διαρροια με αιμα


Status
Κλειδωμένο θέμα

izambella

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2009
97
0
ναι mathousalix αυτο να γινετε αν χασεις σκυλο απο γερατια αυτη τη στιγμη αν παρω και αλλο σκυλο θα παθει τα ιδια οποτε δεν εχει νοιμα να κανω κατι τετοιο.το μονο καλο στην ιστορια ειναι οτι δεν εχουμε καπιο παιδι εδω για να παιρασει ολη αυτη την διαδικασια που παιρναμε εμεις :(.οταν ερθει η ωρα θα σας ρωτισω για εκτρωφεα για να παρω κουταβι.ειχα ολη την καλη διαθεση να δοσω σπιτι σε ενα σκυλακι απο την φιλοζωικη ομως με τα καραγγιοζιλικια που ειδα και εζησα τις αυτες τις μερες δεν το ξανατολμω... :mad:
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
izambella το μονο που δν ηθελα ηταν να σε βαλω στη διαδικασια τετοιας συζητησης τη δεδομενη στιγμη συγνωμη..το μονο που εχω να πω ειναι κουραγιο.
 


izambella

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2009
97
0
δεν με εβαλες σε καμια διαδικασια.ετσι και αλλιως οτι εγινε εγινε.εκανα οτι μπορουσα και εγς και οι διο γιατροι του. ο κ.Αντρεας Μπαντουβας και ο κ.Φιλιπακης.τους οποιους θελω να ευχαριστισω και απο εδω μεσα οι ανθωποι αρρωστισαν με την περιπτωση του Brouno μου...τουλαχιστων ειχε μια ευκαιρια ο μικρος μου για να ζισει αν εμενε εκει δεν θα ειχε την ιατρικη φροντιδα που επρεπε...δυστιχως δεν τα καταφερε δυστιχως.... :(:(:(
 


maria-kostas

Active Member
24 Οκτωβρίου 2009
36
0
Καστοριά
νόμιζα οτι ειχαμε ξεμπερδεψει με αυτα και καθε μερα έλεγα ευτυχως το σκυλακι μου τςρα ειναι καλα. πριν 2 εβδομαδες περασαμε δύσκολα είχε πάρβο και το ξεπερασε ο ερρίκος μου χθες όμως το βράδυ ξεκίνησε πάλι αιματικές διάρροιες. έτοιμάζομαι για τον κτηνίατρο.σαν κακο όνειρο μου φαίνεται....
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Ευχομαι να πάνε όλα καλά με το σκυλάκι σου! Πρόκειται για κουτάβι από pet shop? Γράψε μας εάν θέλεις λίγα πράγματα παραπάνω. :)
 




maria-kostas

Active Member
24 Οκτωβρίου 2009
36
0
Καστοριά
δυστυχως απο petshop.... εγω φταιω για όλα παιδιά εγω και μόνο τελείως ενενημέρωτη για τα pet mills. ηρθε απο ουγγαρία ενα μήνα τον έχουμε είναι μονο 2,5 μηνών. μου έδωσε η κτηνίατρος bactrimel. χθες ήταν μια χαρά σήμερα πάλι διάρροια με αίμα. ξέρετε αν η γαστρεντερίτιδα ξαναγυρίζει?? παρόλο αυτά καγγουρό ο μικρός δεν σταματάει με τίποτα παίζει τρέχει. σήμερα πήγα πάλι στην κτηνίατρο και μου είπε να μην ανησυχώ. εμετούς δεν είχαμε. τι να πω ρε παιδιά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. το bactrimel μου είπε να το δώσω για 4 ημέρες πρωι βράδυ.
ΥΓ είναι golden retriever
αν κάποιος έχει ιδέα τι μπορει να φταίει σας παρακαλώ πείτε μου
 




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
εγω θα αλλαζα κτηνιατρο,η τουλαχιστον θα πηγαινα αμεσσα και σε καποιον αλλον να δει το σκυλι.
 


maria-kostas

Active Member
24 Οκτωβρίου 2009
36
0
Καστοριά
να σου πω την αλήθεια galazio μέσα σε ένα μήνα περάσαμε απο 2 κτηνίατρους γιατί το ο ερρίκος είχε παρβοεντερίτιδα και αυτή η κτηνίτρος είναι που μου τον έκανε καλά και ενώ είμασταν οκ για 3 εβδομάδες τώρα πάλι τα ίδια. γιαυτό τον πήγα πάλι στην ίδια... μου είπε να μην ανησυχω.τι να πω ρε παιδια. το σκυλί ήρθε απο την ουγγαρία σε κατάσταση τραγική ολοι μου λέγανε να τον πάω πίσω ήξερα όμως οτι θα τον αφήναν στην τύχη του.:( και το καλύτερο πήγαμε στον petshopa και τι μας είπε !!!!! μην το φοβάστε το σκυλί έχει γερή κράση αυτή η ράτσα:eek::eek::eek: τι να πω??? τώρα μόλις έκανε αλλά ήταν καθαρά δεν είχε αίμα... μου είπε οτι ήρθε με κοκκίδια και μάλλον δεν έχει καθαρίσει στα χάλια του τα μαύρα ήρθε ο καημένος. και μας είπαν πως θα είναι 2.5 με 3 μηνών και αυτός ήρθε 1.5 μηνών.....:mad::mad::mad::mad:
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Μετα το παρβο επρεπε να κανει ξανα ενα προαιρετικο εμβολιο,το εκανε?
Αν και αφου βλεπεις οτι δεν αφυδατωνεται,παει καλα,στην γαστρεντεριτιδα το πιο μεγαλο προβλημα ειναι η καταπολεμηση της αφυδατωσης.
Αν τρωει και πινει ειναι καλο.
 






harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Πού να το διαδωσει πρωτα Πετρο?
Ας ερθει εδώ στην Ξανθη. Αμφιβαλλω αν σε ολοκληρο τον Νομό υπαρχει ένα εκτροφικο σκυλι.
Όλα τα μικροσωμα (αμετρητα) προερχονται από ένα συγκεκριμενο πετ σοπ ή από ερασιτεχνικες γέννες φίλων, και όλα τα μεγαλοσωμα από ερασιτεχνες «εκτροφεις» (καλη ωρα).

Θελω να το διαδωσω εγω. Να την στησω εξω από το πετ σοπ και να λεω ιστοριες μεχρι να βγει ο πετ-σοπάς και να με δειρει?

Το μονο που μπορω να κανω είναι να εξηγω «γιατι όχι» στους πολλους που με πλησιαζουν για να ζευγαρωσω την Ηρα με τον κανακάρη τους ή τους ακομα περισσοτερους που προσπαθουν να με πεισουν ότι πρεπει να γεννησει μια φορα. Πλεον βαρεθηκα και λεω κοφτά ότι δεν ενδιαφερομαι και δεν γουστάρω.
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
οπου μπορει..
ποσους μπορει να επηρεασει??φυσικα δεν θα μπορεσει να καθεται και να τα λεει στον καθενα στο δρομο αλλα σε πιο κοντινους ανθρωπους μπορει να ανοιξει λιγο τα ματια τους..δεν χρειαζεται να μαθουν τα παντα..ομως καποια βασικα πραγματα οσον αφορα τα πετ σοπ και τους εκτροφεις της πισω αυλης και της κακιας ωρας εστω και εναν να ενημερωσει ειναι κατορθωμα..και αυτος θα ερθει η σειρα του σε καποια συζητηση για σκυλια να το διαδωσει και ουτω καθεξης..
 


maria-kostas

Active Member
24 Οκτωβρίου 2009
36
0
Καστοριά
συφμωνώ και το κάνω παιδιά.... γιατι η άγνοια σκοτώνει. πέρνω ως παράδειγμα τον εαυτό μου... μακάρι να μου το είχε πει κάποιος και εμένα πριν,.... αφου δεν φρόντισα να ενημερωθώ απο μόνη μου... ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΖΩΑΚΙ ΑΠΟ PETSHOP:mad::mad::mad: όλες αυτές οι αντριχιαστικές εικόνες στο youtube!!!
 


Anneta1810

Active Member
18 Φεβρουαρίου 2016
27
6
39
Paidia kalispera.sas grafo apo tin makrini kina Kai xriazome epigontos tin voithia sas.exoume panikovlithi oikogeniakos,to filarako mas to pirame apo pett shop an Kai hmoun antitheti na agorazo skilaki den ixame ali epilogi.mono apo ena pett shop tha mporousame na tou vgaloume kai diavatirio.edw Kai 3 evdhomadhes pirame koutavaki 3 minon maltez.tis protes meres htan miaxara meta arostise asxima vixa diaria aima sta koprana.ton pigame eki pou to pirame to kratisan sxedon mia evdomadha me orous kai farmaka.to pirame prin mia evdomadha ipotithete itan kala.kai me to pou to ferame spiti arxise pali ta idia,diaria aima mazi.omos troi paizi exei diathesi.kai edw einai pou xriazome tin voithia kapiou idikou.edw distixos den mporoume na sineoithoume me tous kinezous afti den milane aglika kai emis oxi toso kala kinezika.fovame min exei kamia arostia kai gia ton idio to skilaki alla kai gia tin kori mou pou einai trelameni mazi tou.fovame min exei kamia arostia kai kolisi I mikri mou.kai kati alo tou exoume krevataki kai ola osa prepi alla aftos protimai na kimithi sto patoma tis perisoteres ores.sas parakalo ti na kanoand pite mou.efxaristo
 


Tilisos

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2016
53
7
39
Paidia kalispera.sas grafo apo tin makrini kina Kai xriazome epigontos tin voithia sas.exoume panikovlithi oikogeniakos,to filarako mas to pirame apo pett shop an Kai hmoun antitheti na agorazo skilaki den ixame ali epilogi.mono apo ena pett shop tha mporousame na tou vgaloume kai diavatirio.edw Kai 3 evdhomadhes pirame koutavaki 3 minon maltez.tis protes meres htan miaxara meta arostise asxima vixa diaria aima sta koprana.ton pigame eki pou to pirame to kratisan sxedon mia evdomadha me orous kai farmaka.to pirame prin mia evdomadha ipotithete itan kala.kai me to pou to ferame spiti arxise pali ta idia,diaria aima mazi.omos troi paizi exei diathesi.kai edw einai pou xriazome tin voithia kapiou idikou.edw distixos den mporoume na sineoithoume me tous kinezous afti den milane aglika kai emis oxi toso kala kinezika.fovame min exei kamia arostia kai gia ton idio to skilaki alla kai gia tin kori mou pou einai trelameni mazi tou.fovame min exei kamia arostia kai kolisi I mikri mou.kai kati alo tou exoume krevataki kai ola osa prepi alla aftos protimai na kimithi sto patoma tis perisoteres ores.sas parakalo ti na kanoand pite mou.efxaristo

Τι το ταΐζεις;; Με brand πες μου.
Για γαστρεντερικά προβληματα υπάρχουν κάποιες ειδικές τροφές gastrointestinal, I/d νομίζω της hills. Η gastrointestinal ειναι της rc και νομίζω οτι βγαίνει και σε junior. Ιςως Βοηθηςουν αυτές.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.881
Τι το ταΐζεις;; Με brand πες μου.
Για γαστρεντερικά προβληματα υπάρχουν κάποιες ειδικές τροφές gastrointestinal, I/d νομίζω της hills. Η gastrointestinal ειναι της rc και νομίζω οτι βγαίνει και σε junior. Ιςως Βοηθηςουν αυτές.
Δηλαδή, θα το καλύψει το πρόβλημα; Δεν θα ψάξει να βρει την αιτία του;

@Anneta1810 δεν επιτρέπονται τα greeklish
 


Tilisos

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2016
53
7
39
Δηλαδή, θα το καλύψει το πρόβλημα; Δεν θα ψάξει να βρει την αιτία του;

@Anneta1810 δεν επιτρέπονται τα greeklish

Τα κουτάβια συχνά έχουν προβληματα με το γαστρεντερικό, ιςως λόγω τροφής, ιςως όμως επειδή το έντερο τους δεν ειναι επαρκώς ώριμο. Αυτές οι τροφές βοηθούν. Η χειρότερη κατάσταση ειναι να έχει σύνδρομο βράχεους εντέρου μπορει να γεννήθηκε έτσι. Δεν με αυτές τις τροφές αν δεν φτιάξει υποχρεωτικά κτηνίατρο.
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf