Bολτα στα Βασιλικά Κτήματα με βασιλόπιτα (σκυλίσια και μη)


Status
Κλειδωμένο θέμα

alxdamos

Well-Known Member
20 Αυγούστου 2009
66
0
Athens
H είσοδος που λεω είναι περίπου 4-5 χιλιόμετρα μετα τον Λεωνίδα. Θα παω να δω αν έχει αστυνομία.
Βρήκα 2 φωτογραφίες. Η πρωτη είναι η παλιά πύλη που παέι στο παλάτι. Αν προχωρήσεις μεσα απο τη πύλη μετά από 50 μέτρα ανηφόρα φτάνεις στο χάρτη, (δέυτερη φωτό), όπου δεξιά του ΄χαρτη είναι η μεγάλη άπλα που προτείνω.
Στη πρωτη φωτογραφία...ο δρόμος που φάινεται αριστερα της πύλης είναι μία μικρη ευθεια που βγάζει στην έισοδο που προτείνω να μπούμε. Αλλά θα δω αν είναι ακόμα προσβάσιμη.
Αν τελικά, συμφωνήσουμε να μπούμε από κει...μήπως να συναντηθούμε στο παρκινγκ του Λεωνίδα που έιναι τεραστιο?

μπορεί να έχει απαντηθεί πιο κάτω, αλλα επειδή είναι δύο σελίδες ακόμα το γράφω για να μην το ξεχάσω...

αυτή η πύλη είναι μετά τον λεωνίδα προχωράς και έχει μια στροφή αριστερά με πολλά παρκαρισμένα αυτοκίνητα...
εκεί παρκάρεις, η πύλη είναι κλειστή, δεν φυλάσεται αλλά έχει μέσα αστυνομικούς που κάνουν γύρες.

από αυτή την πύλη το σημείο που λέει η κατερίνα, είναι πάρα πολύ κοντά... ούτε 10 λεπτά περπάτημα και η απλα είναι τεράστια...

Είχα πάει την κυριακή των χριστουγέννων αν θυμάμαι καλά.. είχε και υπέροχη μέρα.. αλλά γινόταν χαμός ρε παιδιά.. το σκυλί το έλυσα σε κάτι στενάκια χωμάτινα που φοβόμουν και μη χαθώ (που ψιλοχάθηκα ευτυχώς είδα αστυνόμο και μου είπε πως θα βγω) γιατί παντού είχε πιτσιρίκια με ποδήλατα και κόσμο πολύ με σκυλιά...
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Τα Βασιλικά είναι τεράστια....απλά δεν θα παμε εκει που έιναι ο κόσμος...πηγάινω πολύ συχνά και ποτε δεν έχω ενοχληθει από τον κόσμο...!!

Και η πύλη είναι αρκετα πιό κάτω από τον Λεωνίδα...

Βέβαια η καλύτερη ώρα είναι κατα τις 2..επειδη εκείνη την ώρα φευγουν για φαγητο!!!!
 




katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Εμείς που έχουμε τους γέρους με τα κουδουνάκια...μάλλον δεν θα τα καταφέρουμε...επίσης είμαστε και κουτσες!!!
Για τους άλλους δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά!!
 










mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ναι, τον πρόσεξα τον πλυθηντικό αλλά είπα καλού-κακού να δώσω μια έμφαση στο πρόβλημα ;)
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Και καλα έκανες...εξάλλου για αυτο χτυπιέμαι να πάμε από τη πανω πύλη...γιατι από τη κάτω έχει ΠΑΑΑΑΑΑΑΡΑ πολύ περπάτημα!!!
 






alxdamos

Well-Known Member
20 Αυγούστου 2009
66
0
Athens
φαντάζομαι θα είναι σούπερ.. σας ζηλεύω... μακάρι να τη σκαπουλάρω και να περάσω και εγώ μια βολτίτσα...
 






Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Εγω ειδα για βροχες χθες απο το meteo.gr. Τωρα το κατα ποσο ειναι αξιοπιστο δεν ξερω αλλα σκεφτηκα να ενημερωσω την παρεα για να παρει τα μετρα της!

Υγ: Νομιζω πανω απο 25 τετραποδα εχουν μαζευτει, για διποδα ομως τον εχω χασει και εγω το λογαριασμο!
 




Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Για Κυριακή βλέπω στις προγνώσεις )στις 2 το μεσημέρι) λίγη συννεφιά μόνο.

Πηγή, θα σου τηλ. το απογευματάκι να συνεννοηθούμε.

Το κατσίκι κ εγώ ανυπομονούμε για φύση κ περπάτημαααα!!! :):)



Η παρέα μας πιθανόν να αυξηθεί με Μάρκο και Άτταλο και Dοc με Λέρα. :)
:):):)
 


Allegro

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2009
878
10
Maroussi
Κατά πάσα πιθανότητα θα είμαστε κι εμείς εκει.
Αν έρθει και ο έρωτάς μας (Λέρα) δεν πρέπει να το χάσουμε με τίποτα :D.

 




Status
Κλειδωμένο θέμα