Bολτα στα Βασιλικά Κτήματα με βασιλόπιτα (σκυλίσια και μη)


Status
Κλειδωμένο θέμα










katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
:):)Λοιπόν, επειδη έχουμε μαζευτει περίπου 30 δίποδα..θέλω να κάνω την εξής πρόταση και ελπίζω ότι θα συμφωνήσετε..
Η Elli έχει προσφερθει να φτιάξει τη Βασιλόπιτα...αλλά πιστευω ότι τωρα που μαζευτήκαμε τόσοι πολλοί προτέινω να αναλάβει ένας από εμας να την αγοράσει και να δώσουμε όλοι χρήματα. Αν κάναμε αυτο που είχαμε προτεινει αρχικά...δηλαδη να φέρουμε όλοι από κατι για πικ νικ..τότε οκ..αλλά τώρα δεν είναι σωστο να το επωμιστει όλο η Elli...
Επίσης, για τα 30 τετραποδα θα χρειαστω 8 κιλα κιμά...και τεραστιο ταψι οπότε προτιμω να φέρω λιχουδιες για όλους...γιατι μία κιμαδόπιτα για 30 τετραποδα δεν βγάινει. Βασικά δεν την έχω δοκιμάσει ποτε τόσο μεγάλη...οπότε δεν ξέρω αν θα βγει..:):)

Επίσης, έιπε η Μαρεκο...και συμφωνω!! ότι θα φερει δυο τρια μικρα σκυλοδωράκια και θα τραβήξουμε κλήρο...!!!:D :D:D
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Εγω ,παροτι δηλωσα συμμετοχη, τελικα δεν θα ερθω εξαιτιας του προβληματος της μικρης...θα κατσω σπιτι να την κουραρω:rolleyes:

Καλα να περασετε :)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Επίσης, έιπε η Μαρεκο...και συμφωνω!! ότι θα φερει δυο τρια μικρα σκυλοδωράκια και θα τραβήξουμε κλήρο...!!!:D :D:D
Βασικά θα φέρω ένα ανθρωπογουράκι για την κανονική ανθρωποβασιλόπιτα και 2-3 πραγματάκια που θα είναι 1 δωράκι για όποιο σκυλάκι το κερδίσει με κλήρο. Συμφωνώ να αφήσουμε την Elli στην ησυχία της και να ψωνίσουμε μία μεγάλη βασιλόπιτα γιατί μαζευόμαστε πολλοί :) Και μόνο χαρτοπετσέτες που τις φέρνω κι εγώ και ο καθένας ότι άλλο θέλει να φάει και να πιει.
 




Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Τελικα πρεπει 3 αντι για 5.30 να ειμαι αεροδρομιο οποτε δεν θα τα καταφερω ουτε εγω να ερθω γ@@@το.:(

Ελπιζω να το επαναλαβουμε γρηγορα!!!:D

Καλα να περασετε και περιμενω πολλες πολλες φωτογραφιες!!!:)
 




















setos

New Member
9 Ιανουαρίου 2010
2
0
Πειραιάς
Καλησπέρα,
μήπως είναι εύκολο κάποιος να φτιάξει ένα χάρτη για την πρόσβαση στο Λεωνίδα γιατί μπερδεύτικα λίγο με τη διαδρομή?
Ευχαριστώ πολυ.
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU