απειλες γειτονων!!!


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Εγω ξερω οτι με τη Ριτα ειμαι 100% οκ απεναντι στους αλλους και φροντιζω να μην ενοχλει και επισης να ειναι καθαρη και εμβολιασμενη και αποπαρασιτωμενη για την υγιειας ολων μας ημων, υμων αλλα πανω απο ολα της θεας μου. Αν λοιπον εγω ειμαι τυπικη θεωρω οτι μπορω να απαιτησω το ιδιο και απο τους αλλους. Δεν ενοχλω και για αυτο δεν επιτρεπω να ενοχλουμαι. Αυτο ειναι νομιζω αυτο που πρεπει να σκεφτομαστε οι σκυλομανες και πατεραδες.
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Χριτακι, αν πεσεις σε ανεγκεφαλο γειτονα σου κανει ενα ψυχολογικο πολεμο σουπερ.Και μην ξεχνας οτι ανεγκεφαλοι ειναι πολλοι.παρα πολλοι...
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Συμφωνω. Αλλα αν εγω νιωθω οτι ειμαι οκ απεναντι στο γειτονα μπορω να το χειριστω αναλογως. Αν ο γειτονας παροτι ανεγκεφαλος εχει δικιο τα πραγματα αλλαζουν. Αλλιως πχ χειριζεσαι μια κατασταση που ο γειτονας απειλει επειδη το σκυλι σου απλα υπαρχει και αλλιως αν οντως γαυγιζει και σπαει τα νευρα της γειτονιας (αν και με τοσα αμαξια στο αθενς ποτε δε με ενοχλησε το γαυγισμα του σκυλου αλλα εστω). Αν τα εχω οκ με τον εαυτο μου τα αλλα βρισκονται:)
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Παιδιά το θεμα μας είναι πολύ συγκεκριμένο και αφορά το πρόβλημα που αντιμετωπίζει ο kostas_dogo_argentino με το σκύλο του και τους γείτονες του. Θα παρακαλέσω να παραμείνουμε εντός θέματος προτείνοντας λύσεις στο μέλος που ζήτησε τη βοήθεια μας.
:)
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Μα αυτο λεμε. Η μονη λυση αν ο ντογκος του ντογκου κανει φασαρια στις 3 ειναι να τον σταματησει. Αν οι γειτονες συνεχισουν μετα απειλες το ξανασυζηταμε. Α και μπαι δε γουει ρε κωστα_ντογκε_αρτζεντινε τελικα δεν απαντησες αν κανει οντως φασαρια το τσιλι σου:)
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Βρε Άννα, ΠΩΣ κατά την γνώμη σου θα τον σταματήσει? Σκύλος είναι δεν είναι στερεοφωνικό να το βγάλει από την πρίζα!
 
Last edited:


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
βασικα ο kostas ρωτησε και εχει εξαφανιστει :p
οποτε κανεις δεν μπορει να σχηματισει αποψη του τι μπορει να συμβαινει στην πραγματικοτητα αν δεν μας διαφωτισει ο ιδιος.....οποτε τζαμπα η συζητηση:rolleyes:
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Χεχεχε καλο:)! Κατσε γιατι το σκυλι να γαβγιζει 4 η ωρα το πρωι? Ε και γενικα τα σκυλια οταν ειναιμε τα αφεντικα τους δεν καθονται να γαυγιζουν χωρις λογο. Αντε κανα γουφ γουφ αν ακουσουν θορυβο. Δεν ειναι περιεργο ενα σκυλι να γαυγιζει ετσι στο ξεμπαρκο και να τρεχει 4 η ωρα το πρωι? Εγω μονο τα σκυλια των μπαλκονιων ξερω μεχρι δτιγμησ να ξελαρυγγιαζονται. Εχουμε ενα λυκοσκυλο στην απεναντι πολυκατοικια πχ που ειναι ετσι. Ολα τα αλλα (και ειμαστε τρελη σκυλογειτονια) δεν ακουγονται σχεδον. Ενταξει κανα γαβ γουβ αμα παοζουν στους κηπους η αν ακουνε κατι αλλα αλλο αυτο και αλλο φασαρια τα ξημερωματα!
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
βασικα ο kostas ρωτησε και εχει εξαφανιστει :p
οποτε κανεις δεν μπορει να σχηματισει αποψη του τι μπορει να συμβαινει στην πραγματικοτητα αν δεν μας διαφωτισει ο ιδιος.....οποτε τζαμπα η συζητηση:rolleyes:
Θα εμφανιστεί όταν εμφανιστούν οι γείτονες με τις καραμπίνες και τα καλασνικοφ! :lol:
Ο Κώστας εμφανίζεται εξάλλου όταν η κατάσταση με το σκύλο του έχει φτάσει στο αμήν! ;-)
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Ε μα ναι βρε παιδι μου αλλα ας δωσει εξτρα πληροφοριες. Τι τσαμπα κονσορτιουμ εχουμε ανοιξει εδω? Να ξερουμε τισς παραμετρους να βγαλουμε ενα πορισμα βρε αδερφε! :);)
 


kostas_dogo_argentino

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
159
2
ν.κοσμος
...

Κατα πρωτων , η γνωμη σου ποια ειναι σε σχεση με αυτα που σου ειπαν οι γειτονες?

Ο σκυλακος σου οντως γαβγιζει συνεχως, τρεχει στις 3-4 το πρωι?Αν ξυπνουν οι γειτονες σου λογικα θα πρεπει να ξυπνας πρωτα εσυ, μιας και ειναι μεσα στο σπιτι σου.
Τον σκυλο δυσκολα θα τον διωξουν, αλλα δεν ειναι αυτο το ζητουμενο , πρεπει να εχεις καλες σχεσεις με τους διπλανους σου.
τα προβληματα ειναι τα εξης...
1ο κ βασικοτερο...το επαγγελμα μου ειναι φορτηγατζης που σημαινει οτι μπορει να λειπω μια ωρα αλλα κ 10 η 12...και επισης δεν εχω ωραριο συγκεκριμενο ουτε εγω ουτε κατα συνεπεια ο σκυλακος μου...το αποτελεσμα?
οταν ξυπναω στις 3 το βραδυ(κ λογικο ειναι)ενας σκυλος 40 κιλων να κανει χαρες οποτε κ αρκετη φασαρια,
να μην ξερει ποτε θα παμε βολτα,τι ωρα θα φαει,κ το βασικοτερο,να μενει πολλες ωρες μονος!!!
2ο βασικοτατο...ειναι υπερβολικα δεμενος μαζι μου με τεραστιο αγχος αποχωρισμου(σπαρακτικο κλαμμα,γαυγισματα,ουρλιαχτα,χτυπηματα στις πορτες,δαγκωματα σε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ βρεθει μπροστα του η ακομη κ χεσιμο η κατουρημα ως αντιδραση)που σημαινει πως οτι ωρα κ να φυγω απευθειας δημιουργειται το προβλημα με τους γειτωνες!!!
(για να σας προλαβω,crate για το μεγεθος του μετα απο εκπαιδευση 6 ημερων οντας στο σπιτι εγω κ χωρις πολυ παραπονο ΔΙΑΛΥΘΗΚΕ μεσα σε 40 λεπτα περιπου)
και 3 ο...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΝΩ ΑΓΕΝΗΣ Κ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΠΟΥ ΔΕΧΤΗΚΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ...ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ 8 Κ 10 ΩΡΩΝ Κ 30 Η Κ 100 ΧΛΜ ΜΕ ΦΟΡΤΗΓΟ?ΘΑ ΕΙΧΑΤΕ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΑΣ ΟΣΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ?
ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ ΝΟΜΙΖΩ...
κ ναι τον βγαζω βολτες αναλογα με τα κουραγια μου 2-3-4 απο μιση μεχρι κ 3-4 ακομη κ 5 ωρες!!!και παιχνιδι κ εκπαιδευση!!!το θεμα ειναι το εξης...
δεν μπορω να συμβιωσω σωστα μαζι του απο την στιγμη που δεν μπορω να τον αφησω μονο γτ ενοχλει τους γειτωνες,δεν μπορω να τον παιρνω μαζι μου γτ αν απομακρυνθω η τον περιορισω καπου σπαραζει...οταν ερχονται φιλοι κανει σαν τρελος κ μολις τον περιορισω χαλαει τον κοσμο κ το αποκορυφωμα ζηλευει την κοπελα μου κ χωνεται αναμεσα μας!!!
αποτελεσμα!!!εχω μαλλωσει με ολους τους γειτωνες,σπιτι μου δεν παταει κανενας,δεν μπορω να βγω χωρις αγχος,ΟΥΤΕ ΣΕΞ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ γτ αναγκαστικα τον περιοριζω οποτε εχουμε...ΟΥΡΛΙΑΧΤΑ!!! ..........κτλ κτλ κτλ

αλλα κατα τα αλλα...εγω εχω το προβλημα κ φταιω για ολα!!!
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Πραγματικά δεν βλέπω να έχεις πρόβλημα. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο, παραπάνω από αυτά που κάνεις.

Ούτε ο σκύλος όμως έχει.

ΑΠΛΑ δεν έπρεπε να πάρεις σκύλο.

Δώστον άμεσα, θα έχεις τεράστιο πρόβλημα στο μέλλον.
 


kostas_dogo_argentino

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
159
2
ν.κοσμος
Κώστα, από τα τελευταία ποστ, δεν είδε κάποιος τον σκύλο που μπορεί να διορθώσει την συμπεριφορά του?

σωτηρη μου καλησπερα!!!δυστυχως εκτος του οτι δεν ειχα λεφτα για να συνεχισω τα μαθηματα,αυτον τον μηνα τουλαχιστον,ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες του βασιλη κ δεν υπηρχε η παραμικρη βελτιωση δυστυχως!!!
:(
δεν ξερω πια τι αλλο να κανω...

Θα εμφανιστεί όταν εμφανιστούν οι γείτονες με τις καραμπίνες και τα καλασνικοφ! :lol:
Ο Κώστας εμφανίζεται εξάλλου όταν η κατάσταση με το σκύλο του έχει φτάσει στο αμήν! ;-)

ενας απο τους βασικοτερους επικριτες μου!!!και ας ξαναδικαιολογηθω λοιπον για αλλη μια φορα...
η δουλεια μου δεν μου αφηνει χρονο να διαβαζω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΑ ΠΟΣΤ ουτε να μπαινω στο φορουμ!!!
ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΤΣΙ???
:mad:
 
Last edited by a moderator:




vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Συμφωνώ με τον denis.
Δεν έπρεπε να τον πάρεις..:(
Όσο δύσκολο και αν είναι και για τους δυό σας καλύτερα να τον δώσεις κάπου καλά και αν θέλεις να πηγαίνεις να τον βλέπεις(εκτός αν δεν κάνει καλό στο σκύλο)..:(
 




nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
To πρόβλημα δεν είναι ότι τον πήρε! Το πρόβλημα είναι ότι θεωρεί ότι δε φταίει σε τίποτα κι ότι για όλα φταίει ο σκύλος!
Agree...

Δεν γινεται να φταιει ο σκυλος.
Τον σκυλο εσυ τον ''πλαθεις''...οτι σπερνεις θεριζεις λενε...

Καλη τυχη απο εμενα...:)
 


kostas_dogo_argentino

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
159
2
ν.κοσμος
...

Συμφωνώ με τον denis.
Δεν έπρεπε να τον πάρεις..:(
Όσο δύσκολο και αν είναι και για τους δυό σας καλύτερα να τον δώσεις κάπου καλά και αν θέλεις να πηγαίνεις να τον βλέπεις(εκτός αν δεν κάνει καλό στο σκύλο)..:(
βασο μου δυστυχως εχω δεθει μαζι του κ δεν μπορω να τον δωσω αλλα επισης θα του κανει κ τεραστιο κακο πιστευω κ δεν το θελω!!!
ειλικρινα ειμαι διατεθειμενος μεχρι κ να νοικιασω σπιτι με αυλη κ ας εχω δικο μου διαμερισμα αλλα ξερω οτι δεν θα λυθουν τα προβληματα μου...τα ιδια θα ειναι απλα θα ειναι πιο ευκολο να με διωξουν απο εκει αφου θα ειναι με ενοικιο...
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Καταλαβαίνω ότι πρέπει να έχεις δεθεί πολύ μαζί του αφού τον κρατάς ακόμα.
Στη θέση σου δε νομίζω ότι θα άντεχα αυτή την κατάσταση απλά.:(
Τουλάχιστον τα βράδια(ώρα κοινής ησυχίας) όταν φεύγεις δεν μπορεί να μένει κάποιος δικός σου μέχρι να μάθει σιγά σιγά?Πώς τα πάει με άλλους?Κάθεται ήσυχος ή κλαίει?
Όχι ότι είναι λύση αυτό..:(
 


kostas_dogo_argentino

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
159
2
ν.κοσμος
Καταλαβαίνω ότι πρέπει να έχεις δεθεί πολύ μαζί του αφού τον κρατάς ακόμα.
Στη θέση σου δε νομίζω ότι θα άντεχα αυτή την κατάσταση απλά.:(
Τουλάχιστον τα βράδια(ώρα κοινής ησυχίας) όταν φεύγεις δεν μπορεί να μένει κάποιος δικός σου μέχρι να μάθει σιγά σιγά?Πώς τα πάει με άλλους?Κάθεται ήσυχος ή κλαίει?
Όχι ότι είναι λύση αυτό..:(
μενω μονος μου κ η κοπελα μου δεν μπορει να τον κανει καλα...
¨:(

βασικα το προβλημα ειναι το αγχος αποχωρισμου...ειναι η αιτια για ολα τα αλλα...
 
Last edited by a moderator:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf