόρο οποτε όφειλε να φροντίσει γι αυτα.
Ο λεβέντης μια χαρα θα είναι, έχει κανει αδέσποτος και αλήτευσε λίγο λογικά πριν τον βρείτε, ξέρει απο τη ζωη έξω :p
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.545
6.972
Καλέ κυρία Αλέκα μας, το σκυλί μόλις είχε δαγκωθεί αναίτια, και από την πλευρά των επιτιθέμενων κάποιος έκανε μια έντονη κίνηση προς το μέρος σας. Αυτό κ εγώ θα το εκλαμβανα ως εκ νέου επίθεση αν δεν είχα το προνόμιο της ομιλίας για να καταλάβω τις προθέσεις του ατόμου. Ο τεζορο πήγε να σας προστατέψει μην πάθετε τα ίδια με αυτόν. Μια χαρά συμπεριφέρθηκε. Ο έτερος ιδιοκτήτης (ααα, κύριος όμως, δε λέω) έκανε απανωτά λαθάκια.

Θα πω όμως τα εξής:
- Υπάρχει μια μικρή περίπτωση να του μείνει κάνα ψυχολογικό τραυματακι κ να πρέπει λίγο να δουλευτεί ξανά η κοινωνικοποίησή του με τα άλλα σκυλιά. Μάλλον πολύ πολύ μικρή, αφού λέτε είναι ήδη σα να μην έγινε τπτ. Έχετε λίγο το νου σας απλά να τον παρατηρείτε μην είναι λίγο αγχωμενος.
- Υπάρχει μια πολύ μεγαλύτερη περίπτωση να σας έχει μείνει εσάς ψυχολογικό τραυματακι, να είστε αγχωμενη χωρίς καν να το συνειδητοποιείτε - αλλά αυτός θα το καταλαβαίνει πάντα - κ σαν αποτέλεσμα να αντιδρά ανάλογα όλο κ πιο αγχωμενα αυτός. Αυτό να το προσέξετε σε σας - λίγο πιο πολύ :ROFLMAO:
 
  • Like
  • Haha
Reactions: medusa and aleka1


aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
Καποια βλακειουλα είχε κάνει και αυτος για να βρεθει δεμένος σκύλος στην εμβελεια του Τεσόρο οποτε όφειλε να φροντίσει γι αυτα.
Ο λεβέντης μια χαρα θα είναι, έχει κανει αδέσποτος και αλήτευσε λίγο λογικά πριν τον βρείτε, ξέρει απο τη ζωη έξω :p
Μακάρι κορίτσι μου να μην τον επηρέασε (απ ότι φαίνεται οχι)

Άσχετο αλλά, για να την λες σουπιά και αλεπού κάτι θα ξέρεις όμως τα μάτια της είναι η απόλυτη αθωότητα!!!!! Το δε χρώμα της δεν έχω λόγια να σου εξηγήσω πόσο υπέροχο το βρίσκω. Ελπίζω να τον ρίξει σιγά σιγά το σκληρό άντρα :giggle::giggle:
 
  • Love
Reactions: medusa


aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
Καλέ κυρία Αλέκα μας, το σκυλί μόλις είχε δαγκωθεί αναίτια, και από την πλευρά των επιτιθέμενων κάποιος έκανε μια έντονη κίνηση προς το μέρος σας. Αυτό κ εγώ θα το εκλαμβανα ως εκ νέου επίθεση αν δεν είχα το προνόμιο της ομιλίας για να καταλάβω τις προθέσεις του ατόμου. Ο τεζορο πήγε να σας προστατέψει μην πάθετε τα ίδια με αυτόν. Μια χαρά συμπεριφέρθηκε. Ο έτερος ιδιοκτήτης (ααα, κύριος όμως, δε λέω) έκανε απανωτά λαθάκια.

Θα πω όμως τα εξής:
- Υπάρχει μια μικρή περίπτωση να του μείνει κάνα ψυχολογικό τραυματακι κ να πρέπει λίγο να δουλευτεί ξανά η κοινωνικοποίησή του με τα άλλα σκυλιά. Μάλλον πολύ πολύ μικρή, αφού λέτε είναι ήδη σα να μην έγινε τπτ. Έχετε λίγο το νου σας απλά να τον παρατηρείτε μην είναι λίγο αγχωμενος.
- Υπάρχει μια πολύ μεγαλύτερη περίπτωση να σας έχει μείνει εσάς ψυχολογικό τραυματακι, να είστε αγχωμενη χωρίς καν να το συνειδητοποιείτε - αλλά αυτός θα το καταλαβαίνει πάντα - κ σαν αποτέλεσμα να αντιδρά ανάλογα όλο κ πιο αγχωμενα αυτός. Αυτό να το προσέξετε σε σας - λίγο πιο πολύ :ROFLMAO:
Ναι κι εγώ έτσι νομίζω, ήθελε να με υπερασπιστεί. Αφού συμφωνείτε όλοι οτι συμπεριφερθηκε φυσιολογικά ΟΚ.

Τα κύρια Αλέκα και τους πληθυντικους άστα :LOL: και βεβαίως μου άφησε ψυχολογικό και επίσης μια χαρά το συνειδητοποιω, δεν τον έχω βγάλει έξω από χθες, με πιάνει ταραχή και ξέρω ότι θα τον αγχωσω τελικά (παρόλο που είναι εξαιρετικά αναίσθητος τελικά). Αύριο θα πάω κι εγώ μαζί στη βόλτα όμως
 
  • Haha
Reactions: Estranged


aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
@Orjo καλησπέρα. Είδα σε ένα άλλο θέμα που βάλατε φωτογραφίες δύο τσάντες μεταφοράς, μου φαίνεται εξαιρετικά έξυπνο και εξυπηρετικο για κάποιες περιπτώσεις. Ο δικός μου είναι βέβαια 12 κιλά περίπου αλλά δεν ξέρει κανείς τι μπορεί να χρειαστεί. Το ερώτημα μου είναι αν το έχετε χρησιμοποιήσει, αν είναι βολικό, υποθέτω σε πετ σοπ θα το βρω γιατί δεν είχατε βάλει κατάστημα ή μάρκα. Ευχαριστώ πολύ