χανει τριχες


Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα
Η Ρανια ειναι ηδη 3,5 κιλακια :lol: :lol: :lol: και επειδη ειμαστε πολυ του μαυρου εδω μεσα... φανταστειτε πως δειχνουμε :shock: :shock: :shock:

(Ενεκα που την παιρνουμε και αγκαλιτσα 8) )
 


cocker-fan

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2007
264
1
Acharnai
Chloe said:
Όταν λέω γω πάρτε κανίς, κάτι ξέρω. :lol:
'Εχω αρχίσει να λιμπίζομαι και τα chinese crested στο μεταξύ (τα άτριχα)
Υπάρχουν και κάτι άλλα τελείως άτριχα, μεξικάνικα νομίζω. Δε θυμάμαι το όνομα της φυλής.
Απ'οσο ξερω υπαρχουν τα Hairless Chinese Crested και τα Chinese Crested Powderpuff...
Τα powderpuff εχουν μαλλακι...
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
cocker-fan said:
Απ'οσο ξερω υπαρχουν τα Hairless Chinese Crested και τα Chinese Crested Powderpuff...
Τα powderpuff εχουν μαλλακι...
Νομίζω πως η Λίζα εννοεί το Xoloitzcuintli ή αλλιως Mexican Hairless Dog! :D




Τρελή ασκήμια! :lol:
 




Ameli

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
179
0
Thessaloniki
Αυτό το σκύλι είναι πολύ ασχημο είναι η αλήθεια .... :roll:
Δεν μοιαζει με κάτι γατες????
 






Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
A μπράβο Κατερίνα, αυτό εννοούσα. Είχα διαβάσει κάπου ότι το σκυλί αυτό είναι πολύ νόστιμο :shock: και νομίζω ότι δεν μπορεί να γαυγίσει :shock: :shock: :shock: :shock:
Πάντως δεν είναι άσχημο το καημενούλι. Και είναι και βολικό, χωρίς καθόλου τρίχα!
Άντε να το βρείς όμως :?
 






Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Chloe said:
Όταν λέω γω πάρτε κανίς, κάτι ξέρω. :lol:
Ούτε τα westie χάνουν την τρίχα τους (γι'αυτό κάνουμε και stripping άλλωστε :wink: )

Πάντως το Mexican Hairless Dog, πώς είναι έτσι Παναγία μου :shock: :eyecrazy:
 


MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Chloe μου καταρχην το ατριχο ειναι χαλια! Κατα δευτερον μπορει να γλιτωνεις την τριχα αλλα θελει τρελη φροντιδα το δερμα τους για να μην ξεραινεται και να μην παθαινει εγκαυματα κλπ κρεμες λαδια αντηλιακα κλπ κλπ... :p
Συμπερασμα βολεψου με το κανισακι σου και μην ψαχνεις για οτι περιεργο κυκλοφορει στον κοσμο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
MANOY said:
Συμπερασμα βολεψου με το κανισακι σου και μην ψαχνεις για οτι περιεργο κυκλοφορει στον κοσμο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Σκυλάκι είναι κι αυτό μωρέ! Όχι το τέρας του Λοχ νες!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Βολεμένη είμαι, αλλά είπα να το παίξω ψαγμένη
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
λοιπόν!

τώρα σεπτεμβριάτικα η δικιά μου γιατί μαδάει όσο δεν ξαναμάδησε ποτέ στην σύντομη αλλά κατακαλοκαιριάτικη ζωή της.γεννημένη απρίλιο ε!

βέβαια τον ιούνιο ιούλιο δεν είχε και τόσο πυκνό τρίχωμα όσο έχει τώρα (υπομανδία δεν έβλεπες κάν,ενώ τώρα δεν βρίσκεις δέρμα εύκολα)
οπότε...αλλάζει το κουταβίσιο τρίχωμα?
βουρτσίζω με μια με πλατικές τρίχες τίποτα
βουρτσίζω με μια σαν αυτη για το παιδικό ψυριασμένο κεφάλι τίποτα
την παίρνω αγκαλιά...μιά χούφτα τρίχες στα ρούχα μου...

και εντάξει
εμένα δεν με νοιάζει...τρίχες είναι καθαρές...κι εγώ μαδάω...και είναι και μισό μέτρο τρίχες
η γυναίκα όμως δεν το έχει συνηθίσει ακόμα...
τελικά χρησιμοποιώ το ρούχο μου που βλέπω ότι αποδίδει αλλά μέχρι το μεσημέρι αν σκουπίσεις μαζεύεις δυό χόύφτες τρίχες ακόμα...
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Kokoni ,
αστα να πανε!!! η μανα μ ισα π κρατιεται κ δεν μας εχει βγαλει κ εμενα κ τη Χιονα με σκυλοσπιτο στην αυλη!!!ποοολυ τριχα...οσο κ να βουρτσιζω δεν σταματαει να βγαζει!!!εχθες αφησα κατω ενα φωτιστικο γραφειου και φανηκαν οοοολες οι κρυφες τριχες π ξεφευγουν απτη σκουπα!!!επαθα ΣΟΚ!!!:eek::eek::eek:
Τι να κανουμε???...εγω απλα αποφευγω τα μαυρα ρουχα...:paja1:
 








mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
και εγω για τωρα λεω..βασικα την εχω απο 7 μηνων και τωρα ειναι 1 χρονου..οποτε παλι μες τις ζεστες ηταν..τωρα δεν ξερω..μακαρι να αρχισει να μιωνεται η τριχα γιατι δεν παλευεται η κατασταση...σκεψου οτι ειναι ολη μερα στο δωματιο μου και τριχες εχει σε ολο το σπιτι
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU