μπιμ το koprit-bull






paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
Υπάρχουν άνθρωποι που με ρωτάνε "δεν φοβάσαι που κοιμάσαι με τα σκυλιά?"..

Μα για αυτό ακριβώς δεν φοβάμαι..
Γιατί κοιμάμαι με τα σκυλιά...

Συν το ότι έχω ξεχάσει τι είναι τα κρύα πόδια..

tmp-cam-2914852755076762474.jpg
 




paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
Έλειψα 3 μέρες για να κανονίσω κάποια πράγματα για την καινούργια δουλειά και τη μετακόμιση..

Το χάος με τα σκυλιά..από το άγχος όλα τα πάθανε..τι διάρροιες τι κοπροφαγίες..έχασαν σχεδον 2 κιλά ο καθένας..της τούλας φάνηκαν μεχρι και τα κοκαλα της λεκάνης..ο μπιμ έπαθε μέχρι και ουρολοίμωξη..

Τώρα λείπω μια δυο ώρες μόνο και τρελένονται απο άγχος...σε δυο τρεις εβδομάδες θα μαστε τελειωμένοι με μετακομισεις κτλ..ελπίζω να ξαναβρούμε την ρουτίνα μας σύντομα..

Με το μπιμ και τον τούτι θα έχουμε μείνει σε 5 (μαζι με το καινουργιο)διαφορετικά σπίτια,ο κούλης τυχερος μόνο στα 3 τελευταια..και η τούλα ακόμα πιο τυχερη πρώτη φορά μετακομίζει..από τα 3 πρώτα φύγαμε για διαφορους λόγους λόγω των ζώων..τωρα απο το τέταρτο φευγουμε για καλό..βρηκα πολύ καλύτερη δουλεια (με το πτυχίο μου κιόλας!!! Τετοιες εποχες είχα χασει τις ελπίδες μου η αλήθεια) και ελπίζω να στεριώσουμε επιτέλους..αλλιως μας βλέπω με τροχόσπιτο κάποια στιγμη...
Τους έχω ταλαιπωρήσει και εχω ταλαιπωρηθει κι εγώ πολύ με όλα αυτά τα σουρτα φερτα αλλά δεν έχω παράπονο και τους υπερευχαριστω που ήταν παντα δίπλα μου..και στα καλά και ειδικά στα κακά..όταν βρήκα κλειστες πορτες και καθόλου βοήθεια απο ανθρώπους που θεωρούσα δικους μου , και η μια κλωτσια έπεφτε μετά την άλλη, το οτι θα γυρισω σπίτι και θα με περιμένουν απλά χαρούμενα όσο χάλια και να περνάγαμε εκείνες τις εποχες , μου δώσε δύναμη να τα παλέψω όλα..

Σε πολλους θα φανεται αστειο αλλα έχω γίνει καλύτερος ανθρώπος αντιγράφοντας τα ζώα μου..και ελπίζω να με κάνουν ακόμα καλύτερο..
Τους ευχαριστώ και πάλι και δεν θα σταματήσω να προσπαθώ να ανταποδώσω έστω και λίγα απο τα όσα έχω πάρει..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Ευαισθητούλια είναι τα ζώα σου :oops:
Εγώ αν έλειπα συχνά-πυκνά, θα οργάνωναν τρικούβερτα γλέντια, από την χαρά τους :LOL:
 
  • Haha
Reactions: noni_papa and spyv


paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
Πριν κάποιους μήνες έλειψα πάλι και περισσοτερες μέρες και δεν έκαναν τέτοια..είχαν απλα ας πούμε μια μικρή ανησυχια..αλλα κανένα πρόβλημα οσο ελειπα η οταν γυρισα..ακόμα δεν έχω καταλαβει τι οδηγησε να αγχωθουν τόσο αυτη τη φορά..θέλω να πιστευω οτι μόλις ξεμπερδεψουμε απο ολα και βρουμε παλι την ρουτινα μας θα ηρεμισουν..
 
  • Like
Reactions: mareco
















paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
Λίγα λόγια (ίσως βγουν πολλά) για την μετακομιση μας..

Αρχικά προ των εορτων είχα νοικιάσει ένα σπιτι, εβγαλα εισητηρια για μένα και το αυτοκινητο,κανονισα φορτηγό να μας μετακομισει,τα τσουβαλιασα όλα και μια μέρα πριν με ειδοποιει ο ιδιοκτητης οτι τελικα δεν νοικιαζει..θα μείνει εκείνος μέσα..αντε να τα ακυρωσω ολα αντε να ξανακατεβω καβαλα εν μέσω εορτων αντε πάλι απο την αρχή ψάξιμο..η κατάσταση πολύ δύσκολη..κατοικιδια δεν θέλανε καθόλου οι περισοτεροι..μαρεσε ένα σπιτι πάρα πολυ..ο μεσιτης ομως μου λεγε δεν θελουν κατοικιδια..του λεω παρε κάνε μια ερωτηση παλι μπορει να αλλαξανε γνωμη..μου λεει οκ περνα αργοτερα να σου πω..η τυχη ομως ηταν με το μερος μας αυτη τη φορα..λιγο μετα που βγηκα απο το μεσιτικο μπηκε ο ιδιοκτητης ο οποιος οταν ακουσε 4 κατοικιδια οχι μονο δεν στραβωσε αλλα ειπε στο μεσιτη οτι θελει να με γνωρισει μονο και μονο για την ειλικρινεια μου..με πηραν τηλεφωνο γυρισα πισω αμεσως..ειπιαμε ενα καφε του μιλησα για τα ζωα πως τα χω μαθημενα κτλ κτλ και τελικα επεισα εναν ανθρωπο που ειχε εναν τεραστιο ορο στο συμβολαιο "κατοικιδια μονο εξω σε ειδικο περιφραγμενο χωρο που θα φτιαξει ο ενοικιαστης" να αλλαξει τον ορο σε επιτρεπονται τα κατοικιδια μέσα..μετακομισαμε τελικα αν και πεσαμε και σε απαγορευτικα και μεναμε 2 μερες σε αδειο σπιτι γιατι ηδη τα χαμε φορτώσει..ταξιδεψαμε νυχτα με το καραβι..ολοι μαζι..ηρθε κι ο πατερας μου μαζι να κουβαλαει τις γατες..το κρυο απαλευτο στο καταστρωμα..εστειλα τον πατερα μου και τις γατες μεσα..λιγο μετα βγηκε μου λεει δεν σταματανε το κλαμα ενοχλουν..μολις τους μιλησα σταματησαν και ουτε ξανακλαψαν..ταξιδεψαμε ολοι μαζι εξω στο κρυο..παντα ετσι ρε τα ατιμα..μαζι και στα ευκολα και στα δυσκολα..τελοσπαντων φτασαμε και αρχισαμε να τακτοποιουμε..ηρθε καποια στιγμη η γυναικα του ιδιοκτητη για να μας δειξει κατι πραγματα..τα σκυλια ετρεξαν ολο χαρα πανω της..τα πηρα τα ανεβασα στον καναπε και μια ωρα που κρατησε το σκηνικο δεν κατεβηκαν δεν ενοχλησαν..λιγες μερες μετα ηρθε ο ιδιος ο ιδιοκτητης με ενα υδραυλικο..παλι τα ανεβασα στον καναπε και για σχεδον 2 ωρες δεν ενοχλησαν δεν κουνηθηκαν με 2 ξενους μεσα στο σπιτι να πηγαινοερχονται..και μου εκμυστηρευεται ο ιδιοκτητης "μου το πε η γυναικα μου αλλα τωρα που το δα το πιστεψα"..καταλαβε πως οταν του λεγα τα δικα μου σκυλια ζημια δεν θα κανουν στο σπιτι το εννοουσα..αυτα που του πα στην πρωτη μας συναντηση τα ειδε με τα ματια του..μπορει να μην εχω τα πιο εκπαιδευμενα σκυλια του κοσμου..μπορει να πω κατω και μην κατσουν ποτε..μπορει να κανουν απειρες βλακειες και να με σκανε ωρες ωρες..αλλα για σοβαρα θέματα ξέρω πως μπορω να βασιστω πανω τους πιο πολυ απο οτι βασιζομαι σε ανθρώπους..δεν με εκθεσανε και δεν θα με εκθεσουν ποτε..

Σας ευχαριστω και τους 4..
 
Last edited:










paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
Ηρθε επιτέλους η πρώτη περίοδος στην Τούλα..η σκαΤούλα μας μεγάλωσε..καθόμουν και χαζευα φωτογραφιες που ήταν μικρο..ποτε ηταν μια σταλια μηνων κουταβάκι πότε μεγάλωσε...πετάνε τα χρόνια..
Αν και τα είχα διαβάσει δεν τα ειχα καταλαβει προφανως καλα..οταν ειδα την σταμπα στο κρεβατι ηταν αργα..και τελικα
επιδωθηκα σε λυσεις εκτακτου αναγκης..οτι θα αγοραζα παιδικο βρακακι και σερβιετακια δεν ηταν στα σχεδια μου για σκ..ανοιξα και μια τρυπα για την ουρα και τα υπολοιπα ανηκουν στην ιστορια..το καημένο αν και την ενοχλει το φοραει..tmp-cam-7551390322146776988.jpgtmp-cam-1640982645259090259.jpg
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.605
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3