Φωτογραφίζοντας τα σκυλιά μας! (Tips & συμβουλές)


MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Ποσο ζηλευω τις υπεροχες φωτογραφιες σας δε λεγεται! Εγω εχω την Panasonic Lumix DMC-TZ19 Λειτουργω το manual και καταφερνω να βγαζω ωραιες φωτο αλλα μονο σε σταθερα αντικειμενα... Γιατι δεν μπορω να βγαλω τα σκυλια μου η γενικα καποιο κατοικιδιο σε κινηση? Βγαινουν κουνημενες παντα!! Προσπαθω η καημενη αλλα συνεχεια απογοητευομαι αν μπορειτε πειτε καμια συμβουλη? Pleaseeeeeee
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Ποσο ζηλευω τις υπεροχες φωτογραφιες σας δε λεγεται! Εγω εχω την Panasonic Lumix DMC-TZ19 Λειτουργω το manual και καταφερνω να βγαζω ωραιες φωτο αλλα μονο σε σταθερα αντικειμενα... Γιατι δεν μπορω να βγαλω τα σκυλια μου η γενικα καποιο κατοικιδιο σε κινηση? Βγαινουν κουνημενες παντα!! Προσπαθω η καημενη αλλα συνεχεια απογοητευομαι αν μπορειτε πειτε καμια συμβουλη? Pleaseeeeeee
Προσπαθησε να εχεις μεγαλη ταχυτητα για να εχεις παγωμα κινησης :p
 








l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Η πρώτη από το δεύτερο ποστ με τα αφτιά κεραίες είναι απίστευτη!!
Πολύ όμορφες φωτογραφίες μπράβο!
 






Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Ποσο ζηλευω τις υπεροχες φωτογραφιες σας δε λεγεται! Εγω εχω την Panasonic Lumix DMC-TZ19 Λειτουργω το manual και καταφερνω να βγαζω ωραιες φωτο αλλα μονο σε σταθερα αντικειμενα... Γιατι δεν μπορω να βγαλω τα σκυλια μου η γενικα καποιο κατοικιδιο σε κινηση? Βγαινουν κουνημενες παντα!! Προσπαθω η καημενη αλλα συνεχεια απογοητευομαι αν μπορειτε πειτε καμια συμβουλη? Pleaseeeeeee
Εχει iA (intelligent auto) ρυθμιση? Εγω εκει πετυχαινω φωτο σε κινηση γιατι ακομα να μαθω τις ρυθμισεις αν και βεβαια δεν ειχα και πολυ χρονο να ασχοληθω. . .

Εγω εχω την tz20, καλες ειναι!
 
Last edited:








rinio

Well-Known Member
2 Οκτωβρίου 2008
95
0
Επειδη εχουμε και μεις την λοξα με τις φωτο, οποτε εχουμε χρονο βγαζουμε καμια ποζα.
Αυτος ειναι ο Ερμακος κουταβος τρελλος!!!
α.jpg β.jpg γ.jpg δ.jpg ε.jpg

Canon EOS 450D
F : f /3.5
Χρόνος 1/15
ISO : 200
 


MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Εχει iA (intelligent auto) ρυθμιση? Εγω εκει πετυχαινω φωτο σε κινηση γιατι ακομα να μαθω τις ρυθμισεις αν και βεβαια δεν ειχα και πολυ χρονο να ασχοληθω. . .

Εγω εχω την tz20, καλες ειναι!
Εχει και εχω προσπαθησει να τραβηξω ετσι αλλα δεεεεν και παλι κουνημενη βγαινει! Θα συνεχισω να προσπαθω με διαφορες ρυθμισεις και που θα παει θα τα καταφερω καποια στιγμη!