ΨΑΧΝΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΓΑΛΛΙΚΟ ΜΠΟΥΛΝΤΟΓΚ


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Να σου ζήσει.

Αναρωτιέμαι γιατί κάποιος να έχει δώσει 800-900 ευρώ από το 13ο μισθό του για να πάρει ένα κουτάβι από pet shop και να το δώσει μεσα σε λίγες μέρες τζάμπα σε σένα ενώ κάλλιστα θα μπορούσε (όχι βεβαία να αφήσει 2 μηνών κουτάβι στο δρόμο όπως ισχυρίζεσαι) αλλά να το πουλήσει για να πάρει έστω ένα μέρος των χρημάτων του πίσω.

Με λίγα λόγια βρήκες τον «Άγιο Βασίλη» που σου έκανε δώρο το σκύλο των ονείρων σου. Πολύ καλό για να είναι αληθινό, δεν νομίζεις?

Τέλος πάντων, λυπάμαι πραγματικά που τόση συζήτηση πήγε, για ακόμα μια φορά, στο βρόντο και η κατάληξη ήταν να πάρεις σκύλο από pet shop και μάλιστα να προσπαθήσεις (και αυτό είναι το εξοργιστικότερο) να υποτιμήσεις τη νοημοσύνη μας.

Είσαι από τις περιπτώσεις που μου προκαλούν υπαρξιακά ερωτήματα του τύπου «γιατί καταθέτω την ψυχή μου εδώ μέσα 2 σχεδόν χρόνια και γιατί προσπαθώ να αλλάξω την νοοτροπία των ανθρώπων αφού ότι και να κάνουμε πάλι σε «τοίχο» πέφτουμε.»

Τι να πω… Το μόνο που μένει είναι να σου ευχηθώ καλή τύχη.
 






fanis85

Active Member
14 Δεκεμβρίου 2008
27
0
Παρακαλω παρα πολυ οποιος δεν πιστευει ειναι δικαιωμα του και δεν ειναι υποχρεωτικο
να δωσει μια απαντηση υποκρησιας
Η αληθεια ειναι αυτη ητε το πιστευται ειτε οχι
Το σκυλι ειναι δωρεαν........................
Αν ηταν αλλιως δεν θα εμπενα στον κοπο να αγορασω απο Πετ σοπ να εισται σιγουροι για αυτο......... με λεφτα
Μπορει να μην ειναι καθαρο γαλλικο μπουλντογκ δεν ξερω ειλικρινα και να μην μοιαζει μια με αυτα τα σκηλια που εχετε η που εχε δει
Θελω να ξερετε οτι ψαχνω δυο μηνες σκυλο και εφαγα τον κοσμο παντου αφηνα το τηλεφωνο μου ημουν τυχερος που ενας στος 100 με πηρε ισως............
Ενα με νοιαζει οτι στα ματια μου ειναι το πιο ομορφο σκυλι του κοσμου...........
Θα προσπαθησω να του αφιερωσω οσο πιο πολυ χρονο γινεται και να μεγαλωσει με οσο πιο αγαπη και στοργη γινεται
Μονο που υπαρχει στο σπιτι ειμαι ευτηχισμενος και οσο παραμενει γερος και δυνατος θα ειμαι και εγω ευτηχισμενος
Ειμαι ανθρωπος που δενομαι ευκολα..............δυστηχως η και ευτηχως Να εισται καλα ολοι γεροι δυναοι και ορθοι παντα Καλα Χριστουγεννα σε ολους υγεια ευχομαι ολα τα αλλα βρισκονται
 


elenamagna

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2008
422
3
41
ΑΘΗΝΑ
Μπορει να μην ειναι καθαρο γαλλικο μπουλντογκ δεν ξερω ειλικρινα και να μην μοιαζει μια με αυτα τα σκηλια που εχετε η που εχε δει
εγω το βλεπω καθαροαιμο παντως κ μου αρκει που το αγαπας!
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Τι να σου πω βρε Φανη...,αναρωτιμεμαι αν αυτο το σκυλι το αφηναν στην Αθηνα αν θα το επαιρνες...,εγω πιστευω πως μαλλον οχι...
Μην λες οτι θα κανεις τα παντα για αυτο ,γιατι το τα παντα δεν βρισκεται γυρω απο το οικοδομικο μας τετραγωνο...;)
Τελος παντων ,αν οντως εσωσες ενα σκυλακι, μπραβο σου..,αν και τελικα ολα βολικα σου ηρθαν ε?χωρις κοπο ,χωρις χρονο και σχετικα οικονομικα..;)

Καλη τυχη και απο εμενα.
 
Last edited:




fanis85

Active Member
14 Δεκεμβρίου 2008
27
0
(H ιδιοκτητρια του που το ειχε εχει καρκινο) α να ευχαριστισω και την δεσποινα ελαβα το email της που μου προσφερε και αυτη κουταβακια Ειλικρινα ευχαριστω
Ολα καλα ρε παιδια, παραλληλα με βοηθησαν και οι 10 συμβουλες να μην λερωνει ο σκυλος
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ να μην ξεχασω χαιρετισματα εχετε απο το τζοι δωστε τα χαιρετισματα του στα αγαπημενα σας ζωακια
 




despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
φανη μην μασας το σκυλι ειναι καθαροαιμο κ πολυ ομορφο!!!!αν καποιος το πηρε απο πετ κ ενισχυσε τα puppy mills δεν φταις εσυ!ισα ισα καλο κανεις!
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
rottie κατα την γνωμη σου τι θα επρεπε να γινει αυτο το κουταβι για να μην ενισχυθουν τα p.mills?να καταληξει στον δρομο?στα σκουπιδια?ευθανασια?εχεις δει ου και λιγα βιντεακια φανταζομαι για τα mills?
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Δεν βλεπω να εκανες κατι κακο,και απολογισε.Οπως και να εχει ,να σου ζησει και να το χαιρεσαι:).
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
rottie κατα την γνωμη σου τι θα επρεπε να γινει αυτο το κουταβι για να μην ενισχυθουν τα p.mills?να καταληξει στον δρομο?στα σκουπιδια?ευθανασια?εχεις δει ου και λιγα βιντεακια φανταζομαι για τα mills?
Δημοσίευση #41
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Παιδιά δυστυχώς συνεχώς χαρίζονται καθαρόαιμα κουτάβια από ανθρώπους ανεύθυνους.
Μάλλον ο Φάνης ήταν ΠΟΛΥ Καλό παιδί φέτος (και το έμαθε ο Αγ. Βασίλης!):)

Χαίρομαι που "σου 'φεξε" έτσι κι ελπίζω να προσέχεις καλύτερα τον μικρό από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη του.

Συχνά τα "τζάμπα" κουτάβια χαρίζονται ξανά (2η φορά, ή και 3η και 4η) γιατί πολλοί αν δεν επένδυσαν απολύτως τίποτα για το ζώο, το παρατάνε στην πρώτη δυσκολία.

Αν και χαίρομαι για σένα (πραγματικά), Φάνη, είμαι κάθετα αντίθετη στο να χαρίζονται καθαρόαιμα κουτάβια γι' αυτό τον λόγο. Άσε που το τζάμπα επιβραβεύει τον βιαστικό, που μπορεί τελικά να κάνει ΜΕΓΑΛΟ λάθος που πήρε σκύλο (τον οποινδήποτε σκύλο).

Ελπίζω να πάνε όλα καλά για σένα, Φάνη, όμως ελπίζω περισσότερο για την ευζωία του μικρού αυτού σκύλου, που είχε πολύ άδικο και άσχημο ξεκίνημα στην ζωή του.
Μέχρι τώρα δηλαδή, κανείς δεν ενδιαφέρθηκε πραγματικά για εκείνον.

Να σου ζήσει και Καλές Γιορτές!
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Το κουτόχορτο στο δικό μου menu τουλάχιστον δεν συμπεριλαμβάνεται και επειδή βλέπω ότι υπάρχει διάθεση να συνεχιστεί το θέμα, παρόλο που έτσι όπως κατέληξε το θεωρώ πλέον ανάξιο λόγου και άνευ ουσίας, προσκαλώ/ προκαλώ όποιον επιθυμεί, να μου βρει έστω μια αγγελία για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ καθαρόαιμο κουτάβι που κόστισε 800-900 ευρώ και χαρίζεται σε ηλικία 2 μηνών.

Όχι τίποτα άλλο, να πάω να ζητήσω και εγώ κανένα δωράκι 900 ευρω διότι τα έξοδα μου λόγω εορτών είναι αυξημένα. :rolleyes:
 


ainte

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2008
184
0
Αλεξανδρούπολη
Rottie, μην είσαι τόσο σίγουρη για την άποψη σου, γιατί στο μενού πολλών υπάρχει το ανευθυνόχορτο...
Την δικιά μου την πήρα 3 μηνών επειδή η ιδιοκτήτρια δεν την ήθελε πια. Δεν την πλήρωσε 900€ βέβαια αλλά το 400ρικο το έδωσε.
Μου είπε "ή την παίρνεις ή την πάω και την αφήνω στο βουνό".
 




despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
Rottie κανεις λες και δεν ξερεις τι κοσμος υπαρχει γυρω σου!!!!ειναι παρα πολυ ευκολο καποιος να δωσει τα ωραια του λεφτακια για να αγορασει εναν καθαροαιμο σκυλο μονο κ μονο για "επιδειξη" και μολις ερθουν οι πρωτες ευθυνες κ οι δεσμευσεις να δεις που παει το κουταβι.....οπου φυγει φυγει, κανουν λες κ εχουν βαλει στο σπιτι τους τον αιοσφωρο!μακρια απο μας!
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Αγγελία περιμένω. ;)
Ε πάρτην μας ζάλισες :p :p :p :p :maria:

«Μάτια μπλε, καλοκαιρινά, σαν δυο στάλες Αιγαίο… Μάτια μπλε, που τα δειλινά, σας κοιτάζω και κλαίω….» Ποιος να ταξιδέψει στα μάτια του κ ποιος να χαϊδέψει το υπέροχο κατάλευκο σώμα του….Καθαρόαιμος Καναδός λύκος, υγιέστατος, ηγετικός χαρακτήρας, ατρόμητος, με αυτοπεποίθηση και απίστευτη χάρη, πριν χρονίσει, αναζητά τον άνθρωπο και το σπίτι που θα ξετυλίξει τα προσόντα του.. Υπερβολικά τρυφερός με τους ανθρώπους, δεν ανέχεται όμως άλλον αρσενικό σκύλο να «κλέβει την παράσταση»!!.Υπερβολικά βολικός, μπορεί με τις ώρες να κάθεται στα πόδια σου κ να διαβάζει την εφημερίδα σου η να βλέπει μαζί σου τηλεόραση… Δεν πρόκειται να μεγαλώσει άλλο, σίγουρα όμως με το πέρασμα του χρόνου θα κλέβει τη καρδιά σου με τις χάρες της ράτσας του κ του χαρακτήρα του.Έχουμε ήδη πολλά ζώα στο σπίτι κ ήδη ζηλεύουμε τον άνθρωπο που θα ζήσει μαζί του. Ο γαλανομάτης Γκάρι περιμένει
Μουαχαχαχαχα :D
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.122
Μηνύματα
895.913
Μέλη
19.937
Νεότερο μέλος
Spotlight