κουταβι 5 μηνων


kok

Well-Known Member
14 Αυγούστου 2013
210
120
Α γεια σου, επιτελους! Τωρα μιλας σωστα. Αφου χεστηκες για το σκυλο, στο φορουμ τι κανεις;
Αυτό το λες εσύ, εγώ είπα ότι μου αρέσουν συγκεκριμένα σκυλιά.
Τουλάχιστον εγώ αναγνωρίζω το δικαίωμα ύπαρξης και διαιώνισής τους σε αντίθεση με εσάς τους κυνόφιλους που θέλετε να ζευγαρώνουν μόνο τα γαλαζοαίματα.
 






vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Αυτό το λες εσύ, εγώ είπα ότι μου αρέσουν συγκεκριμένα σκυλιά.
Τουλάχιστον εγώ αναγνωρίζω το δικαίωμα ύπαρξης και διαιώνισής τους σε αντίθεση με εσάς τους κυνόφιλους που θέλετε να ζευγαρώνουν μόνο τα γαλαζοαίματα.
Αυτο καταλαβες απ' ολη τη συζητηση; Δεν υπαρχει διακριση καθαροαιμα και ημιαιαμα σε οτι αφορα τη στειρωση. Δε σημαινει πως και ολα τα καθαροαιμα ειναι καταλληλα για ζευγαρωμα και πρεπει να ζευγαρωσουν.
 


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
noni_papa
Κανεις γιόγκα;
Παιζεις μουσικη;
Μηπως ο κηπος σου ειναι τιγκα στην "πρασιναδα";
:p
Πραγματικα θαυμαζω το ποσο ηρεμα και διαλακτικα συζητας και το εχω δει σε αρκετα θεματα. Σε ζηλευω ωρες ωρες να ξερεις(y)
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
noni_papa
Κανεις γιόγκα;
Παιζεις μουσικη;
Μηπως ο κηπος σου ειναι τιγκα στην "πρασιναδα";
:p
Πραγματικα θαυμαζω το ποσο ηρεμα και διαλακτικα συζητας και το εχω δει σε αρκετα θεματα. Σε ζηλευω ωρες ωρες να ξερεις(y)
:p:p μπα τίποτα από τα τρία. Απλά εδώ μέσα μπαίνω για να προσπαθώ να κάνω ήρεμη συζήτηση και να προσπαθήσω να καταλάβω το σκεπτικό των άλλων,αν μπουν φυσικά στον κόπο να το αναλύσουν...άσε που προτιμώ τις έντονες αντιπαραθέσεις να τις κάνω πρόσωπο με πρόσωπο αφενός για να βλέπω τον άλλο αφετέρου για να βλέπει ο άλλος εμένα. Πάντως όταν χάσω την υπομονή μου θα το καταλάβετε :LOL::LOL:
 




noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Αυτό το λες εσύ, εγώ είπα ότι μου αρέσουν συγκεκριμένα σκυλιά.
Τουλάχιστον εγώ αναγνωρίζω το δικαίωμα ύπαρξης και διαιώνισής τους σε αντίθεση με εσάς τους κυνόφιλους που θέλετε να ζευγαρώνουν μόνο τα γαλαζοαίματα.
Ύπαρξης ναι, διαιωνισης εξαρτάται κάτω υπό ποιες συνθήκες θα ζουν οι απόγονοι. Αν πχ πρόκειται να ζήσουν αδέσποτα, άρρωστα, να πεινάνε και να κινδυνεύει άμεσα η ζωή τους , τότε όχι μόνο δεν την χρειάζονται, αλλά είναι και λάθος. Αν επίσης από τη διαιώνιση του σκύλου μου πρόκειται να στερήσω σπίτια από εφτά ήδη αδέσποτα, πάλι όχι , αλλιώς επιστρέφουμε στο καθαρά εγωιστικό και καθόλου κυνοφιλικο. Επίσης η διαιώνιση που λες στη φύση αντισταθμιζεται με φυσικούς θανάτους η από μάχες για χώρο κλπ. Εδώ στους σκύλους δεν υπάρχει αυτό. Δεν είναι άγρια ζώα.
 




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Αυτό το λες εσύ, εγώ είπα ότι μου αρέσουν συγκεκριμένα σκυλιά.
Τουλάχιστον εγώ αναγνωρίζω το δικαίωμα ύπαρξης και διαιώνισής τους σε αντίθεση με εσάς τους κυνόφιλους που θέλετε να ζευγαρώνουν μόνο τα γαλαζοαίματα.
Οταν σου λεω να διαβασεις και να μαθεις πρωτα και μετα να μιλας, το λεω για να σε προλαβω πριν πεις τετοιες βλακειες (με το συμπαθειο). Ο σκυλος σου λεω δεν ειναι αγριο ζωο! Εχει δημιουργηθει απο τον ανθρωπο. Η εκτροφη του, οι αριθμοί του, η υπαρξη του εξαρταται απο τον ανθρωπο. Πρωτου οριστουν οι φυλες, παλι ελεγχοταν απο τον ανθρωπο. Αυτο που προτεινεις τωρα ειναι αυτο που δημιουργησαμε, να το παρατησουμε να τα βγαλει περα μονο του. Καταλαβαινεις ποσο σκληρο και απανθρωπο ειναι αυτο;

Ψυχη αποστειρωμενη... ελεος! Σκεψου λιγακι ΤΙ λες.
 


kok

Well-Known Member
14 Αυγούστου 2013
210
120
Οταν σου λεω να διαβασεις και να μαθεις πρωτα και μετα να μιλας, το λεω για να σε προλαβω πριν πεις τετοιες βλακειες (με το συμπαθειο). Ο σκυλος σου λεω δεν ειναι αγριο ζωο! Εχει δημιουργηθει απο τον ανθρωπο. Η εκτροφη του, οι αριθμοί του, η υπαρξη του εξαρταται απο τον ανθρωπο. Πρωτου οριστουν οι φυλες, παλι ελεγχοταν απο τον ανθρωπο. Αυτο που προτεινεις τωρα ειναι αυτο που δημιουργησαμε, να το παρατησουμε να τα βγαλει περα μονο του. Καταλαβαινεις ποσο σκληρο και απανθρωπο ειναι αυτο;

Ψυχη αποστειρωμενη... ελεος! Σκεψου λιγακι ΤΙ λες.
Οι πρώτοι σκύλοι δεν δημιουργηθήκαν από τον άνθρωπο,οι μετέπειτα φυλες δημιουργήθηκαν.
Πως ορίζεις το άγριο ζώο, μιας και το ανέφερες;
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Για ποια παιδεία μιλάμε μωρε?
Η RSPCA υπαρχει απο το 1824 στην Αγγλια!
Δεν υπαρχουν εγκαταλείψεις,κακοποιησεις εκει?
Καλυτερες υποδομες υπαρχουν μονο (οπως κ σε τοσα αλλα αλλωστε)
Θεμα σκατοψυχων ειναι,κ αυτο δεν αλλαζει,παντα κ παντου θα υπαρχουν!
Η νομοθεσια μας πρεπει να γινει πολυ πιο αυστηρη,να μπαινουν φυλακη οι ξεφτιλες κ να τους σαπιζουν στο ξυλο απτο πρωί ως το βραδυ να βλεπουν την γλυκα!
Μετα θα κουνιεται κανενας ρεζιλης?
Δε νομιζω Τακη!


Edit:
Ok τα διαβασα ολα,kok ή πίνεις (δωσε κ απο δω το κατιτις σου,φαινεται καλο) ή μας τρολλαρεις.
Οπως κ ναχει τοσες μπουρδες μαζεμενες ειχα καιρο να διαβασω,νασαι καλα!
 
Last edited:


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Απλά εδώ μέσα μπαίνω για να προσπαθώ να κάνω ήρεμη συζήτηση και να προσπαθήσω να καταλάβω το σκεπτικό των άλλων,αν μπουν φυσικά στον κόπο να το αναλύσουν...
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Για να σας κάνω λίγο τούρμπο βραδιάτικα εσάς τους νυστεροβγάλτες :p να ησυχάσει κι ο @kok που η αναπαραγωγή καλά κρατεί.

Μόλις γύρισα από οακα και συνάντησα τύπισα με 3 "τζακ ράσελ" (πιο ημίαιμα πεθαίνεις, ειδικά τα 2 από αυτά σε καταφύγιο θα ήταν στα αζήτητα). Το ένα θηλυκό έγγυος με την κοιλιά στο λαιμό και το δεύτερο θηλυκό στο σπίτι ήδη με κουτάβια. Το τρίτο είναι ο επιβήτορας. Συνολικά δηλαδή από αυτό το σπίτι θα πουληθούν αυτό και τον επόμενο μήνα (ω ναι πουλιούνται) 10-14 καραημίαιμα τύπου μικρόσωμα.
@betty coltrane σε έφτιαξα
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Για να σας κάνω λίγο τούρμπο βραδιάτικα εσάς τους νυστεροβγάλτες :p να ησυχάσει κι ο @kok που η αναπαραγωγή καλά κρατεί.

Μόλις γύρισα από οακα και συνάντησα τύπισα με 3 "τζακ ράσελ" (πιο ημίαιμα πεθαίνεις, ειδικά τα 2 από αυτά σε καταφύγιο θα ήταν στα αζήτητα). Το ένα θηλυκό έγγυος με την κοιλιά στο λαιμό και το δεύτερο θηλυκό στο σπίτι ήδη με κουτάβια. Το τρίτο είναι ο επιβήτορας. Συνολικά δηλαδή από αυτό το σπίτι θα πουληθούν αυτό και τον επόμενο μήνα (ω ναι πουλιούνται) 10-14 καραημίαιμα τύπου μικρόσωμα.
@betty coltrane σε έφτιαξα
Ειχε και ανησυχια η γλυκια μου οτι η μικροσωμη θηλυκια εχει μικρη κοιλια αρα λιγα κουταβια. Εχω ανοιξει θεμα γι αυτην παλιοτερα. Και μου ειχατε πει οτι δεν γινεται τιποτα. Τα σκυλια της γεννανε συνεχως. Ασε που ναι και αδερφακια το αρσενικο με την μικρη. Ειχα μια ελπιδα οτι επειδη το δευτερο θηλυκο βγηκε μοσχαρακι ισως τη γλυτωνε αλλα σιγα... Ανακατευομαι καθε φορα που τη βλεπω.

Ειχα προσπαθησει να την πιασω στο φιλοτιμο μια φορα. Της ειπα οτι δεν τ αγαπαει τα σκυλια της. Ισως λιγο τον αρσενικο. Και απλως συμφωνησε μαζι μου. :(
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Ειχε και ανησυχια η γλυκια μου οτι η μικροσωμη θηλυκια εχει μικρη κοιλια αρα λιγα κουταβια. Εχω ανοιξει θεμα γι αυτην παλιοτερα. Και μου ειχατε πει οτι δεν γινεται τιποτα. Τα σκυλια της γεννανε συνεχως. Ασε που ναι και αδερφακια το αρσενικο με την μικρη. Ειχα μια ελπιδα οτι επειδη το δευτερο θηλυκο βγηκε μοσχαρακι ισως τη γλυτωνε αλλα σιγα... Ανακατευομαι καθε φορα που τη βλεπω.

Ειχα προσπαθησει να την πιασω στο φιλοτιμο μια φορα. Της ειπα οτι δεν τ αγαπαει τα σκυλια της. Ισως λιγο τον αρσενικο. Και απλως συμφωνησε μαζι μου. :(
Kι εγώ προσπάθησα να την τρομάξω με τον κίνδυνο της πυομήτρας στις θηλυκές αλλά δεν μασάει...
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Τι σοι πυομητρα να παθουν αυτηνης?
αφου ολο γεννανε...

Τωρα σοβαρα...δε μπορει να μην υπαρχει κανενα πλαισιο
Δλδ μπορει να χρησιμοποιει τα θηλυκα σαν εκκολαπτηρια κ κανένας να μην μπορεί να κανει τιποτα?
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Τι σοι πυομητρα να παθουν αυτηνης?
αφου ολο γεννανε...

Τωρα σοβαρα...δε μπορει να μην υπαρχει κανενα πλαισιο
Δλδ μπορει να χρησιμοποιει τα θηλυκα σαν εκκολαπτηρια κ κανένας να μην μπορεί να κανει τιποτα?
Η αλήθεια είναι ότι δεν πρέπει να την αφήσουμε έτσι.
Ιδέες? (διαβολάκι εμότικον δεν έχει?)
 
  • Like
Reactions: mareco


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Το μονο που σκεφτηκα ειναι καποιος να παραστησει τον αγοραστή με προσημειωμενα χαρτονομισματα κ μετα την συναλλαγη να σκασει επιτοπου αστυνομια...
(Τοχω καψει?μπας κ βλεπω πολυ ανιμαλ πλανετ?)

Το επεξεργάζομαι όμως...
Σε πιο ρεαλιστικο επίπεδο...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf